Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

bu iki canavarda benım bebelerim:)
henuz çocugum yok yegenlerımle idare edıyorum
oglumuz 13 olacak bu sene
kızımızda ramazanda dogdu,boncugumuz:))

Eklentiler

• $17022013459.jpg
    $17022013459.jpg
    24,8 KB · Görüntüleme: 58
  • $17022013461.jpg
    $17022013461.jpg
    25,8 KB · Görüntüleme: 49
  • $23022013472.jpg
    $23022013472.jpg
    22,1 KB · Görüntüleme: 58
  • $23022013471.jpg
    $23022013471.jpg
    42,9 KB · Görüntüleme: 50

valla abla 4 aydır maaş yok,ve mahkeme kararı ile iflas var ordada,daha doğrusu iflasın ertelemesi,kayyum atanacak ve o yönetecek,neyin ödenip ödenmeyeceğine o karar verecek,durum bu sefer takılmayacak gibi değil yani,bırakıpta gidemiyorum içerde hem maaş alacağım var hemde 13 yıllık tazminatım,gelde çık işin içinden yani:KK53::KK53:

hal böyle olunca stres sıkıntı diyetimede adapte olamıyorum,öğlenleri salata yapmak bile gelmiyo içimden,ama toparlanmam lazım:26::26:

evet haklısın bu kötü bi durum..ben özel sektörde çalışmadım ama mesela sen bu arada başka bi işe girsen..özlük hakların korunmaz mı..o parayı ve tazminatı alamaz mısın..
özgür yaratıcıdır esra evet.ama inan her çocuk böyledir..ben ne hikayeler duyuyorum bilsen:KK1:

kızlar merhaba bu hafta artıdayım özür dilerim herkesten 4 gündür uyumuyorum kızımın ateşi 39 dan aşağı düşmedi hergün hastanedeydik daha bugün düştü ateşi doğru düzgün diyet yapamadım haftaya toparlarım inşallah

bugün kızımın veli toplanyısı vardı oraya gittim velinin biri anlattı öğretmen kızımı dövüyormuş tokat atınca kafası arkaya gidiyormş acayip sinirlendim şerefsiz şikayet edecem

özlemcim çok geçmiş olsun,önce kızın bi iyileşsin sen nasıl olsa toparlarsın canım,öğrtmen konusundada gülnihal ablaya katılıyorum,önce iyice bi araştır,inş.söylenildiği gibi durum yoktur,varsada gereğini yaparsın zaten:KK34:
evet haklısın bu kötü bi durum..ben özel sektörde çalışmadım ama mesela sen bu arada başka bi işe girsen..özlük hakların korunmaz mı..o parayı ve tazminatı alamaz mısın..
özgür yaratıcıdır esra evet.ama inan her çocuk böyledir..ben ne hikayeler duyuyorum bilsen:KK1:

işten kendi isteğimle çıkmış olucam bazı haklarm yanacak,üstelik mahkeme ile falan uğraşmak istemiyorum,başka bi işte zor be abla,ortada baya bi kriz var,kime sorsam işler kötü diyo...bakalım hayırlısı

esarcımm yeğen sevgisi çok başka dimi,benimde 2 tane kuzucum var,hele kıza ölüyorum yaa karşılıklı aşk yaşıyoruz :KK69:

Rabbim hepsine uzun ömürler versin

***1.TAKIM 298.ETAP***

T_N ( 76,1 / ) bildirim yapamadı(tartı olmadığı için)
spirochet ( 86 / 85,8 / 0,2 / 0,23% )
fitsema ( 77,2 / 78 / -0,4 / -0,52% ) geçen hafta bildirimde bulunmadığından kilosu 2 ye bölündü
garden ( 86,1 / 85,3 / 0,8 / 0,93% )
mlkfth ( 80,9 / ) bildirimde bulunmadı
fefilifa ( 74,2 / 74 / 0,1 / 0,13% ) geçen hafta bildirimde bulunmadığından kilosu 2 ye bölündü
tasan ( 69,3 / 70 / -0,7 / -1,01% )
ayluhmx ( 79,7 / 79 / 0,7 / 0,88% )
sebnemguducu ( 62,6 / ) paylaşım ve bildirim yapmadığı için diskalifiye

1.TAKIM ORTALAMASI :0,07 %

listemiz böyle kızlar,melek kaç gündür yok,bildirimde yapmadı,şebnem maalesef 3.hafta bildirim yapmadığı için diskalifiye olucak:KK50::KK50:

Son düzenleme:
acele etme canım.önce kızınla sakince konuş..belki o velinin öğretmenle bi sıkıntısı var ve seni de kullanacak.kızının anlattıklarına göre bir de öğretmenle konuş.sonra gerekirse elbette şikayet edersin..Allah yardımcın olsun.inşallah öyle bi durum yoktur

abla zaten eve gelince anlatıyordu kızım öğretmen vuruyor diye başta pek önemsemedim hani hafifçe vuruyordur diye birkaç veli daha söyledi adam resmen tokat yapıştırıyormuş kafası arkaya gidiyor saçı dağılıyor deyince kan beynime sıçradı bir kaç veliden aynı şeyi duydum. pazartesi müdürle konuşucam

abla zaten eve gelince anlatıyordu kızım öğretmen vuruyor diye başta pek önemsemedim hani hafifçe vuruyordur diye birkaç veli daha söyledi adam resmen tokat yapıştırıyormuş kafası arkaya gidiyor saçı dağılıyor deyince kan beynime sıçradı bir kaç veliden aynı şeyi duydum. pazartesi müdürle konuşucam

özlemcım hıçbır eğitimcinin çocugunu dövmeye hakkı yoktur ...onlar eğitim vermek için orda görev yapıyorlar ayrıca kanunende yok böyle bır hakları .... bır durum varsa veliye bıldirmesı gerekır ,bugun gıtmışsın okula konuşsaydın keşke neden pazartesıye bıraktın
ki ? benim içim rahat etmez böyle bir durumda ilk şikayetinde çocugun gider sorar ve öğrenmeye çalışırdım nedenını .... şikayet etmezdim direk öğretmenle konuşur sebebını sorardım aldıgım cevaba görede müdüre bildirirdim durumu ....

özlemcım hıçbır eğitimcinin çocugunu dövmeye hakkı yoktur ...onlar eğitim vermek için orda görev yapıyorlar ayrıca kanunende yok böyle bır hakları .... bır durum varsa veliye bıldirmesı gerekır ,bugun gıtmışsın okula konuşsaydın keşke neden pazartesıye bıraktın
ki ? benim içim rahat etmez böyle bir durumda ilk şikayetinde çocugun gider sorar ve öğrenmeye çalışırdım nedenını .... şikayet etmezdim direk öğretmenle konuşur sebebını sorardım aldıgım cevaba görede müdüre bildirirdim durumu ....

doğru haklısın ama çok sinirliydim o sinirle konuşmak istemedim dediğin gibi önce öğretmenle konuşucam.geçen senede sordum hocam çocuğa vurmuşsunuz neden diye sordum ben vurmadım sevgiyle yanağını okşadım dedi hiç inanmadım.önce öğretmenle konuşucam devam ederse müdüre çıkarım ama dövdüğünü kabul etmezki dövdüm dermi hiç .bide çocuğaa tepki gösterirse annene şikayet ettin diye ondan korkuyorum

tamam benimmkızım yaramaz hergün konuşuyorum okulda nasıl davranması gerektiğini .ama çocuk anlamıyor ki

cumadan cumaya giren sayısı arttı:KK1:takıma birilerini davet edebilir miyim.malum burda sıkılıyoruz:KK6:durun aklıma ne geldi..ben de dış kapının mandalı olarak takıma birilerini davet edebileyim..nasıl:)))[/QUOTE
Estağfurullah dış kapinin mandali ne demek... çağır çağır ablam çoğalalim... bende yuruyuse çıktım pazara gidicem hadi sebze önerin bana bu arada su içmek lazım hemen alıyorum

valla abla 4 aydır maaş yok,ve mahkeme kararı ile iflas var ordada,daha doğrusu iflasın ertelemesi,kayyum atanacak ve o yönetecek,neyin ödenip ödenmeyeceğine o karar verecek,durum bu sefer takılmayacak gibi değil yani,bırakıpta gidemiyorum içerde hem maaş alacağım var hemde 13 yıllık tazminatım,gelde çık işin içinden yani:KK53::KK53:

hal böyle olunca stres sıkıntı diyetimede adapte olamıyorum,öğlenleri salata yapmak bile gelmiyo içimden,ama toparlanmam lazım:26::26:

neslihancım allah yardımcın olsun çok stresli bir durum .. bu durumda yapacak birşeyin yok beklemekten başka..umarım maaşını ve tazminatını alabilirsin canım. tabi sen canını sıkma allah saglık versin gerisi halledilir canım:KK34:bu durumda diyeti düşünme insan stresliyken yapamıyor zaten.birde diyet yapamıyorum stresine girme.. nisanda bomba gibi oluruz tekrar tatlım:KK16:

kızlar merhaba bu hafta artıdayım özür dilerim herkesten 4 gündür uyumuyorum kızımın ateşi 39 dan aşağı düşmedi hergün hastanedeydik daha bugün düştü ateşi doğru düzgün diyet yapamadım haftaya toparlarım inşallah

geçmiş olsun canım bu aralar her yer hastalık yaahuuu ..herşeyin başı sağlık canım diyetten önemli..:KK34:

bazen egitim sisteminde böyle kendini bilmez ögretmenler oluyor malesef... kendi cocuklarına nasıl davranıyorlar cok merak ediyorum. bence müdürle konuşmak iyi fikir. sonuçta hafif tokat bile atsa yanlış bir şey... bir cocugun yüzüne asla vurulmamalı..bende ögretmenlik yaptım .....asla vurmadım ,,ki kıyamamda.. cocuk onlar... piskolojik sorunlu insanlar vurur bence cocuklara...:KK47:

Son düzenleme:
bugün kızımın veli toplanyısı vardı oraya gittim velinin biri anlattı öğretmen kızımı dövüyormuş tokat atınca kafası arkaya gidiyormş acayip sinirlendim şerefsiz şikayet edecem

bence şikayet etmen doğru bir davranış. sonuçta senin kızın erkek değil yaramazlık yaparda ne yapar bence en affedilmeyecek olanı öğretmene hakaret etmesidir. sen kızını tanıyorsun öyle birşey yapmayacak bir çocuksa eğer 1 kez de değil birkaç kezden bahsetmişler şikayet etmen lazım ayrıca kızın evde söylerken olayda çıkarmamış demekki sindirmiş öğretmeni de yaramazlık yaptın dövdüm filan yok böyle birşey kusura bakma da sokakta bulmadın yavrunu

şimdi sana bile kırılmış olabilir kızın kaç kere söyledim beni dinlemedi toplantıda söylediler o zaman anladı diyebilir. kendine güvenini sindirmelerine izin verme şikayet edeceksen bile kızını al karşına böyle böyle birşey duydum ama inanmadım senden dinlemek istiyorum de... şikayet etmene gerek yok gibi ezik davranmasına izin verme ama sıkıştır doğruyu söylemesi için... çünkü 1 olur 2 olur sonrasında öğretmeni aileye birşeyleri bildirmeli ondan sonra ailenin uslubuna göre hareket etmeli... birsürü çocuk sınıfta 45 dk 1 tek hoca tamam sinirlenebilir de bu onun işi serbest krallığı değil...

böyle sinirleniyorum ama çocukluğumda bir öğretmenim vardı. sinirlenecek mutlaka birşey bulurdu ve tahta bir cetveli vardı ne kabarırdı ellerimiz sağolsun hiç acımazdı bize. hep bir mazereti olduğu için kimse birşey demezdi. sınıfta ilk okuyan bendim beni alıp tüm okulu dolaşıp hava attığı için bana iyi davranırdı. sınıf başkanıydım birde. diğerlerini daha bilmiyorum da. bütün dersleri okur giderdim bütün ödevler yapılmış çünkü benim ağırıma giderdi dövmesi ki aileme de söylememe rağmen hocayı haklı bulmuşlardı. eh beni tanıyorlardı babam tüm çocukluğum boyunca tek bir tokat attı onda da küstüm en sonunda babam gelip özür diledi. annem fiske bile vurmadı eh hocanın dövmüş olmasını tebrik bile ediyorlardı :)))) eh sonunda ne olduğuna gelelim bir hocaya gittim uzaktan çok sevmiştim müdür yardımcısıydı aslında o zaman müfettiş yanındaymış 'siz bizim hocamız olsanız olmazmı? müdür yardımcılığında ne yapıyorsunuz ki birsürü müdür yardımcısı var arada derslerimize girseniz olmazmı dedim. tabi o anda sanki ben duvarmışım muamelesi yaptı. öyle bozuldum ki sormayın. sonraki ders müfettiş sınıfa geldi. sevgili hocamda en sevdiği öğrenci olarak tanıtıp yanıma oturttu adamı tek bir kelime bile etmedim. tabiki derste tek bir dayak olayı olmadı. tenefüste özürlüymüşüm gibi müdür yardımcısıyla müfettiş aldı araya beni bak hocan seviyor seni ödevlerini yapmışsın ayıp ediyorsun hocana falan filan. bende beni anam babam dövmemiş madem bu kadar iyi bir öğrencisiyim beni neden dövüyor dedim. nedeni vardır dediler. ben sınıf başkanıyım bir sürü yaramaz öğrenci var hoca gelene kadar susturmam lazım döveyimmi dedim. mazerette bulurum zor değil dedim. 1 hafta sonra müdür yardımcısı hocamız oldu :) eski hocamızı başka sınıfa vermişler sonra olay çıkmış müdürle filan emekliliğini istedi. o 1 hafta süresince de hep idareyle gerilimden yedikte yedik dayağını... ama sağolsun o müdür yardımcısı beni söylememiş :) aman sabah sabah bir muhabbet edesim var yazdım da yazdım dur birde sade türk kahvesi yapayımda öyle yazayım iyice muhabbet edeyim tek galiba sayfada ama neyse napalım :KK8:

kızzzz düşünme o kadar bizim fabrika da kayyumda kayyumda olması güzel bir durum bütün hesaplarınız incelenecek harcamalarınız incelenecek maaşlarınızı vermeme gibi bir durum olamaz içerdeki maaşlarını naparlar bilemiyorum da sonrasını vermek zorunda çünkü gider göstermek zorunda ayrıca maaşı hep ödeniyor göstermesi lazım ama tazminatın ne olacağı konusunu bilemiyorum :KK43: açıkcası ben kayyumda olmasına mutluyum maaşlarımı düzenli alıyorum ne harcadıkları belli çünkü maaşımı almıyorum diye bir şikayet etsem kayyuma off direk sallanır sandalyeler :)))

esarcımm yeğen sevgisi çok başka dimi,benimde 2 tane kuzucum var,hele kıza ölüyorum yaa karşılıklı aşk yaşıyoruz :KK69:

Rabbim hepsine uzun ömürler versin

ayyy benimde yeğenlerim başka oy yerim ben onları yahu aklıma geldiler yine hemencecik bir kazakmı örsem pıtırcıklarıma

karşılıklı aşk yaşıyoruz diyince aklıma geldi evlenmeden önce beni avuturdu 5 yaşlarındaki yeğenim üzülme eda kuzen (sağolsun kanka gibi seslenir bana :) ben seni alırım derdi. evlendim sende evlendin ebruda yüz vermiyor ben kimi alacağım diye bunalımlarda şimdi :KK9: hehehe geçen gittiğimizde eşimin yanında bana sarılıyor sarılıyor gitme bırakma beni diyor bende oyy canım benim merak etme sen bir büyüde bulamazsan kimseyi ben kocamı boşar seni alırım zaten o zamana kadar bunun dayanılır hali kalmaz dedim eh baya güldük eşimin sinirli bakışlarının manzarasında :KK9:

***1.TAKIM 298.ETAP***

T_N ( 76,1 / ) bildirim yapamadı(tartı olmadığı için)
spirochet ( 86 / 85,8 / 0,2 / 0,23% )
fitsema ( 77,2 / 78 / -0,4 / -0,52% ) geçen hafta bildirimde bulunmadığından kilosu 2 ye bölündü
garden ( 86,1 / 85,3 / 0,8 / 0,93% )
mlkfth ( 80,9 / ) bildirimde bulunmadı
fefilifa ( 74,2 / 74 / 0,1 / 0,13% ) geçen hafta bildirimde bulunmadığından kilosu 2 ye bölündü
tasan ( 69,3 / 70 / -0,7 / -1,01% )
ayluhmx ( 79,7 / 79 / 0,7 / 0,88% )
sebnemguducu ( 62,6 / ) paylaşım ve bildirim yapmadığı için diskalifiye

1.TAKIM ORTALAMASI :0,07 %

listemiz böyle kızlar,melek kaç gündür yok,bildirimde yapmadı,şebnem maalesef 3.hafta bildirim yapmadığı için diskalifiye olucak:KK50::KK50:

anaaam melekimizzz nerde ki noldu ki????

kusura bakmayın giremedim internete ben perşembe akşamdan
yaparım bildirim :KK43: nasılsınız nasıl gidiyor diyet
bu arada kilom 80 olduu :KK70:

dün pazardan brüksel lahanası almıştım. akşamdan pişirdim. tabi akşam tavuklu bezelyem vardı onu yedim. ama şimdi öğle yemeği olarak yiyorum mükemmel olmuş. 2 gündür tüm yemeklerimi soğan kızartma evresinde kekik ilave ediyorum çok lezzetli oluyor. tabi normalde yemem bu kadar kolay olmazdı eşim şehir dışında bugün öğle ve akşam lahanam var :p hemen altta da size yazayım faydalarını benim için haftanın sebzesi brüksel lahanası haftanın yeşilliği tere haftanın çayı değişmez bergamot aromalı yeşil çayım.... haftanın sporu demek isterdim ama hala elimde yürüyüş var.... efet haftanın ......... sı diyorum hadi sizde yazın gerçi kimse yok ama giren olursa okur :)

Son yıllarda Türk mutfağına, zor da olsa, giriş yapan Brüksel lahanası, sağlık için oldukça faydalı sebzelerden biri.

C vitamini, K vitamini, folat, beta karoten, B6, B1 vitamini ve diyet lifinin çok iyi bir kaynağı olan Brüksel lahanası, aynı zamanda potasyum, manganez ve omega-3 yağ asitleri, demir, fosfor, magnezyum, B2, E vitamini, bakır ve kalsiyum bakımından da zengindir. 100 gramında 63 kalori vardır.

156 gram Brüksel lahanası günlük C vitamini ihtiyacının yüzde 100’ünü karşılar. Brüksel lahanası; kolonda kanser hücrelerinin gelişimini yüzde 47-52, akciğerdeki gelişimini yüzde 27-67 oranında azaltır ve kesin bir şekilde akciğerdeki kanser öncesi lezyonlarını yüzde 85-91 arası küçültür.

Cilt sağlığı için önemli bir antioksidan olan C ve A vitaminini yüksek miktarda içermesi, düzenli olarak Brüksel lahanası tüketen bireylere büyük bir avantaj sağlar.

Aynı grupta bulunan diğer sebzelerle benzer fayda göstermesinin yanı sıra, özellikle hamilelikte bolca tüketilmesi faydalıdır.

1. İdrar söktürür. 2. Kalp hastalıklarına yakalanma ve kriz geçirme riskini düşürüyor. 3. Vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar. 4. Mide ve bağırsak yaralarını yumuşatır. 5. Kabızlığı giderir. 6. Yüksek tansiyonu düşürür. 6. Kandaki şeker miktarını düşürür. 7. Vücudu hastalıklara ve kansere karşı korur. 8. Göğüs ucu çatlaklarını giderir. 9. Sarılık ve safra kesesi hastalıkları için iyidir. 10. Astımda faydalıdır. 11. Romatizma, siyatik, lumbago ve Apsede yararlıdır.

Son düzenleme:
birde sebze yemeklerime pişirirken limon tuzu katıyorum. mesela bugünkü yediğimi yaparken biraz fazla kattım bezelyeye daha az. yemeğine göre ekşiyi kaldıracak bir yemekse daha çok katıyorum. biraz araştırdım faydasını ama çok kayda değer birşey bulamadım. ben hastanede çalışırken tuzsuz yemesi gereken hastaların yemeğine ekletirdim diyetisyen sorun yok derdi. yemeğe daha az tuz ekliyorum bu sayede gerçi ona da kaya tuzu aldım biraz fazla nemli yapış yapış ama normal tuzdan daha az atıyorsun...

biz meyve suyuna da katıyoruz limon tuzunu asitliği düzenleyici sitrik asit diye geçer e330. evde de katıyorum söyliyim dedim :)

canım okulda PDR varsa mutlaka onunla da görüş..yardım iste..çocukla en azından haftada bir görüşmelerini sağla.bu arada öğretmenle konuş.yaptığının yanlış olduğunu ve geçen seneden beri buna sustuğunu söyle.artık durumdan müdürü haberdar edeceğini ve bunun devam etmesi halinde öğretmen şikayet hattını kullanaran bakanlığa kadar gideceğini söyle..çocuğa bişey yapamaz çünkü PDR mutlaka bunu bilir.ayrıca prensesinle iletişimini artır.yaramazlığın sebepleri belli.hangisi sebepse onu halletmeye bak.çözüm aslında sende..sıkı takip..sakin olmak..PDR ve okul müdürüyle işbirliği bu sorunu çözer.eğer buna rağmen devam ederse öğretmenini değiştirirsin olur biter..Allah yardımcın olsun.....

X