Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Ayyy coktatlisiniz :)

Canim kalorisi az ama patates diyetteyken yenmemeli. Kalori hesabina bakarsan dunyayi yersin canim :)

Biz kalori besabi yapmadankilo veriyoruz. ben bu gruba geleli 2-3 kilo verdim sanirim :)
Burada alisicaksin zaten ne yiyip ne yemicegine :)

Slm canim patetes puresini kizim icin yapmistim goz hakki diye yedim :)))

Kalori hesabi 400 kal oldu diye 1200 tamamlayim demiyorum biraz icimi rahatlatiyor aslinda fazla yiyen biri degilim ama hareketsizim araba oldugu icin kapinin onunden eve evden arabaya yurume mesafem bu :) bende 60 tekrar gorursem iyi olcak hep birlikte :)

ebrucugum cayımın tarıfını ıstemıstın;
bır tutam ıhlamur
bır tane zencefıl
yarım cay kasıgı zerdecal
ıkı tane karanfıl
1 tane havlucan
1 tane kabuk tarcın
bunları avcumun ıcınde bıraz sudan gecırıyorum tozları varsa gıtsın dıye
sonra bır tane bu cay ıcın aldıgım cam demlıgım var agzına kadar su doldurup hepsını bır arada demlıyorum.
evı muhtesem bır koku sarıyor.
ıcındekı bıtkılerı degıstırmeden 4-5 kez daha kullanabılırsın.

bu bıtkılerden az az al canım baya yetıyor.
afıyet olsun...

Son düzenleme:
tebrikler canim :KK19:

60lara cok az kaldiiiii :KK52::KK52::KK52::KK9::KK9:

burcucum tebrik ederim 50leri gördün :KK9::KK9::KK9::KK9:

sacmalik bu, ne kadar geri kalmis insanlar var halen ülkemizde. disaridan bakinca cok komik bir ülkeyiz.:KK53: ben almanyada yasiyorum ve cok ünlü bir magazada kapali olarak calisiyorum.:KK42:

önemli olan vermek tebrik ederim canim, haftaya daha gzl olur insallah.

:KK9::KK9: cok güldürdün beni
tebrik ederim canim :KK19:

bende gecen hafta 74.9 ve bu hafta 73.3 veya 73.4
ayni gdiyoruz haydi bakalim haftaya ne olacak :nazar::nazar:

takimlara rezil etmek?
yeni bir kural mi var kaptancim?
kilo icin tebrikler :KK19:

tebrik ederim canim :KK19:
neden cezalisin?

tabiki bisey canim o 400gr lar birikerek ortaya kilo cikiyor vermek güzel :KK34:

öhüü öhüüü aramizda halen "zayiflik adaylari" var lütfen :KK9::KK9::KK9:

millete bakarsak ohooo:KK1:

cak kiz :KK9::KK9:

doktora genel olarak bütün haplar icin demisti, belki baska bir bildigi vardir :KK34:

evet aynı gıdıyoruz cnm inş. hedefıne ulasırsınn :KK9:

takımımıza hosgeldın sibel.
sana kendımı tanıtayım.ısmım nıhal,28 yasındayım,3 yıllık evlıyım,henuz bebegım yok.bır devlet daıresınde calısıyorum.
bu takımda oldugum ıcın cok sanslıyım.burada kendımı cok ıyı hıssedıyorum.umarım dıledıgın kıloya erısırsın.

takımımıza hosgeldın sibel.
sana kendımı tanıtayım.ısmım nıhal,28 yasındayım,3 yıllık evlıyım,henuz bebegım yok.bır devlet daıresınde calısıyorum.
bu takımda oldugum ıcın cok sanslıyım.burada kendımı cok ıyı hıssedıyorum.umarım dıledıgın kıloya erısırsın.

hosbulduk canim tanistigima memnun oldum insallah hep birlikte hedefkerimize ulasiriz

hayirli geceler kizlar ben geldim.
moralim cok bozuk hayat bana hep iki zor sey arasinda secim yapmami öngörüyor.
sürekli zor secimler icindeyim. hep bir yanim buruk kaliyor hep biseylerden vazgecmek zorunda kaliyorum baska seylerden vazgecmemek icin. detaya girmek istemiyorum ama üzgünüm iste hemde cok.

birazdan menümü paylasacagim.
bugün misafir iptal oldu baskalari misafirlige geldi. ayrica bir kutlama vardi.
hangi cesit pasta börek cörek hamurisi lahmacun tatli ararsan vardi.
ben en hafif olan tavuk sis izgarayi tercih ettim. kendimi cok zor tuttum ama oldu.
ardindan misafirlere ikramda bulunduk. kücük bir kacamak oldu ama nefsimi körelttim, cok tehlikeli bir günü bukadar hafif atlattigim icin menümden memnun oldugumu söyleyebilirim.

ardindan gecmise bakip gelecegim.

bugün menüm

11:00
2 yumurta ve 1 tk sivi yag
ve 1 kk beyaz peynir ile omlet
3 zeytin
1 domates
salatalik
1 dilim tam bugday ekmegi

15:00
6 tane findik

16:00
yarim tavuk gögsü sis izgarada
3 kasik yagsiz tuzsuz salata: yesil marul, kirmizi marul, havuc

18:00
5 ince dilim elma kurusu
1 cataldan az revani ( masada o sirada mis gibi tulumba, revani, donat, hashasli katmer gibi seyler vardi, tatli ihtiyacimi kendimi tutmak icin bu sekilde dindirdim)

18:30
2 balik filet izgara
1 tk yag ile salata:
domates
salatalik
kivircik yesil ve kirmizi marul
1 tane limon

2 kup yesil cay
7-8 fincan siyah cay
1,5lt su

evettt:KK52::KK52::KK52:
ınsaallah canım o gunlerı gorucem

insallah canim bende.

Merhaba arkadaslar bende size katildim sanirim davet edildim :KK66: 162 boy 65 kilo 29 yasindayim ilk hedefim 60 insallah biran once veririz :)

merhaba sibel, hosgeldin.
ben nur 22 yasindayim, okuyorum ve bende yurt disinda yasiyorum. almanyadayim sen neredesin?
kalori saymissin ve yedigin yiyeceklerin kalorisi düsük olsa bile saglikli bir beslenme bicimi olmamis.
bende ilk geldigimde kalori sayarak diyet yapmak istemistim ama arkadaslar sagolsun uyardilar.
kalorisi az görünse bile bizi zayiflatmayacak tam aksine belkide kilo almamiza sebep olacak.
hedefin saglikli beslenmek olsun, dengeli menüler olsun.
herkes hergün menüsünü paylasiyor, cok güzel menüler oluyor onlara baka baka alisirsin sende.
bende arkadaslar sayesinde düzelttim beslenmemi.

bugün yediklerim ( utanarak yazıyorum )

sabah 10 : 1 kk peynir
5 y.zeytin
domates salatalık
2 bardak çay
1 simit

öğle 15.00 : 1 dilim ekmek üstüne helva

akşam 18.00 : 1 kase tarhana çorbası
2 kaşık kaşık fasulye yemeği

canim kahvaltida simit olmamaliydi, onun yerine tam bugday veya cavdar ekmegi olmasi daha dogru olur
simit üzerine yine ekmek yemekde daha büyük hata yapmissin ve helvada cabasi olmus.
un helvasimi, yaz helvasi tahin helvasimiydi bilmem ama hepside cok tatli ve kilo aldiracak seyler.
aksam yemegin güzel olmus.
yarin daah güzel bir menü olur insallah :KK19:

Bugun yediklerim bunlar 325 kal cok az olmus ama kendimi tok hissediyorum

.[1]Patates Püresi100 gr60
.[2]Erişteli Mercimek Çorbası 200
.[3]Tost Ekmeği1 DİLİM60
CEVİZ4 adet108
Toplam :.434 kal.

Elma cayi iciyorumm :KK66:

canim yukaridada kalori hesabinin yanlis oldugunu belirtmistim arkadaslarda söylemis zaten.
cok az yediginde kilo veremezsin.
insan vücudu bu bir takdirdir ki eski zamanda kitlik vardi ve insanlar ac kalirdi. ölmemeleri icin insanlarin yedikleri az miktarda yemek bile vücutta depolanir bu sekilde yasamalarini saglardi.
yani diyecegim o ki, az yediginde vücut alarm veriyor enerji tasarruf etmek icin diyorki kitlik geldi ben depolarimi kötü günlere hazirlayayim, fazla enerji harcayan organlarimin enerjisinden keseyim. bu sekilde bazi organlar daha yavas calismaya basliyor, vücuduna giren en ufak bir sey bile hemen vücutta depolaniyor.
kilo verecegin yerde kilo aliyorsun.
halbuki normal bir sekilde yesen vücudunu enerjisini düsürmezsin, her organ calismasi gerektigi gibi calisir ve yediklerinin vücudunda depolamasini önlerr kilo verirsin.
insanlar en büyük yanlisi burada yapiyor az yiyerek kilo vereceklerini saniyorlar, sonra bir bakiyorlar yoyo efekt sayesinden belkide 2 misli kiloyu geri almislar.

cok uzun oldu kendimi ifade etmekde genel olarak zorluk cekiyorum ve kisa anlatacagim kelimeler bazen baska dilde aklima geliyor ceviremiyorum. anlatabildim umarim.

Slm canim patetes puresini kizim icin yapmistim goz hakki diye yedim :)))

Kalori hesabi 400 kal oldu diye 1200 tamamlayim demiyorum biraz icimi rahatlatiyor aslinda fazla yiyen biri degilim ama hareketsizim araba oldugu icin kapinin onunden eve evden arabaya yurume mesafem bu :) bende 60 tekrar gorursem iyi olcak hep birlikte :)

tek önemli olan fazla yemek degil, ne yedigin cok önemli.
araba konusuna gelince kisa mesafeleri arabayla degil yürüyerek git ve uzak yerlerdede arabani hedefinden daha uzak park et ki o aradada yürümüs ol. hem hareket edersin hemde, yakittan ve nakitten tasarruf edersin hemde cevre daha az kirlenir :KK34:

ebrucugum cayımın tarıfını ıstemıstın;
bır tutam ıhlamur
bır tane zencefıl
yarım cay kasıgı zerdecal
ıkı tane karanfıl
1 tane havlucan
1 tane kabuk tarcın
bunları avcumun ıcınde bıraz sudan gecırıyorum tozları varsa gıtsın dıye
sonra bır tane bu cay ıcın aldıgım cam demlıgım var agzına kadar su doldurup hepsını bır arada demlıyorum.
evı muhtesem bır koku sarıyor.
ıcındekı bıtkılerı degıstırmeden 4-5 kez daha kullanabılırsın.

bu bıtkılerden az az al canım baya yetıyor.
afıyet olsun...

bu cay ne icin canim, ödem atmak icinmi?

evet aynı gıdıyoruz cnm inş. hedefıne ulasırsınn :KK9:

insalah canim hepimiz ulasiriz :KK16:

günaydın kızlar kahvaltı yapıyorum yine staja gdiyorum ama çok soğuk :KK50:çok üşüyorum bennn :KK14:

günaydın kızlar kahvaltı yapıyorum yine staja gdiyorum ama çok soğuk :KK50:çok üşüyorum bennn :KK14:

Aramıza yeni katılan biri var heralde hoşgeldin canım.
Kendimi tanitim adım öykü 20 yaşındayım 2 yıllık evliyim 1 yaşında oğlum var hamileyken 60 kiloydum takıma geldiğimde 86.6 şimdi ise 82 6 oldum herkez burda isterse zayıflıyo canım inş sende memnun kalırsın

X