12 yıldır ağlıyorum ..

Çekilir gibi dert değil sizinki bunca yıl nasıl sabretmişsiniz tabiki o zamanların verdiği cahillikle hep susmuşsunuz ama artık cahil değilsiniz herşeyin farkındasınız. Yaşınız 26.
Artık evinizde ayrı, onlara bir bağlılığınız da yok. Size geldiklerinde, eğer ki gururunuza dokunacak davranışları olursa dişinizi gösterin derim ben. Yani polemik şeklinde değil ama Her dediklerini de yapmayın mesela bildiğinizi yapın.
Eşinize gelince Ailesine karşı sizi hiç savunmamış gerektiği yerde arkanızda durmamış çoğu şeyin de kaynağı bu zaten. Ama bundan sonra siz eşinize bir tavır koyun artık.
Bu şekilde hayatınızı mahvediyorsunuz. Her insan hayata 1 kere gelir şimdi çocuğunuz da olacakmış Yeni bir çizgi çekin derim ben çocuğunuz için yoksa o da ezilecek o ailenin içinde.

psikoloğa gitmeye cesaretim yok çünkü sinir haplarına mahkum olmak istemiyorum

Her yardım alan sinir haplarına mahkum olmuyor.
Ayrıca psikologlar ilaç da yazamıyor. Pskiyatristler yazabiliyor.
Yardım sizi yönlendirecektir. Daha iyiye ulaşmanız için. Sorununuzu nasıl çözümleyebileceğinizi gösterebilmek için.
Sizi uyuşturacak ilaçlar vermek için eğitim almadılar onlar.
Farkedemediklerinizi farketmenizi sağlamak için.
İlaç konusuna gelince. Örneğin beyindeki serotonin miktarının azalması depresyona sokar insanları. Bu ilaçla takviye edildiğinde rahatsızlık çözümlenilir.
Eğer ilaç kullanmanız size kendinizi daha iyi hissettirecekse doktorunuzun öngördüğü ilaçları kullanırsınız.
Kendinizi iyi hissederken ailenize de mutlaka yansır bu iyiliğiniz. Çocuğunuz bile daha iyi hisseder kendini.
Yaşadıklarınız çok ağır. Kendi başınıza halledemediğinizi, artık sınıra geldiğini farkediyorsunuz zaten

gerekirse silecek tabi. kenara çekileceği bir durum kalmamış artık. ya ailesine sahip çıkacak ya da senin psikolojin geri dönülemez bir yola girecek. çoluğu çocuğu olan koca adamların ben ne yapabilirim demesine deli oluyorum.

çok feci:S bn evli değilim:S annem kötü bi evlilik yaşadı yaşıyorz.. sizide böyle görünce insan evlilkten soğruyor.. nblm şükür diceksin abla şükür herşeye ragmen şükür:s betern beteri var eşinde ya onlar gibi düşünseydi rabbm sabır versin ALLAH buyukya.. herkes belasını bulur..

okurken bunaldım...
yaşadıkların çok çok tatsız şeyler...
bütün bunların üzerine bir ay gelip kalmaları ne ki... ama sen artık o kadar dolmuşsun ki bu bile seni ürkütür olmuş
eğer yapabiliyorsan sadece ramazanda onlar geleceği zaman kendi ailene geç..annem hasta de bişey de uydur
onlar oğullarıyla kalsınlar evde...
ama bu duurmda da onu sna akarşı doldururlar mı acaba
bunu da yapamazsan ramazan da hasta olmuş gibi yap mesela belim ağrıyor de işe fazla dokunma
ay ne bileyim çocukça komplolar önermiş gibi oldum:26:
ben n,bunların yaşlılıklarını düşünemiyorum canım gün olur devran döner gibi bir laf vardır ya..o çok sevdikleri kızalrı bakalım yaşlılığında bakacak mı bunlara...gelir yine sizin başiınıza kalır gibi geliyor bana

ben sadece şuna takıldım 16 yaşında aileniz evlenmenize nasıl göz yumdu?

bi arkadaşımın babası da sırf zenginler diye (kendi durumları çok kötüydü) istemediği biriyle evlendirdi
şimdi aynı evde cümbül cemaat yaşıyolar ve görümcesinin çocuğuna bakıcılık ediyo

hiç kimsede suç yok

tüm suçlu aileniz.................

offff diyorum offf .Aynen benmde ruhum daraldı.Bu sömürücü ailelerden nefret ediyorummmmmmmmmmmmm (( Buna benzer birşeyde bende var.Ondan çok iyi anlıyorum..Düşün üstelik 1 aylık evliyim.Daha şimdiden başladı .Ama ben tavrımı koyuyorum ağzıma geleni söylüyorum.Kendi yapım bu.Asla kendimi ezdiremem asla

nolur susmayın artık nasıl dayandınız bu kadar zaman Allahım aklım almıyo cidden nasıl bu kadar vicdansız bu insanlar susulacak alttan alınacak zamanlar geçmiş gerekeni yapmışsınız siz çok çok fazlasıyla eşiniz bunu görmüyor mu ? onun tavrı ne size karşı ya sinirleirm çok bozuldu hamile bir kadının evine gelip bir ay kalıyorlar birde üstüne hizmet bekliyorlar Allah ıslah etsin biliyorum yerde kalmaz karşılıksız kalmaz bu yapılanlar ama canım ablam Rabbim sana bu dünyada onların hatalarını anladığını bedelini ödediklerini göstersin inşallah

10 yıldır eşimle iyilikle kötülükle her türlü çok kereler konuştum ve konuşuyorum ama o hala büyükleri kırmamak taraftarı ne deyim siliyimmi onları deyip çıkıyo kenara..

silmek ne demek Allah aşkına? hamile halinizle size yapılan eziyete nasıl göz yumar çocuğununda mı kıymeti yok nasıl onun sağlığını tehlikeye atar?!!!

gerekirse silecek kardeşim.asaplarımı bozuyolar yaa,

pısırık kişiliksiz şahsiyetsiz varlıklar

bence geldiklerinde saygısızlıkta yapmayınki zaten yapacak karakterde birisi değilsiniz ama kendinizde yıpratmayın. örneğin evde misafir var diye 5 çeşit yemek yapmak için çırpınmayın. normalde eşinle kendine ne yapacaksan onlarada aynı yemeği yap. kalan zamanında da hep çocuğunla ilgilen. herhaşde 1 ay içinde kir içinde oturacak değiller. onlar evde kirli diye söylenmeye başlayınca bebeği bahane et ve temizliği hep beraber yap. gerekirse uygun dille görümcenden kaynanandan yardım iste. bidahaha rahata alıştırma kimseyi.bu eşin için bile olsa birilerini rahat ettircem diye kendiniz ezme,yıpratma. değmez çünkü. yeri gelir bunlar bi çırpıda unutulur,silinir,kıymeti kalmaz senden küçüğün bile (kaynını ve görümcen dahil) afedersin ama eşek olmasaydında yapmasaydın derler pişkin pişkin. tecrübeyle sabittir.

arkadaşım okurken gerçekten benim bile ruhum sıkıldı
ama zararın neresinden dönersen kardır derler ya, senin hayatın bundan sonra tam öyle olmalı
eşinle hiç bir sorunun yok, öyleyse eşinden soğuma yada ailesinin yaptıklarından dolayı ona yüklenme, bu evliliğinizi tehlikeye atar, hiç gerek yok. o kadar zorluklarla çocuk sahibi olmuşsunuz
yalnız eşinin ailesine dişini gösterme vaktin çoktan geçmiş bile...
o yüzden ramazanda size gelmelerini kesinlikle kabul etme, hele bu psikolojiyle asla böyle bu olaya evet deme. çünkü geldiklerinde herşey gözüne batacak, eski yapılanlar daha da içini acıtacak
madem eşin ailesine gelmeyin diyemiyor, sen gelmeyin de o zaman
onlar bugüne kadar sana yaptıkları eziyetten utanmıyorlar da , sen onlara gelmeyin demeye niçin utanıyorsun
kesinlikle bunu açıkça söyle , kayınvalidene yıllarca sizin hizmetçiliğinizi yaptım, yaşım küçüktü, aynı evde yaşıyorduk vs. diye içinden geçenleri söyle
amaa artık ben eski ben değilim, 26 yaşında ayrı bi evi olan, çoluk çocuğu olan, sorumlulukları daha farklı olan bi insanım de. ve artık sizin yaptıklarınıza tahammül edemeyeceğim de. en sonunda da sana onları kabul etmediğinden dolayı gönül koymamalarını, artık bazı şeyleri kaldırabilecek gücün olmadığını söylersin
eğer seni anlamamakta ısrar ederlerse de yapacak bişey yok.
sonuçta sen artık belli bi yaşa gelmiş, hayatınla ilgili eşinle birlikte karar verebilecek birisin. buna herkesin saygı duymasını istediğini söyle
sana tavsiyem bundan sonrada hiç kimse için kendini ezdirme, sonra arkandan eltin ve görümcelerinle birlikte sessiz, saygılı, ne dersek yapan iyi bi gelinimiz var değil de, acayip saftirik bi gelinimiz var diye dalga geçerler.
lütfen herkesten önce kendi kıymetini kendin bil

Son düzenleme:
Kaynanana kızmıyorum! Kayınpederine hiç kızmıyorum! Hele görümcelerine hiç hiç kızmıyorum! Kocan nasıl seni ezmelerine izin verir yaa... Nasıl bir vicdandır bu. Bir senin hakkını arayamıyormu? Çok kızdım çoook...

gelsinler ve bambaşka bir sen le karşılaşsınlar.kocan yokken yüzlerine bile bakma özellikle kayınvalidenin kocan varkende sessiz mağrur eski sen ol.bak canım ayıp olacak ama gülün dikeni adamın .......... makbuldür.valla çok sinirlendim

yaşadıklarınıza çok üzüldüm.. benden sadece 3 yaş büyüksünüz ve neler neler geçmiş sizin için.. şu an geçmişe takılmayın ne yaşadıklarınızı değiştirebilirsiniz ne eşinize görümcenize kvalidenize yaptıklarını anlatabilirsiniz.. bakın 12 yıl geçmiş ama ne güzellilkler olmuş, ayrı bir şehirde ayrı eve çıkmışsınız, bebeğiniz olmuş.. hala aynı evde onlarla bogusuyor olabilirdiniz. bundan sonrası içinde net bir şekilde uygun bir şekilde "ben ... yapamam çünkü böyle yapacagım, çünkü ... " diye kendinizi ifade edin ama saygısızlık ta yapmayın böylece eşiniz de size bişey diyemez.. size geldiklerinde kendinizi paralamadan işlerinizi yapın bişey diyen olursada bebegi bahane edin, bence hiç bişey bebekten daha önemli olamaz ztn.. Lütfen kendiniz için yaşayın, kimse için canınızı sıkmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…