Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Hoşgeldin canım. :KK16: Seni bizim takıma bekliyordum 3. takıma görünce transferi çok şaşırdım. Umarım mutlusundur yeni takımında :26:

Hoşbulduk. Nasılsın kaptancım:)
Senin kaptanlığı bırakma düşüncen olduğundan(azıcık korktumda) sizin takımdan vazgeçtim. En iyisi bizim takımın kalanı nereye giderse oraya gideyim dedim.

SADECE ZAYIFLAMAK İÇİN DEĞİL SAĞLIKLI OLMAK İÇİN DE YÜRÜYÜŞ YAPMAK GEREKİR. UZMANLAR, YÜRÜYÜŞÜ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİRSEK KALBİMİZİN 15 YIL DAHA GENÇ OLABİLECEĞİNİ SÖYLÜYORLAR. BÜYÜK KAS GRUPLARIMIZI ÇALIŞTIRIR. ORTALAMA 150 ADET KAS DEVREYE GİRER.

YÜRÜYÜŞE BAŞLADIĞIMIZ ZAMAN VÜCUDUMUZ ÖNCE GLİKOJEN KULLANIR. KANDA GLİKOJEN MİKTARININ AZALDIĞINI FARKEDEN BEYNİMİZ GLİKOJENİ DURDURUR VE YAĞLARI PARÇALAYACAK OLAN KARNİTİNİ SALGILAR. BU SIRADA KASLARIMIZA OKSİJEN GEREKİR. OKSİJENİN KASLARA TAŞINABİLMESİ İÇİN DE YÜRÜYÜŞ HIZIMIZ ÖNEMLİDİR. BUNUN İÇİN DE KİŞİ YAĞ YAKIM NABZINA GÖRE YÜRÜYÜŞÜNÜN TEMPOSUNU AYARLAMALIDIR.

YAŞA GÖRE YAĞ YAKIM NABZINI HESAPLAMA FORMÜLÜNÜ DAHA ÖNCE GÜNLERDE BU BLOGDA YAZMIŞTIM. YİNE TEKRAR EDELİM:

Formül = 220 - yaş = en çok nabız sayısı.

220 - 42 = 178
178 * 0.70 = 124.6
178 * 0.60 = 106.8

Bazı kaynaklar bu oranları 0.85-0.50 diye yazıyor.

YÜRÜYÜŞÜ YAĞ YAKIM NABZI ARALIĞINDA YAPMAK LAZIM. ÇÜNKÜ ANCAK BU ARALIKTA VÜCUT OKSİJEN EKSİKLİĞİNE GİRMEZ VE OKSİJEN DENGELİ ŞEKİLDE TÜM KAS VE DOKULARA İLETİLİR. SONUCUNDA DA YAĞ YAKIMI GERÇEKLEŞİR.

TEMPOLU, BOL NEFES ALARAK YÜRÜYÜŞ YAPILMALIDIR. GLİKOJEN KANDA YETERİNCE VE BELLİ BİR SÜREDE AZALMADIKÇA YAĞ YAKIMI GERÇEKLEŞMEZ.

YÜRÜYÜŞ SIRASINDA NABZIMIZ OLMASI GEREKENİN ALTINDA OLURSA GLİKOJEN YAKARIZ, OLMASI GEREKENİN ÜSTÜNDE OLURSA DA AMİNO ASİT YAKARAK KAS KAYBEDERİZ.

ÇOK TEMPOLU YÜRÜYOR VE NEFES NEFESE KALIYORSAK ŞU SORUYU SORMAMIZ GEREK: EVET ÇOK KALORİ HARCIYORUM AMA ACABA BUNUN NE KADARI YAĞ NE KADARI GLİKOZDUR? YAĞ YAKMAK İSTİYORSAK YÜRÜRKEN AŞIRI TEMPOYA GEREK YOKTUR.

YÜRÜYÜŞÜN İLK 12 DAKİKASINDA %80 ŞEKER, %20 YAĞ YAKARIZ. 24.DAKİKADA BU ORANLAR %50 %50 OLUR.

AYRICA NABIZ SAYIMIZA EK OLARAK YÜRÜRKEN DAKİKADAKI ADIM SAYIMIZIN 120 OLMASIDIR. BU ŞEKİLDE DAKİKADA YAKLAŞIK 5-7 KALORİ HARCARIZ.

SONUÇ OLARAK; YAĞ AKMAK İÇİN AŞIRI TEMPOLU, EFORLU YÜRÜYÜŞE GEREK YOKTUR, OLMASI GEREKEN NABIZ ARALIĞINDA KALIRSANIZ YAĞ YAKABİLİRSİNİZ.
AYRICA VÜCUT YAĞ YAKMAYA 20-25.DAKİKADAN SONRA BAŞLAR. O YÜZDEN YÜRÜYÜŞLERİNİZİ MİNİMUM 45 DAKİKA YAPMALISINIZ. YÜRÜYÜŞLE GEREKLİ NABZI YAKALAYAMAZSANIZ HAFİF KOŞUYA GEÇMELİSİNİZ.
YÜRÜYÜŞ SIRASINDA SU İÇMEK DE KANIMIZDA DAHA FAZLA OKSİJENİN OLMASI DEMEKTİR. DOLAYISIYLA YÜRÜRKEN BOL SU İÇMELİYİZ.

YÜRÜYÜŞÜ AÇ KARNINA YAPMAYINIZ. YÜRÜYÜŞ SONRASINDA DA MUTLAKA BİR MEYVE VEYA YOĞURT YİYİNİZ. İNSÜLİN SEVİYESİ DENGELENSİN Kİ VÜCUT YÜRÜYÜŞ SONRASINDA DA YAĞ YAKMAYA DEVAM ETSİN.

220-28=192
192*0.7=134.4 (max nabız hızı)
192*0.6=115.2 (min nabız hızı)

Demekki 115<koşu bandındaki nabzım<135 olması gerek yağ yakmam için offf 45 dk çileden çıkıom minumum 45 nasıl duracam ya varmı bunu eğlenceli hale getiren????

220-28=192
192*0.7=134.4 (max nabız hızı)
192*0.6=115.2 (min nabız hızı)

Demekki 115<koşu bandındaki nabzım<135 olması gerek yağ yakmam için offf 45 dk çileden çıkıom minumum 45 nasıl duracam ya varmı bunu eğlenceli hale getiren????

cnm bı yandan eglencelı muzıkler dınleye bılırsın

günaydın kızlarr geçmişi okuyamadım çünkü boynum ve omzum tutulmuş pc ye döne miyorum bile
çok güzel geçen günümü akşam mahvttim bennn ekmek yedim 1-2 dlm:KK43:
şimdi pişmanım ama ne fayda , dünki aldıgım kh atmak için bgün sadece sütlü kahve içtim kahvaltıda gün içindede az karbon alıcam :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

buse ebru dmeiş sana gerçide
illaki dukan yapmak zorund adegişlsin cnm zor bir diyet ve senin azcık bir kilon var
bunun için dukana bullaşma derim büün diyetleirn özünü ögrenip kendime bir yol çizdim ben mesela
bird eban aekmek ve şeker yaramııyor sınırlı sayıda yiyorum onları
dün mahvoldu gerçide:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

geçmiş olsun canım. evet yapmıyorum dukan. protein de alarak besleniyorum sağlıklı şekilde :KK76:

olsun toparlarsın sen :KK34:

48 . gubsej / 1,00 / 1,04% / 22.11.13 / 95,80 / 94,80

Ortadoğunun ve Balkanların en hızlı girişini yapmışım listeye sıraya bak 48 pehhh:KK51:

ay çok güldüm :KK9:

günaydın..Hayrlı sabahlar..:KK16:
bu günkü mesajımız

“İşlerimi Başarılı bir şekilde yapmayı ve Başarımın başkaları tarafından da takdir edilmesini seçiyorum. İnsanlara başarmaları için destek vermeyi ve katkı sağlamayı kabul ediyorum. İşlerimi yaparken Başarılı olmaya ve her zaman en iyisini yapabilmeye tüm kalbimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.”

çok güzel bir mesaj :KK16:

ıyı gunler kızlar nasılsınız sımdıkı halımın fotolarını ekledım bu lınkten bakabılırsınız :KK9:
http://www.kadinlarkulubu.com/album.php?albumid=33096

kötü değil ama yine var kilo :KK31: göbiş içim mekik lazım :KK8:

SADECE ZAYIFLAMAK İÇİN DEĞİL SAĞLIKLI OLMAK İÇİN DE YÜRÜYÜŞ YAPMAK GEREKİR. UZMANLAR, YÜRÜYÜŞÜ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİRSEK KALBİMİZİN 15 YIL DAHA GENÇ OLABİLECEĞİNİ SÖYLÜYORLAR. BÜYÜK KAS GRUPLARIMIZI ÇALIŞTIRIR. ORTALAMA 150 ADET KAS DEVREYE GİRER.

YÜRÜYÜŞE BAŞLADIĞIMIZ ZAMAN VÜCUDUMUZ ÖNCE GLİKOJEN KULLANIR. KANDA GLİKOJEN MİKTARININ AZALDIĞINI FARKEDEN BEYNİMİZ GLİKOJENİ DURDURUR VE YAĞLARI PARÇALAYACAK OLAN KARNİTİNİ SALGILAR. BU SIRADA KASLARIMIZA OKSİJEN GEREKİR. OKSİJENİN KASLARA TAŞINABİLMESİ İÇİN DE YÜRÜYÜŞ HIZIMIZ ÖNEMLİDİR. BUNUN İÇİN DE KİŞİ YAĞ YAKIM NABZINA GÖRE YÜRÜYÜŞÜNÜN TEMPOSUNU AYARLAMALIDIR.

YAŞA GÖRE YAĞ YAKIM NABZINI HESAPLAMA FORMÜLÜNÜ DAHA ÖNCE GÜNLERDE BU BLOGDA YAZMIŞTIM. YİNE TEKRAR EDELİM:

Formül = 220 - yaş = en çok nabız sayısı.

220 - 42 = 178
178 * 0.70 = 124.6
178 * 0.60 = 106.8

Bazı kaynaklar bu oranları 0.85-0.50 diye yazıyor.

YÜRÜYÜŞÜ YAĞ YAKIM NABZI ARALIĞINDA YAPMAK LAZIM. ÇÜNKÜ ANCAK BU ARALIKTA VÜCUT OKSİJEN EKSİKLİĞİNE GİRMEZ VE OKSİJEN DENGELİ ŞEKİLDE TÜM KAS VE DOKULARA İLETİLİR. SONUCUNDA DA YAĞ YAKIMI GERÇEKLEŞİR.

TEMPOLU, BOL NEFES ALARAK YÜRÜYÜŞ YAPILMALIDIR. GLİKOJEN KANDA YETERİNCE VE BELLİ BİR SÜREDE AZALMADIKÇA YAĞ YAKIMI GERÇEKLEŞMEZ.

YÜRÜYÜŞ SIRASINDA NABZIMIZ OLMASI GEREKENİN ALTINDA OLURSA GLİKOJEN YAKARIZ, OLMASI GEREKENİN ÜSTÜNDE OLURSA DA AMİNO ASİT YAKARAK KAS KAYBEDERİZ.

ÇOK TEMPOLU YÜRÜYOR VE NEFES NEFESE KALIYORSAK ŞU SORUYU SORMAMIZ GEREK: EVET ÇOK KALORİ HARCIYORUM AMA ACABA BUNUN NE KADARI YAĞ NE KADARI GLİKOZDUR? YAĞ YAKMAK İSTİYORSAK YÜRÜRKEN AŞIRI TEMPOYA GEREK YOKTUR.

YÜRÜYÜŞÜN İLK 12 DAKİKASINDA %80 ŞEKER, %20 YAĞ YAKARIZ. 24.DAKİKADA BU ORANLAR %50 %50 OLUR.

AYRICA NABIZ SAYIMIZA EK OLARAK YÜRÜRKEN DAKİKADAKI ADIM SAYIMIZIN 120 OLMASIDIR. BU ŞEKİLDE DAKİKADA YAKLAŞIK 5-7 KALORİ HARCARIZ.

SONUÇ OLARAK; YAĞ AKMAK İÇİN AŞIRI TEMPOLU, EFORLU YÜRÜYÜŞE GEREK YOKTUR, OLMASI GEREKEN NABIZ ARALIĞINDA KALIRSANIZ YAĞ YAKABİLİRSİNİZ.
AYRICA VÜCUT YAĞ YAKMAYA 20-25.DAKİKADAN SONRA BAŞLAR. O YÜZDEN YÜRÜYÜŞLERİNİZİ MİNİMUM 45 DAKİKA YAPMALISINIZ. YÜRÜYÜŞLE GEREKLİ NABZI YAKALAYAMAZSANIZ HAFİF KOŞUYA GEÇMELİSİNİZ.
YÜRÜYÜŞ SIRASINDA SU İÇMEK DE KANIMIZDA DAHA FAZLA OKSİJENİN OLMASI DEMEKTİR. DOLAYISIYLA YÜRÜRKEN BOL SU İÇMELİYİZ.

YÜRÜYÜŞÜ AÇ KARNINA YAPMAYINIZ. YÜRÜYÜŞ SONRASINDA DA MUTLAKA BİR MEYVE VEYA YOĞURT YİYİNİZ. İNSÜLİN SEVİYESİ DENGELENSİN Kİ VÜCUT YÜRÜYÜŞ SONRASINDA DA YAĞ YAKMAYA DEVAM ETSİN.

güzel paylaşım olmuş canım yaa çok sağ ol :KK16:

kızlar canım sıkkın biraz. komşuda annem. ben de bi yanlarına gidiyorum. gelicem sonra. kaçamak yapmıycam söz veriyorum En Büyük KK

Korkma kaptan sımarmam ben :)) ilk 10 da seni yalnız bırakmadım, aslında buna benim önceki takım ve önceki nickim dlayısıyla verdiğim 3 kg dahil değil..aslında 75 ten 63.9 a dustum, 72 den degil:))neyse o 3 kg da benden olsun hadi:))

selam kızlar geldim yemek yedim şimdi menümü yazıoyrum

sabah(06:00)
1 kase special k

10:30
1 mandalina

öğle(12:30)
2 dilim tam bugday arasına
sandviç
2 küçük kornişon turşu
cin biber
küçük bi paket cips
:KK50:

akşam(18:00)
fırında sebzeli hamsi
salata

2.5 litre su
8 dk basen
8 dk bacak
8 dk karın egzersizi

hahahaahhaa :KK52::KK52: yapmam lazım ama yapmıycam demiş gibi oldun sımdı cnm :KK52::KK52::KK52:
aman sakın yapma :KK53: :KK16:

yapmadııım :KK52:

selam kızlar geldim yemek yedim şimdi menümü yazıoyrum

sabah(06:00)
1 kase special k

10:30
1 mandalina

öğle(12:30)
2 dilim tam bugday arasına
sandviç
2 küçük kornişon turşu
cin biber
küçük bi paket cips
:KK50:

akşam(18:00)
fırında sebzeli hamsi
salata

2.5 litre su
8 dk basen
8 dk bacak
8 dk karın egzersizi

cips fena olmuş :KK50: onun dışında cok güzel :KK31:

hiç cips yemeyen ben beleş malın tadından mı ne arkadaş almış getirmiş deli gibi yemişm :KK14:

yarın proteine ağırlık verirsen ve 3,5 lt su içerden yağ depolanmadan atarsın vücuttan. 24 saatte depolanıyormuş yağ. dün öğrendim canım bunu :KK34:

menüm

sabah 09.30
1 yumurtadan dukan krep
1 light üçgen peynir

öğle 15.30
tavuk şiş
közlenmiş patlıcan

18.00
1 fincan şekersiz nescafe

akşam 18.30
15 adet sulu köfte 2 kaşık yemeğin suyu

3 lt su
50 squat

SONUNDA KAÇAMAKSIZ BİR GÜN En Büyük KK

yarın proteine ağırlık verirsen ve 3,5 lt su içerden yağ depolanmadan atarsın vücuttan. 24 saatte depolanıyormuş yağ. dün öğrendim canım bunu :KK34:

yarında protein çok zor kuzum ya okuldayım ya yinede denerim bu bilgiyi suyu içerim sıkıntı olmaz yarın sabah nesfit yesem öğlen eve gelirim zaten yumurta filan yerim akşamada köfte flan yapıyım kıyma çıkarayım varsa

menüm

sabah 09.30
1 yumurtadan dukan krep
1 light üçgen peynir

öğle 15.30
tavuk şiş
közlenmiş patlıcan

18.00
1 fincan şekersiz nescafe

akşam 18.30
15 adet sulu köfte 2 kaşık yemeğin suyu

3 lt su
50 squat

SONUNDA KAÇAMAKSIZ BİR GÜN En Büyük KK

güzel bi menü canım Allah devmını getirsin inş.:nazar::KK9:

iyi aksamlar kizlar dün gelemedim.
moralim cok bozuk, bisey olmadi ama regl olmamamdan kaynaklansa gerek cok kötüyüm gercekten, kendimi aglamaktan alikoyamiyorum moralim cok bozuk.

neyse menülerimi paylasip gecmise dalayim

dün menüm

9:00
1 yumurta + 2kk beyaz peynir
yarim d. tam b. ekmegi

13:00
1 avuc beyaz, kavrulmus leblebi ve findik karisk

16:00
yarim d. tam b. ekmegi
2 kk beyaz peynir

18:30
6-7 yaprak sarma