12-13 yaşındaki çocukların sevgilisi mi olur

Birde bunların küfürlü versiyonu var kuzenimin kızı 13 yaşında paylasiminin altındaki yorumları okudum okumaz olaydım.

:KK70: yaw biz o yaşta ekmek parasından biraz kırtıp cips neyim alırdık :KK53:
Aneeeeğğğ karnım ağrıyo okula gidemem diyecek kadar basardı lo bizmi saftık bunlarmı uçmuş anlayamadım :KK51:

Bence olmamalı o yaşta sevgili ya. Seversin hoşlanırsın takılırsın ama bu yeni nesil ürkütüyo beni. Herşeyi çabucak bitip tüketiyorlar. Aynısını bende kuzenimde gördüm. Sosyal medyaya koyduğu fotoğraf altına yazdıkları ağzım açık kaldı. Daha 13 yaşında oda. Ben görüyorum bunuda anne baba ablaları görmüyormu diye düşündüm. Bizimkinin aileside aynı çocuk geçer. Neyi geçer kardeşim çocuk çocukluğunu yaşasın. Bu yaşta bunları yaşarsa 20-25 yaşında ne yaşıcak bu çocuk. Ailelerdede büyük kabahat buluyorum ben.

Cocugunuz varmi? O yasta sevgili olayini bu kadar aleni yasamasi kimseden cekinmedigini gosterir. Kimseden cekinmemesi de bir sonraki asamaya kolayca gecebilecegini. Burada ince bir sinir var aslinda. Hoslanti olabilir. Bunu yasayabilir. Ama bu tur terimleri kullnirken ailesinden uyari almayan cocuk sinirin nerede baslayip nerede bittigini bilemez. lutfen bazi seyleri normallestirmeyelim.

normalleştirsek ne olur sanki? toplumca ahlakımız mı çöker? aksine ben her şeyin daha iyi olacağına eminim.

neyse benim kafam topluma göre çok başka bir yerde o yüzden burada anlaşılmayı beklemiyorum zaten. herkes kendi çocuğunu dilediği gibi yetiştirebilir ben kimsenin hayatına dair konuşmuyorum sadece fikir bazında düşüncemi söylüyorum.

Malesef böyle şeylere alışmak zorundasınız.Eğer içlerinde varsa ne olursa olsun yaparlar zaten engel olamazsınız.
Şimdi internet akıllı telefon derken herşey daha açık seçik meydana çıkıyor sadece.
Yanlız yanlış olan şey bence bu yaşta böyle şeyleri sosyal medyada paylaşmaları olmuş.Buda aileden bu tarz şeyler için
destek aldıklarını gösterir.
Biz o yaşlarda dersane etüt derken kafamızı derslerden kaldıramıyoduk .Biraz boş zaman bulsak spor yapardık kitap okurduk müzik dinlerdik konserlere giderdik.Kusura bakmayın ama bu tamamen ailenin ne verirsen onu alırsın olmuş.

Anaokulunda benim de vardı bir aşığım:KK53: liseye gidene kadar da beraber okuduk hep bana takıntılıydı , yıllar sonra gördüm hemen aaa deyip yanıma gelmişti mesela geçen sene de gördüm yolumu değiştirdim bizde de vardı böyle şeyler de sevgili olmuyorduk en azından daha masumduk
Anaokulundan beri takıntılı fanlariniz vardı yani. Aleyna tilki gekdi aklima:KK48:

Televizyon dizilerindeki son derece zengin hayatlara vıç vıç geçen aşklara özenmekten oluyor hep bunlar tabi ki hoş değil hele görümcem kaynım falan nedir ben şimdi bile kaynıma kaynım diyemem :KK48:
Ama geçen daha 8. sınıfa giden öğrencilerin 20-25 yaşında sevgilileri olduğunu duydum çocuklar aşkı çok yanlış biliyor Allah tüm çocukları korusun

O yine iyi.
1. sınıfım, çocuklar yavaş yavaş okumayı öğrenmeye başladı. Geçen gün birbirlerine not yazıp göndermişler, kızın biri getirdi "öğretmenim ne yazıyor okuyamadım" dedi. Ben de mutluydum aslen okumayı öğrendiler de not yazabiliyorlar diye. Açtım ne göreyim "xxxx benimle evlenir misin":oha:
Çocuk yazmayı öğrenir öğrenmez evlilik teklifi yaptı.

Ne libidoymuş arkadaş şimdikilerde.
.Biz de o yaşlarda hoşlanırdık da platonik uzaktan uzağa kalırdı.En fazla bakışmışızdır.
.Masumiyet vardı yaşımıza yakışan.O yaşta sevgilicilik nedir.Kadıncılık nedir.Kırk yıllık evli gibi kayın görümce nedirDaha dün açmışsın gözünü.Dur bir yaşını yaşa oyna büyü.Derslerini düşün.İlim öğren..Ekemişlik başka birşey değil.

Bir ayar gerekli.Bir arkadaşın da dediği gibi klavuzu karga olanın burnu b.ktan kurtulmaz.Herşey ulu orta olursa böyle olur.
.Biz kaç yaşına gelmişiz de koca isteyince ayıplanıyoruz.Bizi hiç ayıplamasınlar yaşımız gelmiş.Bu ekemişleri ayıplasınlar.

Olur.sevgilisi de kendisi yaşındaysa sıkıntı yok.bize göre ters ama onlar küçük birer insan ve kendini birey gibi görmek için böyle şeyler yapıyorlar.bence çocuğa zarar gelmeyeceğine emin olduktan sonra üzerinde durulmamalı. Ayrıca kendi anababası varmış kuzeninin üzerinde bu kadar durman gereksiz ondan ailesi sorumlu

bence normal. benim de o yaşlarda kardeşim var. ancak kayın-görümce muhabbeti yapılıyorsa ailenin de bakış açısı sanırım geleneksel. ben de o yaşta birinden hoşlandığımda sanki sonsuza kadar sürecekmiş gibi geliyordu ancak o ayda bitiyordu ilgi :KK70: benim tüm hoşlandığım kişileri, sevgilileri ailem hep tanıdı. ben gidip anlattım abime. onlar da sevgililerimi korkutuyordu :KK70: çocuk gelin olmadım. bizim ailede görümce kaynana muhabbeti hiç yapılmaz, görmedim duymadım. hala eşimin annesinden bahsederken kaynanam diyemiyorum, garip ve kaba geliyor nedense :)
ve her şeyi ailemin bilmesi yine benim için iyi oldu. üniversitede eski sevgilim beni taciz ediyordu ayrıldıktan sonra ve haliyle çok korktum. ama abim halletti :KK70: bence ailenin bilmesi çocuğun güvenliği ve kontrolü için çok önemli bir durum. aksi olduğunda çocuklar aile öğrenmesin diye kötü şeylere maruz kalabiliyor. iletişim çok önemli.
not:çocuk gelin olmadım ama asla evlenmem derken 20lerimin ortasında evlenmiş bulundum :KK70:

ay eski konuymuş resmen hortlatmısım :kızgın:

X