14 aylık bebe

Her çocuk çok farklı kendi çocuğunuzun huyunu suyunu en iyi siz bilirsiniz. Uzaktan öyle yap şöyle yap demekle kesinlikle olmuyor. İş gene annede bitiyor.
Benim oğlum da çok hareketli ve puseti sevmeyen bir bebek. Ne kadar yorulduğunuzu tahmin edebiliyorum az çok. Bebeği ağlamaya bırakmak doğru gelmiyor bana anne bebek arasındaki bağı zedeleyeceğini düşünüyorum. Bunun yerine ilgisini dağıtmak yerinde olur.
Kendi sinirlerinize hakim olabilmek adına da gün içinde kendinize biraz zaman ayırın. Üstüste yorgunluk ve uykusuzluk insanı tahammülsüz yapıyor.
Mahallenin en mutlu bebeği kitabını okudum. Tavsiye ederim. Ben çok faydalandım.
Ve tabi ki kolaylıklar dilerim

Dışarıda Uslu duruyorsa hep dışarıya çıkar Şaka bir tarafa eminim aklı erdikçe düzelecektir Bu arada tabii ki sizde kurallar koymaya başlayın kolay gelsin

Hiçbir sıkıntısı olmadan tamamen keyfi ağlıyor, çünkü istediği olduğu anda gülmeye başlıyor .
Ama ben dayanamıyorum işte o onca anırmaya. Nasıl taviz vermicem ki.

eski konularınıza baktım acaba şimdiki konunuzla ilgili bir şey bulabilir miyim neden çocuğunuz böyle davranıyor diye, bakın 14 aylıkken bile onca bağırmaya dayanamıyorum nasıl taviz vermicem demişsiniz.
taa 14 aylıktan beri tavizler verildiği için yaptığı hareketleri olabilir,deneme yanılmaları sonucunda bağırırsam,ağlarsam ya da sorun çıkarırsam nasılsa benim dediğim oluyor diye sizi manipüle eden bir çocuk olmuş. yerinizde olsam bundan sonra sıkı kurallar koyardım. 3 yaşında sözünüzü dinlemezse bunun 13,23 yaşı da var...o zamanlar hiç dinlemez.
herşey çok güzel olur sizin için umarım. geç olduğunu düşünmüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…