Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Slm kızlar. :KK16: Gelemedim bugün. Bayram alışverişi yaptık çocuklar için. Bu kez herkes bizim gibi düşünmüş sanırım çok ama çok kalabalıktı her yer. Evin işi çocukların banyoları felan derken ancak bu saat oturabildim. Geçmişi de okuyamadım. Yarın inşallah hallederim hepsini. Umarım herşey yolundadır.

ayy bende alışverişe çıkıcamda haftaya çıkarım heralde acelem yok bayramda ablam kardeşim ben varız evde bi tek . annemle babam köye gidiyo onlar olmadanda bayram olmuyo. Buruk geçiyo sanırım oysa 365 gün beraberiz :KK1: ama bayram farklı işte :KK14:
en son küçükken bırakmışlardı bizi istanbula ilk geldiğimizde teyzemde kalmıştık şimdi kendi evimizde kalıcaz büyüdük :KK1:
amaan benim için bayram sadece ilk gün bayram gerisi tatil :KK1:

Annem tabi gitmeden kıvratma börek vs hepsini yapıyo ayyy çok yemicem ama :KK50: Yemek yapmıcakmış bizde yapmayız büyük ihtimal uğraşmayız gerçi ablamın kardeşimin canı bişey isterse mecbur ben yapıcam. Evde baş aşçıyım ayıptır söylemesi :KK1:
siz napıcaksınız bayramda planı olan var mı ?

Slm canim patetes puresini kizim icin yapmistim goz hakki diye yedim :)))

Kalori hesabi 400 kal oldu diye 1200 tamamlayim demiyorum biraz icimi rahatlatiyor aslinda fazla yiyen biri degilim ama hareketsizim araba oldugu icin kapinin onunden eve evden arabaya yurume mesafem bu :) bende 60 tekrar gorursem iyi olcak hep birlikte :)

anladım tatlım :KK31: evde spor yapabilirsin aslında ?

ebrucugum cayımın tarıfını ıstemıstın;
bır tutam ıhlamur
bır tane zencefıl
yarım cay kasıgı zerdecal
ıkı tane karanfıl
1 tane havlucan
1 tane kabuk tarcın
bunları avcumun ıcınde bıraz sudan gecırıyorum tozları varsa gıtsın dıye
sonra bır tane bu cay ıcın aldıgım cam demlıgım var agzına kadar su doldurup hepsını bır arada demlıyorum.
evı muhtesem bır koku sarıyor.
ıcındekı bıtkılerı degıstırmeden 4-5 kez daha kullanabılırsın.

bu bıtkılerden az az al canım baya yetıyor.
afıyet olsun...

canım bu soğuk algınlığı için miydi neydi :26:

hayirli geceler kizlar ben geldim.
moralim cok bozuk hayat bana hep iki zor sey arasinda secim yapmami öngörüyor.
sürekli zor secimler icindeyim. hep bir yanim buruk kaliyor hep biseylerden vazgecmek zorunda kaliyorum baska seylerden vazgecmemek icin. detaya girmek istemiyorum ama üzgünüm iste hemde cok.

birazdan menümü paylasacagim.
bugün misafir iptal oldu baskalari misafirlige geldi. ayrica bir kutlama vardi.
hangi cesit pasta börek cörek hamurisi lahmacun tatli ararsan vardi.
ben en hafif olan tavuk sis izgarayi tercih ettim. kendimi cok zor tuttum ama oldu.
ardindan misafirlere ikramda bulunduk. kücük bir kacamak oldu ama nefsimi körelttim, cok tehlikeli bir günü bukadar hafif atlattigim icin menümden memnun oldugumu söyleyebilirim.

ardindan gecmise bakip gelecegim.

sıkma canını tatlım herşey çok güzel olur inşallah :KK31:
ayyy lahmacun mu dedin :KK56:

insallah canim bende.

merhaba sibel, hosgeldin.
ben nur 22 yasindayim, okuyorum ve bende yurt disinda yasiyorum. almanyadayim sen neredesin?
kalori saymissin ve yedigin yiyeceklerin kalorisi düsük olsa bile saglikli bir beslenme bicimi olmamis.
bende ilk geldigimde kalori sayarak diyet yapmak istemistim ama arkadaslar sagolsun uyardilar.
kalorisi az görünse bile bizi zayiflatmayacak tam aksine belkide kilo almamiza sebep olacak.
hedefin saglikli beslenmek olsun, dengeli menüler olsun.
herkes hergün menüsünü paylasiyor, cok güzel menüler oluyor onlara baka baka alisirsin sende.
bende arkadaslar sayesinde düzelttim beslenmemi.

canim kahvaltida simit olmamaliydi, onun yerine tam bugday veya cavdar ekmegi olmasi daha dogru olur
simit üzerine yine ekmek yemekde daha büyük hata yapmissin ve helvada cabasi olmus.
un helvasimi, yaz helvasi tahin helvasimiydi bilmem ama hepside cok tatli ve kilo aldiracak seyler.
aksam yemegin güzel olmus.
yarin daah güzel bir menü olur insallah :KK19:

canim yukaridada kalori hesabinin yanlis oldugunu belirtmistim arkadaslarda söylemis zaten.
cok az yediginde kilo veremezsin.
insan vücudu bu bir takdirdir ki eski zamanda kitlik vardi ve insanlar ac kalirdi. ölmemeleri icin insanlarin yedikleri az miktarda yemek bile vücutta depolanir bu sekilde yasamalarini saglardi.
yani diyecegim o ki, az yediginde vücut alarm veriyor enerji tasarruf etmek icin diyorki kitlik geldi ben depolarimi kötü günlere hazirlayayim, fazla enerji harcayan organlarimin enerjisinden keseyim. bu sekilde bazi organlar daha yavas calismaya basliyor, vücuduna giren en ufak bir sey bile hemen vücutta depolaniyor.
kilo verecegin yerde kilo aliyorsun.
halbuki normal bir sekilde yesen vücudunu enerjisini düsürmezsin, her organ calismasi gerektigi gibi calisir ve yediklerinin vücudunda depolamasini önlerr kilo verirsin.
insanlar en büyük yanlisi burada yapiyor az yiyerek kilo vereceklerini saniyorlar, sonra bir bakiyorlar yoyo efekt sayesinden belkide 2 misli kiloyu geri almislar.

cok uzun oldu kendimi ifade etmekde genel olarak zorluk cekiyorum ve kisa anlatacagim kelimeler bazen baska dilde aklima geliyor ceviremiyorum. anlatabildim umarim.

tek önemli olan fazla yemek degil, ne yedigin cok önemli.
araba konusuna gelince kisa mesafeleri arabayla degil yürüyerek git ve uzak yerlerdede arabani hedefinden daha uzak park et ki o aradada yürümüs ol. hem hareket edersin hemde, yakittan ve nakitten tasarruf edersin hemde cevre daha az kirlenir :KK34:

bu cay ne icin canim, ödem atmak icinmi?

insalah canim hepimiz ulasiriz :KK16:

ay evet canım öyle oldu babamlarla bu son kahvaltımızdı en azından bayram sonuna kadar sondu :KK1:

sabah sabah kalkmışlar annemle sofrayı donatmışlar.
benim babam aşçı bide doğal olarak göbekli yemeğe felan düşkün onun yemek yiyişi iştah açıyo dayanamadım :KK17:

emini ve sibel hoşgeldiniz :KK16:

ben hanife 18 yaşındayım üniversiteye hazırlanıyorum
Sözlüyüm
diyete başladığımda 73 kiloydum mart ayında başladım diyete ve spora hazirana kadar çok güzel kilo verdim 57ye kadar düştüm haziranın ortasına kadar sonra spor salonu kapanınca benim kiloda durdu vermedim sonra ramazan vs girdi araya 58.5 oldum ramazan bitiminde.
sonra çok uğraştım kilo vermek için anca 1.5 kilo verebildim sanırım buraya 57 ile başladım 3. haftam olması gerekiyo burda ve şuan 55.5 kiloyum. İyiki katılmışım buraya yoksa mümkünatı yok ben tek başıma kilo veremezdim çünkü kilo vermem çoook yavaşlamıştı :KK31:

Sözlüyüm
diyete başladığımda 73 kiloydum mart ayında başladım diyete ve spora hazirana kadar çok güzel kilo verdim 57ye kadar düştüm haziranın ortasına kadar sonra spor salonu kapanınca benim kiloda durdu vermedim sonra ramazan vs girdi araya 58.5 oldum ramazan bitiminde.
sonra çok uğraştım kilo vermek için anca 1.5 kilo verebildim sanırım buraya 57 ile başladım 3. haftam olması gerekiyo burda ve şuan 55.5 kiloyum. İyiki katılmışım buraya yoksa mümkünatı yok ben tek başıma kilo veremezdim çünkü kilo vermem çoook yavaşlamıştı :KK31:

Hanife ben spor salonuna yazildim iki saatte yapsam bi gr terleyemedim biraktim canim istemiyo artik bende zumba dans yaouyorum evde vucudumun heryeri hareket etmis oluyo ve terliyorum eglenceli oluyo simdilik evde yapiyorum 10 tane kart aldim simdilik dans yerinde 1 saat zumba yapacagim haftanin iki gunu tavsiye edeerim dans etmesini de seviyorsan :)

Hanife ben spor salonuna yazildim iki saatte yapsam bi gr terleyemedim biraktim canim istemiyo artik bende zumba dans yaouyorum evde vucudumun heryeri hareket etmis oluyo ve terliyorum eglenceli oluyo simdilik evde yapiyorum 10 tane kart aldim simdilik dans yerinde 1 saat zumba yapacagim haftanin iki gunu tavsiye edeerim dans etmesini de seviyorsan :)

zumba yapıyorum ben zaten canım sen youtube dan mı yapıyorsun ?

Sözlüyüm

hanifecim ne güzel kilo vermişsin çok kısa sürede
darısı bizim başımıza
spor salonunda daha çok hangi sporu yapıyodun merak ettim
plates falan mı yoksa alet mi ağırlıklı

Biri 6 olucak diğeri 2,5 olucak canımcım, seninkiler kaç?

benimde canım 3 ay sonra biri 6 olucak
iki numara da daha 3 aylık mini minnacık
kızım anaokuluna gidiyor
senin kızın başladı mı okula

Günaydın canım afiyet olsun dikkat et kendine benim bogazım acimaya başladı bile havalar fena

hava buz buuuuzzzzzz :KK50:
burcucun çok soğuk hakkaten
biz 4-5 gündür kombi açıyoruz
ona rağmen evi zor ısıtıyoruz
ben evdeyim şimdi de çalışanlara allah kolaylık versin

bizde aynen canım bide aylık 135 metreküpten fazla vermiyolar ankarada offff annem yakmıyo yetmez diye ara ara yakıyoruz

Hosbulduk canim kurallar umarim zor degildir :)))

ben de aranıza katıldım....

kızlar selam ben burcu 2 yaşımdayım hemşirelik son sınıf öğrencisiyim burda kaptan yardımcısıyım aşağıda kurallarımız var dikkatli bi şekilde okursanız sevinirim

sibelcim boy şuan ki kilo ve hedef kilonu yazarsan sevinirim

eminicim kendini detaylı tanıtıp boy kilo ve hedef kilonu yazarsan memnun olurum

13.takım kuralları

1) Her Cuma saat 11.30 akadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz. Mazereti olmadan kilo bildirimine geçkalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanmasıhalinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleriyazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıdasorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmakgerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişikontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlereverdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirdeilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izindendönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 3 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 3 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 9. Ve 14. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunupyaptıklarıyla ilgili bilgi
alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlukurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz içinbunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğineiçtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaçbunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz, nasılyüreklendirdiğimizdir. kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdakikişi bunu zaten anlayacaktır emin olun. Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyusevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan, yadaöğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarakbunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşızve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmakistemediğimiz için, motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimseburada olmaz, herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun vemeşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım, birbirimize destek olalım.

9. Her hafta belli bir hedef belirlenip %80 e yaklamazsanız gerekiyor.

10. Devamlı kaçamak yapan kişilere ceza uygulamamız vardır.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsanokudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor.

​yasaklar
1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
3. tatlı kek pasta börek çörek poğaça asla yenilmeyecek.
4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
6. işlenmiş gıdalara çok yer vermeyin menülerinizde
7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar
8. günde en az 30 dk spor yapın

selam kızlar bir staj gününü daha devirdim şimdi yemeğimi hazırlıcam ardından menümü yazıcam burnumdan nefes alamadığım için ağız kuruluğu problemim oldu zaten bide bugün yoğundu bi su içmeye fırsat bulamadım filan filan yoğundu yani :KK14:

hanifecim ne güzel kilo vermişsin çok kısa sürede
darısı bizim başımıza
spor salonunda daha çok hangi sporu yapıyodun merak ettim
plates falan mı yoksa alet mi ağırlıklı

benimde canım 3 ay sonra biri 6 olucak
iki numara da daha 3 aylık mini minnacık
kızım anaokuluna gidiyor
senin kızın başladı mı okula

Allah bagıslasın canımcım, bu sene basladı benimki ilkokula, 2007 aralık dogumlu

Son düzenleme:
Sabah 8:00
1 tane lavas(ciğköfteden kalmıştı)
Beyaz peynir
2 dilim salam
Kahvaltılık sos

Oğlen 13:00
1 buyuk kase corba (ne corbası bilmiyorum, mercimek olabilir)
Üstüne kuru ekmek parcaları koydu, yarım dilim filandır

Aksam 18:00
1 tabak patlıcan oturtma( kızartmalı degîl)
1 tane etimek
2-3 kasık yogurt

İlerleyen saatlerde de 1 kase yogurt yerim

Su henuz 1,5 lt anca

Spor 150 mekik
Bel hareketi

Sabah 8:00
1 tane lavas(ciğköfteden kalmıştı)
Beyaz peynir
2 dilim salam
Kahvaltılık sos

Oğlen 13:00
1 buyuk kase corba (ne corbası bilmiyorum, mercimek olabilir)
Üstüne kuru ekmek parcaları koydu, yarım dilim filandır

Aksam 18:00
1 tabak patlıcan oturtma( kızartmalı degîl)
1 tane etimek
2-3 kasık yogurt

İlerleyen saatlerde de 1 kase yogurt yerim

Su henuz 1,5 lt anca

Spor 150 mekik
Bel hareketi

akşamki etimek olmasada olurmuş canım çünkü sabaha lavaş var :KK50: ama sana göre güzl bi menü :KK54:

sabah(06:15)
1 sahanda yumurta
1 dilim kızarmış çavdar ekmeği
3 zeytin
yarım kk peynir
1 bardak süt

10:45
1 mandalina

öğle(12:00)
1 kaseden az ezogelin
5 yk hünkar begendi
(patlıcan püresi üstüne et haşlama gibiydi)
3 yk keşkül
:KK17:

16:00
1 avuç leblebi

akşam(18:30)
$DSC_0039[1].jpg
1 ızgara gögüs
fırında sebze
2 yk yoğurt
soğan

3 litre su
10500 adım

normalde ara yapmam ama bugn açlık hissettim niyeki
:26:​

Son düzenleme:
hava buz buuuuzzzzzz :KK50:

bizde aynen canım bide aylık 135 metreküpten fazla vermiyolar ankarada offff annem yakmıyo yetmez diye ara ara yakıyoruz

kızlar selam ben burcu 2 yaşımdayım hemşirelik son sınıf öğrencisiyim burda kaptan yardımcısıyım aşağıda kurallarımız var dikkatli bi şekilde okursanız sevinirim

sibelcim boy şuan ki kilo ve hedef kilonu yazarsan sevinirim

eminicim kendini detaylı tanıtıp boy kilo ve hedef kilonu yazarsan memnun olurum

13.takım kuralları

1) Her Cuma saat 11.30 akadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz. Mazereti olmadan kilo bildirimine geçkalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanmasıhalinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleriyazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıdasorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmakgerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişikontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlereverdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirdeilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izindendönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 3 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 3 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 9. Ve 14. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunupyaptıklarıyla ilgili bilgi
alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlukurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz içinbunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğineiçtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaçbunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz, nasılyüreklendirdiğimizdir. kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdakikişi bunu zaten anlayacaktır emin olun. Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyusevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan, yadaöğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarakbunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşızve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmakistemediğimiz için, motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimseburada olmaz, herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun vemeşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım, birbirimize destek olalım.

9. Her hafta belli bir hedef belirlenip %80 e yaklamazsanız gerekiyor.

10. Devamlı kaçamak yapan kişilere ceza uygulamamız vardır.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsanokudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor.

​yasaklar
1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
3. tatlı kek pasta börek çörek poğaça asla yenilmeyecek.
4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
6. işlenmiş gıdalara çok yer vermeyin menülerinizde
7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar
8. günde en az 30 dk spor yapın

Anladim canim :KK66:

162 boy 65 kilo hedefim simdilik 60 :)

Bugun 12:30 kalktigim icin cok duzensiz oldu benim icin
saat 15:30 ilk yemegimi kahvaltimi yaptim ve aksam yenegine yer kalmadi
bir dilim bugday ekmegi 2 yumurta ve zeytin 1 litrede su ictim spor bugun olmadi kaynanamin camlarini ve mutfak dolaplarini temizledim buda spora gecebilir :)))

Bu arada ben aksam ustu 1 litre limonata yapip iciyorum

1 vardak duya iki yemek kasigi limon koyuyorum ben bunu litre olarak yapiyorum 6 kasik limon ve iki yemek kasigi akcaagaci surubu

Bugun 12:30 kalktigim icin cok duzensiz oldu benim icin
saat 15:30 ilk yemegimi kahvaltimi yaptim ve aksam yenegine yer kalmadi
bir dilim bugday ekmegi 2 yumurta ve zeytin 1 litrede su ictim spor bugun olmadi kaynanamin camlarini ve mutfak dolaplarini temizledim buda spora gecebilir :)))

Bu arada ben aksam ustu 1 litre limonata yapip iciyorum

1 vardak duya iki yemek kasigi limon koyuyorum ben bunu litre olarak yapiyorum 6 kasik limon ve iki yemek kasigi akcaagaci surubu

canım gerçeken çok düzensiz ve sağlıksız ve menünde hiç kalsiyum yok peynir yoğurt süt v.s akşam yemeği yerine 1 kase yoğurt ve salatalık yiyebilirsin ama bu şekilde zayıflamalarda genelde diyet bırakılınca en küçük birşeyde kilo geri alınıyor diye biliyorum kaptanımız gelince daha detaylı açıklar diye umuyorm :26:

[ı][sıze=3]kızlar bu takım niye boş bu kadar sonra kaçamaklar oluyor kilo
alımları oluyor günlük mesaj miktarını düzenleyip bi çözüm bulmamız lazım
performans düşüklüğüne neden oluyor nerdesinizzzzz
[/sıze][/ı]
:KK47::KK47::KK47::KK47:

Sabah
2 kk peynir
6 zeytin
1 salatalık
1 etimek
1 bardak çay
Öğle