Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

geçmiş olsun canım

dershanede olduğum için yemek istemiyorum

ayy tartı
Ay unutmuşum önceki mesajımda söylemeyi, teşekkür ederim canım.

kızlar nasılsınızzz? gıremıyorum hıc gecmıs bayagı bırıkmıştır okuyamam heralde of
Evet biraz birikti ama yine iyi durumda geçmişi okumayı bitirebilirsin arada azar azar okursan

Teşekkürler canım. Ay ben de polar pijama giyiyorum ne oldu birden hava soğudu Kapariyi soran çok olmuş aşağıda toplu açıklama yapacağım
Şizofreni gibi rahatsızlıkların olduğu ağır vakaların olmamasına sevindim kuzum çünkü gerçekten zor oluyor. Allah herkesin şifasını nasip eder inşallah. Psikiyatri konusu hep canımı çok sıkıyor.

Aşağıda toplu açıklama yapacağım kapariye

Afiyet olsun canım
aynen canım istekleri zamanında dile getirmek gerekiyormuş onu anladık bugün

Aslında genel olarak ülkemizde şu sorun var: evlendikten sonra kadınların büyük kısmı kendilerinden çok taviz veriyor. Çoğu sorumluluk kadının üstüne kalıyor. Hele çocuk sahibi olduktan sonra kaç yaşında olursa olsun kişi kimliğini tamamen anne olarak sürdürüyor. Erkeklerin, türk aile yapısının bakış açısı böyle. Sonuç olarak sorumluluk altında ezilen ama ezildiğinin farkında olmayan, kendine vakit ayırmayan mutsuz ama mutsuzluğunun farkında olmayan bireyler var olmuş oluyor.

Afiyet olsun canım, kolay gelsin. Kayınvalidene de acil şifalar dilerim. İnşallah en kısa zamanda iyileşir.

Eşinin söylediğine takılma canım. Durumun eşinin dediği gibi olmadığını biliyorsun. Sen sağlıklı, doğru olanı yapıyorsun. İnşallah en kısa zamanda hedefine ulaşacaksın.
Tamam kaptan okurum.

Eveet geldik kapariye Bu konuda babam benden daha bilgili eskiden danışmanlık yaptığı dönemde bu konu üzerine fizibilite hazırlamıştı diye biliyorum. Onun anlattıklarından falan aklımda bir şeyler kalmış sanırım

Kapari aslında neredeyse her türlü ilkimde yetişebilen güçlü, inatçı bir çok faydası bulunan bir bitki. Bizim oralarda da çok yetişir. Tomurcuklarının tuzda salamurasını yiyoruz biz ama sanırım başka uygulamaları da var.(reçel gibi) Tohuma durduğu zaman bu tomurcuklar minik minik karpuzlara benzerler ama kapari direkt yenmiyor zehirli oluyor. Ama bu karpuzcuklar diyeyim nasıl yapıldığını bilmemekle birlikte dışından bir şeyler yapıp yiyenleri var sanırım.

Türkiye'de çok bilinmemesine rağmen yurt dışında özellikle Avrupa ve Amerika'da çok tüketiliyor. Salatalara, ton balığına çok yakışan bir tadı olsa da ayarı tutturmak çok önemli çünkü tadı çok keskin. Hatta çoğu zaman bu keskin tadından ötürü insanlar pek sevmiyor ama ben tek kelimeyle bayılıyorum.

Gelelim faydalarına MS (multipl skleroz)'a bile faydası var diye biliyorum. Bunun haricinde ülsere faydalıdır, romatizmaya, gut hastalığına, hemoroide falan da iyi gelir. Hatta antitümör özellikli bir bitki Kapari. Aslında yurtdışına ilaç yapımı için ihraç ediyoruz Kapari'yi ama yine de ülkemizde şimdilerde pek bilindmiyor. Aslında Osmanlı zamanında biliniyor, tüketiliyormuş. Hatta o zamanlarda da ihraç ediyormuşuz. Ama sonra ne olduysa unutulmuş. Bu saydıklarım dışında idrar söktürücü, kabızlık gidericidir, afrodizyak etkisi vardır. İspanya mıydı emin değilim yılın bitkisi mi milli bitki mi öyle bir şey seçilmişti kapari.

Babaannem eskiden toplar salamurayı kendi yapardı. Kendimi bildim bileli yediğimden belki kapariyi çok seviyorum. Neyse çok uzattım kısacası kapari iyidir, güzeldir, candır. Yiyin, yedirin. Ama zehirli olmadığından emin olun.

günaydın kızlar kahvaltımı yaptım okula gidiyorummmm hiçgidesim yok çok halsizim ama işlerim var

23/24

JelibonuM :13/ 4
Evamaria:5 /10
Fndkkrdu:4/6
Venüskadını:6/ 2

Msjla bildirim yapanlar üstte alttakileri ben saydim

akashha:6/1
Ayeyyldz:0/3
Belmonte:0/0
Burcugncy:14/11
Elifimsuyum:1/0
Ladyline:0/7
Cerenberen16 :5/15
Vasthawerada:1/5
Mavera87:0/0
Naeviaa:0/0
Rabiaka:0/0

Msj sayılarını lutfen özelden msj atın tek tek saymak zorunda kaldım !

Son düzenleme:
evet cnm bız de tuketırız.bızım buralarda baya oluyo zaten.çok yararlı.afıyet olsun

günaydın kızlar kahvaltımı yaptım okula gidiyorummmm hiçgidesim yok çok halsizim ama işlerim var
gunaydın cnm allah kolaylık versın

günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
günayddıınnnnnnnnnnnnnn

arkadaslar bu bana reva mı,regl oldum cuma gunu tartıya nasıl cıkıcaam ufff,,sen o kadar hazırlan bır hafta,sonrası regl sıslıgı...hadı bakalım hayırlısı

aynen canım istekleri zamanında dile getirmek gerekiyormuş onu anladık bugün
Haklisin burcucum mesela benimde gozume bisi takildi bozuldum biraz ama genede bisey demedim.

şimdi esim yol parasini sirketten aliyo belli bi yere kadar otobusle gidiyo ordan servise biniyo otobus parasini sirket karsiladigi icin kent karta her ay para yukleniyo 180 tl 2 tane karti var bi ona bi ona yukletiyo bi kartin bos olmasi lazim bende benim anneme verelim oda ise gidip gelirken yol parasini kendi oduyo hem faydamiz olur dedim esimde öle bi an geliyoki yetmiyo yol parasi onun icin tutuyorum yanimda dedi tmm dedim

Gecen gun de kayinvalidem is yerinden gec cikicagi icin otobusle gelcekmis bi sure servise binmicekmis bos kent kartini aldi kendi kent kartini verdi doya doya kullan 180 tl var dexi bende ister istemez bozuldum mesele annesine vermesi degil ben istedigimde farkli cvp vermesi

eline sağlık canım bnm

ttlım bu çok kötü olmuş resmen ayrımcılık kendi annesi bile olsa

Haklısın kaptancığım
"her zaman dört dörtlük ev kaybolmuş bir hayat demektir" gibi bir sözü vardı, bir psikologun tam hatırlayamıyorum. Ama kadınların temizlik takıntısı ile ömürlerinin %60'ını ev işi geçirdiklerini söyleyen araştırmalar var.

Biz anladık canım sen merak etme demısın ya hahahahaha koptum ebrucugum
(bu arada bu gece senın ıcın yatarken okuyacağım merak etme cnm)
Teşekkürler canım.

inşallah vericam canım
tamam okuruz kaptancım
ben şimdi okurum sana
benim kızımda çok nazara gelir
çocuğa kim güzel bir şey söylese hemen başına birşey gelir
Ben çok inanırım canım nazara ve gerçektende etkisi bende çok olur. Özellikle çocuklara sürekli okunmalı bence nazar duaları. Teşekkür ederim okuduğun için

Günaydın canım. Hayırdır iyi görünmüyorsun? Gittin mi okula?

Ellerine sağlık Öykü' cüm. Keşke öyle tek tek uğraşmasaydın. Göndermeyenlerin kini 0 olarak geçseydin. Yormuşsun kendini.

arkadaslar bu bana reva mı,regl oldum cuma gunu tartıya nasıl cıkıcaam ufff,,sen o kadar hazırlan bır hafta,sonrası regl sıslıgı...hadı bakalım hayırlısı
Sorma canım yaaa ben o şişliği bu hafta hep çektim. Kendimi incelmiş hafiflemiş hissediyorum ama nedense tartıda +1 çıkıyorum.

Sen yine seslenmemişsin ben olsam kıyameti kopartırdım ama atma böyle şeyleri içine. Gün gelir birikir sonra daha kötü bir şekilde patlar. Bir yolunu bul eşine bu konuda rahatsız olduğunu söyle. Çünkü eminim o farketmemiştir. Eğer farkında olsa zaten senin yanında bu şekilde konuşamazdı. İçine atma sakın

kızlar çok fenayım ben ya burnum filn tıkalı değil ama koku alamıyorum
Hasta mı oldun acaba Burcu?

İster istemez temizlik belli bir zamandan sonra takıntı haline geliyor. Ben bile temizliği takmaya başladıysam eğer ciddi bir sorun aslında. Ama inşallah yakın zamanda bir yardımcı ayarlamaya çalışacağım yoksa yetişemiyorum hiç bir işe. Ama o psikologun sözüne bayıldım. Çok doğru bir gözlem.

​Tünaydın kızlaaar :)
Tünaydın canım sanada

Canlarım ben kaçıyorum şimdilik. Yine uğramaya çalışırım. Öpüyorum hepinizi

sanırım ebrucum ya bilmiyorum yarın tiroitlerimi filanda ölçtürcem doktora gidince bide soğuk algınlığı için muayene olurum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…