Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Ozlem alt tarafin kuculdugunu hissediyorum da kollarim migdemi bulandiriyor gitmiyor sanki ordan Allahim bir mucize olsun ve bi an once tığ gibi olayim yaffff

bende bacaklarımın üstü için aynı şeyi hissediyodum sanki hiç incelmiyo gibiydi ama öyle değilmiş şuan fark ediyorum oralarda da incelme var ama üstüm 1 ayda fark ettiyse alt tarafım 3 ayda fark etti.kişiden kişiye değişiyor bazı bölgelerimiz daha zor inceliyor.keşke mucize olsa ama yok malesef ( sabırla devam etmeliyiz ki istediğimiz gibi olalım.bi lokma bi ısırık dediğimiz şeyler bizi böyle yaptı sana hak verdim çok doğru yazmışsın.bundan sonra 1 lokmada olsa yemicem tutucam kendimi şimdiye kadar yaptımda ne oldu

günaydın kızlar. 12.30 dan sonra leslie 4 fast mile cezamı yapıcam. sonra da dışarı çıkıcam. bugün kaçamak yok.

mucize olmayacagını biliyorum keşkee olsa ama madem bukadar emek veriyoruz o mucize diyebileceğimiz hale gelebilmek için kendimizi paralıyoruz o zaman şu ısırık mısırık hikayesini geçelim kendimizi kandırmaktan başka bişey değil yalan mı ne zaman bi seferlik bişey olmaz desek fazlasıyla alıyoruz.hem şimdi hem sonrası için böyle olması gerek.o kara cumartesi yemeseydim böyle mi olacaktıhala cebelleşiyorum vücut hiç affetmiyor ya nankör de değil:) ne versen onu alıyosun

Ozlem alt tarafin kuculdugunu hissediyorum da kollarim migdemi bulandiriyor gitmiyor sanki ordan Allahim bir mucize olsun ve bi an once tığ gibi olayim yaffff

Keske cnm keske oyle bise olsa
Kalın,yunn giyindgimde kendimi ayi gibi hissediyorum. bide boyle kat kat oluyyo ince giydigimde.
Ne giyinecez.en iyisi kurtulmak kilolardan vıcık vıcık.

Keske cnm keske oyle bise olsa
Kalın,yunn giyindgimde kendimi ayi gibi hissediyorum. bide boyle kat kat oluyyo ince giydigimde.
Ne giyinecez.en iyisi kurtulmak kilolardan vıcık vıcık.

hahaha özlem alemsin ya mesela şu yakası tüylü yelekler montlar felan var ya ben onlardan hiç giymedim biliyormusun ayılığıma görsellik katmaması için
kendime üzülüyorum ya sen o kadar yoldan geç öss ayrı dert üniyi bitirmesi ayrı dert kpss ayrı dert millet laylom gezinirken ben hep oturmuş ders çalışmışım emek vermişim iyi güzel de mesleğim olmuş zirve de keyfini sürmek varken saçma sapan bir insana dalga konusu ol!!!hayır asla bunu kabul edemem kendine hayrı olmayan adam kalkmış akıl verecek bana!!!!
çok kararlıyım kızlar çokkkk ...

Kizlarr dun puding yaptim 6-7 kase cikti.hic yemedim ne dun ne bugun.
Yarin oturmaya gidecez herkes bir cesit pasta,tatli falan yapicak.ben tavuk gogsu,digerleri kek pogaca v.b. hangisi mahsum diyorum ama en iyisi yemeyim dimi? Insallah kisir falan yaparlarda biraz sisersem yiyesim olmaz.
Yada galetada alim ondan yiyim 1-2 tane.sizce?

insallah cnm hep birlikte basaricaz?
Ne is yapiyorsn cnm?

Son düzenleme:

özleeeemm yapmaaa sakın lütfen kısır en masumu evet,şartlan git yemicem asla diye ısrarlarada kanma lütfen.hem cezalısın bu hafta kaçamak hiç yok sana.
kamudayım canım bilgisayar mühendisiyim.

Hosgeldin canim oyle bir kural yok gelebilirsin tabiki.

Hoşbulduk..

Yeni başladım diyete. Diyetisyen eşliğinde. Ancak demir hapıda almaya başladım iştahım çok açıldı. Diyet bayağı zorladı beni. Bende motive olacak bişeyler arıyordum. 73,5 ile başladım diyete daha 4 gün oldu. :18: umarım ideal kilom olan 58 e ulaşırım..

Kizlar kollarim ve omzum arkadan igrenc gorunuyor hele de kollarim nasil eritecem onlari kas yapmadan tecrubesi olan var mi?

Canim kendi kilo versikve eriyor kollarina ekstra bisey yapma yürüyüs yap doyetine dikkat et gider yaglar. Siet icin özel egzetsizler var ama kilo verince sirtda eriyor. Benim kollarimda kalindi sirtimdada katlar vardi baya incelme oldu.

tekrardan hoşgeldin canım yolun açık olsun şimdiden.Ben funda 28 yaşındayım 1.5 yıllık evliyim henüz çocucugum yok.Kamuda bilgisayar müh. olarak çalışıyorum.Kasımdan beri buralardayım ben de.95.8 le başladım burda geçen cuma 89.4üm 70e kadar yolu var:)
kendini bu şekilde tanıtırsan sevinirim

Canim kendi kilo versikve eriyor kollarina ekstra bisey yapma yürüyüs yap doyetine dikkat et gider yaglar. Siet icin özel egzetsizler var ama kilo verince sirtda eriyor. Benim kollarimda kalindi sirtimdada katlar vardi baya incelme oldu.

ne bileyim önceden hemen süzülürdüm kollarım düşerdi felan bu sefer alttan gidiyo üst oldugu gibi duruyor sanki.Yani en mantıklısı şuan full yürüyüş yanlız dizimin alt tarafındaki baldır fena kaslı iice kas yapacam orayı yürüyüşle

Merhaba.. Bende 34 yaşındayım. 2 gebelik geçirdim. Biri 6 aylık erken doğdu, yaşamadı. diğeri 2 aylıkken kalbi durdu. Son çocuktan önce 66 kg idim. Gebeliklerimde çok hızlı kilo alıyorum. 2 ayda 73 oldum. 3-4 ay oldu çocuğu kaybedeli ama 73 te kaldım sabit. 3-4 ay bazen günde 1 öğün yemedim canım bişey istemiyordu. Ancak 100 gr bile veremedim. Baktım kilo sabit kalacak diyetisyene gittim. Ben de akdeniz anamisi minör (sürekli kansızlık) ve hipotiroit (guatr) var. Dolayısıyla bünyem çok yavaş çalışıyor. Oturarak çalıştığımıda hesaba katınca kendiliğinden kilom gitmiyor. Kısmetse bu akşam yürüyüşlere de başlıyacağım. Eşimin işyerinde çalışıyorum muhasebe. 5 yıldır evliyim. İdeal kiloma ulaşmaya çalışıyorum bir yandanda hamile kalmaya.. Bakalım inşallah 2 side olur.

o ankarada :) yani ben öyle hatırlıyorum

kızlar ben ankara üniversitesindeyim

Slmm...

Yeni üye almıyor musunuz sizde :18:

merhaba canım hoşgeldin ben burcu kaptan yardımcısıyım 13 mart 23 agustos arası 15 kilo verdim daha sonra 2 kilo daha verip 59 la mezun oldum suan korumadayım. 22 yasındayım nişanlıyım hemşirelik son sınıfım bunlarda kurallarımız kendini boy kilo hedef kilo ve ölçülerini yzarak kısaca tanıtrsan sevinirim

13.TAKIM KURALLARIMIZ

1) Her Cuma saat 11.30 akadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz. Mazereti olmadan kilo bildirimine geçkalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanmasıhalinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleriyazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıdasorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmakgerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişikontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlereverdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirdeilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izindendönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 3 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 3 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 9. Ve 14. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunupyaptıklarıyla ilgili bilgi
alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlukurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz içinbunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğineiçtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaçbunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz, nasılyüreklendirdiğimizdir. kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdakikişi bunu zaten anlayacaktır emin olun. Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyusevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan, yadaöğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarakbunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşızve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmakistemediğimiz için, motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimseburada olmaz, herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun vemeşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım, birbirimize destek olalım.

9. Her hafta belli bir hedef belirlenip %80 e yaklamazsanız diğer gruplara kendinizi rezil ediyorsunuz.
10. Devamlı kaçamak yapan kişilere ceza uygulamamız vardır.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsan okudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor.

zamanında takımda bazı yasak yazmıştım sanırım tekrar yazmam gerekecek
1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
3. tatlı kek pasta börek çörek poğaça asla yenilmeyecek.
4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
6. işlenmiş gıdalara çok yer vermeyin menülerinizde
7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar
8. günde en az 30 dk spor yapın

OYLAMA

Öneri:

Performans uygulaması sonuçlarına göre; iki ay üst üste aynı takım ceza alamaz.

Cevaplar:

2. TAKIM : EVET / HAYIR
3. TAKIM : EVET / HAYIR
4. TAKIM : EVET / HAYIR
5. TAKIM : EVET
8. TAKIM : EVET / HAYIR
9. TAKIM : EVET / HAYIR
13. TAKIM : HAYIR
14. TAKIM : EVET / HAYIR

Dikkat!
* Oylama 28 Şubat Cuma günü sona erecektir.
* Oylama kararınızı lütfen ilgili uygulamadan haberdar olan üyelerle görüşerek veriniz.
* Toplam takım sayımız sekiz olduğu için; oylama sonucunda evet/hayır seçeneklerinden birinin en az beş oy alması gerekmektedir.

Konuyu takımdaki diğer üyelere sormadan oyladım. Çünkü şuan ki üyelerin hiç birisinin bu performans olayından detaylı bir şekilde haberleri yok. Sadece ben her hafta uyarı yapıyorum ortalamamız %0.30 un altına düşmesin yoksa sarı kart alırız diye. Eğer ki takımımın ceza alırsa (liste hazırlama cezası) takımda ki her üye özellikle kilo veremeyenler ya da az verenler listeyi hazırlamak zorunda kalır. Her kaptan kendi takımını uyarırsa eğer durum daha güzel olur ama takım kaptanları bu konuda sanırım sadece kendileri sorumluluk hissediyor. O nedenle 2 değil üst üste bence 3 ceza bile olabilir. Eğer takım cezayı hak ediyorsa cezasını çekmeli.

Kızlar takım adına böyle bir oylamada oy kullandım. Ve nedenini yukarda yazdım. Konu hakkında farklı bir fikri olan varsa eğer söylesin. Ayrıca aşağıda yazdığım linkleri inceleyin ve ara ara yine linkten ulaşabileceğiniz paylaşım sayfasını ziyaret edin lütfen. Karar defterini de mutlaka okuyun orada yarışma ile ilgili genel kurallar var. Okuduğunuza dair geri bildirim bekliyorum herkesten.

Slm,

Boy:165
Kilo:73,5
hedef kilo:58

Diyetisyenimin verdiği listeye göre günlük 1600 kalorilik beslenme programı uyguluyorum.

Sabah 9 : 2 kibrit kutusu peynir, 5 zeytin, 2 dilim kepek ekmek, domates salatalık
1.ara öğün : 1 meyve, 1 bardak (ayran, süt veya yoğurt)
Öğlen 14:00 : 1 kase çorba, 7 kaşık sebze yemeği, 2 dilim kepek ekmek
2.ara öğün 16:00 : ilkiyle aynı
Akşam 19:00 : 3 yumurta büyüklüğünde et, 1 dilim kepek ekmek, 1 kase çorba
3.ara öğün 21:00 :1 meyve, içine bolca tarçın sepilmiş 1 bardak süt. (uyurken kan şekerimi düzenlesin diye.)

Çorbalar sebze çorbasıysa 1 kase diğer çorbalardansa yarım kase olucak dedi diyetisyen. Bende brokoli, karnıbahar, kara lahana, ıspanak, kabak, havuç, soğanı koydum tencereye suyla azda tuz attım. Haşlanınca blendırdan geçirdim. O şekil içiyorum. Lezzetli de oldu. Tavsiye ederim.

isabetlı bi karar ebrucum

canım dyetisyene uyuyorsun ama kuralların en altındada bizim takımda uyguladığımız ve iyi sonuçlar aldığımız ve alışkanlık haline getirdiklerimiz var onlarada bakabilirsin

Uykuda çok önemli Funda. Biran önce uykularını düzenle. O zaman daha güzel kilo vereceksin emin ol. Ayrıca sürekli tartılmayı bırak. Şimdi hemen tartıyı uzak bir yere kaldır. Kolay kolay ulaşamayacağın bir yere. Haftada bir ve sadece cuma günü tartıl. Sürekli tartılmak motivasyonunu yerle bir eder.

Böyle düşünürsen aynen düşündüğün gibi olur. Eğer menülerin düzenli olur kaçamak yapmazsan çok daha güzel kilolar vermiş olacaksın. Çünkü vücut regl zamanı daha çok enerji harcıyor. Şişkinliğin indiği zaman çok güzel kilo verdiğini anlayacaksın. Sadece bu dönemi kaçamaksız atlat. Gerisi süper olur. Birde hiç bir zaman olumsuz düşünme. Her zaman iyi ve güzel düşün ki. Sonuç öyle olsun.

süper spor.

Laviva müthiş birşey ya.
Özlem kaçamağa davet gibi bir mesaj olmuş bu böyle. Kınıyorum hepinizi

Birinin seni durdurması çok güzel çünkü menün olmamış. Akşam çok geç olmuş. Kaçamaklar çabası. Ara ara hepimiz böyle dönemlerden geçiyoruz. Sadece kaçamaksız sabretmeye çalış. Kaçamak yaparsan bütün emeklerin boşa gider. Ayrıca pazartesi yani bugünden itibaren bütün kaçamaklara ceza geliyor.

Menün gayet güzel canım. Ama o tahinle bal olmamış. Bu hafta senden 0 kaçamak istiyorum. 1 lokma dahi olsa ağzına sürme yememen gereken yiyecekleri. Ekmeğini de lütfen biran önce değiştir, ekmek olmadığı zamanlar da bile asla beyaz ekmek yeme. Bu senin boşa kürek çekmeni sağlar.

Menün ve sporun harika ama artık hafta sonu da olsa lütfen 3 öğün yap. Metabolizman böyle beslenirsen yavaşlar. Kilo vermen zorlaşır. Üç ana öğün her gün mutlaka olmalı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…