Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

geçmiş olsun canım :KK31:

dershanede olduğum için yemek istemiyorum :KK31:

ayy tartı :KK14:
Ay unutmuşum önceki mesajımda söylemeyi, teşekkür ederim canım. :KK34:

kızlar nasılsınızzz? gıremıyorum hıc gecmıs bayagı bırıkmıştır okuyamam heralde of
Evet biraz birikti ama yine iyi durumda geçmişi okumayı bitirebilirsin arada azar azar okursan :KK34:

bana havalardan gibi geliyo bu isteksizlik şişlik ama akşam gerçekten çok erken olmuş ve şu an metabolizman sıfır hiç yağ yakmıyo depoluyo bu nedenle tartıda fazla çıkıyo olabilirsin :KK50:

canım birincisi 35.6 biraz düşük yani saba filan normal ama gün içinde 36 dan düşük olmaması lazım bence havalardan ama yinede kontrolde fayda var

canım öyle bi ihtimal yok + olsan bile listeye girceksin ve + olursa ki inş. olmaz seni izne ayırcaz o kiloyu verince geri gireceksin hatta üstüne biraz daha verecek şekilde

geçmiş olsun canım havalar çok soğudu birden sabah dişlerim birbirne vuruyor bi ince hırka giyiyorum bi kalın daha alışverişe çıkmadım kazagım filan yok zun kollu mevsimlik filan hırka giyiyorum ince uzun kollu kalın giyiyorum evde artık polar giyiyorum ayagıma çorap patik düşün donuyorum :KK50:

kapari nedir menü güzel canım :KK51:
Teşekkürler canım. Ay ben de polar pijama giyiyorum ne oldu birden hava soğudu :KK1: Kapariyi soran çok olmuş aşağıda toplu açıklama yapacağım :KK1:
bi hastamla ilgili hikaye

hastam 35 yaşında bayan hasta gayet özverili ev iş eş üçlsünü çok iyi yöneten bir kadınmış herkes ne isterse 4 4lük şekilde yapıyormuş fakat eşi hiçbirşey yapmıyormuş devamlı yaptıklarıyla yetinmiyormuş daha fazlasını istiyormuş filan sonra bigün bi kitap okumuş şimdi adını unuttum sonra oturmuş düşünmüş ben napıyorum derken bunalıma girmiş düşünmekten artık evdeki her iş ona külfet gibi gelmeye başlamış devamlı huzursuzluk artık günlük sorunlar bile dağ olmuş yığılmış sonra kendini psikiyatride bulmuş 3 haftadır klinikteymiş ve ilerlemesi süper gidiyormuş grup terapilerinde daha aktifmiş filan ama bi lafı vardı biz günlük işlerin altında aslında eziliyormuşuz bunu anladığımız zaman dahada olgunlaşıyor insan demişti bugünkü terapide

yani kliniğimde öle deli şizofren filan yok tanı koymuyorlar hayattan bıkmış soğumuş insanları hayata döndürüyorlar yani böyle diyolar her gün anlatcam bi tane yada her hafta ilginç denk geldikçe
Şizofreni gibi rahatsızlıkların olduğu ağır vakaların olmamasına sevindim kuzum çünkü gerçekten zor oluyor. Allah herkesin şifasını nasip eder inşallah. Psikiyatri konusu hep canımı çok sıkıyor. :KK50:

ayyy cannım ne güzel en azından sıkıcı bir staj dönemin olmaz
onlarla konuşursun onlar da mutlu olurlar çok inan
ben çok üzülüyorum hastaneye gidince
eve gelince rabbim sana ne kadar şükretsek az diyorum
normal rahatsızlık olsun psikolojik olsun
sağlıklı olmak ne kadar güzel yaaa
benim eşime dediğim bir laf vardır her zaman
o biraz para kaybetsin yada arabaya bir şey olsun çok üzülür
bende ona derim ki
hayatta parayla olacak işler için hiç üzülmem
bu arada afiyet olsun
halanlarda kaçamak yapmayasın
öğlen biraz ayar kaçmış zaten
bu arada öğretmenin dediğiyle ne kadar mutlu olmuşsundur

afiyet olsun ebrucum

afiyet olsun canım

geçmiş olsun canım
acaba düzenli yemiyomusun ki
tansiyonun oynuyo

afiyet olsun canım
kapari ne hiç duymadım
Aşağıda toplu açıklama yapacağım kapariye :KK1:

sabah kahvaltı yapamadım :KK50: cunku gec uyandım o yuzden işe gıdınce oglen yerım dedım

öğlen: (14:00)
doner
ayran
bıraz ekmek

aksam:
cok az menemen
cok cok az ekmek

sekersız cay
meyve (yesıl elma, mandalına, yarım muz)
Afiyet olsun canım
Geçmiş olsun canım ihmal etme bence en kısa zamanda doktora git çünkü uzun sürdü hastalığın. Birde fazla dinleme kendini. İnsan kendini dinleyince daha kötü oluyor.

Olmaz maalesef canım Burcu söylemiş zaten. Bu hafta her durumda listeye girmen gerekiyor. Ve ben kesinlikle listede artı kilo istemiyorum. Olumsuz düşünme daha cumaya iki gün var. EN AZ - 100 İSTİYORUM haberin olsun.

Geçmiş olsun canım umarım düzelirsin en kası zamanda.

Kapari ne herkes sormuş zaten:KK9:

burcucum bişey sorucam öğlen yemeği yerine leblebi yesem bişey olur mu ? yada leblebiyi genel olarak önerir misin ?[/QUOTE ]Leblebi yemende bir sakınca yok canım. Ama Burcu daha mantıklısını söylemiş. Süt ya da yoğurt daha sağlıklı.

Kapariye toplu açıklama geliyor kaptiş :KK1:
[/I][/B][/U][/SIZE][/COLOR]hastam 35 yaşında bayan hasta gayet özverili ev iş eş üçlsünü çok iyi yöneten bir kadınmış herkes ne isterse 4 4lük şekilde yapıyormuş fakat eşi hiçbirşey yapmıyormuş devamlı yaptıklarıyla yetinmiyormuş daha fazlasını istiyormuş filan sonra bigün bi kitap okumuş şimdi adını unuttum sonra oturmuş düşünmüş ben napıyorum derken bunalıma girmiş düşünmekten artık evdeki her iş ona külfet gibi gelmeye başlamış devamlı huzursuzluk artık günlük sorunlar bile dağ olmuş yığılmış sonra kendini psikiyatride bulmuş 3 haftadır klinikteymiş ve ilerlemesi süper gidiyormuş grup terapilerinde daha aktifmiş filan ama bi lafı vardı biz günlük işlerin altında aslında eziliyormuşuz bunu anladığımız zaman dahada olgunlaşıyor insan demişti bugünkü terapide

yani kliniğimde öle deli şizofren filan yok tanı koymuyorlar hayattan bıkmış soğumuş insanları hayata döndürüyorlar yani böyle diyolar her gün anlatcam bi tane yada her hafta ilginç denk geldikçe

çok üzüldüm bayanın durumuna
aslında biz bayanların en büyük hatası
onu da yapalım bunu da yapalım derken
kendimize vakit ayırmıyoruz
ve bir noktadan sonra patlıyoruz
aslında zamanında her rahatsızlığımızı belirtsek
sorunlar büyümeden hallolur
tabi bütün bayanlar böyle değil ama
en az yarısı da böyle
aynen canım istekleri zamanında dile getirmek gerekiyormuş onu anladık bugün :KK51:

Aslında genel olarak ülkemizde şu sorun var: evlendikten sonra kadınların büyük kısmı kendilerinden çok taviz veriyor. Çoğu sorumluluk kadının üstüne kalıyor. Hele çocuk sahibi olduktan sonra kaç yaşında olursa olsun kişi kimliğini tamamen anne olarak sürdürüyor. Erkeklerin, türk aile yapısının bakış açısı böyle. Sonuç olarak sorumluluk altında ezilen ama ezildiğinin farkında olmayan, kendine vakit ayırmayan mutsuz ama mutsuzluğunun farkında olmayan bireyler var olmuş oluyor. :KK50:

menümü yazayım
sabah
1 dilim ekmek
1 domates
1 yumurta
1 kk peynir

ara:türk kahvesi

öğle
1 tabak taze fasulye
1 kase yoğurt
salata ve 1 dilim ekmek

ara:1 kk peynir(çok acıktım ve başım döndü)

akşam:
1 tabak kuru fasulye
1 kase cacık
1 dilim ekmek

ara:1 bardak süt

3,5 litre su
bugün spor yapamadım
kayınvalidemle altlı üstlü oturuyorum
kayınvalidemin çok beli ağırıyor
alt kat üst kat dokurken inanın hiç vaktim kalmadı
yemeğini işlerini ben yapıyorum iki gündür
Afiyet olsun canım, kolay gelsin. Kayınvalidene de acil şifalar dilerim. İnşallah en kısa zamanda iyileşir.

ayyy inşallah ebrucum
inan menüleri bozucam diye hiçbir daveti kabul etmiyorum
şöyle bir 7-8 kilo vereyim gaza geleyim ondan sonra giderim en azından daha iradeli olurum
birde eşime 2kilo 400 gram vermişim diyorum
o da bana bir öğün yemesem veririm ben onu deyip dalga geçiyo benimle
ona da ispat edeyim kendimi
sonra gezmelere başlıycam
senden ne haber
kızlar nasıl
Eşinin söylediğine takılma canım. Durumun eşinin dediği gibi olmadığını biliyorsun. Sen sağlıklı, doğru olanı yapıyorsun. İnşallah en kısa zamanda hedefine ulaşacaksın. :KK34:
Sen kendine inanıyor ve güveniyorsun yaa önemli olan bu. Gör bak sen zayıflayınca nasıl şok olacak. O zamanda sen onunla dalga geçersin. Kızlar çok iyi allaha şükür sorun yok. Ama ben yeni yeni bişey farkediyorum acaip nazar değiyor bana. Çok zayıfladığımı söylüyor herkes. Böyle iyisin daha fazla verme diyorlar. 2-3 gündür kendimi kötü hissediyorum % 90 nazar oldum. Kızlar benim için felak nas okuyun lütfen çünkü ben reglden dolayı okuyamıyorum. Siz okuyup üfleyin o bana gelir.

Biz anladık canım sen merak etme :KK60::KK60:
Tamam kaptan okurum. :KK34:

Eveet geldik kapariye :KK52: Bu konuda babam benden daha bilgili eskiden danışmanlık yaptığı dönemde bu konu üzerine fizibilite hazırlamıştı diye biliyorum. Onun anlattıklarından falan aklımda bir şeyler kalmış sanırım:KK31:

Kapari aslında neredeyse her türlü ilkimde yetişebilen güçlü, inatçı bir çok faydası bulunan bir bitki. Bizim oralarda da çok yetişir. Tomurcuklarının tuzda salamurasını yiyoruz biz ama sanırım başka uygulamaları da var.(reçel gibi) Tohuma durduğu zaman bu tomurcuklar minik minik karpuzlara benzerler ama kapari direkt yenmiyor zehirli oluyor. Ama bu karpuzcuklar diyeyim nasıl yapıldığını bilmemekle birlikte dışından bir şeyler yapıp yiyenleri var sanırım. :KK34:

Türkiye'de çok bilinmemesine rağmen yurt dışında özellikle Avrupa ve Amerika'da çok tüketiliyor. Salatalara, ton balığına çok yakışan bir tadı olsa da ayarı tutturmak çok önemli çünkü tadı çok keskin. Hatta çoğu zaman bu keskin tadından ötürü insanlar pek sevmiyor ama ben tek kelimeyle bayılıyorum. :KK52:

Gelelim faydalarına :KK1: MS (multipl skleroz)'a bile faydası var diye biliyorum. Bunun haricinde ülsere faydalıdır, romatizmaya, gut hastalığına, hemoroide falan da iyi gelir. Hatta antitümör özellikli bir bitki Kapari. Aslında yurtdışına ilaç yapımı için ihraç ediyoruz Kapari'yi ama yine de ülkemizde şimdilerde pek bilindmiyor. Aslında Osmanlı zamanında biliniyor, tüketiliyormuş. Hatta o zamanlarda da ihraç ediyormuşuz. Ama sonra ne olduysa unutulmuş. :KK31: Bu saydıklarım dışında idrar söktürücü, kabızlık gidericidir, afrodizyak etkisi vardır. İspanya mıydı emin değilim yılın bitkisi mi milli bitki mi öyle bir şey seçilmişti kapari. :KK34:

Babaannem eskiden toplar salamurayı kendi yapardı. Kendimi bildim bileli yediğimden belki kapariyi çok seviyorum. Neyse çok uzattım kısacası kapari iyidir, güzeldir, candır. Yiyin, yedirin. :KK34: Ama zehirli olmadığından emin olun. :KK1:

günaydın kızlar kahvaltımı yaptım okula gidiyorummmm hiçgidesim yok çok halsizim ama işlerim var :KK50:

23/24

JelibonuM :13/ 4
Evamaria:5 /10
Fndkkrdu:4/6
Venüskadını:6/ 2

Msjla bildirim yapanlar üstte alttakileri ben saydim

akashha:6/1
Ayeyyldz:0/3
Belmonte:0/0
Burcugncy:14/11
Elifimsuyum:1/0
Ladyline:0/7
Cerenberen16 :5/15
Vasthawerada:1/5
Mavera87:0/0
Naeviaa:0/0
Rabiaka:0/0

Msj sayılarını lutfen özelden msj atın tek tek saymak zorunda kaldım !

Son düzenleme:
Eveet geldik kapariye :KK52: Bu konuda babam benden daha bilgili eskiden danışmanlık yaptığı dönemde bu konu üzerine fizibilite hazırlamıştı diye biliyorum. Onun anlattıklarından falan aklımda bir şeyler kalmış sanırım:KK31:

Kapari aslında neredeyse her türlü ilkimde yetişebilen güçlü, inatçı bir çok faydası bulunan bir bitki. Bizim oralarda da çok yetişir. Tomurcuklarının tuzda salamurasını yiyoruz biz ama sanırım başka uygulamaları da var.(reçel gibi) Tohuma durduğu zaman bu tomurcuklar minik minik karpuzlara benzerler ama kapari direkt yenmiyor zehirli oluyor. Ama bu karpuzcuklar diyeyim nasıl yapıldığını bilmemekle birlikte dışından bir şeyler yapıp yiyenleri var sanırım. :KK34:

Türkiye'de çok bilinmemesine rağmen yurt dışında özellikle Avrupa ve Amerika'da çok tüketiliyor. Salatalara, ton balığına çok yakışan bir tadı olsa da ayarı tutturmak çok önemli çünkü tadı çok keskin. Hatta çoğu zaman bu keskin tadından ötürü insanlar pek sevmiyor ama ben tek kelimeyle bayılıyorum. :KK52:

Gelelim faydalarına :KK1: MS (multipl skleroz)'a bile faydası var diye biliyorum. Bunun haricinde ülsere faydalıdır, romatizmaya, gut hastalığına, hemoroide falan da iyi gelir. Hatta antitümör özellikli bir bitki Kapari. Aslında yurtdışına ilaç yapımı için ihraç ediyoruz Kapari'yi ama yine de ülkemizde şimdilerde pek bilindmiyor. Aslında Osmanlı zamanında biliniyor, tüketiliyormuş. Hatta o zamanlarda da ihraç ediyormuşuz. Ama sonra ne olduysa unutulmuş. :KK31: Bu saydıklarım dışında idrar söktürücü, kabızlık gidericidir, afrodizyak etkisi vardır. İspanya mıydı emin değilim yılın bitkisi mi milli bitki mi öyle bir şey seçilmişti kapari. :KK34:

Babaannem eskiden toplar salamurayı kendi yapardı. Kendimi bildim bileli yediğimden belki kapariyi çok seviyorum. Neyse çok uzattım kısacası kapari iyidir, güzeldir, candır. Yiyin, yedirin. :KK34: Ama zehirli olmadığından emin olun. :KK1:
evet cnm bız de tuketırız.bızım buralarda baya oluyo zaten.çok yararlı.afıyet olsun

günaydın kızlar kahvaltımı yaptım okula gidiyorummmm hiçgidesim yok çok halsizim ama işlerim var :KK50:
gunaydın cnm allah kolaylık versın

günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
günayddıınnnnnnnnnnnnnn

arkadaslar bu bana reva mı,regl oldum:KK14: cuma gunu tartıya nasıl cıkıcaam ufff,,sen o kadar hazırlan bır hafta,sonrası regl sıslıgı...hadı bakalım hayırlısı

aynen canım istekleri zamanında dile getirmek gerekiyormuş onu anladık bugün :KK51:
Haklisin burcucum mesela benimde gozume bisi takildi bozuldum biraz ama genede bisey demedim.

şimdi esim yol parasini sirketten aliyo belli bi yere kadar otobusle gidiyo ordan servise biniyo otobus parasini sirket karsiladigi icin kent karta her ay para yukleniyo 180 tl 2 tane karti var bi ona bi ona yukletiyo bi kartin bos olmasi lazim bende benim anneme verelim oda ise gidip gelirken yol parasini kendi oduyo hem faydamiz olur dedim esimde öle bi an geliyoki yetmiyo yol parasi onun icin tutuyorum yanimda dedi tmm dedim

Gecen gun de kayinvalidem is yerinden gec cikicagi icin otobusle gelcekmis bi sure servise binmicekmis bos kent kartini aldi kendi kent kartini verdi doya doya kullan 180 tl var dexi bende ister istemez bozuldum mesele annesine vermesi degil ben istedigimde farkli cvp vermesi

23/24

eline sağlık canım bnm
Haklisin burcucum mesela benimde gozume bisi takildi bozuldum biraz ama genede bisey demedim.

şimdi esim yol parasini sirketten aliyo belli bi yere kadar otobusle gidiyo ordan servise biniyo otobus parasini sirket karsiladigi icin kent karta her ay para yukleniyo 180 tl 2 tane karti var bi ona bi ona yukletiyo bi kartin bos olmasi lazim bende benim anneme verelim oda ise gidip gelirken yol parasini kendi oduyo hem faydamiz olur dedim esimde öle bi an geliyoki yetmiyo yol parasi onun icin tutuyorum yanimda dedi tmm dedim

Gecen gun de kayinvalidem is yerinden gec cikicagi icin otobusle gelcekmis bi sure servise binmicekmis bos kent kartini aldi kendi kent kartini verdi doya doya kullan 180 tl var dexi bende ister istemez bozuldum mesele annesine vermesi degil ben istedigimde farkli cvp vermesi

ttlım bu çok kötü olmuş resmen ayrımcılık kendi annesi bile olsa :KK50:

Ben genelde evde olduğumda pc yi hiç kapatmadığım için ara ara mutlaka bakarım. Hatta şimdi iş yerinde de sabah gider gitmez netbook u açıyorum ama çok yerimde oturmadığım için ara ara bakabiliyorum. Günün her saati burasının aktif olması lazım gece haricinde. Ne kadar çok paylaşım o kadar çok motivasyon. :KK34:
Haklısın kaptancığım
bi hastamla ilgili hikaye

hastam 35 yaşında bayan hasta gayet özverili ev iş eş üçlsünü çok iyi yöneten bir kadınmış herkes ne isterse 4 4lük şekilde yapıyormuş fakat eşi hiçbirşey yapmıyormuş devamlı yaptıklarıyla yetinmiyormuş daha fazlasını istiyormuş filan sonra bigün bi kitap okumuş şimdi adını unuttum sonra oturmuş düşünmüş ben napıyorum derken bunalıma girmiş düşünmekten artık evdeki her iş ona külfet gibi gelmeye başlamış devamlı huzursuzluk artık günlük sorunlar bile dağ olmuş yığılmış sonra kendini psikiyatride bulmuş 3 haftadır klinikteymiş ve ilerlemesi süper gidiyormuş grup terapilerinde daha aktifmiş filan ama bi lafı vardı biz günlük işlerin altında aslında eziliyormuşuz bunu anladığımız zaman dahada olgunlaşıyor insan demişti bugünkü terapide

"her zaman dört dörtlük ev kaybolmuş bir hayat demektir" gibi bir sözü vardı, bir psikologun tam hatırlayamıyorum. Ama kadınların temizlik takıntısı ile ömürlerinin %60'ını ev işi geçirdiklerini söyleyen araştırmalar var.

Biz anladık canım sen merak etme demısın ya hahahahaha koptum ebrucugum:KK9::KK9::KK9:
(bu arada bu gece senın ıcın yatarken okuyacağım merak etme cnm)
Teşekkürler canım. :KK16:

inşallah vericam canım
tamam okuruz kaptancım
ben şimdi okurum sana
benim kızımda çok nazara gelir
çocuğa kim güzel bir şey söylese hemen başına birşey gelir
Ben çok inanırım canım nazara ve gerçektende etkisi bende çok olur. Özellikle çocuklara sürekli okunmalı bence nazar duaları. Teşekkür ederim okuduğun için :KK16:

Günaydın canım. Hayırdır iyi görünmüyorsun? Gittin mi okula?

23/24

Ellerine sağlık Öykü' cüm. Keşke öyle tek tek uğraşmasaydın. Göndermeyenlerin kini 0 olarak geçseydin. Yormuşsun kendini. :KK16:

arkadaslar bu bana reva mı,regl oldum:KK14: cuma gunu tartıya nasıl cıkıcaam ufff,,sen o kadar hazırlan bır hafta,sonrası regl sıslıgı...hadı bakalım hayırlısı
Sorma canım yaaa ben o şişliği bu hafta hep çektim. Kendimi incelmiş hafiflemiş hissediyorum ama nedense tartıda +1 çıkıyorum. :KK14:

Sen yine seslenmemişsin ben olsam kıyameti kopartırdım ama atma böyle şeyleri içine. Gün gelir birikir sonra daha kötü bir şekilde patlar. Bir yolunu bul eşine bu konuda rahatsız olduğunu söyle. Çünkü eminim o farketmemiştir. Eğer farkında olsa zaten senin yanında bu şekilde konuşamazdı. İçine atma sakın :KK34:

kızlar çok fenayım ben ya burnum filn tıkalı değil ama koku alamıyorum :KK50:
Hasta mı oldun acaba Burcu?

Haklısın kaptancığım

"her zaman dört dörtlük ev kaybolmuş bir hayat demektir" gibi bir sözü vardı, bir psikologun tam hatırlayamıyorum. Ama kadınların temizlik takıntısı ile ömürlerinin %60'ını ev işi geçirdiklerini söyleyen araştırmalar var.
İster istemez temizlik belli bir zamandan sonra takıntı haline geliyor. Ben bile temizliği takmaya başladıysam eğer ciddi bir sorun aslında. Ama inşallah yakın zamanda bir yardımcı ayarlamaya çalışacağım yoksa yetişemiyorum hiç bir işe. :KK53: Ama o psikologun sözüne bayıldım. Çok doğru bir gözlem.

​Tünaydın kızlaaar :)
Tünaydın canım sanada :KK16:

Canlarım ben kaçıyorum şimdilik. Yine uğramaya çalışırım. Öpüyorum hepinizi:KK16:

Hasta mı oldun acaba Burcu?

İster istemez temizlik belli bir zamandan sonra takıntı haline geliyor. Ben bile temizliği takmaya başladıysam eğer ciddi bir sorun aslında. Ama inşallah yakın zamanda bir yardımcı ayarlamaya çalışacağım yoksa yetişemiyorum hiç bir işe. :KK53: Ama o psikologun sözüne bayıldım. Çok doğru bir gözlem.

Tünaydın canım sanada :KK16:

sanırım ebrucum ya bilmiyorum yarın tiroitlerimi filanda ölçtürcem doktora gidince bide soğuk algınlığı için muayene olurum

X