Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

dün sizinle de paylaştım.BMR değeri önemliymiş kızlar..şimdiii...bende boy 157 cm..kilo 68...yaş 41..şu yukarıdaki hesaplamalrı kullanınca günlük kalori değerim 1677 çıkıyor..BMR ise1397..yani bu 1397 nin en az 500 altında almalıyım ki yağdan kilo verebileyim..doğru mu anlamışım......

ama sen hep oturuyormusun ki???

bazal metabolizma hiç bir şey yapmıyorken ki harcadığımız kalori diye biliyordum ben :S dur o yazdığını tekrar okuyayım yanlış mı anlamışım????

BİZİM TAKIM ÇOK YOĞUN BU SIRALAR bende pek giremiyoum

melek nerelerde bende merak ettim 2haftadır yok

nesli sağol kızım daha iyi toparlanıyor

ısırgan otu ve hardal metabolizmayı hızlandırıoyr deneyelim bence

ama sen hep oturuyormusun ki???

bazal metabolizma hiç bir şey yapmıyorken ki harcadığımız kalori diye biliyordum ben :S dur o yazdığını tekrar okuyayım yanlış mı anlamışım????

1397 nin 500 altına inersem beni belediye bile toplayamaz:KK53:açlıktan ölürüm yaa..neyse bu hafta 1200- 1300 arası yiyeyim diyorum..1200ün altına inesim yok..kilo vermem duruncaya kadar böyle devam edeyim..

Selamlar nasılsınız nasıl gidiyo bakalım çok kaçamak yapmayın :KK70:
Bir öğretmenim vardı saolsun bana hep kilo almak istemiyosan yapacagın her kaçamagın vücuduna
yapıştıgını düşün derdi hehhe 1 aydır tık yok arkadaşlar fln ucundan bak tadına
diyolar ıı olmaz diyorum yaza kadar bakalım nolucak :KK70:
bu arada yeni bir diyete başlicam yarın 3 4 gün yapim bakim fayda ederse sizlerede söyliycem çok zor
degil bence ama bakalım herkese iyi forumlar :))

günaydın hepinize:KK3::KK3:güzel bi gün olur inş.:KK34::KK34:

ben nihayet tekrar eksiye geçmeye başldım,ohhh keyfim dahada bi yerine geldi,bakalım cumaya sonuç ne çıkacak:26::26:

sizce 1 porsiyon kadınbudu köftede kaç tane vardır:26:

tam bi bilgim yok ama 3 taneyi geçmez heralde :44:

ben nihayet tekrar eksiye geçmeye başldım,ohhh keyfim dahada bi yerine geldi,bakalım cumaya sonuç ne çıkacak:26::26:

Günaydin canim :KK17:
ne güzel, darisi bana sabah hala 66.2'de sürünüyodum :KK19::KK19:
spor yapamadim henuz bu hafta, persembe cuma gidicem insallah :KK31:

merhaba kizlar nasilsiniz?
sonunda soyle evimde yayilip gecirecegim bir gunum oldu :21::21:
kahvaltimi biraz gec yaptim
buzdolabimi duzenledim :KK76::KK76:
sanki evcilik oynuyormusum gibi geldi :KK55::KK55: :KK9:
cok eglenceli saklama kaplari rengarek olunca dolabim cok neseli oldu :131::131:
:124::124:
simdi yesil cayimi aldim sizlerleyim :126::126:

kahvaltim
roka maydanoz
peynir kasar peyniri
siyah ve yesil zeytin
5 badem
2 kayisi
1 dilim ananas
1 dilim cavdar ekmegi ve yesil cay

ogle salata ve kofte dusunuyorum

aksamda pazi kavurmasi yogurt

ANASIN FAYDALARI

Değerli mineraller ve vitaminler deposu:
Pürüzsüz bir cilt için, demir;
Güçlü saç-tırnak ve cilt için, kalsiyum;
sağlıklı cilt ve göz için, vitamin A;
hücrelerin çoğalmasını sağladığı için, vitamin B ve
cilt deki kollagen oluşumu için vitamin C içeriyor.

Protein sindiren ve zayıflamayı sağlayan enzim olan bromelain sayesinde sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, vücutta meydana gelebilecek olan iltihapları ve şişkinlikleri de etkili bir biçimde azaltır. Özellikle sinüzit, bademcik iltihabı, gut hastalığı, mafsal iltihabı ya da yaralanma veya ameliyatlardan sonraki iyileşme dönemlerinde ananasın faydalı olduğu bilinmektedir.
Bromelain, vücudun su tutmasını azaltır, iltihapları giderir,
Aşırı trombosit yapışkanlığını önlediği için doğal bir kan incelticidir.
Ancak bromelainin kan inceltici ilaçlarla beraber kullanılması tavsiye edilmez.
Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar oluşturabilir veya kalp hızını yükseltebilir.
Ananas, az bulunan bir mineral olan manganezin mükemmel bir kaynağıdır.
Anti oksidan koruma sağlar ve bağışıklık sisteminin destekçisidir.
Sağlıklı bir diyet meyvesidir.
Ananas kilo verdirir. Ananas insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bütün vitaminleri ve 16 doğal mineral içerir. Ananasın kilo verdirmedeki sırrı ise zengin suyunda saklıdır.
Ananas suyu vücuttaki yağı etkili bir şekilde eritebilir.
Dolayısıyla her gün yemekte ananas ya da ananas suyu tüketilebilir.
Ancak yemeden önce ananası tuzlu suda yarım saat bekletmek gerekir.

Mide ve bağırsakları temizler. Ananas etin sindirilmesinde yardımcı olabilir.
Ananasta bulunan protein mayası, yemeklerdeki proteinleri etkili bir şekilde çözümleyerek mide ve bağırsakları hareketlendirir.
Cilt ve saçı güzelleştirir.
Ananasın içerdiği zengin B vitamini cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve saçı da parlatır.
Bunun yanı sıra ananas stresin giderilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine de yardımcı olur.
Tansiyon ve kandaki yağ oranını düşürür.
Ananas kan dolaşımını hızlandırarak hem tansiyonu, hem de kandaki yağ oranını düşürmede etkili olabilir. Ananas, vücutta yağ birikimini de önler.
Nezleye karşı birebirdir. Ateş, öksürük ve boğaz ağrısı nezlenin en önemli belirtileridir.
Bu durumda, yatakta dinlenmenin yanı sıra bir bardak taze ananas suyu da içilebilir.
Çünkü ananas suyu ateşin düşürülmesi ve nefes borusu enfeksiyonunun önlenmesinde de etkilidir.
Tıbbi araştırmalara göre, eskiden beri insanlar, boğaz ağrısı ve öksürüğü ananasın içerdiği protein mayasıyla gidermeye çalışmıştır.
Beyne giden kan yollarını temizler ve beynin kan dolaşımını arttırır.
Ananasın son yapılan araştırmalarda doğal yapısında bulunan bromelain enziminin CCS molekülünü içerdiği ve bunun da kansere karşı insan vücudunun bağışıklık sistemini harekete geçirdiği kanıtlandı. Bromelain, vücuttaki proteinleri ayrıştıran ve sindiren bir enzim olduğundan hazmı kolaylaştırır, mide asidini düzenler. Kemik ve eklemlerdeki kireçlenmeyi önler. Alerjilere karşı korunma sağlar. Ananasın içindeki enzimlerin yağ yakma özelliğinin olması kozmetik sektörünün de bu meyveye olan ilgisini giderek arttırıyor. İdrar söktürücü etkisi nedeniyle vücuttaki toksinlerin atımına yardımcı olduğundan selülit tedavisinde de kullanılıyor.
Ananasın içindeki enzimler, protein sindirimini hızlandırdığından oldukça doyurucudur.

gunaydin canim cok sevindim darisi benim basima tartilmayi sevmiyorum hafta arasi ama az once cok moralim bozuldu tarti neredeyse 76 i gosterecek az daha ugrassam :KK43: ne yapacagim bilmiyorum bende esra gibi elma diyetimi yapsam :26::26:

tam bi bilgim yok ama 3 taneyi geçmez heralde :44:

Günaydin canim :KK17:
ne güzel, darisi bana sabah hala 66.2'de sürünüyodum :KK19::KK19:
spor yapamadim henuz bu hafta, persembe cuma gidicem insallah :KK31:

çiğdemcim aslında bende hala çizelgeme göre artıdayım ama pazartesi gününe göre baya bi eksideyim:KK1::KK1:nasıl kilo aldıysam artık:KK53:
sporamı gidiyosun canım,ne kaa güzel,bende bi türlü spor işini oturtamadım:KK34:
merhaba kizlar nasilsiniz?
sonunda soyle evimde yayilip gecirecegim bir gunum oldu :21::21:
kahvaltimi biraz gec yaptim
buzdolabimi duzenledim :KK76::KK76:
sanki evcilik oynuyormusum gibi geldi :KK55::KK55: :KK9:
cok eglenceli saklama kaplari rengarek olunca dolabim cok neseli oldu :131::131:
:124::124:
simdi yesil cayimi aldim sizlerleyim :126::126:

elifcimm hoşgeldin,insanın kendi evi gibisi yok dimi,bende ennemde kaldım bir haftada,ne kadar orda rahatta olsan kendi evin gibi olmuyo:KK23:

kahvaltim
roka maydanoz
peynir kasar peyniri
siyah ve yesil zeytin
5 badem
2 kayisi
1 dilim ananas
1 dilim cavdar ekmegi ve yesil cay

ogle salata ve kofte dusunuyorum

aksamda pazi kavurmasi yogurt

evine geçince hemen düzeninde eski haline gelmiş,afiyet olsun canım:KK56::KK56:
arkidisler nirdesinüüüzzzzzzz :KK6::KK6:

ben buralardayım ama kızlar maalesef yok:KK19::KK19:

çiğdemcim aslında bende hala çizelgeme göre artıdayım ama pazartesi gününe göre baya bi eksideyim:KK1::KK1:nasıl kilo aldıysam artık:KK53:
sporamı gidiyosun canım,ne kaa güzel,bende bi türlü spor işini oturtamadım:KK34:

elifcimm hoşgeldin,insanın kendi evi gibisi yok dimi,bende ennemde kaldım bir haftada,ne kadar orda rahatta olsan kendi evin gibi olmuyo:KK23:

evine geçince hemen düzeninde eski haline gelmiş,afiyet olsun canım:KK56::KK56:

ben buralardayım ama kızlar maalesef yok:KK19::KK19:
ya bende sporu duzenli hale getiremiyorum bir spor salonuna yillik yazilacaktim esim dedi ki sen hergun spora gitmezsin :KK53:
evinde kosu bandin var onda duzenli kosmuyorsun :KK50:
ama yine de sen bilirsin dedi ne yapsam bilmiyorum :26:

neyse kimse gelmeyecek gibi bende arkadaslarimi cagiriyim canim sıkıldı :KK60:
yalnizligi isteyip yalniz kalamayan kac kisi var :KK3::KK3:
optum sizi ogle yemegi hazirlamaya gidiyorum :KK54::KK54::KK54:

ya bende sporu duzenli hale getiremiyorum bir spor salonuna yillik yazilacaktim esim dedi ki sen hergun spora gitmezsin :KK53:

bende spor salonu çok istiyorum ama aynen devam konusunda sıkıntı yaşarım kesin:KK53::KK53:evde o kadar spor aleti var koyacak yer bulamadım,balkona koydum bende iyice tozlandılar valla:KK1::KK1:

sadece yürüyüş yapabiliyorum elifim,ama bu aralar hava buzz gibi eve tıkılıp kaldık:KK50::KK50:

ya ben gittim 1 ay ama devam konusu gerçekten zor yazın daha kolay oluyor yinede kışın hasta oluyorsun gitmiyorsun soğuk oluyor terli çıkarım diye gitmiyorsun yazın daha kolay yazın da ben spor salonuna gideceğime denize giderim diyorum. plaj spor salonundan yakın :)))

bende spor salonu çok istiyorum ama aynen devam konusunda sıkıntı yaşarım kesin:KK53::KK53:evde o kadar spor aleti var koyacak yer bulamadım,balkona koydum bende iyice tozlandılar valla:KK1::KK1:

sadece yürüyüş yapabiliyorum elifim,ama bu aralar hava buzz gibi eve tıkılıp kaldık:KK50::KK50:

yürüyüş bandımı da sığdırmadı eşim bir yere salonda olmaz oraya koyma derken yatak odasında aldı soluğu küçücük odada tek başıma zor geldi onu bile yapamadık askı olarak kullandık.

ben anladım ki bu zayıflama gerçekten şans işi :)))) çünkü birsürü mazeret var her anında önüne çıkabilecek şeyler var bazen sinirlenip üstesinden geliyorsun bazen hayatın akışına kapılıp gidiyorsun eğer vereceğin kilo 5-6 kg birşey ise hadi yapıyorsun daha fazlası için daha fazla azim daha fazla motivasyon gerekiyor off offffffffffffffff :) neyse öylede böylede gidecek bu kilolar bakalım ne zaman:emir_bebek:

selamlar nasılsınız bakalım öğünlerinizi atlamayınnn :KK70:
biraz üşütmüşüm su içesim fln yok ama mecbur :KK43::KK43:

X