Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Nur' cum seni bu hafta listeye alıyorum çünkü almazsam eğer yakında diskalifiye olacaksın. Hatta aradan uzun zaman geçmiş neden olmadın kafam karıştı. :26: Ama iyi ki olmamışsın :KK9: Hemen listeye alayım seni.

Pardon yaaa çok uzun zaman geçmemiş ben karıştırmışım etapları ama hemen listeye girmen lazım. 65 i beklemeyelim.

daha yeni listeye girip ayrildim diskalifiye deyince okuyunca sok oldum kaptancim:KK9::KK9:
süpriz oldu benim icin :KK76::KK76:

***13. TAKIM 343. ETAP ***

canan456(63.2/62.6/0.6/%0.95)
cerenberen16 (89.4/89.1/0.3/%0.34)

evamaria (64.2/64.2/0/%0)
Kilosu sabit
glmscs (92.9/92.9/0/%0) Bildirim yapmadı. Geri dönmek üzere ayrıldı.
gubsej (93/93/0/%0)
Kilosu sabit
kar_beyazi (74.1/74.1/0/%0)
Kilosu sabit
ssercecik ( 72.7/67.4/0.53/%0.73) 333. etapta izne ayrılan üyenin kilosu 10 a bölündü.

13.TAKIM ORTALAMASI: % 0.29

ve yeniden lsitedeyim :KK76::KK76::KK76:
simdiden düne göre eksideyim kaptancim bugün tartildim.
haftaya cuma tartilmak dahada heyecanli olacak :KK52::KK52:
10 haftada 5,3kg mi verdim ben :KK52::KK52:

yemek yapmayı bilmeden diyet yapmak çok zor :110:yiyecek bir şey bulamıyorum. pırasa var oda tek sevmediğimm sebze yemeği. şimdi tarhana çorbası yapmayı denicem. sabahta 1 yumurta 4 zeytin 1 dilim ekmek yedim akşama da annem ne yaparsa onu yerim artık :KK43:

bakcanim diyet sayesinde yemek yapmayida ögrenirsin.
kolay seylerle basla istersen. bazen evde yiyemeyecegimiz yemeklerde yapiliyor.
misal balik izgara yap kendine tost makinesinde.
mantari tost makinesinde izgara yap.
mantari hasla.
brokoli hasla limonlayip ye.
yada brokoli karnabahar haslayip yogurtla ye.
sebze hasla yanina balik izgara yap ye.
patlican, biber domates firina at pisir kizartma gibi oluyor öyle yap yogurtla.
aklima gelen kolay seyler bunlar.
bende ilkbasta diyetteyim ne yapicam diye düsünüodum ama oluyor iste bi sekil.
kahvaltiya kendine müsli al sütle ye veya yumurta hasla yada az yag ile omlet yap.
veya domatesleri taada az yagla kavvur, icine yesil biber koy sonra sulaninca icine yumurta kir. menemen oluyor mis gibi. icine baharat ekle,kara biber cok önemli.

bisürü tarif yani :KK9:

günaydın kızlar dün çok işim vardı söylemiştim evimde sular donmuş tek umut bahçedeki çeşme oda dün inat etmişti bir türlü açılmıyordu etrafında ateş yakıp anca açabildik,bu gün durum gine aynı daha açılmış değil.bunlar bir tarafada ben harbi yaşlanıyorum artık dünün cuma olduğunu biliyorum ama tartı gününün bu gün olduğunu düşünüp sabah ilk iş tartıldım gelip buraya yazmak için sonra jeton düştü.sonuç olarak bu sabah 84.900 kıyafetli çıktım çok sevindim 86d an gr oynamıyordu.

gecmis olsu susuzluk kolay degildir eminim. verdigin kilo icinde tebrik ederim canim.

canım kolay gelsin sana gerçekten işin çok zor
arada dalgın olabiliyor insan bende dalgınlıktan cuma değil de perşembe sabahı kilo bildirimi yapmıştım canım
olsun önemli olan vermen güzel de vermişsin tebrikler

evet canım bu konuda haklısın bir günde almadık ki bir günde verelim

canım menün güzel de şutopuz ekmeği ne anlayamadım

topuz ekmegimi degilmi emein degilimde ben onu topuz ekmegine benzetiyorum.
kücük dörtgen seklinde 1 porsiyonluk ekmek.
onun yariminiyedim.

kizlar ismimizin altindakikalbin altindaki kücük dikdörtgen yesil seyin anlami ne "baslangic " yaziyor ama anlam veremedim.

Zayıflamak isteyenler için harika bir öneri

Bu yazımızda size kısa ve öz bir formül vereceğiz. Bu formülü uygularken dikkat etmeniz gereken tek şey, zayıflama ve diyet önerileri sadece kişiye özeldir, bunu asla unutmayınız.

Gelelim önerimize. Eğer yemeklerden 10-15 dk kadar önce 1 yemek kaşığı dereotu yerseniz, yediğiniz dereotu sizin daha kolay tokluk hissetmenize neden olacaktır. Bu da daha az yemek yemenize ve dolayısıyla daha az kilo almanıza sebep olacaktır. Dereotu iştah azaltıcı etkiye sahiptir.

Ibrahim Saracglunun sitesinden alinti

Günaydın kilolarımız birbirine yakın durumda.Bende 82.700 çıktım dün tartıda.. inşallah yavaş yavaş kurtulacağız.Bir günde almadık bu kiloları,bir günde veremeyiz deyip kendimizi motivee etmemiz lazımm..:KK34:

evet yakınız tek ihtiyacım sabır ve motivazyon.

Kizlarr bende geldimmm :) filecimle ayni gruptaydik fakat aktiflik olmadigi icin dewam edemedik kurallarinizi okudm 3hafta deneme surem war sanirim gunde en azda 5msj onada warim cuma gunleri kilo bildirimide yaparim en gec 11 30a kadarr :KK70:

Kizlarr bende geldimmm :) filecimle ayni gruptaydik fakat aktiflik olmadigi icin dewam edemedik kurallarinizi okudm 3hafta deneme surem war sanirim gunde en azda 5msj onada warim cuma gunleri kilo bildirimide yaparim en gec 11 30a kadarr :KK70:

Canim hosgeldin ben burcu 21 yasimdayim sozluyum 5 bucuj ayda filan 17 kilo vererk nezun oldun kendii isim is guc hedef kiko suanki kilo seklinde tanitirsan sevinirim.

Günaydın kilolarımız birbirine yakın durumda.Bende 82.700 çıktım dün tartıda.. inşallah yavaş yavaş kurtulacağız.Bir günde almadık bu kiloları,bir günde veremeyiz deyip kendimizi motivee etmemiz lazımm..:KK34:

Özlrmcim geri geldinmi kesin olarak? Ben de suan izindeyim,sınav donemindeyim biraz lilo almıstım ama şimdi onlar oturmadan vermeye basşadım1,5 kilo verdim, dikkat ediyorum izne ayrıldıgım kilonun altına dusryim giricem hemen listeye inş:)

Canim hosgeldin ben burcu 21 yasimdayim sozluyum 5 bucuj ayda filan 17 kilo vererk nezun oldun kendii isim is guc hedef kiko suanki kilo seklinde tanitirsan sevinirim.

Cnm bende 22yasindayim nisanliyim kamuda calisiom 97kg ym;((( 17agustosta dugunum war o zmana kadar vericem insallahhhh :) 65 70arasi olurum insallah yaa Allahim herkesi gonlundeki kiloya kavusturur insallahhhh hayirli kandiller kzlar bu arada:)

Cnm bende 22yasindayim nisanliyim kamuda calisiom 97kg ym;((( 17agustosta dugunum war o zmana kadar vericem insallahhhh :) 65 70arasi olurum insallah yaa Allahim herkesi gonlundeki kiloya kavusturur insallahhhh hayirli kandiller kzlar bu arada:)

canım ismini ve boyunu yazar mısın :44: tam bi hdef belirleyilim benimde 6 eylülde düğünüm :KK52:

bakcanim diyet sayesinde yemek yapmayida ögrenirsin.
kolay seylerle basla istersen. bazen evde yiyemeyecegimiz yemeklerde yapiliyor.
misal balik izgara yap kendine tost makinesinde.
mantari tost makinesinde izgara yap.
mantari hasla.
brokoli hasla limonlayip ye.
yada brokoli karnabahar haslayip yogurtla ye.
sebze hasla yanina balik izgara yap ye.
patlican, biber domates firina at pisir kizartma gibi oluyor öyle yap yogurtla.
aklima gelen kolay seyler bunlar.
bende ilkbasta diyetteyim ne yapicam diye düsünüodum ama oluyor iste bi sekil.
kahvaltiya kendine müsli al sütle ye veya yumurta hasla yada az yag ile omlet yap.
veya domatesleri taada az yagla kavvur, icine yesil biber koy sonra sulaninca icine yumurta kir. menemen oluyor mis gibi. icine baharat ekle,kara biber cok önemli.

bisürü tarif yani :KK9:

denicem bunları çok teşekkür ederim ^_^

bide kızlar ben dün diyeti çok bozdum onun için bişey yazmadım buraya 72 kilodan 73 küsüre çıkmıştım. moralim çok bozuldu. 3 saat yürüyüş yaptım ayaklarıma kara sular indi ama faydasını gördüm galiba tekrar 72.1 kiloyum :KK52: bidaha diyeti bozmak falan yok :KK50:

sabah(08:15)
tereyağlı yumurta
3 zeytin
az peynir
1 dilim kızarmıs tam bugday
1 kutu süt

öğle(12:45)
1 kase yayla çorba salata

13:30
3 küçük mandalina

15:30
1 sade türk khvesi

akşam(18:00)
5 tane misket köfte(yemegin içinden seçtim)
5 yk kuru fasulye
soğan
cin biber

2.5 litre su
:KK42:

spor en kısa zamanda eklicem

canım hoşgeldin burada inşallah kızların yardımıyla kurtuluruz kilolardan.
denicem bunları çok teşekkür ederim ^_^

bide kızlar ben dün diyeti çok bozdum onun için bişey yazmadım buraya 72 kilodan 73 küsüre çıkmıştım. moralim çok bozuldu. 3 saat yürüyüş yaptım ayaklarıma kara sular indi ama faydasını gördüm galiba tekrar 72.1 kiloyum :KK52: bidaha diyeti bozmak falan yok :KK50:
canım biz daha yeni başladık şimdiden kaçamak bozmaya çalışan ileler zamanlarda ister istemez yapılıyor zaten.
sabah(08:15)
tereyağlı yumurta
3 zeytin
az peynir
1 dilim kızarmıs tam bugday
1 kutu süt

öğle(12:45)
1 kase yayla çorba salata

13:30
3 küçük mandalina

15:30
1 sade türk khvesi

akşam(18:00)
5 tane misket köfte(yemegin içinden seçtim)
5 yk kuru fasulye
soğan
cin biber

2.5 litre su
:KK42:

spor en kısa zamanda eklicem
afiyet olsun canım kilonu çok güzel koruyorsun.tam istediğim kilolardasın.

canlar mevlid kandiniz mübarek olsun.ALLAH BU GECE DUALARIMIZI KABUL ETSİN.

BU GÜNÜN MENÜSÜ:
iftarda:1 kase yayla çorbası
kepekli tost
1 limonlu soda
2 bardak su

ara.açıktım tekrardan 1 kase yayla çorbası
bu gün spor yapamadım.

canım hoşgeldin burada inşallah kızların yardımıyla kurtuluruz kilolardan.

canım biz daha yeni başladık şimdiden kaçamak bozmaya çalışan ileler zamanlarda ister istemez yapılıyor zaten.

afiyet olsun canım kilonu çok güzel koruyorsun.tam istediğim kilolardasın.

canım ismin neydi unutmusum:26: kilomu koruyamadım diyebilirim canım 59 la mezun oldum 62 olmusum ve 8 şubatta nişanım var o nedenle bugün menü yazmaya başladım tekrar kontrol altına almam lazım kendimi yoksa elbisemin içine giremicem yarın veya salı regl olmam lazım bitsin sporada başlıcam 59 yada 58 i filan görsem yetrli daha azında gözüm yok :KK16:

canlar mevlid kandiniz mübarek olsun.ALLAH BU GECE DUALARIMIZI KABUL ETSİN.

BU GÜNÜN MENÜSÜ:
iftarda:1 kase yayla çorbası
kepekli tost
1 limonlu soda
2 bardak su

ara.açıktım tekrardan 1 kase yayla çorbası
bu gün spor yapamadım.

Allah kabul etsın cnm seninde kandilin mübarek olsun öncelikle sahura kalkmamak çok yanlış birşey çünkü iftara kadar metabolizman sıfırlıyor kendini ve iftarı birden yapınca hem doyumsuz oluyorsun hemde kan sekerin birden yükseldiği için yağ yakımı çok yavas oluyor yada hiç olmuyor. ama hafif olmus afiyet olsun :KK53:

canım ismin neydi unutmusum:26: kilomu koruyamadım diyebilirim canım 59 la mezun oldum 62 olmusum ve 8 şubatta nişanım var o nedenle bugün menü yazmaya başladım tekrar kontrol altına almam lazım kendimi yoksa elbisemin içine giremicem yarın veya salı regl olmam lazım bitsin sporada başlıcam 59 yada 58 i filan görsem yetrli daha azında gözüm yok :KK16:

Allah kabul etsın cnm seninde kandilin mübarek olsun öncelikle sahura kalkmamak çok yanlış birşey çünkü iftara kadar metabolizman sıfırlıyor kendini ve iftarı birden yapınca hem doyumsuz oluyorsun hemde kan sekerin birden yükseldiği için yağ yakımı çok yavas oluyor yada hiç olmuyor. ama hafif olmus afiyet olsun :KK53:

canım benim adım elif sahuru yazmayı akıl etmedim saat 1 gibi 1tost yapıp 1çay bardağı sütle yemişdim.

X