2,5 litre su

Cok açım ne yiycem canım hicbi sey istemiyor diye üzgün üzgün mutfakta dolaniyordum...

Şu anda 60 kilo, inmek istedigim 55 kilo.
Esim diyetimizin ilk günü aşure alıp getirmis, hâlâ yemedim, dolapta bekliyor. Ev yapımı sekerpare geldi annemden, yemedim, şükür ki esim yedi bitirdi. Tutuyorum kendimi.

GeyikliGece GeyikliGece
O ifadeyi buraya yazarken icimden "esim ne karisir, ona ne benim kilomdan" diyerek yazdım 😄 Ben ne istiyorsam o. Onun lafını maksat muhabbet olsun diye aktardım.
Yaşım 37. Boyum 1.54
Fikrin ve tavsiyen nedir sportmen ve atletik insan? ☺️🥰

Ya ehehehe inanmiyorum :)
Ben sey gibi dusundum, esin diyor ki "ya tamam istersen yap diyet ama cok zayiflama, kendini yorma, gucsuz dusme"
Dedim ki ne minnos fikirli bi bey 😇🤭🤭
Benim esim ısrarla kilo almamı istiyor mesela. Görsel veya estetik amacli degil. Gercekten sagliksiz derecede dusuk kiloda oldugum icin, gucsuz kaldigim icin. en az 55 kg olmam gerektigini söylüyor 🤣🤦‍♀️
Acık havada bol ve tempolu hareket, yavas yemek yemek, sabahlari sirkeli su icmek, bol ama saglikli beslenmek ve günde mutlaka 1 probiyotik tüketmek benim vazgecilmezlerim.

Bugünki askerlerim Nurcum :KK70:

Eklentiler

• IMG_20210521_183509.jpg
    IMG_20210521_183509.jpg
    101,6 KB · Görüntüleme: 30
Ya ehehehe inanmiyorum :)
Ben sey gibi dusundum, esin diyor ki "ya tamam istersen yap diyet ama cok zayiflama, kendini yorma, gucsuz dusme"
Dedim ki ne minnos fikirli bi bey 😇🤭🤭
Benim esim ısrarla kilo almamı istiyor mesela. Görsel veya estetik amacli degil. Gercekten sagliksiz derecede dusuk kiloda oldugum icin, gucsuz kaldigim icin. en az 55 kg olmam gerektigini söylüyor 🤣🤦‍♀️
Acık havada bol ve tempolu hareket, yavas yemek yemek, sabahlari sirkeli su icmek, bol ama saglikli beslenmek ve günde mutlaka 1 probiyotik tüketmek benim vazgecilmezlerim.
Ben 49 kiloydum, kv ve herkes kilo al cok zayifsin derdi, esim bir sey demezdi sen nasil rahat ediyorsan öyle ol derdi. Esimin akrabalari vs. bir işte zorlandigim zaman zayif olduğum ici zorlandığıma, yapamadigima yorarlardi (ilgisi yok, su an 60 kg olsam da yine yerimden kalkacak hâkim yok, hâlsizim yorgunum aynı, kasların zayif bazi seyleri yine zor yapıyorum vb.).
Zaman icinde 52 oldum. Öyle yerimde sayarken sayarken...
Gecen sene stresten ya sekerim ya tiroidlerim oynadı, Nur'un anlattığı gibi sürekli gece vakti bile acikip kitliktan cikmis gibi yiyerek 10 kilo aldim, 60'ı gectim.
Bu hafta 60'ın altina indiğimi görünce bayağı bi rahatladım.
Kilo takintim eskiden beri var (hamilelik dâhil takıntı yaptım). Bu sefer kararli sekilde siz arkadaslarla diyete girdiğimi söyleyince, 55 kadar düş bari, daha verme sagligin icin dedi. ☺️

Sabah dereotlu peynirli yumurta ve sut
Ogle (spor oncesi) yulafli yarim muzlu smootie
2 adet ceviz
Simdi 2 yemek kasigi kurufasulye ile iki servis kasigi kiymali makarna( makarna yemeye baslamam lazim az az cunku baya kg verdim amacim 50lere dusmek degil)🥰

Sabah dereotlu peynirli yumurta ve sut
Ogle (spor oncesi) yulafli yarim muzlu smootie
2 adet ceviz
Simdi 2 yemek kasigi kurufasulye ile iki servis kasigi kiymali makarna( makarna yemeye baslamam lazim az az cunku baya kg verdim amacim 50lere dusmek degil)🥰
Sana karbonhidrat icin patates yazmistim gözünden kacti sanırım

Sana karbonhidrat icin patates yazmistim gözünden kacti sanırım
Canim yaa onu da ufak ufak yemeye basladim ama haslayip. Ben boyleyim iste zayiflayim dedim mi gozunu cikaririm🤦‍♀️ bana da cok zayifladim gibi geldi; korkmaya basladim ufak ufak karbonhidrata basladim iste.

Canim yaa onu da ufak ufak yemeye basladim ama haslayip. Ben boyleyim iste zayiflayim dedim mi gozunu cikaririm🤦‍♀️ bana da cok zayifladim gibi geldi; korkmaya basladim ufak ufak karbonhidrata basladim iste.
Patates kontrollü yükseltir derler ya doktorlar, ondan yazdim, yavas yavas depolarsin :)

Benim ortam yok bacilar kilo aldim mi aliom verdim mi veriom:KK70: 68i gormustum en son sal cayira mevlam kayira modundaydim.. hicbir zaman 100 olmadim. Hamile kaldiysam 90a kadar cikmisimdir ama hep en kilolu halim bile mesela emzirirken 85 82 falandi tabi sonra 2 sene icinde verdim ama bu sefer de 69 70 falandim.. ay is yerinde koca lavasin arasina tantuniyi soganla yiyip ustune tahinli cevizli kemalpasa yiyip cayda bir de ozellikle cikolata alip yedigimi bilirim 🤦‍♀️🤣🤣🤣 eve gelince yemeyi de saymiyorum.. salmak da hos degil iste, cok sıkmak da.. bana oldugun kiloda kalma taktiği lazim:KK70:

X