2 çocuklu hayata alışamamak

2inci cocugun uyumasi icin her gün banyo yaptırın karnini iyice doyurun uyur

Aralarinda keske 4,5 yaş olsaymis ozaman daha rahat olurdunuz erkekler boyle kimisi uzatmayalim hemen olsun bitsin ee o ise gidince kim ilgilenecek tabikide sen onlarin sozune pek bakmamak gerekiyo aslinda. Simdide bu durumunuza bisey denmiyo yani artik olan olmus tarafinizdasiniz ne yapabilirsniz ki buyuk olan krese baslayincada rahatlarsiniz bence eve yardimci almaktan daha iyisi kress cocuk biseyler ogrenir hem dha iyi olur bence sizde bebek ev isi fln oyalanirsiniz boylece Allah kolaylik versin...

Hangi kitap o

Bende 3 tane var, allah sağlık uzun ömür versin diyorum. Delirmiyorum diyen yalan söyler zaten 2 ve üzeri bebek kategorisinde çocuğu olanlar iyi bilir. Kocanıza güvenip ikinciyi yapmanız hata olmus

madem kendinizi biliyordunuz neden yaptınız 2. çocuğu? eşler konuşur ama burada karar kadına aittir. çünkü sorumluluk %99 anne de oluyor. ama artık olan olmuş her 2 evladınıza da sevginizi vermekten başka yapacak şey yok şu an için...
bence şanslısınız bir bakımdan kısa zaman öncesine kadar yardımcınız varmış, aileniz de destek ve eşiniz size elinden geldiğince destek oluyormuş. bunların 1. ini bile bulamadan çok çocukla yaşayan ve aynı zamanda çalışmak zorunda olan ya da bir tercih olarak çalışan insanalr var,onların işi daha zor. hem geçim derdi hem annelik yapmaya çalışmak, ev işleri ayrı dert.
bir süre sonra büyük kreşe başlayınca biraz rahatlarsınız. sıkın dişinizi olan olmuş..

Salıncak önerisi geldi mi bilmiyorum ama tecrübemi anlatayım.
Birkaç ay önce salonun ortasına yuvarlak salıncak(svava) astık.
Bu ninelerin bir bildiği var gerçekten.
Keşke büyükte yapsaydık dedim, onun uykusu beni o kadar yıprattı ki yaş oldu 5 hala tüylerim diken diken hatırlarım ve hala uykusu iyi değil.
Küçük, abisi kadar zorlamıyor ama onun uyku da iyi değil.
Memede uyumazsa salıncakta uyutuyorum.
İkisini birlikte uyutmam gerekirse asla memede uyumuyor küçük, dikkati dağılıyor, ama salıncakta uyuyor.
Gündüz uykusunu salıncakta yaptırıyorum, emmeye mutlaka kalkar, sallayınca hemen dalıyor tekrar emzirmiyorum.
Gece çok kalkarsa eşim alıp sallıyor, yatağa geri getiriyor.
Kontrollü sallamak iyi bir şey, faydalı.
Çok memnunum.

Allahım hepinizin yardımcısı olsun inşallah.

Hani bildiğim bir konu değil de dikkatimi çekti,okudum baştan sona.
Ne kadar çok anne varmış 2. çocuk için pişmanım diyen.
Ne kadar acı. Çok çok üzüldüm.çocuk bunu hissetmiyor mu,kırılmıyor mu,yıllar sonra kendini de annesini de sorgulamıyor mu?

Ben 40 yaşımı geçtim,ilkokula başladığım günü hatırlıyorum mesela.
Hani nereden hatırlayacak ki diyenler varsa diye söyledim.

Dövüyorsunuzdur,küfrediyorsunuzdur demiyorum da o pişmanlığı,bıkkınlığı çocuk anlıyordur diye düşünüyorum.
Evet işiniz zor,tahmin edebiliyorum. Yine de Allahım kolaylık versin inşallah diye iyi dileklerimi sunuyorum.

Psikolojim zaten iyi değil bi de o yorumları okumak istemiyorum çünkü ama yazan yazsın hadi bekliyorum linçleri
Sakin olun bende de var bu aralıkta 2 tane, yardımcım var çok şükür anlıyorum sizi. Ama yardımcım olmadığı günlerde zorlanıyorum yani büyüğün önüne meşgul olacağı oyunlar kuruyorum küçükle ilgileniyorum sonra küçüğü uyutup diğerine bakıyorum çok yoğun geçitor ama geçiyor

bebişleirn sucu yok hele büyüğü sakın azarlamayın o tercih etmedi sonuçta kardeşi? Çemkirme ihtiyacı olursa kocanıza çemkirin canınızı sıkmayın güzel günler olsun

Doğru , bende yapmadan önce şunu sordum kendime kocam olmadan tek başıma kaç çocuğa bakabilirim ? Cevap :2

kocam yardımcı sağolsun var olsun ama hayat bu , olmadığı durumda ben bakcam bebelere kapasitem 2

kapasitem 1 diye hissetsem yapmazdım.

mesela tek başıma kapasitem 3 değil kesinlikle oysa çok çocuğu çok severim ama kapasite doldu

Anneniz süpürge açmaya vakti kalmayacak sizle ilgileniyor eşiniz arada yardımcı oluyor siz full evdesiniz ama yine de bu kadar zor geliyorsa bir gariplik var.. bundan sonra hayatınızı böyle yaşayacaksınız gibi o yüzden tempoya ayak uydurun en iyi çözüm o duruyor

Geçecek.
Bu günler geçiyor, iyi yanı bu.
Yardımcı olmayabilir ama temizlik için haftada bir gün biri gelebilir onu bulmak zor değildir diye düşünüyorum. Hem eş hem aile ucundan tutuyorsa bir de temizlik yapılıyorsa uyku düzenleri oturana dek idare edilir bir şekilde. Kreş için söyleyeceğim bir şey var yalnız. 3 yaş öncesi zaten vermeyin evdeyseniz. Çocuğun kreşteki ilk yılı her gün hasta olması demek. Onun hastalığını da kardeşine getirmesi demek. Bence en az bir sene daha kreşe göndermeyin.

Günlük gelen kadın yeni bırakmış daha işi. Eş elinden geldikçe yardım ediyormuş. Anne abla yardıma hazır.. birde hiçkimsesi olmayan,yardımcı tutamayan anneleri düşünün. Fazla tahammülsüz geldiniz bana. Yapacak birşey yok 4-5 yaşa kadar her anne çekiyor bunları,hatta daha fazlasını. Misal ben yardıma hiiç kimse yokken prematüre ikiz büyüttüm. Sonradan tek olan kolik doğdu 3 yaşı bitti halende ağlama krizleri bitmedi. 24 saatın 10 saati çığlık atarak mız mız geçiyor. Bende diyorum bazen 3. Fazla geldi diye ama Allah isyana düşmekten korusun. Sabır başka çaresi yok malesef..

Malesef benim çocuklar uyumuyor zorla uykuya götürüyorum büyük kızımı doğduğundan beri uyku problemi var 2. De uyutmak için çaba istiyor 2 aylık olmasına rağmen daha hiç kendi kendine uyumadı
Kolik bebek olabilir mi ? Bizim ki kolikti hic uyumuyordu surekli agliyordu simdi 1 yasinda . Gecti ama gercekten tek basima zorlandim . Ben soyle dusunuyorum mesela korkuyorum ama 2. Cocuk olursa o da en fazla 1 yil sonra duzelecek . Ve zamanla kolayalsacak . Sadece tahmin ediyorum neler olur bilemem tabii

Öncelikle Allah bağışlasın hayırlı ömürleri olsun.Canım kendine vakı ayirabmek için büyük kreşe başlayınca küçügüde bir veya iki saat büyüklere bırak.Dışarı çık grz arkadaşınla buluş.Bir yardımcı bulabilmek için de face de bir post aç istediğin kriterleri yaz ,dönüş olacaktır.Anneye komşulara herkese söyle yardımcı aradıgını,illaki ihtiyacı olan birileri çıkar.

Hamak kurduk annemin evine onda küçük uyuyor aslında ama evde nereye yapabilirim bilmiyorum. Ben de birini uyutmaya çalışmaktan nefret ediyorum büyük uyusun diye 2-3 saat uğraştığımı bilirim

Benim büyük çok nadir kendi kendine oynuyor bazen ben diyorum biraz yalnız oynamalısın diye. Büyüğü azarlamıyorum aslında küçükten bağımsız olarak yaptığı bişeye kızdıgım tabi ki oluyor ama çok uzatmam eşime cemkiriyorum ona patlıyorum

Ben çok eskiden kalabalık aile isterdim hep yine isterim ilerde kalabalık bi ailem olsun ama benim psikolojimin iyi olması için kotam 1 miş geç anladım biraz malesef ki 2 sine de bakıyorum ama yıprandım cok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…