2.deneme için tedaviye bugün başliyorum!!!!!!

GÜNAYDIN ARKADAŞLAR...
Rapor bitti bugün işe başladımm... Evde gayet iyiydim aslında, bol bol dinlendim, yattımm.. Kullandığımız jellein bir kısmı geri geliyorya, transferin 2 günü jel hafif pembe olarak geldii.. İyimi kötümü bilmiyorum ama benim moralimi bozdu biraz... ya ilaca tepki verdim, ya tek embiriyom beni bıraktı yada tutunmaya çalıştı... bilmiyorum... aklıma kötü şeyler getirmek istemiyorum.. cumartesi günü biraz fazla ayakta kaldım ve akşam üstü sol kasığımda iğnelenme şeklinde ağrım oldu ve epeyce sürdü... hemen yattım, epeyce bir dinlenince geçti... aynı şey bugün ama daha kısa süreli işe gelirken oldu (metroya ulaşmak için biraz yol yürümem gerekiyor da)... Anlayacağınız neyi neye yorumlamalıyım, iyi mi kötümü bilmiyorum... moralim bir tavan yapıyor bir dibe vuruyor... Bir ara aman boş ver neyse alın yazım onu göreceğim diyorum... bir ara çok duygusallaşıp aşırı tepkiler veriyor, umutsuzluğa düşüyorum... Allahım umut dünyası işte, şansımın daha az olduğunu bildiğim halde neden olmasın ki diyorum.. ümitleniyorum... Takdir ALLAH ın.. İnşallah Rabbim sağlıklı ve hayırlı bir bebeğe kavuşmamızı nasip eder... 9 Ağustos test günü... herşeyin hayırlısı ama beklemek çok zorrrrr....

Son düzenleme:

inşallah bize güzel haberler verirsin.. gönlümüz seninle dikkat et kendine canım

kıs sen dayaklıksınklava:9una kadar sna dusunmeyı stresı yasaklıyorum inş allahım herseyı gonlune gore verecek inş :Saruboceq:

arkadaşlar merhba,
bugün mikro transferimin 12.günü, test günüm çarşamba fakat ben dün akşam evde dayanamadım test yaptım çok silik bi şekilde çift çizgi oldu, acaba buna güvenmelimiyim idrar testinde silik çıkması tuttuğu anlamına mı gelir acaba, böyle bişey yaşayıpta olumlu sonuç alan oldumu , çok heyecanlıyım aslında test günümü bugün zannediyodum ama kağıdıma baktığımda çarşamba olduğunu gördüm biraz moralim bozuldu ama kaldı 2 gün sabredicem artık, transferim 24 temmuzda yapıldı, acaba test doğrumudur kızlar, testte silik çizgi çıkığta kan testinde olumsuz sonuç alan varmı aranızda ? ne olur yardım edin ....

Beklemek zordur iyi bilirim Bir kez ben de yaşadım. Benim ki boşuna bekleyişmiş. Senin ki öyle olmaz inşallah. Zor biliyorum ama çok fazla bu konunun üzerine düşünmemek gerek galiba. Allah gönlüne göre versin, bir an kavuşursun bebişine inşallah

SELAM ARKADAŞLAR...
Bugün transferin 10.günü... dün akşam üstü hafif pembe akıntıdan yine geldi ve adet görecekmişim gibi karnımda hareketlenmeler başladı... şu saate kadar kanama, akıntı, sancı, bel ağrısı tarzı birşey yok ama doluluk hissi var ve her an kanama başlayacakmışım gibi hissediyorum... ilk denememde test gününü görememiştim, 9.gün akşam pembe akıntı gelmiş, bel ağrısı başlamıştı ve 10.gün öğleden sonra kanama başlamıştı.... Çok korkuyorummm ben yaaaa... Ne olur kanama olmasın... ne olur herşey yolunda olsun....

Canım benim..
Dilerim tüm endişelerin yersizdir..
Sağlıkla hamilelik haberini almanı bekliyorum..
Bu sevinci bu mutluluğu hakediyorsun hayatım...

Allahım dilerim gönlüne göre hayırlısyla hamilelik haberini almanı nasip eder inşallah....

Endişe edipte daha çok stres yapma....umutlu ol...hayal kırıklığı yaşamana neden olacak bir durum yok ortada...sağlıkla kal canım benim...

SEYBAYCIM CANIM, nasılsın??? Umarım kendini daha iyi hissediyorsundur...
çok sağol canım... umut veren yazıların büyük moral kaynağı benim için..
herzamanda öyle oldu... İnşallah dediğin gibi hayal kırıklığı yaşamam... en azından test gününü görsem... sakin olmaya çalışıyorum ama sık sık lavaboya gitmekten ve kendimi dinlemekten (karın ağrım var mı, bel ağrım var mı) kendimi alıkoyamıyorum ki... kendimi işe yoğunlaşırmaya çalışıyorum... ne kadar başarabilirsem artık...
Rabbim herzaman hakkımızda hayırlısını naip etsin....

günışığı

meraklanma benim üçüncü denemede kaldım ben biliyorsundur.Diğer negatiflerle - pozitif arasında hiç bir fark yok.Yani ağılar ne tutunduğunun ne de tutunmadığının göstergesi.
Hatta en son denememde test öncesi jel lekeli gelmeye başladı bende yine negatif dedim.Testten bile vazgeçiyordum.Fakat pozitifti.Testen sonra jel kömür karası gibi geldi arada .
endişelenme , sonuçta doktorların ve sen elinden geleni yapıyorsunuz.Tıppın yapabileceği en son kademe transfer .sonrası kadere ,alın yazına ve şansına bağlı sakın isyan etme.Rahat ol.Yapabileceğin bir şey yok.Ağrıların oldukça karnını okşa sadece .
son iki gün sabırla bekle. , hayatın süprizlerini yaşıyorum hala, sende yaşayabilirsin unutma.

Canım içini ferah tut. Biliyorsun ki pembe akıntı yerleşme kanaması da olabilir. Biz olumlu düşünelim. Allah'ın izni ile 2 gün sonra hamiş olduğunu yazacaksın ve ardından da ben gelecem inşallah. a.s. Bugün ya da yarın idrar testi yapmayı düşünüyormusun ?

Okurken sizleri ben de heyecanlaniyorum. :1rolleyes:
Ben de tüp bebek tedavisi görüyorum vee uzun bir süredir ara vermis durumdayim .
Allahin izniyle bayramdan sonra tekrar baslamayi düsünüyorum .
Hem de türkiye dee ...
Günisigi cnm seni cok iyi anliyorum , beklemek cok zor ..
Ama en azindan tedavi süresince beklemek , o heycani yasamak daha anlamli .
Benim gibi bos bos beklemek daha yorucu inankii
Umarim güzel haberlerini alirizzz.. :asigim:
Umudumuz olursun ..
Icimde hamilesin gibi bir duygu var .. Insallah dogru cikarr .. Sizin sevincleriniz bizim sevinclerimizz .. Hepimiz ayni kaderi paylasiyoruzz ..
Allah bu sefer melegine kavusmayi nasip etsinn ... kaydirigubbakcemile5

CANLARIM GÜZEL ve UMUT DOLU MESAJLARINIZ İÇİN HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM....
Çok dua ettim adet belirtileri olmasın diye.... Ancak az önce kanamam başladı... Çok üzgünümmm....
Rabbim henüz izin vermedi bana bebeğime kavuşmam için...

Son düzenleme:

seni çok iyi anlıyorum canım. Hakkında hayırlısı olsun. İnsallah bir daha ki sefere kavuşursun bebeğine. Benim de ilk denemem tutmadı. İkincisi bir daha ki aya. Sen bebişine kavuşsaydın ben ve benim gibilere umut ışığı olacaktın. Bir an önce toparlanırsın umarım...

Onca emeğin ve umudun ardından "Üzülme" demek anlamsız olur ama çok yıpratma kendini. Allah sabır versin canım. Dilerim tez zamanda toparlanırsın. :1no2:

merhaba gün ışığı öncelikle tedain hayırlı olsun cnm
bende 4 yıl önce evlendim ilk zamanlar düşünmedik 1 yıl sonra bizde bebek özlemi çekmeye başladık
ve karar verdik korunmayı bıraktık dr.gittik eşim ve benden bazı testler istedi ve sorun yok dedi hoş
sevindik bekledik gebelik olmayınca tekrar dr.gittik aynı dr.6 ay sonra yumurta takibine başladı 3 kez
denedi ve sonra dediki senin yumurtaların yavaş çalışıyo ve aşılama yapalım bende dr.değiştirdim
2.dr.oda 2 kez yumurta takibi taptı ve sorun olmadığını eşimin sperm tahlilini istedi ve eşimde çift
taraflı varikosel vardı vede bu durumda çocuk sahibi olmamızın zor olduğunu öğrendik ve eşimin
ameliyat oldu ve sonrası çok iyi gelişti bi sorun kalmamıştı bize ameliyattan sonra 6 ay yada 1 sene
bekleyin dediler ve bekledik olmadı biz tekrar dr.gittik ve bu seferde benim yumurta rezervimde düşüş
olduğu ve zaman kaybetmeden aşılama dedi dr.07/09/2007 1 kez aşılama yapıldı ve sonuç negatifti
2 kez aşılama için gitmeden başka bir hast.gittik ve vakit kaybetmeden 1 tüp denememize başladık
uzun protokolle başladı dr.yumurtaların yavaş çalıştığı için her şeyi büyük titizlikle tedavimi yaptı o
kadar uğraşmaya 3 yumurta elde etti ve toplamada sadece 1 tane 1 kalite trasfer etti trasferim yapıldı
ve çok şükür pozitifti ve düşükle sonuçlandi dr.tekrar ne zaman yapalım dediğimde bu şekilde devam etmeyelim yüksek dozda ilaçla yumurtalıklarım cevap verdiği için sana zararı var hem maddi hem manavi çok yıpranıyosun dedi ve kendini hazır hissettiğin zaman sizi kıbrısa gönderelim yumurta bağışı
isterseniz dedi ve tamam deyip yanından ayrıldım dr.çok ağladım ve bütün sonuçlarımı dosya yapıyordum ve başka bi hastaneye gittik eşimle orada birkez hada deneyelim ama vakit kaybetmeyin
dedi dr.ve 2 denemeye başladık bu sefer kısa protokol uygulandı 5 yumurta elde edildi tedavinin 5 gününde dr.iptal edelim 5 yumurtamız var ama takiplerimde hiç büyüme kaydedemedim 1 ay ara
verelim tekrar dedi tamam dedik ve 3 deneme başladık 2 temmuz da çok sevindik herşey güzel
gidiyordu gonal-f 600 ünite günlük doz 3 yumurta elde ettik yumurta toplandı ve 1 tane 1 kalite 2 tane
2 kalite yumurta biz trasfer gününü heyacanla beklerken labratuar ortamında yumoşlarımın gelişimi durdu ama trasfer yapılamadı çok üzüldüm ve trasferim olsaydı 28 temmuz test günüm olacaktı bende
pes etmeyerek dr.gittim adet olunca bu seferde klomen tedavisi uygulayın dedim ve dr.bana biraz ara ver yıpranıyosun dedi bunuda deneyelim söz ara vericem dedim ve kolmen dedavisine başladık
yumurta takibi ve 3 yumurtam oluştu çok şükür cumartesi çatlatma iğnesi olucam dualarınıza ihtiyacım var inşallah bu sefer olur bilmiyorum ama allahtan umut kesilmez bellimi olur dr.bile çok şaşırdı bu kadar umutlusun ki bellimi olur hepimizi şaşırtıcan gibi geliyor dedi bugün son kontrolüm oldu bakalım
c.tesi iğneyi vurunucam ve sonucu beklicem inşallah bu kadar şeyden sonra burdan size kimbilir müjde
verebilirbiyim acaba cnm allah yardımcın olsun tekrar tedavin hayırlı olsun kendine iyi bak...

günışığı üzüldüm canım ama inşallah daha fazla yıpranmadan ve beklemeden allah bizlere meleklerimizi gönderir.

günışığı cnm üzülme allah büyüktür ve yücedir rabbim birgün bizlerinde güzünü güldürür ne kadar üzülme desemde elden bişey gelmiyor bende 1 yıldır başımdan geçen tedavileri yazdım okumadın herhalde bende seni merak ederek bekliyordum ama kanamam başladı yazısınız görünce üzüldüm
ne olur sende üzülme artık büyük rabbim en güzel günde bize burdan hemişim dediğin günleri göstersin cnm allaha emanet ol iş yerindeyim ve çıkıyorum görüşmek üzere.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…