Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Gönüüül :nazar: :KK9: süpersin. :KK34: yalnız çorbanın falan türünü belirt sende. :KK34: bir de balık tavada çok yağ falan çekmedi değil mi? :44:

Canım, corbayı uyduruk bi sebze corbası yaptım. Havuclu, biberli, soganlı :) yogurt corbası yaptım. Yarım kasık un :)

Canım balık biraz yap cekmişti ama derisini yemedim. İçi yaplı değildi.

Spor olsa iyi olurdu. Onun eksikliğini hissediyorum.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

tahmin ettim pazar olduğu için böyle olduğunu zaten. saatleri de düzeltince eskisi kadar korkunç görünmüyor. 1 kg. çok iyi daha haftanın başındayız. aman hilalcim dikkat et, daha başlardasın ve en iyi kilo verebileceğin günlerdesin. zamanla zorlaşıcak kilo verimin, şimdileri iyi değerlendir. :KK34: yarın çok daha iyi menülerle gelelim sen de ben de buraya. çünkü pazar beni de vurdu bugün. :KK1: :KK31::KK31:

evet canım tahminin çok doğru maalesef :KK70: pazar günü insan yemeyince çok mutsuz oluyor benim fazladan sporu çok yapınca kuruyemişlerim var işte ama şimdi yeşilçay içtim pilates yapıcam hemen :KK70: pazar yemeyince insan başka ne zaman yiycem diyor insan boş olunca bir de :KK43: yarın ki menüm çok iyi olacak inşallah bugün çok zor sabrettim canım burger king den neler yemediler avm de karşımda ben de keten tohumlu bisküvi kemirdim ama akşamına dayanamadım sanırım bir de saatler düzenli olsaydı :S teşekkür ediyoru canım daha iyi menü temennisiyle :):KK34:

Son düzenleyen: Moderatör:
hoşgeldin ben özlem, 2.5 aydır takımdayım 10.2 kg verdim ve devam ediyorum hala. senin adın nedir? takımımızın kurallarını yapıştırıyorum sana. hoşgeldin tekrar, aklına takılan bir şey olursa sorabilirsin. :KK66:

13.TAKIM KURALLARIMIZ

1) Her Cuma saat 11.30 akadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz. Mazereti olmadan kilo bildirimine geçkalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanmasıhalinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleriyazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıdasorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmakgerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişikontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlereverdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirdeilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izindendönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 3 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 3 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 9. Ve 14. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunupyaptıklarıyla ilgili bilgi
alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlukurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz içinbunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğineiçtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaçbunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz, nasılyüreklendirdiğimizdir. kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdakikişi bunu zaten anlayacaktır emin olun. Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyusevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan, yadaöğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarakbunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşızve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmakistemediğimiz için, motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimseburada olmaz, herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun vemeşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım, birbirimize destek olalım.

9. Her hafta belli bir hedef belirlenip %80 e yaklamazsanız diğer gruplara kendinizi rezil ediyorsunuz.
10. Devamlı kaçamak yapan kişilere ceza uygulamamız vardır.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsan okudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor.

zamanında takımda bazı yasak yazmıştım sanırım tekrar yazmam gerekecek
1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
3. tatlı kek pasta börek çörek poğaça asla yenilmeyecek.
4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
6. işlenmiş gıdalara çok yer vermeyin menülerinizde
7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar
8. günde en az 30 dk spor yapın

ben rabia :) kurallar için teşekkür ederim :KK1: tek sıkıntım kilo bildirim saati ben cumartesileri 11.30 da evde olamıyorum maalesef ve internete girmem imkansız oluyor :KK43:

10.30 da
1 dilim kepekli ekmek
Çok çok az sucuklu yumurta
1 tk acı sos
Domates, salatalık

13:00 2 kuru biber dolması
Bi kase yogurt

15:00 1 bardak şekersiz siyah çay

17:00 nescafe
18:30 2 kuru biber dolması bi kase yogurt..

Evde degildim su ve spor namına hiçbişey yook :KK43:(

eda dünyayı yemişin sen de pazar kurbanı oldun sanırım götürdün dolmaları :KK9:

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım, corbayı uyduruk bi sebze corbası yaptım. Havuclu, biberli, soganlı :) yogurt corbası yaptım. Yarım kasık un :)

Canım balık biraz yap cekmişti ama derisini yemedim. İçi yaplı değildi.

Spor olsa iyi olurdu. Onun eksikliğini hissediyorum.

iyi ki yememişsin derisini. :KK34: sporu da yarın yaparsın vaktin olursa. :KK34:

10.30 da
1 dilim kepekli ekmek
Çok çok az sucuklu yumurta
1 tk acı sos
Domates, salatalık

13:00 2 kuru biber dolması
Bi kase yogurt

15:00 1 bardak şekersiz siyah çay

17:00 nescafe
18:30 2 kuru biber dolması bi kase yogurt..

Evde degildim su ve spor namına hiçbişey yook :KK43:(

eda biber dolmaların pirinçli miydi? bulgurlu muydu? karışık mıydı? :KK1: kuru biberle yapılan dolmaya da bayılırım. :KK56:

evet canım tahminin çok doğru maalesef :KK70: pazar günü insan yemeyince çok mutsuz oluyor benim fazladan sporu çok yapınca kuruyemişlerim var işte ama şimdi yeşilçay içtim pilates yapıcam hemen :KK70: pazar yemeyince insan başka ne zaman yiycem diyor insan boş olunca bir de :KK43: yarın ki menüm çok iyi olacak inşallah bugün çok zor sabrettim canım burger king den neler yemediler avm de karşımda ben de keten tohumlu bisküvi kemirdim ama akşamına dayanamadım sanırım bir de saatler düzenli olsaydı :S teşekkür ediyoru canım daha iyi menü temennisiyle :):KK34:

evet haftasonu çok bozuyorum bende. yurttayken pek sorun olmuyor da evdeyken çok kaçıyor ipin ucu. ama sabredersek ve kendimizi tutarsak birkaç aya karşılığını muhteşem bir şekilde alıcaz. :KK34:

Mrb. Canım gönül ben de. 33 yaşındayım. Bekarım. Memurum ben de. Senınle boyumuz aynı. Senin kilom ise benim hedefim. Ben 83 kilo ile basladım. Şimdi 82 kiloyım :)

memnun oldum gönül abla ben de rabia :KK70: inşallah sen de hedefine ulaşacaksın

ben rabia :) kurallar için teşekkür ederim :KK1: tek sıkıntım kilo bildirim saati ben cumartesileri 11.30 da evde olamıyorum maalesef ve internete girmem imkansız oluyor :KK43:

memnun oldum rabia. bizde cuma günleri bildirim yapamayacak olanlar perşembe gecesi bildirimini her ihtimale karşı yapıyor. cuma sabahı girebilirse 11:30 dan önce tekrar yapıyor ve cuma günü yaptığı bildirim geçerli sayılıyor. cuma yapamazsa da perşembe gecesi yaptığı baz alınıyor. sana uygun olursa bu şekilde yaparsın sende. :KK34:

eda biber dolmaların pirinçli miydi? bulgurlu muydu? karışık mıydı? :KK1: kuru biberle yapılan dolmaya da bayılırım. :KK56:

Canım karışıktı ve zeytinyağıyla pişirilmişti :))

memnun oldum rabia. bizde cuma günleri bildirim yapamayacak olanlar perşembe gecesi bildirimini her ihtimale karşı yapıyor. cuma sabahı girebilirse 11:30 dan önce tekrar yapıyor ve cuma günü yaptığı bildirim geçerli sayılıyor. cuma yapamazsa da perşembe gecesi yaptığı baz alınıyor. sana uygun olursa bu şekilde yaparsın sende. :KK34:

bilgiledirdiğiniz için çok teşekürler perşembe gecesi yapacağım inşallah :KK1:

Canım karışıktı ve zeytinyağıyla pişirilmişti :))

ben dolmayı sadece pirinçli yiyebiliyorum. bulgur birazcık bile olsa yiyemiyorum o yüzden yaptırmıyorum pek aylardır. :KK1: seninkiler yine karışıkmış iyi bari. :KK31:

bilgiledirdiğiniz için çok teşekürler perşembe gecesi yapacağım inşallah :KK1:

tamamdır canım. :KK34::KK34: ama cuma bir ihtimal girersen tekrar yaparsın yine de. ayrıca menünü göremedim bugün? her gün düzenli paylaşmaya çalışıyoruz menülerimizi. :KK31:

Son düzenleme:
tamamdır canım. :KK34::KK34: ama cuma bir ihtimal girersen tekrar yaparsın yine de. ayrıca menünü göremedim bugün? her gün düzenli paylaşmaya çalışıyoruz menülerimizi. :KK31:

ben yarından itibaren başlayım diyordum ama isterseniz bugünü yazabilirim kabul edildiğimi bilmediğimden bugün dikkat etmedim :KK17:

ayy inşallah ama yarın ygs stresini atabilmek için pikniğe gidicez sadece ızgara tavuk ve salata yemeyi planlıyorum yanındaki aparatiflere dokunmıycam inşallah umarım güçlü durabilirim :KK43:

ızgara tavuk ve salata iyi bence. hamur işlerine ve tatlılara dokunma, ekmeği abartma yeter. :KK34:

ızgara tavuk ve salata iyi bence. hamur işlerine ve tatlılara dokunma, ekmeği abartma yeter. :KK34:

ekmeği normalde de yemiyorum bazen günde bir dilim o da tam buğday ekmeği oluyor ekmeğe düşkünlüğüm yok çok şükür :KK1: tatlıyı ben yaptım bugün bir tane yedim yarın yemem hamur işi de yemeyeceğime eminim ama kısır ve lahana dolması olacak onlardan abartmadan yesem bir şey olur mu :26:

ekmeği normalde de yemiyorum bazen günde bir dilim o da tam buğday ekmeği oluyor ekmeğe düşkünlüğüm yok çok şükür :KK1: tatlıyı ben yaptım bugün bir tane yedim yarın yemem hamur işi de yemeyeceğime eminim ama kısır ve lahana dolması olacak onlardan abartmadan yesem bir şey olur mu :26:

kurallarımızda yazıyordu zaten bulgurlu yiyecekleri falan en son bildirimden iki gün önce tüketebiliyoruz; çünkü şişkinliği 2 günde ancak geçiyor tartıya yansıyor şişkinlik de. yarın daha pazartesi, abartmadan biraz kısır yiyebilirsin. dolmanın da içeriğini bilmediğimden yorum yapamıyorum. pirinçten uzak durmamız lazım biliyorsun. dolma bulgurlu mu, pirinç bulgur karışıık mı bilmiyoruz. ama abartmadan tadımlık ye çok canın çekerse. ama öyle 5-10 tane falan değil. :KK1:

kurallarımızda yazıyordu zaten bulgurlu yiyecekleri falan en son bildirimden iki gün önce tüketebiliyoruz; çünkü şişkinliği 2 günde ancak geçiyor tartıya yansıyor şişkinlik de. yarın daha pazartesi, abartmadan biraz kısır yiyebilirsin. dolmanın da içeriğini bilmediğimden yorum yapamıyorum. pirinçten uzak durmamız lazım biliyorsun. dolma bulgurlu mu, pirinç bulgur karışıık mı bilmiyoruz. ama abartmadan tadımlık ye çok canın çekerse. ama öyle 5-10 tane falan değil. :KK1:

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim dikkate alıcam dolma büyük ihtimalle karışık olur az yerim :KK1:

X