Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

çok severim ben bu lahanacığı.ama yılda bir kere yiyebiliyorum.o da gittiğim oteldeeşimle oğlum oradayken bile bana inanamaz gözlerle bakarlar.bi kere pazarda alacak oldum.normalde anlaşamazlar ama bir anda müttefik oldular

Son düzenleme:

bu PDR ne abla ilk defa duydum

way be 2 kg kaybettin bu süper

aynen çok güzel ama şöyle birşey var diyete 5 şubatta başladım
her ay 8 kilo vermem gerekiyo 5 marta kadar 3 kilo nasıl vericem
bakalım 5 marta kadar kaç olurum 1 hafta var (
sende durumlar nee

Son düzenleme:
slm kızlar güzel bır hafta diliyorum .. yarın kursum var yatmadan bır bakım arkadaşlarıma dedım

2013-03-03 tarihli kaloricetvelinizMiktarKalori

[2]Badem10 gr (adet)57

[3]Ayran1 ADET92

[4]Marul Salata1 PORSİYON93

[5]Zeytinyağlı Ispanak0.50 PORSİYON106

[6]Tavuk Sote0.50 PORSİYON115

[7]Elma1 ADET60

[8]soda limonlu1 adet68

[9]Çavdarlı Ekmek1 DİLİM55

[10]Taze Kaşar1 DİLİM49

[11]Sucuk20 GRAM90

[12]Yeşil Zeytin3 adet21

[13]Beyaz Peynir30 GRAM75

Toplam :1060 kal.

bol su ....1 fıncan yeşilçay 80 dak yürüyüş ben bu hafta 1600 beslenım dedım ama malesef alışmışım topladım 1060 çıktı bakalım yarın ne olacak :44:

günaydın kızçelerimmgüzelmi güzel bi hafta olsun hepimiz için

ben haftasonu içime kaçan öküzü çıkartmakla meşgulüm şu andacumartesi kocişim geldi,pazarda kahvaltıyı dışarda yaptık,sonra alışverişte elim hep çikolata abur cubura gitti,biraz abarttım neyse sabah tartı beni kendime getirdibugünü hatta bu haftayı oldukça hafif geçiricem

bi kez daha anladımki burdan ayrılmak hiççç yaramıyo bana

kızlar maalesef bu hafta sonuncu olduk,haftalardır üst sıralarda yokuz,biliyorum hepimizin sıkıntıları oldu ama artık gerçek anlamda toparlanmamız lazım,bende elimden geldiğince burda olucam,bu hafta herkes önce kendi için sonrada takımı için bişeyler yapsın olmazmı

bu arada şubat ayı bireysel listeside yayınlandı,özellikle esracım seni çok tebrik ediyorum ilk 10 dasın

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...gune-kadar-kac-kilo-verdi-7.html#post29124657

gunaydın kızlarrrr
haydı bakalım bomba bir hafta olsunhepımız için
ben dün regl oldum,bu hafta spor ve su ile hatta bide yeşilçay ile dezavantajımı avantaja çeviricem:)
neslicim baktım bireyseldekı sıralamama
ben bır zamanlar 102ydim,gerçekten şuan şaka gibi:)
gerçi çokta sevınmemek lazım 2-3 ay sal kendımı ye hominigırtlak geri dönersın yanı cokta zor degil:)

aynen şekercim bizim bünyeler maalesef yediğini inkar etmeyenlerdenbiz ömür boyu dikkat etmek zorundayız yediklerimize,bende 2-3gün bozdum hemen 2 kg farketti,biliyorum yarısı ödem ama böyle 1-2 hafta devam etsem tekrar 80 lerin üst sıralarını zorlarım

bu arada artık diyetisyene gitmicem,sıkıldım,ben ondan daha çok şey biliyorum,ve kesinlikle bünyemi daha iyi tanıyorum,ben takımımla daha çok kg veririm eminim

aynen çok güzel ama şöyle birşey var diyete 5 şubatta başladım
her ay 8 kilo vermem gerekiyo 5 marta kadar 3 kilo nasıl vericem
bakalım 5 marta kadar kaç olurum 1 hafta var (
sende durumlar nee

kızz 1 ayda 8 kilo biraz çok değil mi şimdi ne yalan söyleyeyim hedefi yüksek tutman çok güzel ama olmazsa da sakın hevesin kırılmasın o kilo şu an senin düşmanın dostun değil sen ne kadar gitmesi için savaşıyorsan oda kalmak için savaşacak... :)

bunu bende yaşadım diyetisyen 1700 kalori yapacaksın dedikten sonra bıraktım kalori toplamayı çünkü topluyorum topluyorum 1200 çıkıyor :)

ohh sonunda geldi eminim bak o işten gelen stresin bile dağılacaktır :) stresin dağılacak diye dışarlarda almışsınız be güzelim soluğu dışarda kahvaltı helede açık büfe kahvaltı benim en azılı düşmanım şundan bundan az az derken hem ölçü kaçıyor hemde akşama kadar az az şundan bundan yiyorsun alışkanlıkla olsun sen telafi edersin... içelim bol bol sularımızı gitsin kötü yağlargelsin su gibi berrak dümdüz tenler

büyük başarı güzelim ama dediğin gibi iplerin ucunu tutmazsan dönüşü de şaka gibi :)

birde bozduğumda dikkat ediyorum da ben ilk gün bozduğumda karnımda aynı düzlük duruyor hani değişim olmuyor ona güvenerek 2. günde bir aşırılık oluyor o gün farkedip hemen toparlarsan iyi 3. 4. güne bırakırsan birde noluyor yahu durumuna geliyorsun :S
az çok tanıdık kendimizi de ah ahhhhhhhhh

Bakalım ben diyeti bozmadıktan sonra çok fark
edicegini sanmıyorum biraz yürüyüş eklemeye
çalışıcam

bu PDR ne abla ilk defa duydum

psikolojik danışman demek canım..okullarda olması lazım..çocuğa destek verir,gerekirse öğretmenle arasında köprü olur..inşallah okulunuzda vardır

tünaydın kızlar..dün ben de cozuttum..pazara gidelim dedim eşime..hatta edanın bahsettiği lahanacıklardan aldım:)yeşillik aldım bol bol..diyeti rahat yapayım diye..ama akşam taze naneyi görünce canım çiğ köfte çektiazıcık yerim demiştim ama mübarek tabakta durduğu gibi durmuyor:))
neyse dünü geçtim.....bugün yeni bir gün önümüze bakalım demi:))bu akşam hafif yicem ve saat 7 de yeme-içme işi bitmiş olcak..söz....

ALINTIDIR........
Günlük yaşantınızda yaptığınız her işte, hatta sadece nefes alıp verirken bile enerji harcarsınız. Bazal Metabolik Oran (BMR - Basal Metabolic Rate) bütün gün yataktan çıkmadığınız takdirde yaktığınız kalori sayısıdır.

BMR formülü boyunuz, ağırlığınız, yaşınız ve cinsiyetinize göre hesaplanır. Bu hesaplama sadece kilonuza dayanarak günlük kalori ihtiyacınızın hesaplanmasından daha doğru sonuç verir. Dikkat ederseniz, yaşınız ilerledikçe istediğiniz herşeyi yiyerek yine de zayıf kalmak gittikçe zorlaşır. Bunun sebebi yaşınız ilerledikçe BMR değerinizin düşmesidir. Benzer şekilde, kilo vermek için kendinizi aç bırakmak da BMR değerinizi düşüreceğinden, sizi kilo verme hedefinizden aslında uzaklaştırmış olur. Bunun yerine her gün biraz kardiyovasküler egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirmek BMR değerinizi yükseltir.

BMR değerinizi bilmek, "Harris Benedict" formülü ile birlikte vücudunuzun ihtiyaç duyduğu günlük kalori miktarını belirlemenizi sağlar. "Harris Benedict" formülü BMR değerinizi, günlük yaşantınızın hareketliliğine göre belirlenen bir "aktivite faktörü" ile çarparak her gün ne kadar kalori yaktığınızı ortaya çıkarır. Bu rakam kilonuzu korumak için besinlerden almanız gereken kalori miktarıdır. Böylece fazla kilolarınızdan sağlıklı bir biçimde kurtulmak için her gün almanız gereken kalori miktarını rahatlıkla hesaplayabilirsiniz.

Vücudunuzdaki her 1 kilogram yağ kütlesi ortalama 7.700 kcal enerji barındırır. Yani; besinlerden aldığınız kalori ile her gün harcadığınız kalori arasında 7.700 kcal fark yaratırsanız 1 kilogram kilo kaybedersiniz. Sağlıklı bir diyette bunun ortalama %75'i yağ, %25 ise yağsız dokudan (kas, su vb) oluşur. Bu kalori farkını sadece yediklerinizi azaltarak yapabilirsiniz. Fakat bu verdiğiniz kilolar içindeki yağ kaybı oranını %75'den aşağı doğru çeker ve kilo kaybınızın sürekli olmasını ve ulaştığınız kilonun korunabilir olmasını engeller. Bu yüzden sağlıklı kilo vermenin en iyi yolu, bir yandan diyet vasıtasıyla kalori alımınızı azaltmak, diğer yandan da düzenli egzersiz ile yaktığınız kalorileri arttırmaktır.

Verdiğiniz kiloların daha çok yağlardan oluşması için her gün kalori ihtiyacınızın en az 500 altında kalori almalısınız. Fakat bu fark 1000'i de geçmemelidir. Sağlıklı zayıflamak için haftada ortalama 0.75 veya en çok 1 kilogram kaybedecek şekilde bir diyet yapmalısınız. Çok hızlı verilen kilolar yağ dokusu yerine kas dokusundan gerçekleşir. Bu da sağlığınızla ilgili başka problemler doğmasına neden olur. Yemek yeme ve egzersiz alışkanlıklarınızda uzun soluklu devrimler yapmak sağlıklı kilo vermenin ve formunuzu korumanın tek yoludur.

Son düzenleme:
slm kızlar nasılmış benım fıstık arkadaşlarım ben çok ıyyım çok şükür güzel ve yorucu bır gundu ....

2013-03-04 tarihli kaloricetvelinizMiktarKalori

[1]Badem10 gr (adet)57

[2]Milföy2 ADET380

[3]Ayran1 ADET92

[5]Elma1 ADET60

[6]Izgara tavuklu sandviç0.50 ADET200.5

[7]Sütaş Ayran1 200 ml76

[8]Çavdarlı Ekmek2 DİLİM110

[9]vişne reçeli0.30 100 gr81.3

[10]Yeşil Zeytin4 adet28

[11]Beyaz Peynir30 GRAM75

Toplam :1310.8 kal.

boll su... 1 yeşilçay 45 dak yürüyüş...

kızlar merhabalarrrrrrrrrrr :)

cumadan cumaya gireyim dedim ama dayanamıyorum :) gündüzleri ders çalışıyorum en azından geceleri uyumadan gireyim dedim

esra :tebrik ediyorum sıralamadaki başarını canım :) darısı bizim başımıza

neslihancım : bende hafta sonu saldım bir saldımki sorma. çikolata yedim birde.... ama yarından itibaren yani salı günü 15 günlük kampa giriyorum

kendime hedefler koydum bakalım inşallah hırsım böyle devam eder... ben cok yavaş kilo verdim katıldıgımdan beri... amaabur cuburu kesip akşam 6-7 den sonra bir şey yemeyerek verdim. yani hiç zorlanmadım.tatlı istegim dışında....

ama biraz hızlandırmak istiyorum süreci umarım nisan sonuna kadar güzel bir sonuç veririm .mayısta deniz sezonunu acıcam cünkü

tabi sınava calışırken canım cok abur cubur çikolata istiyor ama hafta sonu yaptıgım kaçamak bana 15 gün yeter

edacım :senin yazdıklarını okumak bana cok zevk veriyor ..köşe yazısı gibi yazıyorsun uzun uzun ayrıntılı... bence kitap yazma fikrini hayata geçir

öpüyorum diger arkadaşlarımıda.... iyi geceler diliyorum ... sabah okuyacak olsanızda

gunaydin fistiklarrrrrrr
bugun kepenkleri ben acayim dedim hafta sonu kacamagi yaptik esimle dun gece gelebildik eve keyifler nasil?
gecmise bakip geliyorum

günaydın kızlar bu aralar pek giremiyorum ama nesli seninde dediğn gibi burdan ayrılmak yaramıyo bize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…