Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

benim menüm de söyle

2 dilim ekmek arası domates sosu (hazır değil. baharatlı domates sosu gibi düşünebilirsiniz)
1 elma

ara 1 elma

öglen
yemek yiyemedim işler cok yogundu. ama calısırken bir yandan yaklasık 40 tane igde yedim

aksam
ızgara balık
4-5 dilim ızgara patates

ara
1/2 greyfurt ve 1/5 nar

ve yatmadan önce 2 minik lokum yedim

1.5 lt su
20 dk yürüyüş (dizim cok agrıdıgı için bırakmak zorunda kaldım)

Selam kizlar ne yapiyorsunuz judiee izinli yazariz canim donmek istedigin zaman donersin menuler paylasilmis guzel hepsine yorum yapacagim aksam saatlerinde kslar

.Slm kızlar, dün işler o kadar yoğundu ki uğrayamadım hiç, akşam da geç çıktık işten pestilim çıkmıştı bakamadım. Sizler nasılsınız?
o saydıklarımın hepsini yiyoruz tatlım, hatta daha fazlasını, karbonhidratsız ama çok besleyici bir kahvaltı ve metabolizmayı %30 daha fazla çalıştırıyor.. uzun süre acıkmıyorsun, iyi bir kahvaltı ile 8 saat bile acıkmazsın ama 12 saat tabiki çok. ama öğle yarım oğün yapabilirsin. kuruyemiş, yoğurt ayran ile.. başlangıçta öğün aralarını o kadar açmak şart değil. Zaten başta 3 öğün yaparsın yavaş yavaş 2 olur. Ben şahsen hafta içi 2 öğünü sadece birkaç gün yapabilmişimdir. haftasonları zaten 2 öğün oluyor. Unlu ve şekerli gıdalar, her türlü hazır, pakete girmiş ve diyet ürün yok.. Meyve kısıtlı ve sabah yenecek. Sebzelerden havuç ve bezelye pişince glisemik indeksi yükseliyor o yüzden çiğ yemek gerek havucu. patates içinde üzgünüm glisemik indeksi yüksek olduğu için yasak. Nohut da kısıtlı yenmeli, prinç makarna yok, yerine bulgur pilavı ama abartılması koşuluyla yoksa o da kilo vermeyi önlüyor.
Hmm anlaşıldı kaptannn
Canim cok tesekkurler bilgiler icin sen nasil yapiyorsun su leptin hormonu hakkinda ne dusunuyorsun?
Canım leptin son yıllarda keşfedilmiş bir hormon. zayıflama hormonu olarak biliniyor. kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte yemekten en az 4-5 saat sonra salgılanmaya başlıyor, bir de geceleri. En yoğun gece uykuda salgılanıyor ve leptini aktive edebilmek akşam en geç 8 den sonra bişey yenilip içilmiyor. çok düşük kalorili bile olsa, salatalık bile olsa yenmiyor. Çünkü çiğnenerek yenen bir gıda insülin salınımına neden oluyor bu da leptini engelliyor. Bir de saat 12 den önce uyumak gerekiyor ki leptin salgılansın.
Kizartma yoktur herhalde ama sevze grubundan biraz serbest olabilir diye dusunuyorum baslasak mi acaba cok kararsizim ben de
kızartma yok çünkü kızartmalarda trans yağ ortaya çıkıyor bu da yağlanmaya neden oluyor ayrıca da kansorejen.. Ama fırında yapılabilir kızartma tabi ki patates hariç
gerçekten yoğun ve kaçamaksız bir gün olmuş canım tebrikler..
Kizlar bu hafta yedinci olmusuz loyalty88 i tebrik ediyorum bireysel olarak 2. Oldu. Kilo veren herkesi tebrik ediyorum sevgiler
tebrikler L loyalty darısı bu hafta başımıza..
evet canım güzel açıklamışsın, hoca kitaplarında kişiden kişiye değişebilir en az 4-5 saat sonra salgılanır diyor.
tbrkler canım kilo almamışsın zira sınavlar maalesef yeme düzenimizi de psikolojimizi de bozuyor. ben bu yıl kpss çalışmıştım hem hareketsilik hem de yeme isteği maalesef bu yıl kilomun zirvesindeyim
acı değil mi o canm yaa limon sıkıp içiyorum boğazlarım için ama bugunn de yüzüm ağrıyor
geçmiş olsun canım, zencefili balla karıştırıp pastil haline getirirseniz boğazlara çok iyi geliyor.. ama bu yüz ağrısı nasıl bişey ola ki? Hiç başıma gelmedi de?

dünkü menüm:
Sabah:
karatay kahvaltısı
( 2 kayısı kıvamında haşlanmış yumurta, peynir, zeytin, kuruyemiş, domates)

öğle:
2 kase paça çorbası

akşam:
1 kase çorba

gerçekten çok yoğun bir gündü, o yoğunlukta toplantıdaki ikramlardan maalesef kuru pastalardan yedim ve büyük cısssss ve maalesef telafi de edemedim

suyum az, spor yok

Bugünkü menüm

sabah:
kavurmalı yumurta
peynir,zeytin
1 parça annemin yaptığı tam buğday unundan ekmek (cısss)

akşam:
etli karnabahar yemeği

suyum yine az, spor 2 saat ev işi

canm burnum sürekli tıkalı olduğu için akıntı yüzüme baskı yapıyor sanırım sanki biri yüzüme olanca gücüyle basıyormuş gibi bir his..

evet canm gündeki yemekler tam benlikti akşam da öle zorlanmadım:)

canm en azından sporla telafi edeydin keşke..

canm menun güzelmiş güzel gidiyorsun sen

cipis olmayaydı iyiydi:)
Bence de
ayy geçmiş olsun canım ben bayramda yattım gripten valla zor..
Geçmiş olsun canim
sağol canm valla 1 ay süründürür artık beni..
Öyle deme canim bzma moralini geçmiş olsun
teşekkür ederim kaptan..İnşallah bu hafta takım olarak zayıflayıp birinci oluruz..Ben bi panik oldumikinci oldum da ya bu hafta kilo alırsam, atılmim de takımdan
Estf canim atilma falan yok kilo verme var burda bol bol
ay yok inşallah hemen geçer..daha yeni başlıyosa ilaç al kolay atlatırsın..Mesela zencefil iç çok iyi geliyo..
Hic sevmem ben zeencefili ama kuş cayi var aktarlarda satilan karisik grip cayi bronşit cayi tarzi şeyler de olabilir
hayırdır caninm
izinli ayrilabiliyirsun sanirim..kaptsna sor bir

gecmis olsun bol sivi alnayi ihmsl etme

canim coooookkk tebrik edetim..harikasiinnnn
Veririz izn canimmsorun değil

sağol canm etmem:)
Ayni güzel dilekler benden de canim
acı değil mi o canm yaa limon sıkıp içiyorum boğazlarım için ama bugunn de yüzüm ağrıyor
Aci canim pek sevmem bende
Aşure ykmaz tartida sen canim suyu artirmaya devam
misafirlikte oldugun halde cok iyi menun tebrik ederim kararinda olmuş bizede bugün misafir gelecek evde bir hazırlık halindeyiz bugün biraz duzensiz olacak menum bakalım :-(
Çok da duzensiz olmasin canim

Güzel memnun canim hafif aksam uygundur
Ben de tebrik ettim
Biraz değişiklik gerekiyor sanki canim
İyiyiz canim çok sağol bilgiler için de çok tesekkur ederim her gun yumurta yemekten bikmadin mi canim? Degistirebiliyor muyuz başka biseyle

Kuru pastas CIS olmali bence dere
Bugünkü menüm

sabah:
kavurmalı yumurta
peynir,zeytin
1 parça annemin yaptığı tam buğday unundan ekmek (cısss)

akşam:
etli karnabahar yemeği

suyum yine az, spor 2 saat ev işi
Az ne kadar canim? Bi de omega 3 geliyor musun diyete destek amaçli?

Günaydın kızlar bikaçgündür yoğunum bugünde öle giremiyorum pek..Dünkü menüm
Sabah
Beyaz peynir ve domatesli kepekli tost
Şekersiz çay

Öğlen
Şekersiz türk kahvesi

Akşam
Haşlanmış sebze ve körili tavuk
Ayran
Muz
Bi küçük parça çikolata
1 lt su
Spor yok her yerim tutulmuş
Ama büyün gün yürüdün koşturdum akşam yemeğinden sonra bile :) görüşürüz bayanlar

menun güzel canım su az olmuş ama ayran kahve içecek var yine cikolata da cok önemli değil bence sonuçta1parça yani onun dışında cok iyi

dünkü menum
kahvalti: 1haşlanmış yumurta domates salatalık 2tatlı kaşığı reçel 2dilim ekmek 6 yeşil zeytin 1 kk beyaz peynir
ara: 1muz 6badem
öğle aksam beraber oldu saat 3gibi:
1kase çorba firinda 1tavuk but 5yemek kaşığı pilav 4yemek kaşığı kozlenmis patlican salatası

ara(saat 5 gibi dayanamadım yedim) 1dilim pasta :-(
1,5 lt su spor yok çünkü misafirler vardı evden de cikamadim :-(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…