Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

dünkü menüm
Güne başlarken bir bardak ılık elma sirkeli su
09.00 peynir,zeytin,1 yumurtadan omlet, 2 dilim buğday ekmeği, 2 br çay, domates peynir 1tk bal
12.00 3 top hindistan cevizli bir tatlı 1 büyük bardak yeşil çay 3 kaşık kadar barbunya yemeği 1küçük dilim ekmek
17.00 1 kase barbunya, 1 kase salata, 1 dilim ekmek
19.00 1/2 dilim havuçlu cevizli kek 2 br şekersiz çay 2 erik
23,00 (çok acıktım ve bebişe süt olsun diye)1 br süt ve 1 lokma peynir ekmek
3 lt su
spor yok

Kızlar günaydın. Dünkü menüm
Kahvaltı : 1 simit+pınar beyaz
Öğle: 1/2 kase sebze corbası, döner, salata
Ara: form mısır ve pirinç patlağından 2 tane
Akşam: 1 çerez tabağıyla çerez(fındık, fıstık, badem, ceviz karışık), 1 elma
Ara: 4-5 dilim karpuz
Su:1 litre( çay içtiğim günlerde çok az içiyorum)
Spor 45 dk yürüyüş.

Leyla
Suyun dışında güzel bir menü,:KK9:
banada yürüyüş nasip et Allahım, çok özledim şöyle açık havada yürümeyi:KK16: ben ancak 20 dk evde yürürüm leslie ile.

günaydın

dünkü menüm

sabah bir dilim ekmek,ince dilim beyaz peynir,domates ,salatalık,ççay şekersiz

ara yok
öğle bir kase domates soslu bulgur köftesi,1 un kurabiyesi,bir dilim halleyli pasta,çay şekersiz

ara 6 erik

akşam bir kase erişte,1 kaşık yoğurt

sporumu yazmayı unutmuşum:)
yeni başladığım için 3 set 1o tekrar yaptım,kol ,bacak ,üst ve alt karın,sırt çalıştım bu gün her yerim ağrıyor
:KK9::KK9: bence güzel bir menü. sporu nereden yapıyordun sen zeynepver? video ile mi.

günaydın sevgili arkadaşlar,
Dün sabah 62,3 iken bugün sabah 61,4 görünüyorum. hem sevindim hem üzüldüm. bu vücudumun çok su topladığına işaret ediyor. doğum sonrası geçici bir şeydir umarım. böyle bir durum yaşayan var mı doğum yapmış arkadaşlara sorayım?
doğum yapalı ne zaman oldu canım ben doğumdan hemen sonra ilk ay tam 7 kilo birden verdim ve diyette yapmadım eğer bebişini düzenli ve yeterince emziriyorsan ilk altı ayda hamilelik kilon gidiyor daha sonra yavaş yavaş veriyorsun eğer hamur işini abartmassan

bu arada herkese günaydın kızlar dün doktora gittim ve tartıda tam 85,2 çıktım ve kendime inanamadım şu an bulutların üstündeyim sadece birazcık kendimi sıktım ve sonuç mükemmel inşaallah hep bu şekilde kilo veririm taki 65 i görene kadar
Dün hiç uğrayamadım sabah 9 da hastanedeydim ve akşam 5 de eve geldim
dünkü menüm
sabah bir haşl yumrt + 1 kk peynir +1 dilim tam buğday ekmeği+ 1 bitki çayı
ara da sadece su içtim
öğle : maalesef dışarıdaydım 3 köfte kadar et döner + salata + 1 sandiviç ekmeği
ara da bir şey yemedim zaten akşama kadar öğle yemeğini zor erittim inanın hasteneyi 10 defa turladım kalori yakmak için zaten oturacak yer yoktu eve vardığımda ayaklarım yanıyordu
akşam 5 adet mercimek köfte az turşu ve 2 bardak ayran 1 yaprak marul

doğum yapalı ne zaman oldu canım ben doğumdan hemen sonra ilk ay tam 7 kilo birden verdim ve diyette yapmadım eğer bebişini düzenli ve yeterince emziriyorsan ilk altı ayda hamilelik kilon gidiyor daha sonra yavaş yavaş veriyorsun eğer hamur işini abartmassan

bebeğim bir aylık oldu dün. ilk doğumumda bu söylediğini tecrübe ettim aslında, kızım kilo almıyordu sütümü arttırmak için ne bulduysam yeme yanlışını yaptığım için doğum kilomun üzerine kilo aldım. bebek 4 aylık olunca kilosu normale döndü ama sütümü arttıran fazla yemek değil , ailemin yanına gitmemle yükselen moralimdi.
şimdi o hatayı yapmamaya çalışıyorum. sağlıklı beslenmeye çalışıp bol sıvı alıp moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum. İnşaallah bu sayede hızlıca veririm tüm kilomu. doğumdan hemen öncesi 69 kiloydum.

bu arada herkese günaydın kızlar dün doktora gittim ve tartıda tam 85,2 çıktım ve kendime inanamadım şu an bulutların üstündeyim sadece birazcık kendimi sıktım ve sonuç mükemmel inşaallah hep bu şekilde kilo veririm taki 65 i görene kadar
Dün hiç uğrayamadım sabah 9 da hastanedeydim ve akşam 5 de eve geldim
dünkü menüm
sabah bir haşl yumrt + 1 kk peynir +1 dilim tam buğday ekmeği+ 1 bitki çayı
ara da sadece su içtim
öğle : maalesef dışarıdaydım 3 köfte kadar et döner + salata + 1 sandiviç ekmeği
ara da bir şey yemedim zaten akşama kadar öğle yemeğini zor erittim inanın hasteneyi 10 defa turladım kalori yakmak için zaten oturacak yer yoktu eve vardığımda ayaklarım yanıyordu
akşam 5 adet mercimek köfte az turşu ve 2 bardak ayran 1 yaprak marul

diyetisyene mi gidiyorsun nisse? menünü beğendim, az bile yemişsin :KK1:

diyetisyene mi gidiyorsun nisse? menünü beğendim, az bile yemişsin :KK1:

Dün gittim canım öğlen abarttım evet ben almadım yanımdaki arkadaş ısmarladı benim haberim yoktu mecbur kaldım ama söylene söylene yedim ve eritmek için tam 3 saat bir oyana bir buyana hastaneyi hatmettim 3 farklı doktora gittim de

bebeğim bir aylık oldu dün. ilk doğumumda bu söylediğini tecrübe ettim aslında, kızım kilo almıyordu sütümü arttırmak için ne bulduysam yeme yanlışını yaptığım için doğum kilomun üzerine kilo aldım. bebek 4 aylık olunca kilosu normale döndü ama sütümü arttıran fazla yemek değil , ailemin yanına gitmemle yükselen moralimdi.
şimdi o hatayı yapmamaya çalışıyorum. sağlıklı beslenmeye çalışıp bol sıvı alıp moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum. İnşaallah bu sayede hızlıca veririm tüm kilomu. doğumdan hemen öncesi 69 kiloydum.
canım benim yaa kıyamam ben ilk aylarda çok sıkıntı ettim aynı ben de bebeğimi 3 aya kadar emziremedim 7 aylık doğdu, sarılık oldu, ilk bir ay kilo almadı ve 45 günlükken fıtık ameliyatı oldu .bir de Allah razı olsun kaynana dırıltısı sonra gelsin depresyon ama Allah'a Şükür ki Annem var o olmazsa ben mahvolmuştum 2.5 aylık olana kadar anneme gidemedim en son isyan bayrağını çektim 10 günlüğüne gittim ve onun sayesinde bebeğimi emzirmeye başladım. bu süre zarfında hep sütümü sağmak zorunda kaldım kesilmesin diye ve bebeğimi biberonla besledim.Bebeğimi emzirmeye başlayınca sütüm de arttı moralim de düzeldi.
Sana tavsiyem doktorlardan başkasını dinleme ne olursa olsun bebeğini emzir ve onu emzirirken sadece onu düşün ve büyüdüğünü hayal et Sana tavsiyede bulunanlara da hemen inanıp doğru bildiğinden şaşma ve internetten sürekli araştır doktora da danış ne olrsa olsun. Bir de son tavsiyem kimseyi kırmadan söylediklerini gülümseyerek dinle doğru olanını yap olmayana da gül geç sakın kafana takıp moralini bozma Çünkü çevrendekilerle yaşadığın en ufak bir sorun sana ve bebeğine yansır
Eğer takıldığın en ufak bir şey olursa bana sorabilirsin Maalesef yaşadıklarım kötü de olsa benim birçok şey öğrenmemde vesile oldu.
Bu arada beni yanlış anlama benim çok canım yandığı için bu konuda çok hassasım kim olursa olsun yardımcı olmak istiyorum.

senin ilk değil galiba benim ilk çocuğum sen benden daha tecrübelisindir bu konuda neyse Allah bütün Annelere yardım etsin

senin ilk değil galiba benim ilk çocuğum sen benden daha tecrübelisindir bu konuda neyse Allah bütün Annelere yardım etsin tabiki iyi kalpli olanlara

Tünaydınlar kızlarr.. ve hayırlı cumalar diliyorum.. içimden hiçbişey yapmak ders çalışmak falan bişey gelmiyor.. boşboş yatasım var gün boyu havada kapalı ondan olabilirr..
Dünkü menüm;
Sabah;
Yarım simit, şekersiz çay
Öğle;
7kaşık yeşilfasulye yemeği
1dilim ekmek 1çay b.yoğurt
Ara;
Şekersiz çay 2incir 2kuru üzüm
Ara;
Form bisküvi
Akşam;
2dilim pizza
2küçükbardak ayran
2lt su 3mil yürüyüş

Merhaba arkadaşlar
Ben 3.takımdan geliyorum bu haftaki hedefimi tutturamadığım gibi bide + çıktım, aslında kaçamak yapmadım ama düzensiz ve az yedim arkadaşlarım beni uyardı metabolizman yavaşlar diye ama dinlemedim sonuç ortada vereceğime 400gr aldım. Tüm takım arkadaşlarımdan özür diliyorum bu hafta düzenli menü paylaşıp spor yapacağıma söz veriyorum

Merhaba arkadaşlar
Ben 3.takımdan geliyorum bu haftaki hedefimi tutturamadığım gibi bide + çıktım, aslında kaçamak yapmadım ama düzensiz ve az yedim arkadaşlarım beni uyardı metabolizman yavaşlar diye ama dinlemedim sonuç ortada vereceğime 400gr aldım. Tüm takım arkadaşlarımdan özür diliyorum bu hafta düzenli menü paylaşıp spor yapacağıma söz veriyorum

Insallah canim, basarilar diliyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba arkadaşlar

Başarılar ve sağlıklı günler...

senin ilk değil galiba benim ilk çocuğum sen benden daha tecrübelisindir bu konuda neyse Allah bütün Annelere yardım etsin
tavsiyeler için teşekkürler. tebrik ederim bende seni biberondan sonra anne sütüne alıştırmak için epey gayret etmişsindir. bende sonuna kadar anne sütü taraftarıyım ilk kızım minumumun altında seyrediyordu ben ısrarla anne sütüne devam ettim 4. aydan sonra çok iyi toparladı. 2 yaşına kadarda emzirdim. emzirmenin yardımı ıle tüm kilolarımdan kurtulup doğum öncesi kilomun altına düşmüştüm. bir emzirmede 450 kalori yakılıyor buda 45 dk plates yapmaya denk. 2. bebekte insan biraz daha rahat oluyor maaşallah bu kızımda çok daha kafam rahat.
seninki kaç aylık şimdi? inşaallah hedefine ulaşmanda küçüğünün yardımı büyük olacak :KK12:

Tünaydınlar kızlarr.. ve hayırlı cumalar diliyorum.. içimden hiçbişey yapmak ders çalışmak falan bişey gelmiyor.. boşboş yatasım var gün boyu havada kapalı ondan olabilirr..
Dünkü menüm;
Sabah;
Yarım simit, şekersiz çay
Öğle;
7kaşık yeşilfasulye yemeği
1dilim ekmek 1çay b.yoğurt
Ara;
Şekersiz çay 2incir 2kuru üzüm
Ara;
Form bisküvi
Akşam;
2dilim pizza
2küçükbardak ayran
2lt su 3mil yürüyüş

KPSS ye hazırlanıyordun değilmi? bende kaydımı yaptım ama kitap kapağı açamadım henüz :KK50: şu form büskivi yerine 2 incir daha yesen daha iyi olurdu bence :KK34: paketlenmiş gıdaların içindeki katkı maddeleri yağ hücrelerinin üretilmesine neden oluyor. kilo verildiğinde ise bu hücreler yok olmuyor sadece içleri boşalıyor. diyet dönemi sonrası kilolar hemencicik geri geliyor.
inciri sormuştun geçen gün tatlı niyetine incir hurma çok iyi bir alternatif bence.

Suyun dışında güzel bir menü,:KK9:
banada yürüyüş nasip et Allahım, çok özledim şöyle açık havada yürümeyi:KK16: ben ancak 20 dk evde yürürüm leslie ile.

:KK9::KK9: bence güzel bir menü. sporu nereden yapıyordun sen zeynepver? video ile mi.

yok canım videoyla değil istersen videoylada yaparsın,

Selam kızlar bugün hiç uğrayamadım size nobetten çıktım kankimle çarşıya çıktım sinema yemek falan geze geze eve geldik akşamda bizdeler yemeğe. Pek ugrayamam gece gelirim artık.

X