Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Yapılan İş Süre Harcanan kalori miktarı
Ağırlık çalışmak 30 dak 135 kalori
Paten yapmak 15 dak 18 kalori
Piyano çalmak 30 dak 14 kalori
Merdiven çıkmak 15 dak 18 kalori
Bulaşık yıkamak 15 dak 6 kalori
İp atlamak 15 dak 26 kalori
Araba kullanmak 15 dak
30 dak
1 saat 37.5 kalori
75 kalori
150 kalori
Dans etmek 30 dak
1 saat
75 kalori
150 kalori
Bahçe işleri 30dak 150 kalori
Aerobik 30 dak
1 saat 210 kalori
410 kalori
Bisiklete binmek 30 dak
1 saat 315 kalori
630 kalori
Kürek çekmek 30 dak 210 kalori
Ayakta yapılan işler 30 dak
1 saat 105 kalori
210 kalori
Eşya taşımak 15 dak
30 dak 120 kalori
240 kalori
Bilgisayar kullanmak 30 dak
1 saat 45 kalori
90 kalori
Duş almak 15 dak 37.5 kalori
Temizlik yapmak 15 dak
30 dak 52.5 kalori
105 kalori
Mutfak işleri 30 dak
1 saat 75 kalori
150 kalori
Tenis oynamak 30 dak 117 kalori
Uyumak 15 dak 21 kalori
Televizyon seyretmek 15 dak 21 kalori
Bowling oynamak 20 dak 117 kalori
Yürüyüş yapmak 20 dak 72 kalori
Basketbol oynamak 30 dak 261 kalori
Yüzmek 30 dak 324 kalori
Voleybol oynamak 1 saat 186 kalori
Step yapmak 20 dak 114 kalori
Golf oynamak 1 saat 318 kalori

Kaptanınız kim peki :KK66::KK66:yetkili birisini çağırırmısınız lütfen :):) burası nassı müessese cnm olmazı böyle şey ..:)

kaptanımız su an forumda degıl gelınce ılgılenıcektır cnm :KK34: ama şimdiden yarım hosgeldın dıyım ben sana :KK9: alınırsan takıma tam gelicek :KK52::KK52::KK52:

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar herkese selam
gelinimize söylemiştim haber versin diye
saolsun vermiş
hastaneden bugün çıktık
allaha şükür
kızımın kan değerleri çok düşük olduğu için yatırmışlardı
hemoglobinimiz 12 ye geldi çok şükür
yattığımızda 8 di
birde bizde kan uyuşmazlığı olduğu için hemoglobini çok önemsiyorlar doktorlar
Hoş geldin canım. Çok çok geçmiş olsun. Umarım şimdi çok daha iyisinizdir. Çocuklar hastalanınca çok kötü oluyor hayat :KK50:

kılo bıldırımım hıc bekledıgım gıbı degıl off :KK17: 1 ay oldu regl olamıyorum bununda etkısı varr :KK43: ha bıde kızlar once tartıya cıktıgımda 74.2 dedı emın olmak ıcın 2-3 kez yıne tartıldım sonuc aynı ama bı kere daha tartılıyım dedım 74.4 cıktı sonuc bılemedım ne yapacagımı ama bence ılk cıkan dogru :26: ama bırazdan yıne tartılırım belkı emın olmak ıcın :44:

baslangıc: 77.2
gecen hafta: 74.8
bu hafta: 74.2 :KK43:
hedef kılom: 1 kg
bu hafta cok dıkkat edıcemmm :KK17:
Tebrik ederim canım. Büyük ihtimal uzun süre regl olamamanın verdiği bir sonuç bu. İnşallah haftaya daha iyi bir kilo verirsin. Çünkü bu kilolarda haftada en az 1 kilo gitmeli mutlaka. Sonra bizim gibi haftada 100-200 ancak verebiliyorsun. Şimdiden bol bol ver ki sonradan sıkılma diyetten.

Geçen hafta: 95
bu hafta: 94,5

Bu hafta yarım kilo verdim :KK43: en büyük etkenim kabızlık ve suyu az içmemdi :KK43: Sorunlarım belli bu hafta çözüm bulmaya karar verdim. ay sonuna kadar 90 kilonun altına düşmem lazım :KK43:
Azda olsan verdin önemli olan o ama yüksek kilolarda çok daha fazla verebileceğini biliyorsun. Hadi bakalım ay sonunda senden 90 altı bir kilo bekliyorum. Artık veda et 9 lu rakamlara. :KK34:

İnşallah kaptan valla günlük tartılmasaydım bilmeyecektim 1.1 gittiğini ve bir günde 1.1 aldığımı moralim de daha düzgün olacaktı en azından:)Neyse haftaya toparlıcam inşallah.
Haftaya regl şişkinliğin ve ödemin gidince çok iyi bir sonuç alacaksın. Hatta bu dönemde ne kadar iyi beslenirsen sonucun daha iyi olur. Bırakma sakın kendini.

kilo bildirimim:

geçen hafta: 53.2
bu hafta: 52.6
fark: 0.6
%1.13

:KK16:
Tebrik ediyorum Buse' cim gayet güzel bir sonuç . :KK9:

kizlar netim yok 1 haftadir.
aksam biseyler yapmaya calisti servis suan oluyor ama gecici olarak cözülmüs olabilir sorun. her seferinde ayni oluo cünkü:KK47:

gecen hafta kilom 68.6kg
bugün 68.1kg
fark 500gr verdim

artik haftada 1 kg vermek hayal oldu galiba
Seni 6 lı rakamlarda görmek çok güzel Nur' cum. Tebrik ediyorum senide. Az olsun ama olsun. Önemli olan kilo vermek.

tebrikler kaptiş :KK16: ama 58 e düşcem diyorsun ben 45 deyince kızıyorsun. senin boyun 1.73 müydü? ben 1.58 im aynı hesaba geliyor :KK47:
Aslında istediğim üniversitedeki kiloma dönmek ama artık imkansız gibi. 36 beden giyebilmek istiyorum. 38 şuan bana büyük bir rakam gibi geliyor. :26:Aslında bu kilomda sıkılaşırsam çok rahat 36 beden olurum ama spor yapamıyorum. Artık akşamları yürümeye başlayacağım hatta koşabilirim bile. Bakalım ne kadar etkileyecek. Bu arada jiliana yeniden göz gezdirdim çok zor görünmedi ama başlamak lazım. Kararsızım. Eve yakın bir spor salonu bulabilsem süper olacak ama oyyyy oyyyyy bu konu canımı çok sıkıyor :KK50:

kızlar ben derse geçiyorum. sınavlar yarın başlıyor. ay dua edin banaa bugün çok sıkıştım:KK5:

görüşrüzz :KK3:
Allah yardımcın olsun canım. Umarım bütün derslerinden iyi not alırsın :KK16:

Gunaydıb kıxlat
geceb hafta 63.4
bu hafta 63.5
fartk +100:KK43:
Tam kızılacak bir durum. Her hafta mutlaka listede birisi + oluyor. Anlaştınız mı naptınız? Çok kızdım sana Tuba çokkkk :KK47:

başlangıç 66
geçen h.64.2
bu hafta 63.5

fark 700:KK16:
maalesef tartının azizliğine uğradım.bu benim salı günkü kilom kızlar:KK43:
Senide tebrik edemeyeceğim canım çünkü 300 alıp 300 veriyorsun. Doğal olarak 1 ileri 1 geri yapıp yerinde sayıyorsun. Artık silkelen ve kendine gel lütfen. Bak bu hafta Tuba'yla kilolarınız gramı gramına aynı. Yarışın bence.

bu hafta menülerim ve paylaşımdaki azlık hepsi karıştı kısaca bu yazıdan anlaşılan
kilo
geçen hafta :67.2
bu hafta : 67
giden -200 gr :KK17::KK43:

yine hedefi tutturamadım..:KK14:
Az olsun bizim olsun Derya' cım. :KK34: Tebrik ederim.

ebru mezun oluyooooo heyoooo :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64: dilidlidlidlildildildililililililililli :KK52:

Hiç sorma Burcu' cum yaaa bugün bir yedim bir yedim sorma. İçimdeki öküz çıktı yine ortaya. Biliyorum ki tamamen psikolojik. Bugünden sonra yine diyete tam gaz devam ama liste çok geriyordu beni. Şimdi daha rahat yapabileceğim. Bekle beni Burcu az kaldı seninle aynı olmama :KK53::KK9:

Kızlar gruba katılma şansımız varmı ?bnde katılmak istiyorum ...

Niye kimse cevap vermiyor ;(

Kaptanınız kim peki :KK66::KK66:yetkili birisini çağırırmısınız lütfen :):) burası nassı müessese cnm olmazı böyle şey ..:)

Hoş geldin canım :KK16:Sana takım kurallarımızı yazayım. Dikkatli bir şekilde oku ve eğer kurallarımızı senin için uygunsa okudum kabul ediyorum diye geri bildirim yap lütfen :KK34:

13.TAKIM KURALLARIMIZ

1) Her Cuma saat 11.30 akadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz. Mazereti olmadan kilo bildirimine geçkalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanmasıhalinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleriyazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıdasorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmakgerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişikontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlereverdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirdeilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izindendönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 3 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 3 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 9. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunupyaptıklarıyla ilgili bilgi
alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlukurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz içinbunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğineiçtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaçbunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz, nasılyüreklendirdiğimizdir. kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdakikişi bunu zaten anlayacaktır emin olun. Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyusevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan, yadaöğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarakbunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşızve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmakistemediğimiz için, motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimseburada olmaz, herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun vemeşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım, birbirimize destek olalım.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsanokudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor.

Hoş geldin canım. Çok çok geçmiş olsun. Umarım şimdi çok daha iyisinizdir. Çocuklar hastalanınca çok kötü oluyor hayat :KK50:

Tebrik ederim canım. Büyük ihtimal uzun süre regl olamamanın verdiği bir sonuç bu. İnşallah haftaya daha iyi bir kilo verirsin. Çünkü bu kilolarda haftada en az 1 kilo gitmeli mutlaka. Sonra bizim gibi haftada 100-200 ancak verebiliyorsun. Şimdiden bol bol ver ki sonradan sıkılma diyetten.

Azda olsan verdin önemli olan o ama yüksek kilolarda çok daha fazla verebileceğini biliyorsun. Hadi bakalım ay sonunda senden 90 altı bir kilo bekliyorum. Artık veda et 9 lu rakamlara. :KK34:

Haftaya regl şişkinliğin ve ödemin gidince çok iyi bir sonuç alacaksın. Hatta bu dönemde ne kadar iyi beslenirsen sonucun daha iyi olur. Bırakma sakın kendini.

Seni 6 lı rakamlarda görmek çok güzel Nur' cum. Tebrik ediyorum senide. Az olsun ama olsun. Önemli olan kilo vermek.

Aslında istediğim üniversitedeki kiloma dönmek ama artık imkansız gibi. 36 beden giyebilmek istiyorum. 38 şuan bana büyük bir rakam gibi geliyor. :26:Aslında bu kilomda sıkılaşırsam çok rahat 36 beden olurum ama spor yapamıyorum. Artık akşamları yürümeye başlayacağım hatta koşabilirim bile. Bakalım ne kadar etkileyecek. Bu arada jiliana yeniden göz gezdirdim çok zor görünmedi ama başlamak lazım. Kararsızım. Eve yakın bir spor salonu bulabilsem süper olacak ama oyyyy oyyyyy bu konu canımı çok sıkıyor :KK50:

Tam kızılacak bir durum. Her hafta mutlaka listede birisi + oluyor. Anlaştınız mı naptınız? Çok kızdım sana Tuba çokkkk :KK47:

Senide tebrik edemeyeceğim canım çünkü 300 alıp 300 veriyorsun. Doğal olarak 1 ileri 1 geri yapıp yerinde sayıyorsun. Artık silkelen ve kendine gel lütfen. Bak bu hafta Tuba'yla kilolarınız gramı gramına aynı. Yarışın bence.

Hiç sorma Burcu' cum yaaa bugün bir yedim bir yedim sorma. İçimdeki öküz çıktı yine ortaya. Biliyorum ki tamamen psikolojik. Bugünden sonra yine diyete tam gaz devam ama liste çok geriyordu beni. Şimdi daha rahat yapabileceğim. Bekle beni Burcu az kaldı seninle aynı olmama :KK53::KK9:

ama sen benden daha çıtrsın çünkü boyun uzun :KK52:

ayy ebrucum inş 1 kg verırım bana oyle gelıyorkı regl olmadıgım surece zor gıbı ama yılmak yok yola devammm En Büyük KK

kızlarr bugun 671 kalorı falan almışım yaklaşık 300 kalorı verdımm belkıde daha fazla vermişimdir :KK9: umarım dogru hesaplamışımdır :26:

cıkıyorum ben daha sonra gelmeye calışırım eşım gelıcek yemek hazırlamam lazım :KK1: byyy :KK9:

sabah: (11:00)
2 dılım kepek e ıle tost
sekersız cay

ara:1 yesıl elma

öglen: (15:00)
közlenmiş patlıcanla karnıyarık
kornişon turşu
1 dılım k ekmek

akşam: (daha yemedım esım gelınce yıycez)
yarım porsıyon kuru fasulye
salata

3 lt su
45 dk plates

2 dılım kepek e ıle tost
sekersız cay

kornişon turşu
1 dılım k ekmek

salata

3 lt su
45 dk plates

Afiyet olsun canım çok güzel menü ve spor:KK56:

Canim cok gecmis olsun Allah acil sifalar versin.

teşekkür ederim ebrucum
rabbim kimseyi yavrusuyla sınamasın

2 dılım kepek e ıle tost
sekersız cay

kornişon turşu
1 dılım k ekmek

salata

3 lt su
45 dk plates

afiyet olsun canım menün güzel
su spor harika

bu günkü menümü yazayım

sabah:6 da
peynir ve 2 dilim ekmek

ara:KK55:30 nescafe

öğlen 15:00 (geç oldu biraz
haşlanmış brokoli 1 kase yoğurt
1 dilim ekmek

ara 17:00
türk kahvesi

akşam 19:00
1 kase salata

2.5 litre su

Menüm

sabah
çavdarlı tost(küçük)
1 bardak süt

öğle
pide :KK43:
salata
çorba

akşam
çorba
4 tavuk nugget(minilerden)

ölçmedim ama 2 litre civarında su
yarım saat yürüyüş.

Evet kaptan hanım ,kuralları kabul ediyorum :KK66:
3haftalık takipten sonra işe alıncekmiyım ..:KK66:
İşin şakası bi tarafa ,kurallara uymaya çalışırım ..yarından itibaren günlük menülerine vs de başliyim ..

Afiyet olsun canım çok güzel menü ve spor:KK56:
cok tesekkur ederım venuscumm :KK16:

afiyet olsun canım menün güzel
su spor harika
cok sagol cnm :KK16:
Bugün şu pide yüzünden 100 gr verdim sadece :KK31: yarın en az 500 gr vermem gerekkk
cumaya kadar verırsın cnm sıkma canını :KK34:
Evet kaptan hanım ,kuralları kabul ediyorum :KK66:
3haftalık takipten sonra işe alıncekmiyım ..:KK66:
İşin şakası bi tarafa ,kurallara uymaya çalışırım ..yarından itibaren günlük menülerine vs de başliyim ..
hoşgeldın cnm aramıza ben ayşe 19 yasımdayım hedef kılom tıckerımde var zaten burada hep beraber kılolarımıza el sallayacagız inş. :79: :KK9:

bu günkü menümü yazayım

sabah:6 da
peynir ve 2 dilim ekmek

ara:KK55:30 nescafe

öğlen 15:00 (geç oldu biraz
haşlanmış brokoli 1 kase yoğurt
1 dilim ekmek

ara 17:00
türk kahvesi

akşam 19:00
1 kase salata

2.5 litre su
ara 30 nescafe yazıyor en basta sasırdım :KK53: ama 10 iki noktanın arasına gırınce sarı kafa oluşmuş sanırım 10:30 demek istemişsin belliki :KK52::KK52::KK52::KK52:

kızlaar ben bi işe basvurmustum ya hanı sonra ararız demışlerdı hıc umudum kalmamıştı cagıracakları yonunde ama bugun aradılar yarın gel basla dedıler yanı yarın işe baslıyorumm :KK9::KK9::KK9: hayırlısı olsun inş... :nazar:

Kaptan kızma bana :KK43: regl olana kadar ben boyle oluyorum, olunca rahatlıyorum, regl olmadan önce gözüm dönüyor.. Tatlı da tatlı diyorum ama oyle t arcınlı sut filan kesmiyor, neyse bakalım regl oldum bugun, bakalım bu hafta nasıl gecicek, cananla yarısmayı kabul ediyorumbu arada:))

Iyi aksamlar kizlar menumu yazayim
Sabah apar topar ciktim yanima bisey alamadim o yuzden sabah ve ogle special k yedim nefret ediyorum bu regl halimden nasilll bir ruh hali enerjim bitti resmen huysuzluk mutsuzluk hat safhada bi kac gun sonra sakinlesirim umarim.
Sabah
Special k
1/5 yarim yagli sut
1 turk kahvesi
Ogle
Ayni

Aksam
Firinda domates, biber, et, sogan
1 dilim cavdar
1 bardak ayran
Ara
10 findik taze