100 Kilo Üzerindekiler Birlikte Zayıflıyor!

Merhaba kizlar
Gelemedim kaç gündür. Hafta sonu misafirlerim vardi, sonra dün de küçük yegenime bakmam gerekti, bir türlü vakit bulamadim.
Hafta sonu biraz ipin ucunu kaçirdim.
Bugün de sebze/meyve suyu kürüme basladim, bugün menüm :
Sabah : 4 elma + zencefil suyu
Ögle : 12 tane havucun suyu
Aksam : 2 tane kirmizi salgam suyu. 6 tane kuru incir.
Gün boyunca da 2 litre ye yakin su içtim. Öyle sandigim kadar zor geçmedi, açlik filan da hissetmedim, en çok bundan korkuyodum (ama sanki simdi acikmaya basliyo gibiyimmmm : ))

Merhaba !
Bu aksam giremiycem, simdiden yazim dedim.
Sabah kalkinca 1 bardak limonlu su içtim.
Üstüne 1 elma ve 1 avuç findik yedim.
Öglen de 10 tane havuç+1 taze rezene+ bir parça zencefilin suyu, haslanmis pirinç ve 2 tane erik yedim.
Aksamda yesil salata yemeyi planliyorum, yine bir bardak sebze veya meyve suyu da hazirlarim herhalde.

Herkes bayram hazirliginda herhalde. Sakin ipin ucunu kaçirmayin

Dogru soyluyosun bazen cok gidiyo bazen hic gitmiyo sabir edecez artik canim seni SEVEMED in gunlugundende takip ediyodum o ne yapti bayadir yazmiyo heralde haberin varmi

canım sevemedi mende merak ediyoum orda bayağı yazdım yazan pek olmayınca mende 7. takıma geçtim şimdi ordayım burayada kilolarımı bildirmek için ancak uğrayabiliyorum

amin bir daha ki bayrama inşallah kalabalık ailemle olurum
kız ben hep tek kala kala bayramın sevincini hiç hissetmiyorum normal gün gibi geliyor tatilmişte eşimle oğlum evde tv izliyormuş gibi oluyor
Bende de aynı durum var canım.Ne yapalım Allah başka ayrılık vermesin.Ancak telefonla görüşebiliyoruz.

amin bir daha ki bayrama inşallah kalabalık ailemle olurum
kız ben hep tek kala kala bayramın sevincini hiç hissetmiyorum normal gün gibi geliyor tatilmişte eşimle oğlum evde tv izliyormuş gibi oluyor
Diger bayrami insallah ailenle geciririsin canim...bayramlarin tadi eskisi gibi degil canim zaten kimse eskisi kadar heyecanlanmiyor

Merhaba kizlar

Ilk rapor benden gelsin

Baslangic kilosu (14.09) : 114,5
Geçen hafta : 113,1
Simdiki : 112,6
Fark : 500 gram
Toplam : 1,9

Dün öyle höpüdü höpüdü götürünce tatlilari, kaçinilmaz son bu olur tabi : )) Olsun ama baklava güzeldi, glutenin dibine vurdum resmen : ))

m
merhaba arkadaşlar bu hafta pek iyi değilim
başlangıç 134.4
geçen hafta 118 0
bu hafta 120 .2
fark +2.200gr
toplam fark 14 2gr herkese hayırlı bayramlar

m
merhaba arkadaşlar bu hafta pek iyi değilim
başlangıç 134.4
geçen hafta 118 0
bu hafta 120 .2
fark +2.200gr
toplam fark 14 2gr herkese hayırlı bayramlar
sana da hayırlı bayramlar bayram bitene kadar hepimiz ipin ucunu kaçırdık kaçırıyoruz hiiiç moralini bozma canım pazartesi okulların açılmasıyla tüm K.K deki zayıflamak isteyen hatunlar yeniden başlangıç yapıcaz

Merhabalar !
Umarim herkes iyidir :)
Bugun rapor veremiycem, daha dogrusu yüzüm yok çünkü Allah ne verdiyse götürdüm. Vegan tarif deniycem bahanesiyle habire mutfaktayim, yapinca benden baska yiyecek kimse de olmadigi için habire bir yeme halindeyim. Genelde yagsiz sekersiz glutensiz oldugu için bisey olmaz zannediyorum ama oluyodur kesin.

Aralikli oruç diye bir sey duydunuzmu ? Intermittent fasting. Yas ilerledikçe kilo vermek neden zorlasiyo diye internette ararken bir siteye rastladim ve bundan bahsediyordu. Saglik için orucun faydalarini duymustum daha önce ve bi ara daha detayli arastiririm diyodum, ilgimi çekti ve denemeye karar verdim.
Ilk insanlarin ne zaman yiyecek bulurlarsa o zaman yediklerini ve dolayisiyla vücudumuzun bunun için programlandigini, modern yasamin kurali olan günde en az 3 ögünün insan metabolizmasi için uygun olmadigini filan açiklayan bir yaziydi, bilimsel açiklamarla insülin hormonunu azaltmanin yollarini filan anlatiyodu. Yemek yemedigimiz ilk kez 8 saat vücut hazirda bulunan sekeri yakarmis, ondan sonra hazirda seker bulamayinca depolardaki yaglara geçermis. Her yemek yedigimizde bu süreçi engellermisiz, yani aslinda vücut kendi yaglarini yakabiliyo ama yemek saatlerimiz birbirine çok yakin oldugu için buna firsat bulamiyo.
24 saatten fazla sürerse yaglarla beraber kaslari da eritmeye geçermis, onun için en fazla 24 saat sürmeliymis.
2 tane metod vardi, birincisi hergün 16 saat yemeksiz durmak. Mesela saat 1den aksam 9a kadar 2 veya 3 ögün yeniliyo, onun disinda vücut dinlendirmeye aliniyo, kalorisiz sivilar disinda hiç bir sey yenilmiyo (seker asla olmamali çünkü insülin üretimini tetikliyo, istenilenin tam tersi).
Ikinci metodsa haftada 2 veya 3 gün, 24 saat süren oruç yapiliyo, diger günler alisilmis sekilde yemek yeniliyo.

Benim anlatmam yarim yamalak oldu, internette daha dogru anlatimlar bulabilirsiniz, ilgilenen olursa eger.

Ben ilk metodu yapmaya karar verdim. Saat 13ten aksam 8 bana yeter gibi geliyo ilk asamada. 1 ay deniycem, yarin basliyorum bakalim anlattiklari gibi kolay ve etkilimi. Size gelismelerden haber veririm :)

Arkadaşlar beni de aranıza alırsanız sevinirim

ADINIZ:Mine

YAŞINIZ:37

BOYUNUZ:160

KİLONUZ:103

HEDEF KİLONUZ:60

KİLO ALMA NEDENİNİZ: Kontrol edemediğim iştahım, abur cubur düşkünlüğüm, her duygusal dalgalanmada aşırı yemelerim birde üzerine iki gebelik eklenince kilo 103 oldu

KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ: Fazla kilom hem görsel acısan rahatsız ediyor beni, hem de sağlığım bozulmaya başladı

BİZE KENDİNİZİ ANLATSANIZA:Aslında evelenmeden önce kilolu değildim 55 ile evlenip ilk gebelikte 80 oldum sonra kilo al kilo ver saçma sapan diyetlerle 87 ye çıktım ikinci gebelikten sonra 103 oldum 3 yıldır bir haftayı geçmeyen diyetlerle bir ileri bir geri olduğum yerde sayıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…