2.deneme için tedaviye bugün başliyorum!!!!!!

GXUXNIXSXIXGXI

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
257
0
SEVGİLİ ARKADAŞLARIM MERHABA...

ÖNCELİKLE HEPİNİZİN MÜBAREK KANDİLİ KUTLU OLSUN!!!!!!! a.s.a.s.

2.deneme için tedavime bugün başlıyorum... biraz yaşadıklarımdan bahsedeyim sizlere...
Evlenmeden önce değişik zamanlarda oldukça ciddi ve risklerle dolu 4 ayrı kist ameliyatı geçirdim.. Hepsi çift taraflı ve ilk iki ameliyat çukalata kistleri yüzündendi.. 6 ayda bir sürekli kontrolüm vardı...En son ameliyatımı 2005 yılında oldum ve 2006 yılı Temmuz ayında evlendim.. 1 yıl kadar eşim istediği için korunduktan sonra bebek olsun istedik... 2007Aralık ayına kadar herşey yolunda idi...(tüm hormonlar,ultrasonlar) yılbaşında bir severe mahsus 15 gün arayla kanamam oldu.. tabiki ben soluğu dr da aldım... yapılan testler rezervlerde hafif bir düşüş olduğunu gösteriyordu.. Doktorum yaşımızıda göz önünde bulundurarak beklemeyelim ve aşılama yapalım dedi, bizde hemen gerekli tahlilleri (filimleri) yaptırdık.. Herşey gayet iyiydi..
Aşılama günü kocaman bir süpriz bizi bekliyordu... Eşimin değerleri bir anda düşmüş(hafif bir soğuk algınlığı geçiriyordu yaaa ).. %2 şansla Mart 2008 de aşılama yapıldı ve sonuç tabiki negatif... birde kistimiz oldu... bir adet dönemi bekleyelim dedik... bu arada da eşimle ilgili testleri tekrarlayalım istedik ve gördük ki bizim kaybedecek vaktimiz yokmuş hemen tüp bebek denildi... 1.deneme için 02 Mayıs 2008 de start verdik.. 27 Mayıs da 5 yumurta toplandı, 3 Haziran da 1 tane 1.kalite, 1 tane 2.kalite embiriyo transferi yapıldı. 9.gün akşamı işten eve dönerken ani ve kesin bir bel ağrısı, 10.gün öğleden sonra başlayan damla damla kanama ,o gece adet kanamasına dönüştü (13 Haziran)... test günün bile göremeden sonuç negatif... Tabiki ertesi gün test yinede yapıldı ve onaylandı... ben ara veririz diye düşünürken dr rezervleri göz önüne alarak devam dedi ve bugün ilk ultrason yapıldı.. Bu akşam 10 ünite ile lucrine başlıyoruz... Şuan ben nasılım ??? Kendimi kocaman bir boşukta hissediyorumm.. Sanırım hazır değilim...İlk seferde duyduğum heyecanı duymuyorum... Tabiki bana söylenenleri aynen yapacağım (zorlansamda) ve hem kendim için hem de bebek isteyen herkes için dua etmeye devam edeceğim... veeeee kendimi daha iyi hissetmek için elimden geleni yapacağım...
Evetttt... başlıyorummmm... 2.deneme için tedavime bugün başlıyorummm.... ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN, EMEKLERİMİZİ BOŞA ÇIKARMASIN....

Son düzenleme:
canım yolun açık, şansn bol olsun...bu kadar erken başlayacağını tahmin etmiyordum...ama madem doktorun devam dedi, vardır bir bildiği mutlaka...umarım kucağın dolar, duaların kabul olur...içindeki o umutsuzluk ve boşluk duygusunun olması son derece normal...test günü alınca pozitif haberini, ne boşluk kalır ne de umutsuzluk hayatım...herşey gönlünce olsun...

canım tedavin hayırlı olsun herşeyde bir hayır vardır dr hemen dediyse bir bildiği vardır inşallah bu on olur ve meleğine kavuşursun

Canım çok teşekkür ederimmm...a.s.
Az önce okudum sen bebişini görmüşsün... Ne mutlu sana ... Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin .... Senin adına çok sevindimmmm... sen,seybay,aktüel herkesin neşe ve moral kaynağısınız... Umarım bu neşenizi hiç kaybetmezsiniz ve bebişlerinizle birlikte olursunuz...

canım allah razı olsun...inşallah kucaklarımızda görürüz bebişlerimizi.....mübarek kandil günü herkes için dua ettim....hamilenin duası tutar derler..inşallah hayırlısıyla kucaklarımız dolacak...gelişmelerden mutlak bizi haberdar hayatım ..merakta bırakma....

allahım inşallah tez zamanda senide bebişine kavuşturur.hayırlı olsun

canim oncelikle tedavin hayirli olsun. Bende daha 1 hafta once dusuk yptim acim cok yeni sormak istedigim lucrin igneleri kendinmi yapiyorsun birimi yapiyor birde gobektenmi yapiyorsun birde onemli olan senin iyi olman hazir degilsen baslama psikolojik destek falan al allah emeklerini bosa cikarmasin

Canım malesef ben iğne yapamıyorum, bir türlü beceremedim daha doğrusu cesaret edemedim... ilk denemede oturduğum semtteki özel hastanede yaptırdımm.. ancak lucrin 5 üniteye düştüğünde dozajı ayarlayamamışlar (hergün başka biri yapıyordu)... fazla fazla yapılmış... ilaç şisesi zamanından önce bitince ortaya çıktı.. tabiki bu nedenle tedavi süreci uzadı (lucrin baskılandırmayı sağladığı için) ve istenilen sonuca gelene kadar benim merional iğnelerden daha fazla vurunmamm gerekti... öğrendiğimde moralim çok bozulmuştu... Hem maddi olarak, hem zamandan kaybım var.. birde can acısı var, son günlerde kalçada apse oluştuda...kafamçokkarıştı.. Bu sefer içim rahat, Kardeşimin eşi hemşire ve kardeşim şehir dışına görevli gidiyor, şuan kendiside bebek beklediği için bir süre annemde kalması gerekiyor.. Bende orada kalacağım (benimde eşim şehir dışında) ve iğnelerimi o yapacak...a.s lucrine karından 10 ünite ile başladık...

Son düzenleme:
sevgili gün ışığı ;insan umutsuzluğa düşüyor hepimiz yaşadık bunları ve aynı duygularla.ben 2.denememde o kadar umutsuzdum belkide o yüzden tutmadı.iğnelerimi kendim yaptım.bebeğim için her acıyı yaşarım.yolun sonunda o var çünkü...bence hiç bunları düşünme şu an bebeğine ulaşmak için yola çıktığını düşün.bu koşuşturmaca ultrasonra yumurtalarına bakmak,bir sürü bebiş gibi.ben hep ağlardım onlara bakarken.döllenmeden sonra babasıyla birlikte bebişlerinizi almaya gideceksiniz.en azından transferden sonra onu 12 gün içinde taşıcaksın.bunu düşün ne güzel değil miiiiiiiiii

günışığı böyle anı başlamada bana uğur getşrmişti.bak şimdi sabırla bu yolda ilerleyeceksin ve bu sefer güzel haberler vereceksin bize,tedavin hayırlı ve uğurlu olsun.

tedavin hayırlı olsun canım.inşallah doğru zamandır ve bebişine kavuşursun.
allah yardımcın olsun.

canım allah hayırlısıyla bu denemende yüzüne gülsün inşallahh....her şey yolunda gitsin ve sağlıkla bebeğine kavuş dilerim...:1hug:

İnşallah bu sefer hayırlısıyla tutunurlar canım, böyle apar topar bişey hissetmeden olması bazen daha iyi oluyo

GÜNAYDINNNN...
Arkadaşlarım vermiş olduğunuz destek ve moral için, iyi dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum... Yanlız olmadığımı bilmek çok güzel ve özel bir duygu.. hepinizi çok seviyorum...
Bugün lucrinin 6.günü, geçen sefer adetim epey gecikmişti... umarım bu sefer çok fazla gecikmez ve biran önce diğer ilaçlara başlarız... Bu aralar her konuda hem sabırsız hemde hassasım... umarım herşey yolunda gider...
Allah hamile arkadaşlarımın bebeklerini sağlık ve mutlulukla kucaklarını almalarını, benim gibi tedavi görüp bebek isteyen arkadaşlarımında tez zamanda güzel sonuçlar almasını nasip eder inşallah... Allah hepimizin yüzünü güldürsünnn..... Herkese kucaklar dolusu sevgiler......

Sevgili GÜNIŞIĞI inşallah tedavin sorunsuz geçer ve olumlu sonuç alırsın.Hiçbir şekilde ümidini yitirme moralini en üst seviyede tut.Bizler senin yanındayız her nekadar birbirimizi tanımasakta tuhaf bir bağ var aramızda belkide kader arkadaşlığı. Ne olursa olsun sonucun üzülme lütfen. Güzel haberlerini bekliyoruz SEVGİYLE VE ÜMİTLE

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese kucak dolusu sevgilerimle MERHABA....
Evet bu sefer adetim gecikmedi ve Cuma günü başladı... Cumartesi ultrason için merkeze gittim.. Hemen yüksek bir dozla menegona (sabah - akşam kalçadan) başladık, lucrin 5 üniteye düşürüldü.. Yarın öğlen ultrasonla bakılacak ve kan testi yapılacak... Umarım bu sefer yumurtalar daha kaliteli ve fazla sayıda oluşur... şimdilik gelişmeler böyle...
Geçen hafta KK de bol bol hamiş haberleri vardı.. inşallah bu haftada güzel haberler duymaya devam ederiz... Herkesin iyi bir hafta geçirmesini diliyorummm.. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…