Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

güzel paylaşım burcu.teşekkürler:)

ben begndim cnm

iyi aksamlar kizlar nasilsiniz?
gelemedim kac gündür, bu sefer netten degil o artik cok iyi calisiyor
yogundum cok hem misafir hem staj derken.
kilomu kontrol altina almaya basladim.
menümü paylasip gecmise bakim gelecegim

bugün menüm

11:00
1 kase nesfit + süt

15:30
1 mandalina

17:00
6 tane sarma
salatalik
1 yogurt kase

18:30
4 tane sarma
az salata

suyu saymadim ama baya ictim su ve cay.

dünki menüm

9:00
1 kase nesfit + süt

12:30
3 tane findik

14:30
1 dilim tam b. ekmek
2 tatli kasigi cemen

15:00
3 tane findik

19:00
yarim haslanmis tavuk
salata

2ltye yakin su
4bardak papatya cayi
yari saatten fazla yürüyüs

ondan önceki 2 gün paylasmadigimki menülerimi hatirlamiyorum.

Son düzenleme:

canim uygulama ve cezalar güzel.
bir tek su en sevdigin yemegi yap baskasina yedir olayi bana göre degil. ben en sevdigim yemegi bir tek ben yapiyordum ve mutlaka yiyordum, artik yapmiyorum cünkü baya büyük bir kacamaktir: manti

arkadaslar telefonumu yenıledım.ınsallah artık ıs yerımde de fırsat buldukca yazarım.
mevcut telefonumdan bu foruma baglanamıyordum
henuz gelmedı.ama bu hafta ıcı gelıcek.

hayirli olsun, bende artik yeni bir telefon alabilsem süper olacak. en cokta bu foruma girebilmek istiyorum. sürekli pc ac gir uzun sürüyor.

hg canim insallah saglik sihhatle alirsin oglusunu kucagina ve gelirsin devam ederiz

kaptancim gönlünde olan hakkinda hayirli olur insallah.

canim bilgiler icin tesekkürler.
yemek yerken su icilmemesi gerektigini biliyordum ama nedenini yeniögrenmis oldum.

seker olayida cayima, kahveme vs. yillardir seker kullanmiyorum. coook nadir koymuslugum olmustur ayda yilda bir oda mide bulantim oldugu zaman.
kacamaklar genelde sekerli oluyor ama eger diyette olmuyor olsam ve arada kacamak yapsan yinede sagligim icin cokta kötü olmaz sanirim.

iyi akşamlar kızlar nasılsınız gelemıyorum hiçç iş yerınde tel yasak maalesef neyse daha regl olmadım 2,5 ay olacak offff
canim test yapmissin negatif cikmis ama eger eczaneden alip yaptiysan o yanlis olabiliyor yakin akrabamdan biliyorum.
hamile oldugu halde negatif cikmisti ama onun daha cok yeniydi.
hayra yoralim bakalim

kizlar regl oldum karnim agriyor.
yazmistim daha önce, 2 hafta tatilde 2 kg kadar almistim.
simdilik iyi gidiyor, umarim reglden sisiklik olmaz.
yada belkide o aldigim 2 kg sisiklikti bilmiyorum.
insallah cuma günü en az 2 hafta önceki kiloma yani 67.1kg'a dönerim.
bu sabah biraz daha yaklasmistim o kiloya ama bakalim.
artik 67den kurtuluü 66ya yol almak istiyorum ama sanirim bu hayal ancak 1-2hafta icinde olur olursa

Afiyet olsun Burcum. Reçel gördüm sanki :26:
Merhaba. :) ben yeni katildim ama ne desem bilemedim simdi ben ne yapicam? Yardimci olabilir misiniz
Hoşgeldin canım. Takım kuralları var onları okuman ve kabul etmen gerekiyor. Eğer ki kuralları kabul edersen canım şimdiki kilonu, hedef kilonu paylaşmalı ve kendini tanıtmalısın. Bu arada ben Ayşenur. 21 yaşındayım, öğrenciyim. Yaz döneminde takıma giriş yapmış olsam da izin almıştım. Yeni döndüm.

13.TAKIM KURALLARIMIZ

1) Her Cuma saat 11.30 akadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz. Mazereti olmadan kilo bildirimine geçkalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanmasıhalinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleriyazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıdasorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmakgerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişikontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlereverdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirde ilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izindendönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileri burada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 3 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyi olursa 3 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 9. Ve 14. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunup yaptıklarıyla ilgili bilgi
alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlukurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz içinbunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğineiçtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaçbunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz, nasılyüreklendirdiğimizdir. kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdakikişi bunu zaten anlayacaktır emin olun. Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyusevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan, yadaöğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarakbunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşızve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmakistemediğimiz için, motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimseburada olmaz, herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun vemeşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım, birbirimize destek olalım.

9. Her hafta belli bir hedef belirlenip %80 e yaklamazsanız diğer gruplara kendinizi rezil ediyorsunuz.
10. Devamlı kaçamak yapan kişilere ceza uygulamamız vardır.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsanokudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor.

zamanında takımda bazı yasak yazmıştım sanırım tekrar yazmam gerekecek
1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
3. tatlı kek pasta börek çörek poğaça asla yenilmeyecek.
4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
6. işlenmiş gıdalara çok yer vermeyin menülerinizde
7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar
8. günde en az 30 dk spor yapın

Not: Burcu senin mesajından alıntı yaptım

Çok güzel olmuş canım.
Biraz dengesiz olmuş gibi canım sanki.:26:
YAŞASIN:)
23 .00de 1 kase yoğurt da yedim.zarar olmaz gibi geldi.ne dersin???
23:00 biraz geç olmuş sanki canım ama gece şekerin filan düşüyor mu? Eğer öyle bir durum yoksa öncelikli olarak salatalıkla filan geçiştirsen daha iyi olur gibi.

23:00 biraz geç olmuş sanki canım ama gece şekerin filan düşüyor mu? Eğer öyle bir durum yoksa öncelikli olarak salatalıkla filan geçiştirsen daha iyi olur gibi.

şekerimi ölçtürdüm geçenlerde.normal çıktı.ama tatlıya aşırı bir düşkünnlüğüm var.ben ara öğün olsun diye,bir de yoğurt yağ yakıyor diye düşünmüştüm.

Günaydın kızlaaarrrr. nasılsınızz regl olmama rağmen ve pazartesi yediğim keklere rağmen bu sabahki kilomdan memnunumm ve mutlu oldum... Burcucum şuanki güncel kilom 57.500 cuma gününe kadar kendime hedef koymam gerekiyosa eğer hedefim 57.00 olmak. inşallahta olurumm.

Geçmişi okuyamadım bi göz atıcam şimdi bundan sonrada günlük mesaj sayısına uyucam..
Dünki menüm :

( çalıştığım için çarşamba günleri hariç iş yerinde çorba çıkıyo bakır fab. olduğu için kahvaltımda çorba görüceksiniz hep yadırgamamanız için söylüyorum )
Sabah : erişteli yeşil mercimekli ilginç bi çorba ekmek yok yarım kaseden biraz fazla içtim erişte çok yoktu.
yarım saat sonra 1 yeşil elma

10 buçukta 1 elma daha..

öğlen: 4tane yemek kaşığı kadar ufak köfte 2 dilim patates + 2 y.k makarna + salata ( yağsız bol sirkeli ) ekmek yok

arayı 4te yaptım 1 yeşil elma.

Akşam : 2 dilim normal ekmek 2 salatalık biraz peynir ve 1 t. k. bal

toplam 3 lt su içtim. bikaç bardak çay..

İyi mi kötümü yorumlamanıza sevinirim akşam ve öğlen benim eski listeme göre iyi değil ama yavaş yavaş düzenliycem

selam bebekklerr hem de taşşş bebekler:)Ben regl oldum şiştim şiştim yine ahahahhaha genelde regl öncesi eşimle kavga ederdim bu sefer müdür yardımcısına denk geldi ohhhhh iyi oldu müdürün yanında salya sümük olmayaydım iyiydi ama attım stresimi:).Yine tartıda fazla çıktım bi gün önce ve sonra 1.5 kilo nasıl farkeder ya aklım almıyor bu hafta da çok bişe farketmicek bende galiba kızlar ama Allahtan daha çarşamba cumaya kadar inerim umarım.

YAŞASIN:)
23 .00de 1 kase yoğurt da yedim.zarar olmaz gibi geldi.ne dersin???
Yogurdun bi zarari olmaz ama biraz gec olmus canancim

Canim sabahki eristeli corba karbonhidrat oglen patates karbonhidrat aksmada ekmek yiyince biraz karbonhidrat agirlikli bi menu lmus kilon az bu nedenke biraz daha protein agirlikli gidersen hedefin3 daha kisa surede ulasirsin

Merhabaa :) ben yeni katildim ama ne desem bilemedim simdi ben ne yapicam? Yardimci olabilir misiniz

Canim hosgeldin ben burcu 21 yasimdayin hemsirelik son sinif ogrencsiyim sozluyum mart agustos arasinda 16 kilo vererek mezun oldum. Kaptan yardimcisiyim sende kendini boy kilo hedef kilo isim is guc seklinde tanitirsan sevinirim kurallarimizi aysenur yazmis sana okursan sevinirim aramiza tekrar hosgeldin

Aynen burcucum katılıyorum sana ama dün öyle oldu bugün daha iyi olucak inşallahh :)

bende bu sabah regl oldum canım aynen bende şiştimde şiştim. fazlasıyla duygusal oldum kavga edicek yer arıyorum

Vasthanerada yardimin icin tesekkur ederim
ben araniza yeni katildim 18 yasindayim 150 boy 73 kiloyum kendimi bildim bileli tombisim.bu sene insallah universiteye gidicem bu halde universiteli olmak istemiyorum. Tek basima diyet yapamiyorum. Anneme dedim beraber yapalim diye kabul etmedi.Arkadaslarimi orgutlemeye calistim beraber diyet yapalim diye hic biri kabul etmediler. Hatta hile de denedim ay cok kilo almissinnn falan diye yine de kabul etmediler diyet yapmayi. Ben de araniza katilmaya karar verdim. Tabi bu karari almamda sevgilimin de zayiflamami istemesinin buyuk bi etkisi var. :/ bu yasima kadar 1 kere zayiflamaya calistim o da sevgilim icin akapunktura gittim 1 ayda 5 kilo verdim. Ama bence akapunkturun zayiflamamda bi etkisi olmadi. Kendi biriktirdigim paramla gitmistim verdigim para bosa gitmesin diye yemiyodum :-D bu sayede baba parasini harcamanin ne kadar kolay oldugunu ogrendim :-D dun basladim diyete sabah 1 tane yumurta yedim oglen bikac tane zeytin 2 dilim ekmek ceviz yedim ikindiye dogru 1 kase yogurt yedim aksam misafir geldi annem borek kisir pogaca falan yapmisti dayanamadim bi kacamak yaptim 72.5 dan 73.6 kiloya ciktim :/ beynimden vurulmus gibi oldum ama sabah ac karna tartildim 72.4 e dusmusum. Spor da yapmaya basladim 15 dakika falan spor yapiyorum kaslarim hala aciyo:/ su icmeyi de hic sevmem kisin 1 gun boyunca hic su icmedigim olur. Bide ben pek acikmam depodan mi kullaniyorum bilmiyorum :-D genelde can sıkıntısina biseyler yerim :-D cok konustum galiba

Hos buldum :-D hepinize de diyet arkadasim oldugunuz ici cok tesekkur ederim

valla canım bi zamanalr bende sen gibiydim ama benim sevgilim kilo vermemi istemezdi yerdim de yerdim. bigün bir tartıldımki 74 kiloyum ablam doğum yapmıştı ve benden zayıftı beynimden vurulmuşa dönmüştüm.
bende su içmekten nefret ederdim ama inan su içmek çok güzel kilo verdiriyo. hatta benim kendimce cezam var. kaçamak yaparsam kaç lt su içmiş olursam olayım + 1 lt su içiyorum ve bi sonraki gün onun fazlalığını okdar çok görmüyorum tartıda. su içmen lazım canım yoksa kilo verdiğini sanırsın ama vücudunda ki sudan kaybedersin. benden tavsiye

:-D farkindayim su icmek zorundayim artik gunde en az 2 litre icecegim ama yemek yiyebilir miyim o zaman bilmiyorum o kadar suyu ictikten sonca yemek yiyesim gelmez ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…