Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

herkese günaydın
öncelikle kandilimiz mübarek olsun, kandil vesilesiyle günahlarımız aff, dualarımız kabul olsun inşallah...

dünkü menüm
sabah
2 kk peynir
10 minik yeşil zeytin
2 dilim kepek ekmeği
1 form çayı

ara
1 sade türk kahvesi

öğlen
1 kase yoğurt
birer kuru biber ve patlıcan dolması

ara
1 elma

akşam
1 kase yoğurt
1 dilim ekmeği
1 kase salata

ara
1 yeşilçay
2 ceviz

2 litre su
sabah 1 durak, öğlen 2 durak yürüyüş

bugünkü menü planım
sabah
2 dilim keten tohumlu ekmek
1/2 kk peynir
1 haşlanmış yumurta
2 dal marul

ara
1 elma

öğlen
1 kase ezogelin çorbası
1 kase yoğurt
1 dilim keten tohumlu ekmek

ara
yok(oğluş yine hasta, yine dr. gidiyoruz)

akşam
fırında levrek
bol salata

ara
1 yeşilçay

3 litre su
en az yarım saat spor

canım çok sıkkın
eşim dün alt komşuyla otopark kavgası yaşamış, polis çağırmak zorunda kalmış:KK43:
komşunun oğlu gelmiş, bizim arabanın arkasına çıkamıycak şekilde park etmiş.
bizimki arabanın kimin olduğunu bilmeyince 5 dak. kornaya basmış, tüm mahalle ayağa kalkmış, bi bunlar çıkıp bakmamışlar, duymamaları mümkün değil.
eşim trafik polisini arayıp plakayı vermiş. polis plakadan aracın sahibine telefonla ulaşmış durumu bildirmiş.
tüm aile dışarı çıkıp eşimin üstüne yürümüş, çekmiyoruz arabayı hadi ne yapacaksan gel de görelim falan diye.
eşim şoka uğradım resmen diyor, tekrar polisi aramak zorunda kalmış bizimki, ekipler gelmiş falan. gelen polislerden biri başka bi komşu olduğu için işi resmiyete dökmeden ortamı sakinleştirmiş.
adamlar alt komşumuz, onlar da ev sahibi, biz de. hiç sevmiyorum küskünlüleri...

ay gerçekten zor bir durum... bu tarz kavgadan nefret ediyorum. bizim apt nın önüne de karşı apt dakiler park ediyorlar akşam geldiğimizde eşim deliriyor zor sakinleştiriyorum. geçmiş olsun güzelim

bugün aslında hiç iyi değilim bir sürü iş var yapmam gereken ama yapamıyorum. dün içimde sebepsiz bir sıkıntı var demiştim. bugün öğrendim babam meğerse ben gittikten sonra kötüleşmiş dünde yoğun bakıma almışlar. ağlamamak için zor tutuyorum kendimi böyle durumlarda herkesi teselli ederim yararı olmayan birşeyi yapma diye, ağlamayı kastederdim. ama şimdi ben engel olamıyorum annem eşime söz verdirmiş edaya deme diye haberim yokmuş gibi davranmam lazım arayamıyorum hastaneyi de annemi de meraktan çatlayacağım az kaldı...

günaydınnn kızlarrrrrrr
bugün 1 saat geç geldım işeeee
geldıgımden beride bir curcuna sormayın
sizde nasıl keyflerr

bugün aslında hiç iyi değilim bir sürü iş var yapmam gereken ama yapamıyorum. dün içimde sebepsiz bir sıkıntı var demiştim. bugün öğrendim babam meğerse ben gittikten sonra kötüleşmiş dünde yoğun bakıma almışlar. ağlamamak için zor tutuyorum kendimi böyle durumlarda herkesi teselli ederim yararı olmayan birşeyi yapma diye, ağlamayı kastederdim. ama şimdi ben engel olamıyorum annem eşime söz verdirmiş edaya deme diye haberim yokmuş gibi davranmam lazım arayamıyorum hastaneyi de annemi de meraktan çatlayacağım az kaldı...

geçmiş olsun canım bence aglamamak için tutma kendını daha kötü oluyor ınsan bazen boşaltmak rahatlamak iyidir
kesınlıkle rahatlıyor ınsan..
tez zamanda acil şifalar olsun babacıgına allah onları başımızdan eksık etmesın
sende evlat olarak negüzel elınden gelenı yapıyorsun ugrasıyorsun maşallah
dünki yorumlar içinde çok teşekkür ederım canım benımm

edacım geçmiş olsun canım.allah yardımcısı olsun babanın bir an önce iyileşsin inşallah...
aglamakla elimize birşey geçmiyor tabi ama bazen insan avazı cıktıgı kadar aglayınca hafifliyor ... bir bakıma piskolojik rahatlama oluyor...tutma kendini içinden ne geçiyorsa öyle davran..

herkese günaydın
öncelikle kandilimiz mübarek olsun, kandil vesilesiyle günahlarımız aff, dualarımız kabul olsun inşallah...

dünkü menüm
sabah
2 kk peynir
10 minik yeşil zeytin
2 dilim kepek ekmeği
1 form çayı

ara
1 sade türk kahvesi

öğlen
1 kase yoğurt
birer kuru biber ve patlıcan dolması

ara
1 elma

akşam
1 kase yoğurt
1 dilim ekmeği
1 kase salata

ara
1 yeşilçay
2 ceviz

2 litre su
sabah 1 durak, öğlen 2 durak yürüyüş

bugünkü menü planım
sabah
2 dilim keten tohumlu ekmek
1/2 kk peynir
1 haşlanmış yumurta
2 dal marul

ara
1 elma

öğlen
1 kase ezogelin çorbası
1 kase yoğurt
1 dilim keten tohumlu ekmek

ara
yok(oğluş yine hasta, yine dr. gidiyoruz)

akşam
fırında levrek
bol salata

ara
1 yeşilçay

3 litre su
en az yarım saat spor

canım çok sıkkın
eşim dün alt komşuyla otopark kavgası yaşamış, polis çağırmak zorunda kalmış:KK43:
komşunun oğlu gelmiş, bizim arabanın arkasına çıkamıycak şekilde park etmiş.
bizimki arabanın kimin olduğunu bilmeyince 5 dak. kornaya basmış, tüm mahalle ayağa kalkmış, bi bunlar çıkıp bakmamışlar, duymamaları mümkün değil.
eşim trafik polisini arayıp plakayı vermiş. polis plakadan aracın sahibine telefonla ulaşmış durumu bildirmiş.
tüm aile dışarı çıkıp eşimin üstüne yürümüş, çekmiyoruz arabayı hadi ne yapacaksan gel de görelim falan diye.
eşim şoka uğradım resmen diyor, tekrar polisi aramak zorunda kalmış bizimki, ekipler gelmiş falan. gelen polislerden biri başka bi komşu olduğu için işi resmiyete dökmeden ortamı sakinleştirmiş.
adamlar alt komşumuz, onlar da ev sahibi, biz de. hiç sevmiyorum küskünlüleri...

insan oglu böyle işte .... ne var uzatacak konuyu hem kendi canını sıkıyorsun hem karsı tarafın ( komsularınıza diyorum ) gerçekten zorbalık etmişler böyle insanlar birşeyden çekinmez ..eger kaliteli insan olsaydılar ayıptır yüz yüze bakıyoruz derlerdi bukadar terbiyesizleşmezlerdi... dahada uzatmazlar inşallah... canını sıkma canım oluyor böyle şeyler herzaman malesef :KK43:

günaydın güzeller...

hayırlı kandiller inşallah bu gecede tüm dualarımız kabul olur...

günaydınlar edacım..:KK16:. amin herkesin duası kabul ola :) babanada dua edicez inşallah ..

günaydın hepinize,kandiliniz mübarek olsun...

neslihancım günaydın...:KK16:seninde mübarek olsun canım.

tünaydınlar kızlarrrrrrrrrrrrrrr :) mevsimlerden roma 'yı bende okumaya başladım.. blogu yani... süper bir blog... en cok mehtap hanımın başarısına kendini bukadar güzel yetiştirmesine hayran kaldım...

neslihancım teşekkürler..senin önerinle bakmıştım cok memnun kaldım :KK16:

ben bu sabah 10 da kalktım... suyumu içtim yürüyüşe gittim.. kar yagıyordu yavas yavas ...süperdi... 30 dk yapabildim..üşüdüm :KK43:

sonra 2 dilim peynir,6 adet zeytin ve 2 dilim salam 2 dilim ekmekle güzel bir kahvaltı yaptım.. evde olmadıgım için yeşillik domates yok malesef :KK43: ögle ve sabah bir ögün oldu bugun...

ara olarak fındık ve elma yemeyi düşünüyorum :) mandalinada olabilir..

akşamda dışarıda yiyecegim mecbur... corba ve salata yimeyi düşünüyorum.tavuk ızagaralı salata filan ..

günaydin kizlar, oncelikle herkesin mevlid kandili mübarek olsun. tüm dualariniz kabul olsun. kahvaltim simdi bitti.
1 bardak süt
bir avuc peynir ve ceviz
2 adet yumurta
9 adet yesil kirma zeytin

edacım canım geçmiş olsun umarım baban kısa zamanda iyleşir bugün kandil bol bol dua edelim baban için

- Gün vardir, bin yildan uzun gelir bize, bir yil vardir bir günden kisa gelir bize. Bire bin yazilan bu gecede dua edelim Rabbimiz'e. Hayirli kandiller. .

canımmmmmmmmmmm nolur kötü düşünme rabbım bu mubarek gunun hatırına şifa versin babacığına
agla sakın sıkma kendını
bol bol dua et hayırlısını versın rabbım :KK43:
ben bugün oruç tutum sahurda tost ve ayran yedim iftarda bezelye ve çorba yiyecem

Allah kabul ettın canım

kızlar ben geldımm
dun gıremedıgım ıcın kusura bakmayın dun mısafırım vardı ve onlar gıttıkten sonra anneme geldim
abim ve kız kardeşim geziye gittiler annemi yalnız bırakmamak ıcın onun yanına geldım giremedim :KK50:
dun çok dengesız beslendım
ama bugunden ıtıbaren toplamaya baslıyorum ınş.
keyifler nasıl?
özledim sizleriii:KK43:

birşey rica edicektim edacım ....bugün keyfin yok biliyorum.. başka bir gün yorumlasansa olur ...

hakanın annesiyle tanışıcam hafta sonu.. aklıma sen geldin eda olsa burcuna göre davranırdı ..en azından karsısındakini tanırdı az cok diye...

bende rica etsem terazi kadınını yorumlarmısın ?

bu arada edacım babandan haber alırsan bizede bildir iyi haberlerini inşallah ..

bugün aslında hiç iyi değilim bir sürü iş var yapmam gereken ama yapamıyorum. Dün içimde sebepsiz bir sıkıntı var demiştim. Bugün öğrendim babam meğerse ben gittikten sonra kötüleşmiş dünde yoğun bakıma almışlar. Ağlamamak için zor tutuyorum kendimi böyle durumlarda herkesi teselli ederim yararı olmayan birşeyi yapma diye, ağlamayı kastederdim. Ama şimdi ben engel olamıyorum annem eşime söz verdirmiş edaya deme diye haberim yokmuş gibi davranmam lazım arayamıyorum hastaneyi de annemi de meraktan çatlayacağım az kaldı...

canım geçmiş olsun inşallah. Rabbim bu günün yüzü suyu hürmetine hayırlısıyla sağlığına kavuşmayı nasip etsin babana.

canım tekrar geçmiş olsun,Rabbim bu mübarek günde şifa versin inş.,sende sıkma kendini,eşin arasın haber alsın,seninde için rahat eder.

tünaydınlar kızlarrrrrrrrrrrrrrr :) mevsimlerden roma 'yı bende okumaya başladım.. blogu yani... süper bir blog... en cok mehtap hanımın başarısına kendini bukadar güzel yetiştirmesine hayran kaldım...

neslihancım teşekkürler..senin önerinle bakmıştım cok memnun kaldım :KK16:

ben bu sabah 10 da kalktım... suyumu içtim yürüyüşe gittim.. kar yagıyordu yavas yavas ...süperdi... 30 dk yapabildim..üşüdüm :KK43:

sonra 2 dilim peynir,6 adet zeytin ve 2 dilim salam 2 dilim ekmekle güzel bir kahvaltı yaptım.. evde olmadıgım için yeşillik domates yok malesef :KK43: ögle ve sabah bir ögün oldu bugun...

ara olarak fındık ve elma yemeyi düşünüyorum :) mandalinada olabilir..

akşamda dışarıda yiyecegim mecbur... corba ve salata yimeyi düşünüyorum.tavuk ızagaralı salata filan ..

bende 2 gündür takıldım bloğa hülyacım,çok güzel bilgiler var,ara ara burdada paylaşıp beraber yapacağımız şeyler var hatta,birazdan yeşil çorba tarifini paylaşıcam:KK34::KK34:

YESIL CORBA

Buldugunuz butun yesil sebzeleri ( ispanak, pazi, turp otu, brokkoli, kabak, arap saci, hindiba, semizotu, marul, maydazoz vs) porsiyon basina 1 kasik z. yagi ekleyerek, cok az suda pisirin.

Yine porsiyon basina 1 kasik princ, bulgur ya da yarma ekleyin.
3 gun, sadece 1 ogunde, sadece bu corbayi yiyorsunuz.

kızlar yukarıdaki tarif mevsimlerden roma bloğundan mehtap hanıma ait,kendisi pişirdikten sonra zeytinyağı ekleyip yemiş,isterseniz pişirirkende koyabilirsiniz diyo,sebzeleri büyük büyük dorayıp çok az su ile sebze yemeği gibide tüketilebilirmiş,seçim size kalmış...

şimdi bunu haftaya takım olarak yapalımmı ne dersiniz,salı gününden başlayıp cumaya kadar yapabiliriz,hatta salı günü hepimiz tartılırız cuma hep birlikte farkıda görmüş oluruz:KK34::KK34:

birde unutmadan bu çorbayı içtikten sonra 4.gün istediğiniz bi öğünde istediğiniz şey özgür:KK52::KK52:eğer haftaya yaparsak ödül günü cumaya geliyo buda süper olur dimi:KK34::KK34:

X