12-13 yaşındaki çocukların sevgilisi mi olur

Yazdan beri devam ediyor kuzeniminki çok uzun süre bana göre... ailenin umru değil .. bütün gün sokakta beraberler. çocuk onlar diye yetiniyorlar.
Bence ailesinin tavrı hiç hoş değil. Bu yaşlarda önüne geçmeyip doğruyu yanlışı gösteremiyoruz. Sonrada vay efendim zamane çocuğu ben bununla baş edemiyorum diyoruz.

Madem rol modeli sensin sen biraz konuşmaya çalışsan almaz mı acaba senden birşeyler?

Benim de vardı 12 yaşında güya sevgilim gizlice el ele tutuşurduk falan :d ama o zaman telefonumu yoktu sosyal medya yoktu sadece okulda görüşülürdü. Şimdi aileler bir kere çocuklarına erken yaşta telefon almamalı ve kesinlikle sosyal medya kullandırmamalı. Sevgilisi olmasından değil daha tehlikeli şeyler var internet pedofili kaynıyo. Çocukların duyguları masum duygular ama açıyor facei bakıyor kendinden büyük sevgilisi olanlar foto koymuşlar bişeyler yazmışlar ona da normal geliyor ve kendisi de yapıyor... Burda iş ailede bitiyor çocukların sevgilileri olması hiç problem değil böyle duyguların yaşı yok çünkü. Ama bence teknolojinin yaşı var çocuklarımızı dejenerasyondan sakınmamız gerekli

Benim kuzenimin kızı da böyle :KK43: elimde büyüdü o da benim.Beni sever sayar ama nasıl desem nasıl anlatsam bilemiyorum. Liseye yeni başladı 8. sınıftan beri bir sevgili muhabbetleri aldı başını gidiyor. Annesi duyunca ayrıldı ama bu sefer başka biri ile görüşmeye başlamış. Sosyal medya hesabında tarih falan koymuş. Ordan anladım sordum , görüşmüyoruz abla sadece mesajlaşıyoruz en yakın arkadaşımın kuzeni dedi. Bende güzelce öğüt verdim annene söylemeyeceğim ama sınırlarını bil buluşacağınız zaman falan bana haber ver sakın habersiz bir yere gitme falan dedim. Çok da fazla büyük triplerine girip baskıcı görünmek istemiyorum ama hakkında endişe ediyorum. Fondöten falan almış büyümeye özeniyor piercing bile takıyor :KK43: Nasıl konuşabilirim tecrübeli kızı olan anneler bir yardımcı olsanız

malesef ki ergenlık
begenılme durtusu
ve ızlenen dızıler programlar
oyunlarda bile bu tarz olaylar varmıs cok dıkkat etmelı

Aklıma geçen aylarda gittiğim bir duman konseri geldi. Konser gündüz-akşamüstü saatlerindeydi herkes dershaneden kaçıp gelmiş. Ama ben ve eşim ortamdan utanıp rahatsız olup çıkmıştık. Gençliğe de akıl fikir dilemiştik.

12 yasindayken biri bana cikma teklifi ettiğinde oturup ağlıyordum nasil olur boyle bir sey diye:KK70:

Ogretmenim ve cok fazla sey görüyorum malesef dusunuldugu kadar masum olmuyor sevgililik isleri. Anne baba bosvermis ama siz yine takipte kalin bence.

Bu devirde oluyormus, bende eltimin oglusundan duyunca şaşırdım:KK48:. Tabiki şaşkinlimi beli etmedim, normal mis gibi konustum. Tabikide standart vasıyatlarimizi verdik:KK48:

Olmaz mı ya... Ben 25 yaşındayım benim zamanımda bile oluyordu. Çok da sıktı hem de. Şimdi daha da sıklaşmış ve normalleşmiştir. Bence o yaşta sevgili olunabilir ama kesinlikle yaşıt olmalı ve yaşanacak şeylerde sınır olmalı.

Merhaba kızlar kuzenlerimin biri 12 biri 13 yaşında
biri dayımın kızı biri teyzemin kızı

facebook da sevgilisiyle demek istemiyorum arkadaşıyla beraber fotoğraf koyup altına aşk sözcükleri... bana çok fazla geldi..dayımın kızını yeni gördüm az önce.. aşkım sevgilim hatunum sözleri ......
hiç çekince falan da yok akrabalardan... küçük oldukları için akıl mı edemiyorlar nedir . eşim ve ailesi tanışmaya gelene kadar babama söylememiştim mesela. anlayamadığım nokta şu anne baba nasıl bir şey demiyor bunlara?

teyzeme söyledim sen nasıl normal bakıyorsun , dedi ki aman onlar daha çocuk .kuzenimin "arkadaşı" evlilik lafı açıyormuş okul bitince nişan yapmak istiyormuş hay Allahım. okul dediğimiz de ortaokul yani. aynı yaştalar bu arada. böyle saçma sapan şeyler. çocukların dersleriyle ilgilenmesi gerekirken bunlar ne böyle ?

geçen kuzenim arkadaşının annesi ve kardeşinden bahsederken görümcem kaynım diyor. güler misin ağlar mısın... ben her ne kadar uyarmaya çalışsam da anlamadı ki kuzenim beni örnek alır hep kendine sözlerime önem verir,küçüklükten beri rol modeli hep benim, bebekliğinden beri onunla kardeşim gibi ilgilendim yazları ananeme kalmaya şehirdışına giderdik aylarca kalırdık kardeşim yoktu kardeş gözüyle baktım hep gezdirdim ilkokula gidene kadar kucağımda taşıdım ,aramızda 10 yaş var ama çoğunlukla ben yedirdim mamasını yürümeyi bile ben öğrettim, mesela onun bir konuşmasında akrabalar diyor aynı 2si1arada, hareketlerimiz, sinirli olduğumuzda tepkilerimiz aynı... o 13 yaşında ama benim gözümde hala küçücük, bebekliği dün gibi geliyor gözümün önüne, hem böyle şeyler yaşaması için de daha çok çok erken. zaten teyzem ve kocası da hiç umursamıyor çocuk deyip geçiyorlar. şimdi dayımın kızını da görünce face den buraya konu açayım dedim..

kendimi düşünüyorum.. benimde o yaşlarda başımdan benzer şeyler geçti geçmedi değil ama hiç öyle ne bende ne sınıfımda arkadaşlarımda sevgili durumları elele tutuşmalar aşkım hatunum sözleri havada uçuşmuyordu biz masumca bir sevgi beslerdik öyle uğraşırdık birbirimizle çocukça şeylerdi işte.. üstelik ailemize söylemeye çekinirdik.

şimdi ne oldu böyle gerçekten üzülüyorum bu duruma... en çok istediğim şey bir kızım olması ama diyorum benim çocuğumda mı böyle olur
Çocuk olanlar daha ergeblik zamanı tam bu tür şeyler sınırları aşmayıp dersleri etkilemediği sürece ebeveynlerin gözetiminde idare edilebilir

Devirle ilgili değil bence, ben 34 yasindayim, ortaokulda sevgili olanlar, opusen yakinlasanlar vardi, hatta ortaokulda sevgili olup universite bitince evlenen boyunca cocuklari olan bir cift arkadasim var.
Ben cocuklarin kendi yasitlariyla oldugu surece cinsel kimliklerini tanimalarina karsi degilim. sadece oturup duzgunce konusup bilinclendirmek lazim.

Bak hele görümcem mi diyo bide vallah biz babamızdan tırsardık sınıf arkadaşımızla bile samimi sohbet edemezdik
Kınamak degil tabii ama bende karşıyım. müge anlı duysa eminim oda çıldırir. sonrs görüyoruz yok sevgilisi okul bastı yok tartıştılar kıza şiddet uyguladi yok gitti kapisına dayandı ailesine zarar versi allah korusun. simdili gencleri anlamak imkansiz herseyi bahsettiginiz gibi cekinmeden yapiyorlar allah hidayet akil fikir versin

Görümce elti bölümüne iyice güldüm , ben evlenene kadar kayın kim görümce kim elti kim bilmezdim , 25 de evlendim bir de.. hatta aileden olana enişte derdim eşine abla derdim. yengeme teyze derdim:olamaz: ben 25 yaşımda ancak çözdüm şimdiki çocuklar zehir gibi geliyor desene 12 yaşında "elti" kelimesini cümle içinde kullandıklarına göre:KK48:

Bence oturup konuşmalısınız. Sevgisinin normal olduğunu beraber vakit geçirmek istemelerinin normal olduğunu. Ancak bu yaşta ilişkinin hangi sınırları aşmaması gerektiğini. Hatunum vs lafların çirkinliğini ve neden görümcem vs diye konuşmaması gerektiğini anlatmalısınız. Yaşlarının çok küçük olduğunu ilerdeki hayatında karşılaşabilecekleri iyi kötü şeyleri anlatmalısınız. Ailesi de aşırı tepki vermemesi lazım ama çocuk aman deyip geçmeleri de normal gelmiyor bana

Hadi o yasta seversin sevilirsin sevgili de olursun da okul bitince nisan yapalim aman gorumcem aman kaynanam aman hatunum nedir ya? Bu nasil bi sasmislik?:oha: Cem Yilmaz'in dedigi gibi biri de cikip demiyor mu aga bu nedir? :KK53:

Benim aşk hayatım teee anaokula dayanıyor da...böyle değildi
karı koca muhabetti nerde :)))
Saf temizdi...

gayet de olabilir ne var bunda.

düzgün çocuklarsa, uyuşturucu alkole bulaşmıyorlarsa o yaşta, yaşıtlarıyla sevgili olmalarından daha doğal ne var?

çocuk yaşta insanları baskılayıp, sonra 30 yaşında bebek bekliyorsunuz insanlardan. o çocuklar birbirini karşı cinsi tanımadan nasıl olgun bir kadın ve erkek olacaklar?

bir kadın ile erkeğin yakınlaşması sapıklık değildir artık çekin şu çocukların üzerinden baskıları. burada görücü usülü evlenip dayak yiyen kemikleri kırılan, karısı/kocası aldatan tiplerle dolu ortalık.

çocuğun geleceği ne olacak, okulunda ne kadar başarılı o tip şeylere kafa yorun kimle sevgili diye kafaya takmaktansa.

Çok merak ediyorum geçen 19 yaşında evlendiği, eşiyle mutlu olduğu için çocuk sahibi olmak isteyen konu sahibine biz senin yaşındayken vizelere çalışıyorduk diyen hanımlar neredeler? Bu konuda ne düşünüyorlar acaba? Buna normal diyeceklerine kalıbımı basarım. Rezalet başka birşey değil.

bu yasta kocaman kadınmıs gibi davranmaları sakıncalı gorumce kaynım falan bunlar buyuklerden gorup onlar gibi olmaya calıstıklarının kanıtı bu fazla yaslarını yasamak yerine ufacık yaslarında sevgili edinip psikolojilerini etkiliyorlar 12-13 yasındakine cocuk diyoruz genc degil bunuda belirtelim yani cocugunda sevgilisi olmaz

24 yasina gelene kadar yasadigim en buyuk ask 13 yasinda olmustu :Gasayette farkindaydim herseyin. Cinsellikte fiziksel olarak yasanabilecek bi yas erkek veya kizlar icin. Tabi benim platonik askim cok masumdu. Hic bisey yasamadikta. Bu hatunum bilmem nem lafi beni de gererdi heralde. Ama engellemeye calismak ta hata. Engelleyemezsin cunku, anca cocugunu yalanci yaparsin. Kucuk yastan itibaren erken yasta sevgili yapmanin sacma falan oldugunu asilamak gerekiyor galiba cocuklara

X