2.5 yıl aynı konu, sonu boşanma oluyor ama kendimi suçlu hissetmek istemiyorum, yardım…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de hiç ihtimal vermiyorum, adam ailesini yılın 4 ayı eve yerleştirme planı yapıyor, Maviş de bize soruyor ki ailesine giderken beni götürmemesi emek miydi? nE?

Katip bu aile degilmiydi ev bizim diye bas bas bagiran aile ben mi hafizami kaybettim mavera mi? Evin anahtarlari bile onlardaydi. Mavera kandilde once bizimkilere gittik diye sevinen insan. Gecsin bunlari o aile zaten gelip kalacak bunu bilmiyor olamaz.

Büyü de sirke anası çıktıydı.
Katip, bir anlatsam sana nasıl bir adam gözüktüğünü inan şaşırırsın. Yok bu kez şiddeti yaşadım ben zaten yarım inançla sürdürüyordum sonunda çileden çıktım.
İyi haberlerle geleceğim inşaallah. Lütfen bu tarz konuşmayın

Annesi ile göbek bağını kesememiş adamdan olmaz, olmuyor maalesef..
Evlenince aileniz evlendiğiniz kişi oluyor tabiki anne baba da atılmaz da o dengeyi sağlamak da eşinizin görevi.
2,5 yılda şiddete varan tartışmalar çok sıkıntılı umarım geri dönmez, affetmezsiniz çünkü affetmeniz eşinize cesaret verip şiddetin boyutunu artırabilir. Ayrıca ev üstüne ev olmaz 3 5 gün neyse de 4 ay da misafirlik mi olur yahu??
Bence eşinizle tüm iletişimi kesin mesaj bile atamasın ulaşamasın size. Belki yaptıklarından utanır. Allah yardımcınız olsun hakkınızda hayırlısı

Sen dışardaki hali ile evli değilsin ki, içerideki hali senin kocan. Aslolan o senin için. Aile, dost, akraba, çevreye karşı nasıl davrandığının sana en ufak faydası yok.

Bu aile konuları bir kere açıldı mı bir daha kapatması çok zor.Uzaklaşılmadığı sürece kapanmaz.Bir olay hazmedilmeden diğeri başlamış anladığım kadarıyla,şiddet olayını geçiyorum o kabul edilir birşey değil ama eğer uzak durmayı kabul ederse bir şans verilebilir.Tabi başka sorunlarınız yoksa.Eşiniz onlarla büyümüş o yüzden saçma,kabul edilemez davranışlar onun normali olmuş.Siz gibi göremez olayları.Eminim şu anda çok öfke dolusunuz,bir süre herkesle iletişimi kesin,bu konu hakkında kimseyle konuşmaya biraz zaman geçince kararınızı tekrar gözden geçirin.(Diğer konularınızı bilmiyorum sadece bu konu için konuşuyorum)

Aman dönerse dönsün.
Tipik Mavera.
Beyaz eşyalarına sarilsin geçer
Üzülmedim bu hale kendini düşürdüğü için kızdım. Perşembenin gelişi Çarşamba dan belli zaten. Blöf yapa yapa en sonunda şiddet bile görmüş

Konunun başında dostlar dediginiz kadınlara, konunun sonunda nefret kusarak bitecek muhtemelen konu ama olsun yinede cevap yazayım. Yasadiklariniza üzüldüm öncelikle gerçekten üzüldüm darp raporu almakla o evden çıkmakla iyi yapmışsınız. Ama şaşırmadım eşinizin bu noktalara geleceği belliydi malesef. Umarım haklarınızı alıp bosanabilirsiniz. Ama ben sizin tüm konularınızı bilen biri olarak nedense inanamıyorum buna. Ki hayat sizjn tabi karar da sizin.

Sana çoook önce uzatmadan boşan dendi, yok eşyam yok çeyizim.....

Destek verecek insan bulman zor artık. Bence sen yine gider oturursun o eve, allah selamet versin

Siz çalışıyor musunuz peki? Bundan sonrası için planınız nedir?

Mavera esin sana yalvarıp yakarsa yine barışırsın.
Kendisini çok sevdiğin içinde değil senin boşanmayla ilgili değişik düşüncelerin var.
Nerde yalvarıp yakardı ya, ben hafızamdan şüphe ettim şimdi, adam çok rahattı, kendin geleceksin ben getirmicem falan diyordu buna hatta.

Bu evlilik yürümez tamamen eşinizden dolayı, ailesinden dolayı değil.. Eşiniz ailesine bağımlı, mutlu olabilme ihtimaliniz yok , ben boşanmışsınızdır diye düşünmüştüm en son ki olayda şaşırdım açıkçası...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…