Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Herkese gunaydııınn

Yoldayım okula gidiyorum, birazdan vapura binicem, yolculuğumun en sevdiğim kısmı vapur:)

25 dk pilates
50 squat 20 dk bisiklet
Tamamdır :)))

ohhhhh maşallah sabah sabah çok hızlısın
öykücüm birşey sorucam
oğluna ek gıdaya ne zaman başladın
büyük kızımda 6'ncı aydan sonra başlamıştım
bide meyve suyuyla başlamıştık
şimdi doktor yoğurt ve tarhana çorbasıyla başlıycaz 5 ay dolunca dedi

Evet kesinlikle vapur guzel oluyor, onca yol yorgunluğuna bi mola vermiş oluyorum vapurla:)
Marmara üni de ilahiyat okuyorum zeynepcim:)

Bu arada alımtı yapamasamda Nurcum dun onca yiyecek onundeyken kendini tutabilmen müthiş bişi, gercekten iraden cok kuvvetliymiş masallah:)

öykücüm birşey sorucam

Bugün böle oldu canım koşu bandında yürümeyi düşünüyorum aksama doğru oğlum durursa tabi :)

Ben mandalina portakal mevsimine göre veriyorum canım kendi manasıyla yoğurt mayaliyor dum bi iki kere yedi yoğurdu pek sevmiyor elma veriyorum cam rendede rendeleyip

öykücüm birşey sorucam

Bugün böle oldu canım koşu bandında yürümeyi düşünüyorum aksama doğru oğlum durursa tabi :)

Ben mandalina portakal mevsimine göre veriyorum canım kendi manasıyla yoğurt mayaliyor dum bi iki kere yedi yoğurdu pek sevmiyor elma veriyodum cam rendede rendeleyip maksat tadsin

Bu arada bugun yenekhanede borek vardı, bide fasulye, ben de yemeyeyim diye kantie geldim, bir saat kararaızlıktan sonra 1 kase corba aldım simdi içiyorum, yendim nefsimi:)

Ben mandalina portakal mevsimine göre veriyorum canım kendi manasıyla yoğurt mayaliyor dum bi iki kere yedi yoğurdu pek sevmiyor elma veriyodum cam rendede rendeleyip maksat tadsin

teşekür ederim canım
bakalım bir beş aya gelelim de ne yapıcaz

3 sınıftayım

Ben bu 10 kiloyu 8-9 ayda verdim, ara verdim surekli , asılmadım aslında.. Asılsam soyle bi cok daha hızlı gidebilrdi..

olsun canım vermek önemli 10 kilo çok güzel bir kilo
2 beden incelmişsindir

Bu arada bugun yenekhanede borek vardı, bide fasulye, ben de yemeyeyim diye kantie geldim, bir saat kararaızlıktan sonra 1 kase corba aldım simdi içiyorum, yendim nefsimi:)

evet canım bence de çorba güzel olmuş bence
böreği atlamışın iyi olmuş

insallah canim bende.

merhaba sibel, hosgeldin.
ben nur 22 yasindayim, okuyorum ve bende yurt disinda yasiyorum. almanyadayim sen neredesin?
kalori saymissin ve yedigin yiyeceklerin kalorisi düsük olsa bile saglikli bir beslenme bicimi olmamis.
bende ilk geldigimde kalori sayarak diyet yapmak istemistim ama arkadaslar sagolsun uyardilar.
kalorisi az görünse bile bizi zayiflatmayacak tam aksine belkide kilo almamiza sebep olacak.
hedefin saglikli beslenmek olsun, dengeli menüler olsun.
herkes hergün menüsünü paylasiyor, cok güzel menüler oluyor onlara baka baka alisirsin sende.
bende arkadaslar sayesinde düzelttim beslenmemi.

canim kahvaltida simit olmamaliydi, onun yerine tam bugday veya cavdar ekmegi olmasi daha dogru olur
simit üzerine yine ekmek yemekde daha büyük hata yapmissin ve helvada cabasi olmus.
un helvasimi, yaz helvasi tahin helvasimiydi bilmem ama hepside cok tatli ve kilo aldiracak seyler.
aksam yemegin güzel olmus.
yarin daah güzel bir menü olur insallah :KK19:

canim yukaridada kalori hesabinin yanlis oldugunu belirtmistim arkadaslarda söylemis zaten.
cok az yediginde kilo veremezsin.
insan vücudu bu bir takdirdir ki eski zamanda kitlik vardi ve insanlar ac kalirdi. ölmemeleri icin insanlarin yedikleri az miktarda yemek bile vücutta depolanir bu sekilde yasamalarini saglardi.
yani diyecegim o ki, az yediginde vücut alarm veriyor enerji tasarruf etmek icin diyorki kitlik geldi ben depolarimi kötü günlere hazirlayayim, fazla enerji harcayan organlarimin enerjisinden keseyim. bu sekilde bazi organlar daha yavas calismaya basliyor, vücuduna giren en ufak bir sey bile hemen vücutta depolaniyor.
kilo verecegin yerde kilo aliyorsun.
halbuki normal bir sekilde yesen vücudunu enerjisini düsürmezsin, her organ calismasi gerektigi gibi calisir ve yediklerinin vücudunda depolamasini önlerr kilo verirsin.
insanlar en büyük yanlisi burada yapiyor az yiyerek kilo vereceklerini saniyorlar, sonra bir bakiyorlar yoyo efekt sayesinden belkide 2 misli kiloyu geri almislar.

cok uzun oldu kendimi ifade etmekde genel olarak zorluk cekiyorum ve kisa anlatacagim kelimeler bazen baska dilde aklima geliyor ceviremiyorum. anlatabildim umarim.

tek önemli olan fazla yemek degil, ne yedigin cok önemli.
araba konusuna gelince kisa mesafeleri arabayla degil yürüyerek git ve uzak yerlerdede arabani hedefinden daha uzak park et ki o aradada yürümüs ol. hem hareket edersin hemde, yakittan ve nakitten tasarruf edersin hemde cevre daha az kirlenir :KK34:

bu cay ne icin canim, ödem atmak icinmi?

insalah canim hepimiz ulasiriz :KK16:

Gunaydin ben viyanadayim
Aslinda evde temek yapmadigimdanv dolayi boyle atistiriyorum ve 1 ay sonra dugun var butun gun disarda olcam kosturmaca en kotusu disarda yemek yiycem kal hesabi yapmiyorum artik :))

Aramıza yeni katılan biri var heralde hoşgeldin canım.
Kendimi tanitim adım öykü 20 yaşındayım 2 yıllık evliyim 1 yaşında oğlum var hamileyken 60 kiloydum takıma geldiğimde 86.6 şimdi ise 82 6 oldum herkez burda isterse zayıflıyo canım inş sende memnun kalırsın

Slm hosbulduk oyku tanistiginiza memnun oldum

Sibelcim hosgeldin, ben tuba 26 yasındayım, 2 kızım var, istanbuldayım, oğrenciyim , 75 ten 66 ya dustum burda, hedefim 57:)

X