Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

kislar napiyorsunuz bakalım. ..
bugun ara ogun yapmadim öğleni de gecistirdim cok aciktim yaa..
askitolarim gelse de yimek yesek..

gunaydinlar..
dun ogleden sonra acayip yogun geçti girenedim ..esim aradi aksam bebrk görmeye arklar gelecek diye. .daha haxirliga baslamadan tekrar aradi bankaya gitmem gerekiyormus imza atmalimisim..kredi cektik de ..cocuk uyandı emzir giydir kendin giyin banksta gittik..döndüğümde saat 5 olmus .ortalığı topka ikram haxirla derken yoruldum..onlar da saat 9 a dpgru geldiler 1 e dogru gittiler..cook yoruldum. .bi de esine tatli bişeyler kurabiye vs al çocuk vok dedim..ayy sevdiğim ne varsa toplamis gelmis sagolsun..hicbirinin ucundan bile tatmadim...
neyse cok konustum..
Kolay gelsin canim eminim cok zor oluyordur bebekle ama masalah yetisiyorsun :nazar:
dünkü menm
sabah: 2hadl yumurta 2 dilim peynir5 zeytin 4-5 tane ceviz salata 2 gunkurusu
öğle: z.yagli kabak ( bulgur da var içinde) yogurt10 badem
aksam : maslesef nesfit yitebildim yaninda 1 avuc fındıkla.
su 3,5 lt
spir yok
nesfit yasak ama di mi tatlim?:eek:
Gunaydin :) epey kosusturmali bir gun olmus. Bence bebek gormeye gelenler kisacik oturmali ve ikram yapilmamali ( anneye eziyet oluyor bence)
bence de:KK54:
Benim dunku menum de soyle

Sabah

2 dilim ekmek arasi domatesli kahvalti sosu
1 mandalina

ara
1 elma

Oglen yok

ara
15 igde

aksam
4/5 kasik corba
1 tabak kiymali makarna

ara
1 greyfurt
ada cayi

yarim saat yuruyus. 1.5 lt su.
bende severim igdeyi hele pofuduk pofuduksa daha cok severim:KK70:
aksama kadar super gitmissin. Su miktarin da cok iyi.
katiluyorum canim:KK76:

canım günkurusu ne:) az yemişin canm yaa bebekle nasıl ayakta duruyosun :)
Kuru kayisi kuruyuncq karariyor ya kayisi digerleri turuncu oluyor haliyle bu dogal olani sanirim:KK52:
dun boyle oldu maalesef canim..normalde aksam tavuk ya da et yemegi olurdu ama yetistiremedim..
jet anne :KK54:
günaydın kızlar benm dünkü menüm:

sabah:
sahanda yumurta domatesli
2 dilim kepek ekmek
küçük bir parça peynir
salatalık
şekersiz çay

ara:1tane mandalina

öğle:yemedim

ara: nescafe

akşam:
(küçük tabak) 1 porsiyon patates yemeği
1adet biber dolması
1dilim ekmek
1adet salatalık turşusu
miktarını bilmiyorum ama baya yedim bahçe marulu:)

spor 20 dk egzersiz
1.5lt su :)
Karataya yonelis mi seziyorum:KK52:
Günaydın kızlar dünkü menüm
Sabah
Peynirli yumurta
2 çeri domates
2 yeşil biber
4 zeytin
1 dilim kepek ekmek
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı kaymak

Öğlen
Yarım tabak kabak yemeği
1 ayran

Akşam
Yarım tabak bulgur pilavı
Çeyrek tabak kuru fasulye
1 ayran

1 lt su
40 dk yürüyüş:KK49:
suyu artirmalisin canim:KK51:
kızlar ben bugun güne gidicem annemle söz az yicem salata falan ancak akşam bakabilicem buraya:)
ok sozunu tut tatlim yeme cok:KK60:
Teşekkürler canım yürüycem inşallah hergün kendimi deniyorum ağrı durumuma göre azaltcam yada artırıcam artık
insallah canim:emir_bebek:
İyi eğlenceler tatlım.. Ama hamur işlerine çok dalmayasın.. olursa da çok az tadımlık olsun.. hatta ben böyle durumlarda anneminkine sulanıyorum.. onun tabağındakilerden az az tat bakınıyorum :) :KK66:
bu da bir yonte tabi ki:KK76:

Patates kızartması mı ? deadline kızartma yemesen iyimiş. neyse ki epey yürümüşsün, belki telafi etmişsindir böylece.

cips mi ? cips mi ? :KK43:(( ama ama cips yerine mısır fln patlatıp yeseydin. 25 gramında 125 e yakın kalori var onların. 1 su bardagı mısır bir dilim ekmek yerine geciyor kızlar aklınızda olsun.ben senin menülerini dikkatle takip ediyordum, umarım bugun toparlamıssındır. Moralini bozup bırakma lütfen.

alıntılanmıs. bende de bazen tel.den coklu alıntı oluyor bazen olmuyor anlamıyorum neden.

iyi canm şükür sen nasılsın
Gribal tribalim:KK1:
dünkü menumu paylasayim garip bir menü oldu farkındayım akşama kadar hastaneye gidip geldik annemle önemli birşey değil ama tahlil falan git gel yaptık komşuda yemek yedik anca bu kadar oldu:-)
kahvalti: 2dilim ekmek(beyaz ekmek mecburen) 1orta boy patates kızartması domates salatalık 2çay kaşığı bal 4 yeşil zeytin beyaz peynir kibrit kutusu büyüklüğünde ( kahvaltıda ne yemisim ya yazarken farkettim:-))
öğle:bir tabak kıymalı makarna tahminen 8-9yemek kaşığı kadar
ara: 1mandalina 1parça ayva
aksam: yarım dilim ekmek 2 kepçe çorba
2lt su
dün sabah 50 dk aksam 50dk yürüdüm hastaneden eve yorgunluktan uyuyakaldim aksam simdi diyeceksiniz niye yürüdün o kadar sabah yürüyüşte olsun diye isteyerek yürüdüm aksam otobüsü kaçırdık annemle yarım saatte bir geliyor otobüs annemde yurumeyi cok sever yuruyelim dedi yurudukte yürüdük ama:-)
amaaa sen sucnu biliyorsun canim duzeltirsin artik bugune:KK49:hadi bkalim gecmis olsun

takılıyorum ben aslında buralarda şimdide kimse yok:-( bu arada loyalty88 loyalty88 bu etap bireysel 2.olmuşsun orda tanidik bir isim görünce cok hoşuma gitti darısı takımın da başına bize de tabi:-)

birde leptin hormonu mevzusu var karatay kitaplarını okumadım ama benim üniversitede ogrendigim kadarıyla halk arasında zayıflama hormonu diye biliniyor özellikle geceleri yani aksam vakitleri salgılanıyor bu yüzden geç vakitte yemek yediğimiz zaman leptin salgılanmasını engelliyoruz çünkü leptin hormonu belli saat yemek yenmediginde salgilniyor mesela yemeklerden 3-4saat sonra ve bildiğim kadarıyla karatay hocanın dediği mümkünse 3 ogun yiyin ara ogun yapmayın dediği durum buna dayanıyor çünkü ara ogun yapıp 2 saatte bir birşeyler yendiğinde leptin salgilanamiyor yağ yakimi yapılamıyor ben temel olarak bunu böyle biliyorum umarım yanlış hatirlamiyorumdur kitabı okuyan ve karatay yapan arkadaşlara selam olsun burdan:-)

Patates kızartması mı ? deadline kızartma yemesen iyimiş. neyse ki epey yürümüşsün, belki telafi etmişsindir böylece.

cips mi ? cips mi ? :KK43:(( ama ama cips yerine mısır fln patlatıp yeseydin. 25 gramında 125 e yakın kalori var onların. 1 su bardagı mısır bir dilim ekmek yerine geciyor kızlar aklınızda olsun.ben senin menülerini dikkatle takip ediyordum, umarım bugun toparlamıssındır. Moralini bozup bırakma lütfen.

alıntılanmıs. bende de bazen tel.den coklu alıntı oluyor bazen olmuyor anlamıyorum neden.
Patlamis misiri ben de cok seviyorum ama malesef cok kalorili o yuzden yememek icin direniyorum:KK12:

Kaptan bu mesajını bulmak için epey okudum :))

bunu yeni gördüm gözümden kacmış. benimki de kiloma göre armut kum saati arasında gidip geliyor.

acaba günde kaç saat zıpladı. bence sadece zıplamamıştır. illa ki bogazını da tutmustur. ama inanılmaz zayıflamıs. darısı bize

canım ya hiç fikrim yok. karalahanın metobolizmayı yavaslattıgını da bir ara diyetisyene gitmiştim o demişti. yasak listende diye.

bozma moralini lütfen prensess. ve bence ogluna da cips yedirme. obeziteye neden oluyor. benim canım cok isterse fırında baharatlı ince kesilmiş patates yapıyorum. onu deneyebilirsin :KK66:

yumurtaları illa haslamak mı lazım. yoksa melemen(menemen?) tarzı da kabul mu ? mısır unu bugday ekmegi de mi yasak ? (derdim mıhlama yiyebiliyor muyum diye ogrenmek:) )

bu leptin hormonunu bende merak ediyorum

baslayalım kaptan ya, ben bu hafta 100 gram verdim, 100 gram nedir ya :KK43:
Canim zahmet oldu sana da ama bulmussun, karataya bakalim radikal karar alacaksak da alalim artik cok dusundum:KK76:

evet canım malesef cips yedim dün gerçekten çökmüş vaziyetteydim emeğimin karşılığını alamamış olmak üzdü beni. Normalde cips tüketmiyoruz auda yılda bi kere alırım oğlumada. Hatta oğlum çok sevindi uzun zamandır yememişti. Neyse sanırım benim troidlerim yavaş çalışyo hemen randevu aldım bugün kan verdim baktırıcam artık. Ve spora başladım artık leslie ile yürüyüş yapıyorum diyetede tam gaz devam. Pes etmicem canım
Pes etme canim neyse gecmise takilmayalim artik :eek:

takılıyorum ben aslında buralarda şimdide kimse yok:-( bu arada loyalty88 loyalty88 bu etap bireysel 2.olmuşsun orda tanidik bir isim görünce cok hoşuma gitti darısı takımın da başına bize de tabi:-)

birde leptin hormonu mevzusu var karatay kitaplarını okumadım ama benim üniversitede ogrendigim kadarıyla halk arasında zayıflama hormonu diye biliniyor özellikle geceleri yani aksam vakitleri salgılanıyor bu yüzden geç vakitte yemek yediğimiz zaman leptin salgılanmasını engelliyoruz çünkü leptin hormonu belli saat yemek yenmediginde salgilniyor mesela yemeklerden 3-4saat sonra ve bildiğim kadarıyla karatay hocanın dediği mümkünse 3 ogun yiyin ara ogun yapmayın dediği durum buna dayanıyor çünkü ara ogun yapıp 2 saatte bir birşeyler yendiğinde leptin salgilanamiyor yağ yakimi yapılamıyor ben temel olarak bunu böyle biliyorum umarım yanlış hatirlamiyorumdur kitabı okuyan ve karatay yapan arkadaşlara selam olsun burdan:-)
Bilgiler icin tesekkur ederim tatlim, alip okumayi dusunuyorum ben ama roman gibi de okumamak lazim iste onu yapabilir miyim bilmiyorum, bugun markete gittik cipslere bi an yoneldim sonra tuttum kendimi almadim yemedim yemeyecegim ama kis sendromu yuzunden de bi hastalik hasil oluyor surekli anlayabilmis degilim. Yurumeye de calisiyorum aslinda ama beslenmeyle ilgili yanlis yapiyorum dun gece biseyler yedim mesela cok da kizdim sonra kendime ama is isten gectio_O

Bilgiler icin tesekkur ederim tatlim, alip okumayi dusunuyorum ben ama roman gibi de okumamak lazim iste onu yapabilir miyim bilmiyorum, bugun markete gittik cipslere bi an yoneldim sonra tuttum kendimi almadim yemedim yemeyecegim ama kis sendromu yuzunden de bi hastalik hasil oluyor surekli anlayabilmis degilim. Yurumeye de calisiyorum aslinda ama beslenmeyle ilgili yanlis yapiyorum dun gece biseyler yedim mesela cok da kizdim sonra kendime ama is isten gectio_O
bende bildiğim halde bildiklerimi uygulamıyorum tam olarak bende asure yiyip durdum bu hafta o kadar cok varki dagittigimiz halde hala var ve hayır diyemiyorum yine yedim bugün ve bende sinir oldum sonra:-( ben aslında tam olarak sürekli kaçamak yapmasam şimdiye hedefime ulasmistim ben kilo vermeye karar verdiğimde tam 1yıl önceydi buraya ilk kayıt olduğum zaman 74 kiloydum burda günlükleri yarismalari falan takip ederek 69 u gördüm sonra sınav falan biraktim bu ay tekrar karar verdiğimde 70tim kilo almamisim sevindim çünkü kaldığım yerden devam ediyormuş gibi hissediyorum:-) ama bu tatlı işine çare bulamıyorum ışte ama bu kez pes etmeyecegim oyle yada böyle tatlılara savaş aciyorum:-)

kızlar sanırım ben ara vermek zonunda kalıcam? öyle bir şey yapma şansım var mı yoksa direk takımdan mı çıkmam gerek

Kuru kayisi kuruyuncq karariyor ya kayisi digerleri turuncu oluyor haliyle bu dogal olani sanirim:KK52:

jet anne :KK54:

Karataya yonelis mi seziyorum:KK52:

suyu artirmalisin canim:KK51:

ok sozunu tut tatlim yeme cok:KK60:

insallah canim:emir_bebek:

bu da bir yonte tabi ki:KK76:
aa bilmem ki canm öyle mi diyosun karatay hakkında cok bilgim yok aslında..

dünkü menumu paylasayim garip bir menü oldu farkındayım akşama kadar hastaneye gidip geldik annemle önemli birşey değil ama tahlil falan git gel yaptık komşuda yemek yedik anca bu kadar oldu:-)
kahvalti: 2dilim ekmek(beyaz ekmek mecburen) 1orta boy patates kızartması domates salatalık 2çay kaşığı bal 4 yeşil zeytin beyaz peynir kibrit kutusu büyüklüğünde ( kahvaltıda ne yemisim ya yazarken farkettim:-))
öğle:bir tabak kıymalı makarna tahminen 8-9yemek kaşığı kadar
ara: 1mandalina 1parça ayva
aksam: yarım dilim ekmek 2 kepçe çorba
2lt su
dün sabah 50 dk aksam 50dk yürüdüm hastaneden eve yorgunluktan uyuyakaldim aksam simdi diyeceksiniz niye yürüdün o kadar sabah yürüyüşte olsun diye isteyerek yürüdüm aksam otobüsü kaçırdık annemle yarım saatte bir geliyor otobüs annemde yurumeyi cok sever yuruyelim dedi yurudukte yürüdük ama:-)
canm kızartma dışında güzel bence menün :)

Selam kızlar günaydın menüler paylaşılmış çok güzel menüleriniz kızlar afiyet olsun. Benimde dünkü menüm
Sabah
1.5 dilim kızarmış salçalı ekmek
Peynir
4 adet zeytin
Domates biber roka maydanoz
Şekersiz limonlu çay

Ara
Limonlu yeşil çay

Öğle
1 kase yoğurtlu makarna
Şekersiz limonlu çay

Akşam