Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Slm kızlar gelemedim dün ne var ne yok nasıl gidiyor? Geçmişi okuyacağım ama şimdi güncel sohbete katılayım dedim.

Sıkma portakala dikkat et bence. Bir portakalda 50 kalori varmış. 2-3 portakal bir bardak edince kalori bayağı artıyor. Üstelik şeker oranıda çok yüksekmiş.

Ben uzun zamandır akşam alırım iştaha fazla etki etmesin diye ama sen istersen yine de doktoruna danış.

Kizlar canım sıkılıyor.6 martta 2 ay olacak daha 80nin altina inemedim.
Beslenme tarzımı degistirdim,yemem azaldı,istisnalar disinda hergun spor yapiyorum ama nafile.

Acaba hiç triodine ve gizli şekerine baktırdın mı? Eğer bunlardan biri yüksekse kolay kilo veremezsin.

Hoşgeldin canım aramıza. Yaşadıkların çok üzücü olaylar. Ama maşallah seni çok güçlü gördüm. İnanıyorum ki hastalıklarına rağmen burda bizimle birlikte çok güzel kilolar vereceksin. Benim ismim Ebru. Takım kaptanıyım. Konya' da yaşıyorum. İki tane kızım var. Birisi 8 yaşında diğeri 10,5 aylık. Sende ismini yazarsan sevinirim. Bu arada bende 32 yaşındayım.

Diyetisyene gitmen çok iyi olmuş. Eğer bu menüye kaçamaksız sürekli uyarsan her ay en az 4 kilo kesin verirsin. Sadece 3. arayı tavsiye etmiyorum. Süt ve meyve yerine eğer çok acıkırsan bir su bardağı yoğurt yemen faydalı. Bütün diyetisyenler rutin olarak böyle menüler veriyorlar ama meyvenin içindeki şeker direkt depo edilen cinsten. Zamanını iyi ayarlamak lazım ki vücut depolamasın.

Dünkü menüm;

kahvaltı: 1 kk peynir, 1 rafadan yumurta, 5 zeytin, 2 dilim tam tahıllı ekmek.
1.ara: 1 elma, 1 bardak satın alınmış ayran (acaba bunların yağı dahamı fazla)
Öğlen: 5 yk susuz sebze yemeği, 1 kase sebze çorbası, 2 dilim tam tahıllı ekmek
2.ara: 1 elma,1 bardak ayaran
Akşam:6 adet köfte, 1 kase çorba, 1 dilim kepek ekmek
3.ara : 1 bardak tarçınlı süt.

Kurallarda okumuştum akşam meyveyi pek tavsiye etmiyorsunuz o yüzden bende eğer eve geç gidersem meyveyi es geçiyorum. 2 gün önce yarım tatlı kaşığı sütlaç yemiştim. O kaçamaktan sayılmaz dimi. Bugün diyetisyene gidicem eğer dediği gibi 1,5-2 kilo vermediysem vay halime.. Üstelik hala spora başlıyamadım. Su düzenimde tam oturmadı yerine. Bakalım günahımız sevabımız bugün kaç çıkıcak. Birde yeni liste verir sanırım bugün diyetisyen hep aynı şeylerden sıkıdım çünkü. Şöyle tatlılar felan gözümün önünden geçiyor...Fener alayı gibi....

Özlem eğer ekmeklerin beyaz ekmek değilse menün muhteşem ötesi. Ama ekmeklerin beyazsa olmamış derim menüye. Sporun çok güzel, özellikle yürüyüşe odaklan.

Menün bal dışında çok güzel. Suyun ve sporunda öyle tebrikler

Tatlım ona rağmen menün oldukça güzel. Sadece kek bozmuş menüyü. Sakın bırakma kendini yoksa biliyorsun az kiloyu vermek daha zor oluyor. Ben bu sabah tartıldım. 63.3 e inmişim. 65 i görünce şok olmuştum. İnşallah bu cumaya 62 li rakamları yeniden görebilirim. Göremesem bile yine hırs yaptım bu kez 60 a bile inebilirim bu gazla.
Geçmiş olsun Beste' cim dikkat et kendine. Önemli olan sağlık. Kilo bir şekilde gider. Bu arada mesajını okudum karar senin. Sen nasıl istersen öyle yapalım. Hatta ben bu hafta yeniden takım içi liste oluşturmayı düşünüyorum. Kendimi öyle kontrol edersem daha iyi olacak sanki. Seni de alırız o listeye. Eğer mezuniyeti de hak edersek ben sana karne hazırlamaya çalışırım burda

Fark var canım. Ama öyle aaaaa çok zayıflamışsın dedirtecek kadar bir fark göremezsin şu aşamada. Birde senin etin büyük ihtimal sıkı çünkü kilonu göstermiyorsun. 90 kilo olup çok kilolu görünen insanlar var. Birde mutlaka ayrılman lazım tartıdan yoksa moralin bozulur ve bu motivasyonunu etkiler. Tartılacağın zaman beni getir aklına. Sadece cumadan cumaya tartıl. Bak gör tartı seni nasıl mutlu edecek.

İnşallah aslında son 3-4 aydır günde 1 kez belki yerdim ama kilo veremezdim. Meğer günde 3-4 bardak içtiğim portakal suyunun suçuymuş. En az 12 portakal 50 kaloriden 600 kalori ediyor. Bu hafta inşallah güzel kilo vermişimdir. Haftaya spora da başlıyorum. Gitsin kilolar...

Menün harika canım afiyet olsun ama su az olmuş. En az 2 litre lazım.

Maşallah maşallah bugün menüler çok güzel olmuş. Tebrikler hepinize yeniden

Hepsi mükemmel Funda kocaman tebrik ederim senii

Menün olmamış canım. Çok sağlıksız. Toparla lütfen biran önce kendini. Hem hastasın daha sağlıklı beslenmen lazım.

Bugün menüm

9
1kase nesfit ve süt
1avuc leblebi

12
Döner eti
Salata
2dilim ekmek

17
Etli yemek az patatesli

18
1avuc badem

Suyum biraz az
Ekmeklerin cinsini yazalım lütfen. Patates kısmı olmamış yemeğin. Su dediğin gibiyse çoğaltmaya çalış çünkü çok önemli.

Kizlar simdi cavdar ve tambugday ekmegi almaya gidiyorum.)

Cnm bence fark var.tebrikler..
Olculerini almismiydin cnm.
oy anam oyy küçük olayım ben minnaaacık ele avuca sığmayayım küçüleyim büzüleyim çizgili pijama giydiğim de tek çizgi giymişim gibi görüneyim ahahah azcık abarttım mı ne:)Ölçüleri aldım canım burcuyla benim 2 gün sonra 1 ay olmuş alacak inceldim bence
fundacım fark var ama hiç de 89.4 duröuosun yani etin çok mu sıkı
taşşşşş gibiyim burcu bi kollarım bıngıl bi de iç bacak popom bile daşşş aslında iyi bişey değil kas yogunlugum yuksek o yuzden daha yavaş veriyorum bence
Slm kızlar gelemedim dün ne var ne yok nasıl gidiyor? Geçmişi okuyacağım ama şimdi güncel sohbete katılayım dedim.
hoşgeldin takımın ennn azimli en çalışkan en anne en iş kadını en zayıf en taşşş hatunu:)
tartıyı kaldıramam benden sapık bi tane daha var evde sabah tartılıyor tuvalete giriyo tartılıyor yemek yiyor tartılıyor spora gidiyo tartılıyo kıyamettt koparır ama kendimi tutacam sözz.evet ebru fark yok biliyorum tartıda da yok

tebrikler canım farkına varabilmek çok güzel, gerçekten burası özellikle bu işe çok yarıyor doğru sandıklarımızın aslında tamamen yanlış oldugunu görüyoruz spor da eklenirse süüppper olacak bence

Ticker yapmasını bilen var mı? Ben billiyordum unuttum. Bir site vardı galiba ama anımsıyamıyorum. Yardımcı olacak birileri varsa sevinirim.

kızlar bir şey sorucam ya, sabah aldığım tam buğday ekmeğini dilimlettim ama ekmek yuvarlak olduğu için dilimleri çok büyük. ben beyaz ekmek yerken dilimlerim daha küçük oluyordu ekmeğin şeklinden dolayı. siz bir dilim derken her boyutunu bir dilimden mi sayıyorsunuz? sorum saçma gibi gelebilir kusura bakmayın. tam anlatabilmişimdir umarım.

hoşgeldin ebrucum

yok ebrucum bırakmam kendimi 61 üstü yasak bana şimdi gittim sebze filan aldım marketten değişik yemekler yapmak istiyorum ama büyük ihtimalde üsenicem gibi

cenım ben onun en büyük orta dilimini 3 dilim sayıyorum bizede öle alınıyo genelde en uç kısmı bir dilim diyorum

Ticker yapmasını bilen var mı? Ben billiyordum unuttum. Bir site vardı galiba ama anımsıyamıyorum. Yardımcı olacak birileri varsa sevinirim.

ticker factory den yapacaksın. kopyalayıp yapıştıracağın kısım için benim profilimden çizelge kısmına bakarsan görebilirsin. takılırsan tekrar sor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…