2. Kadınlar!!!

Ben hiçbir şeyin mücadelesini vermiyorum.Ama sonra ağlayıp zırlamayın aldatıldım şöyle oldu böyle oldu diye.Kapalısınız bütün düşüncelere.! Zaten konuda bu değil ahlahi değer yargıları..! Bunlardan ödün vermemek için bazı fedakarlıklarda bulunmak gerekiyor.
nerden biliyosun canım ya ?? biz senin komşun değiliz ki? ya da herkes senin o tuhaf komşun değil..
sende ne kadar düşünceliymişinde biz seni anlamamışız..
tamam yazdım aklıma evlenince kocama baskı yapmıcam ki beni aldatmasın oke..saol:nazar:

Bazı arkadaşlar, erkeklerden çok, kadınların suçlandığına dair bir izlenime kapılmış...
Bazıları da; sadece aldatan kadınlar üzerinde yoğunlaştığımı düşünmüş...
Kimileri değer yargılarımızı, dine bağlamış...
Kimleri de; ayrıntıları ön plana çıkarmış...

Anlatılmak istenen şey; bunlar değil!

Bakın!
Bir aldatma olayında; kadın ve erkeğin suçu aynıdır...
İki taraf da; bundan aynı ölçüde sorumludur...
Bir tarafı göz ardı edip de; diğer tarafa yüklenme gibi bir hataya düşemeyiz...

Şu bir gerçek ki; biz kadınlar, toplumun; merkeziyiz...
Bizler; gelecek nesilleri şekillendiren bir tohum görevi görüyoruz...

Bizim yetiştirdiğimiz çocukların ahlaki değerlerinin sağlam ya da bozuk olması ; tamamen bizim yetiştirme şeklimize bağlı...
Her kadın bir ressamdır; o büyük toplum tablosunu çizmede; her kadının paletinden izler vardır...
2 kadınlara değinirken; erkekleri göz ardı etmiş değiliz...
Diyoruz ki; erkekleri de, kadınları da yetiştiren biz kadınlarız...

Her iki cinsi de, aynı sağlam iradeyle yetiştirmeliyiz ki; gelecekte Kimin elinin kimin cebinde olduğunu bilmediğimiz ahlaki bir çöküş yaşanmasın...

Rica ediyoruz : Lütfen sadece sadece kadınlara yüklendiğimiz düşünülmesin...
Biz erkekleri de en az kadınlar kadar suçlu buluyoruz.. Ama erkekleri de bir kadın yetiştiriyor diyoruz...
"Yetiştirdiklerinize dikkat edin." diyoruz...
İnternet gibi ortamlarda bu tarz konuların sıkça işlenmesi doğru değil diyoruz...
Ailelerimize sahip çıkalım diyoruz...

bacım ağzına emeğine yüreğine sağlık
herkezin ahlak yapısının farklı olduğu yorumlardan belli oluyor.
Evli adamlarla birlikte olan kadınların hepisinin allah belasını versin.
Rabbim hepsinin cezasını tez zamanda verir inşanlah.
Bunun affı yok, Bunun altına sığınılacak bi konusu yok.
Seviyorum işte, aşığım, bilmem ne bahaneerinede karnımız tok. Herkez hazıra konmanın peşinde adam evli herşey oturmuş sen gel hazıra kon yooook öle yağmaaa.
Böyle düşünen hem cinslerimden utanıyorum.
İçinde yaşayanlarda var böyle mevzuları. Başka yerde ahkam kesip tutuyorlar. Burda da olanlar gibi.

Yanlış bir yorum..! Bela falan okunacak birşey yok bence şimdilik.!

acik söylüyorum bu konu eger bizim baska yönlere tasidigimiz icin kilitlenir yada kapatilirsa cok üzülürüm cünkü verilen bir emek var paylasmak istenilende bir gercek ve neolursa olsun saygi duymali ve göstermeliyiz
yoksa bütün bu caba bosuna gider

Zaten asıl anlamadığım,bir kadın nasıl eşini aldatan adama ilgi duyar?
Adam yapabileceği en büyük hatayı yapmış bir zamanlar eşim,çocuğum dediğine..
Sonra aaaa sıkıldım deyip etrafı kolaçan eder..
Bu adamın nesi çeker bir kadını?
Bu adamdan ne hayır gelir?

kesinlikle.....
bugün eşine, çocuğunun annesine yapıyorsa yarın bana yapmayacağı ne malum diye düşünebilmeliler en azından

Bazı arkadaşlar, erkeklerden çok, kadınların suçlandığına dair bir izlenime kapılmış...
Bazıları da; sadece aldatan kadınlar üzerinde yoğunlaştığımı düşünmüş...
Kimileri değer yargılarımızı, dine bağlamış...
Kimleri de; ayrıntıları ön plana çıkarmış...

Anlatılmak istenen şey; bunlar değil!

Bakın!
Bir aldatma olayında; kadın ve erkeğin suçu aynıdır...
ıki taraf da; bundan aynı ölçüde sorumludur...
Bir tarafı göz ardı edip de; diğer tarafa yüklenme gibi bir hataya düşemeyiz...

Şu bir gerçek ki; biz kadınlar, toplumun; merkeziyiz...
Bizler; gelecek nesilleri şekillendiren bir tohum görevi görüyoruz...

Bizim yetiştirdiğimiz çocukların ahlaki değerlerinin sağlam ya da bozuk olması ; tamamen bizim yetiştirme şeklimize bağlı...
Her kadın bir ressamdır; o büyük toplum tablosunu çizmede; her kadının paletinden izler vardır...
2 kadınlara değinirken; erkekleri göz ardı etmiş değiliz...
Diyoruz ki; erkekleri de, kadınları da yetiştiren biz kadınlarız...

Her iki cinsi de, aynı sağlam iradeyle yetiştirmeliyiz ki; gelecekte Kimin elinin kimin cebinde olduğunu bilmediğimiz ahlaki bir çöküş yaşanmasın...

Rica ediyoruz : Lütfen sadece sadece kadınlara yüklendiğimiz düşünülmesin...
Biz erkekleri de en az kadınlar kadar suçlu buluyoruz.. Ama erkekleri de bir kadın yetiştiriyor diyoruz...
"Yetiştirdiklerinize dikkat edin." diyoruz...
ınternet gibi ortamlarda bu tarz konuların sıkça işlenmesi doğru değil diyoruz...
Ailelerimize sahip çıkalım diyoruz...

Arkadaşım senin yazına istinaden kadın hatalı ya da erkek hatalı demiyor ki kimse, yani kimse Ferzan böyle dedi, yanlış demiyor ki? Eh yazıdaki verilmek istenen mesaja göre de birtakım yorumlar geliyor normal olarak, fikir alışverişi..

Birisinin yazdığı bir mesaja diğeri cevap veriyor, o öbürüne cevap veriyor, topic zincirleme ilerliyor..

Sanırım siz, ikili yazışmalar olmasın, sadece sizin ilk sayfanızdaki yazı için yorum yapılmasını istiyorsunuz ..

Bence çok güzel bir yazı..
Kadın, yani bizler koca bir toplum ağacının tohumuyuz. Erkek kız yeni nesilleri yetiştirmek 1.derecede bizim elimizde..Sağlıklı nesiller, sağlıklı toplumlar yaratabilirsek, toplum huzurunu bozacak, hiçbir olayla karşılaşmayız..

Çok haklısın ...a.s.
Tekrar kutlarım..

Buyrun o zaman; siz devam edin, ben çekiliyorum aranızdan!!
Nasıl olsa, verilmek istenen mesajla ilgilenen yok!!

Herkes kendini ispatlama yarışında!!
Asıl tartışılması gerekenleri; gündeme getiren bile yok!!
Size kolay gelsin!! :nazar:

acik söylüyorum bu konu eger bizim baska yönlere tasidigimiz icin kilitlenir yada kapatilirsa cok üzülürüm cünkü verilen bir emek var paylasmak istenilende bir gercek ve neolursa olsun saygi duymali ve göstermeliyiz
yoksa bütün bu caba bosuna gider

Ben de sizi anlamıyorum..

İnsanlar konuşa konuşa anlaşır, kavga yok birşey yok, neden Ferza nın hakkı yeniyor, konu kilitlenecek vs. sözleri ediliyor ki..

Bak ben deminden beri okuyorum ve hoşuma gidiyor, 100 kafa ne düşünüyor diye okumak.Gerçi çoğunluk aynı..

Ortada gerginlik yok..Kimse de kimsenin hakkını yemiyor..
Bırakın da konuşalım okuyalım..

Size daha açıklayıcı bir örnek vermek istiyorum hemen yan blokta oturan komşumuzdan. Halam vasıtasıyla tanıştık ve sonunda birbirimize gidip geliyorduk. Her neyse kadın yanımızda otururken bile en az 6-7 defa kocasını arıyor ne yapıyorsun iştemisin yemeği dışarda yeme etrafına bakma vs. Daha sonra yanımızda şöyle bir konuşmaya şahit oldum. Kadının kocasının babası aradı yani kayınpederi kadın hamileydi ve erkek çocuğu olacaktı adamın babasıda çocuğa hayırlı olsun oğlum çocuğunuz erkekmiş senden tek bir ricam var biliyorsun benim babamın adı Ziya idi çocuğunuza o ismi koyun. Telefonu kapattıktan sonra adam komşumuza bu durumu söyledi komşumuzun tavrı aynen şu : babanamı sorduk çocuk bizim çocuğumuz ona ne oluyor çok biliyorsa gelsin kendisi doğursun vs. Adam yine sesini çıkartmadı. Sonra bir başka günde küçük bi kızları daha var 4 yaşında onunla birlikte kadın arabaya binip alışverişe gidecekti ama daha yeni-yeni araba kullanıyor gitti kaza yaptı allahtan birşey olmadı. Adam buna bağırmış işte ben sana dikkat et hem kendin için hem karnındaki çocuk için hemde zeynep(kızı) için demedim mi ? demiş. Daha aralarında birsürü olay geçti. Daha sonra adam bundan boşanmak istemiş hayır boşanmayacağım inat değil mi boşanamayacaksın benden ve daha birsürü hakarete varan sözler.. Adamda geçenlerde evini terk etti ve bir başka kadınla birlikte. Kadın bunu duydu nasıl olmuşsa evide bulmuş bir şekilde sen git o kadına saç baş dal adama birsürü hakaret. Adamda demişki buna her masrafını karşılayacağım çocuklarımlada ilgileneceğim yeter ki boşan benden.Kadın hayır boşanmayacağım başına musallat oldum falan demiş. Şimdi burda anlatmak istediğim bazen 2.KADINLARI YARATAN BİZLERİZ..! Yani o aldatan kişiyi tanıyorum gerçekten çok iyi biri ama karısının tutarsızlıkları yüzünden o da aldatmaya mahkum kaldı. Şimdi birlikte olduğu kadın buraya evli bir adama aşığım dese durumu anlatsa boşanmak istiyor karısından ama karısı boşanmıyor dese ben o 2.kadın konumundakine tepki koymam..! Tek bir pencereden bakılamaz bu 2.kadın olayına..!

bunun sebebi olmazzz!!! kimse bu ahlaksızlığı haketmez ..
istemiyosan boşan ,bak işine..
yoksa böğle baheler bulmak çok kolay..
vardır olabilir elbet böğle kadınlar biz burda tüm kadınlar masum demiyoruz..
ama bu adiliği kimse haketmez..!!
ve siz neden hala konunun dışına çıkıp ..
bazı kadınlar aldatmayı hakeder diyerek olayı başka yere çekiyorsunuz..
kusura bakmayın ama ..
yaranızmı varki gocundunuz dicem..

konu işinize gelmiyosa yazmayın yorum..
hala inatla ben şunu savunuyorum diyosunuz.
yarın böğle bişi başınıza gelirse ilk suçlayacak kişi kendiniz olun madem siz..
ben eşime eşlik yapamadım haketttim ..o haklı beni aldatmakta.. diye kendiniz avutun olurmu...

Arkadaşlar fikirler, yazışmalar seviyeli olunca konu kapatılmaz. Lüzumsuz mesajlar kalkar, bu güzel konu devam eder.

Sizler konunuza devam ediniz

senağlamasenağlamasenağlama

değer yargıları kişiden kişiye değişir bu konuya girmeyeceğim...
bana göre illegal olanı bir başkası meşru bir zemine oturtabilir...
seni anlamakla beraber toplumu sadece kadının şekillendirdiğine asla inanmıyorum..
etkileşim karşılıklıdır...
eğer sadece kadın şekilendiriyorsa başaramıyoruz demekki iyi erkek yetiştiremiyoruz üzgünüm...

Ferzan arkadaşım..

Ok ben üstüme alıyorum seni önemsediğim için bu mesajı..

Sen tam olarak ne tartışılsın istiyorsun bu topicte bir kez daha benim gibi anlamayanlar için 1-2 cümle ile özetler misin?

Tamam yazıın süper da topicde saptırılan ne (polimik dışında)? Samimi olarak soruyorum canım yanlış anlama..

Ben de sizi anlamıyorum..

İnsanlar konuşa konuşa anlaşır, kavga yok birşey yok, neden Ferza nın hakkı yeniyor, konu kilitlenecek vs. sözleri ediliyor ki..

Bak ben deminden beri okuyorum ve hoşuma gidiyor, 100 kafa ne düşünüyor diye okumak.Gerçi çoğunluk aynı..

Ortada gerginlik yok..Kimse de kimsenin hakkını yemiyor..
Bırakın da konuşalım okuyalım..

bende sadece fikrimi paylasmak istedim sizede saygi duyuyorum ve yesilimin yazdiginida okuyunca icim daha cok rahatladi
özür dilerim eger yalnis anlasildiysam

bunun sebebi olmazzz!!! kimse bu ahlaksızlığı haketmez ..
istemiyosan boşan ,bak işine..
yoksa böğle baheler bulmak çok kolay..
vardır olabilir elbet böğle kadınlar biz burda tüm kadınlar masum demiyoruz..
ama bu adiliği kimse haketmez..!!
ve siz neden hala konunun dışına çıkıp ..
bazı kadınlar aldatmayı hakeder diyerek olayı başka yere çekiyorsunuz..
kusura bakmayın ama ..
yaranızmı varki gocundunuz dicem..

konu işinize gelmiyosa yazmayın yorum..
hala inatla ben şunu savunuyorum diyosunuz.
yarın böğle bişi başınıza gelirse ilk suçlayacak kişi kendiniz olun madem siz..
ben eşime eşlik yapamadım haketttim ..o haklı beni aldatmakta.. diye kendiniz avutun olurmu...

17 yaşındayım ve bir yaram olamaz benim bu bir. 2.'si yaşıma aldanıp daha küçüksün vs gibi lafların edilmesini istemiyorum çünkü atalarımız ne demiş akıl yaşta değil baştadır. 3.sü hatayı ben zaten ilk kendimde ararım kendimde bir hata yoksa ondan sonra yüklenirim karşı tarafa.4.konu işinize geliyorsa yazmayın yorum demişsiniz.. Kusura bakmayın ama haddinizemi ? Düşünce özgürlüğü nerde kaldı ? Burası herkese açık bir platform herkes kendi düşüncesini söyleyecek tabi bana katılırsınız ya da katılmasınız bu sizin bileceğiniz bir iştir.Size saygısızlık yapmak haddime değil ama yazmayın yorum falan denilince insan ister istemez tepki koyuyor.

Son düzenleme:
Ya ben beklerdim ki;
Çocuklarımızı internet gibi, bu tehlikeli ortamlardan nasıl korumalıyız?
Ahlaki değerleri öğretirken, neleri göz önünde bulundurmalıyız?

Çevremizdeki insanlara; bunun yanlışlığını en güzel şekilde nasıl anlatabiliriz; anlatabilir miyiz?
Neler ahlak kavramları içine giriyor?
Bu yozlaşmış düşüncelerle, nasıl başa çıkabiliriz?

İşte benim beklediğim ve ümit ettiğim sorular; bunlardı arkadaşlar...

Umarım bir gün; bunları tartışabilecek kadar; sorumluluk hissiyle kuşanırız!!

17 yaşındayım ve bir yaram olamaz benim bu bir. 2.'si yaşıma aldanıp daha küçüksün vs gibi lafların edilmesini istemiyorum çünkü atalarımız ne demiş akıl yaşta değil baştadır. 3.sü hatayı ben zaten ilk kendimde ararım kendimde bir hata yoksa ondan sonra yüklenirim karşı tarafa.4.konu işinize geliyorsa yazmayın yorum demişsiniz.. Kusura bakmayın ama haddinizemi ? Düşünce özgürlüğü nerde kaldı ? Burası herkese açık bir platform herkes kendi düşüncesini söyleyecek tabi bana katılırsınız ya da katılmasınız bu sizin bileceğiniz bir iştir.Size saygısızlık yapmak haddime değil ama yazmayın yorum falan denilince insan ister istemez tepki koyuyor.
sizden rica edicem : sizin yaşınızın 2 katı hayat tecrübemiz var.. tamam düşüncenizi dile getirin ama ablalarınıza akıl vermeyin olur mu.. hem konuda dağılmasın gerçekten konu çok değerli bi konu ...sengözlerimebaksanab

X