Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

bende yazayı yediklerimi

sabah activa kahvaltılık yoğut

ara 3 tana eti form kepekli bisküvi

öğlen kepekli tost bol yeşillik

ara yoğurt keten tohumlu

akşam salata ve balık

ara greyfurt

3 litre su bugün bitki çayı içmedim hiç canım istemiyo spor olarak ev temizledim

bu eti formun bisküvileri çok güzel ama kalorileri yüksek ben en çok çörek otlu ve peynirlisini seviyorum:KK56:

1. Kendinize meyve hediye edin: Açlığınızı kontrol altında tutabildiğiniz zamanlarda, kendinize gerçek bir hediye olarak, taze meyve ya da içecek alın.

2. Bir miktar fındık açlığınızı bastırabilir: Eğer yeme arzunuza yenilirseniz ve bir kutu şekerleme ya da diğer tetikleyici gıdalar alırsanız, kendinizi kötü hissedersiniz. Bu tür yiyecekler, kalçalarınızda yağ olarak size dönecektir.

3. Sert kabuklu yemiş yiyin: Günde 2 bardak su için ve bir miktar kabuklu kuru yemişlerden yiyin. Böyle yapmanın, 20 dakika içinde vücut kimyanızı değiştirerek açlığınızı ve iştahınızı bastıracağı belirtiliyor.

4. Şekerleme yerine içecek bir şeyler deneyin: Kafein sizi doyurmaz, fakat iştahınızı bastırıp sizi kaloriden almaktan kurtarır.

5. Stresten uzak durun: Stres, açlığın en büyük tetikleyicisidir. Stresle baş etmenin yolunu öğrenirseniz, günde yüzlerce kaloriden uzak durursunuz. Derin derin nefes almayı ya da gözünüzde sakin, durgun sahneler canlandırmaya da deneyebilirsiniz.

6. Kısa şekerlemeler yapın: Yorgun olduğumuzda, açlığımız da açığa çıkar. İş yerindeyseniz kapınızı kapatıp gözlerinizi bir süre kapatın ve enerji toplayın.

7. Diş bakımı yapın: Dişlerinizi fırçalayın veya gargara yapın. Temiz ve ferah bir ağza sahip olduğunuzda bir şeyler yiyerek bunu bozmak istemezsiniz.

8. Kendinizi meşgul edecek bir şeyler yapın: Canınız dondurma isterse, bu açlık değil, nefistir. Nefsin 10 dakika içinde sona erdiği düşünülüyor. Bunun ayrımını yapın ve aklınızı başka tarafa çevirin. Bir arkadaşınızı arayın, müzik dinleyin ya da egzersiz yapın.

9. Sınırlar dâhilinde kendinizi biraz şımartabilirsiniz: Gidin ve bir dondurma alın, ancak küçük bir külahta alın, bardakta değil. Küçük çikolatalar, yer fıstığı ya da tuzlu krakerler yiyin. Bunları yedikten sonra yapacağınız 15 dakikalık bir yürüyüş 100 kalori ya da daha fazlasını yakmanızı sağlayacaktır.

10. Pastane ürünleri ya da pizzalardan kaçınmak için rutininizi değiştirin: Karşı konulamaz bir doğum günü pastasıyla karşılaşacağınızı biliyorsanız, başka yiyeceklerinizden kısarak diyetinizde pasta için yeterince kalori ayırın.

1. Karıştırın

Sevdiğiniz meyve suyunu maden suyuyla karıştırın. Bunu yaparken normalde içtiğiniz meyve suyunun yarısını kullanacağınız için, aldığınız kaloriyi önemli miktarda azaltmış olursunuz. Hele de meyve sularının bolca tüketildiği şu sıcak yaz günlerinde.

2. Telsiz telefon kullanın

En yakın arkadaşınıza, günün sıcak dedikodularını verirken aynı zamanda da kalori yakmaya ne dersiniz? Çamaşırları yıkayın (68 kalori), masayı hazırlayın (85 kalori), ya da çiçekleri sulayın (102 kalori). (Bu değerler, 68 kiloluk bir kişi ve yarım saatlik etkinlikler için geçerlidir.)

3. Çiklet çiğneyin

Yakın zamanda yapılan bazı araştırmalara göre, tüm gün şekersiz (tatlandırıcılı/damla sakızlı) çiklet çiğnemek metabolizma hızınızı yüzde 20 oranında artırıyormuş. Biz araştırmacıların yalancısıyız!

4. Abur cuburların karşılığını nakit ödeyin

Biri size abur cubur ya da yememeniz gereken bir şey önerdiğinde kabul ederseniz, her seferinde kenara bir miktar para koyun. Biriken miktarı gördüğünüzde, gün boyunca aldığınız gereksiz kaloriler somut hâlde gözlerinizin önüne serilecek.

5. Ambalaja dikkat edin

Ambalajların üzerini iyice okuyun. Çünkü kalori değerleri genellikle 100 gram üzerinden bildirilir. Oysa yediğiniz şey, 100 gramdan fazlaysa çok daha fazla kalori alıyorsunuz demektir.

6. Yürüyüşe çıkmadan önce yeşil çay için

Kafein, yağ asitlerinin açığa çıkmasını sağlar. Böylece daha kolay yağ yakarsınız. Ayrıca yeşil çayda bulunan polifenoller (antioksidan bileşikler), kafeinle birleşerek yakılan kalori miktarını artırırlar. Ancak eğer yüksek tansiyonunuz varsa, bu öneriyi dikkate almayınız.

7. Yemeğinizi evden getirin

Dışarıda yemek genellikle daha çok kalori almanıza neden olur. Dışarıda bulmanın zor olduğu şeyleri evde hazırlayıp yanınızda getirebilirsiniz.

8. İlla da salata sosu istiyorsanız…

O zaman bu tarife göre kendi salata sosunuzu yapın. Çünkü bu sosta bulunan yağ miktarı 1,5 gr ve içerdiği kalori de sadece 20'dir.

1 çay kaşığı balzamik sirke
Çeyrek çay kaşığı zeytinyağı
3/4 çay kaşığı dijon hardalı
Çeyrek çay kaşığı yaban turpu

9. Kan testi yaptırın

Yaklaşık 12 kadından birinin tiroit bezleri yeterince iyi çalışmıyor ve bu da metabolizmayı yavaşlatan etkenlerden.

10. Suyu tercih edin

Meşrubat tercihinizi sudan yana kullanın. Yanınızda şişe bulundurmak faydalı olabilir.BUDA YAĞ YAKMANIN 10 YOLU

bu eti formun bisküvileri çok güzel ama kalorileri yüksek ben en çok çörek otlu ve peynirlisini seviyorum:KK56:

bende çörekotlu ve eti kepekli çubuk kraker seviyorum.... yanlız dediğin gibi kalorisi de var... kepekli bisküvimin kalorisine baktım 186 Eti Sticks Bitter Çikolata 1 ADET 49 şimdi ne yalan söyleyeyim bitteri tercih edesim var :KK43:

merhabalar arkadaslar nasilsiniz?
ben öldümmmm cok yorgunum butum evi dip bucak temizledik
sabahtan beri simdi oturuyorum
kacirdim mi kimsecikler yok gibi?:26:

bu arada belki daha önce okumuşsunuzdur bilmiyorum ben 2 gündür mevsimlerden roma diye bi bloğu okuyorum,sizede tavsiye ederim,çok güzel sağlıklı bilgiler,zayıflama tüyoları ve başarı hikayeleri var,vakit bulunca bi göz atın derim:KK34::KK34:

mevsimlerden Roma...

evet mehtap hanimin blogu cok guzel kilo verdiriyo uzun zamandir takip etmistim
ama devam edemedim her zaman ki gibi :KK14:

Aksam yemegimi yedim, bir tabak yesil mercimek ve bir kase dolu dolu yogurt. Aksama da 7 karisimli bitki cayimi icerim.

iyi akşamlar kızlar :)

ben yer buldum polis evinde kalıcam :) daha sonrada tanıdım bir arkadaşım vardı onun evine taşınıcam :)

sorunumu hallettim :) tabi ben degil hakan halletti :)

yani takımdan kopmayacagım için sevindim :) yazdıklarınızı okumak bile iyi geliyor bana :KK16::KK16: neslihancım o bloga da bakıcam canım bilmiyordum

yarın görüşrüz öpüyorum hepinizi..

ben yer buldum polis evinde kalıcam :) daha sonrada tanıdım bir arkadaşım vardı onun evine taşınıcam :)

yani takımdan kopmayacagım için sevindim :) yazdıklarınızı okumak bile iyi geliyor bana :KK16::KK16: neslihancım o bloga da bakıcam canım bilmiyordum

günaydın kızlar,

çok sevindim güzelim yer bulmana yeni arkadaşının da burcunu söyle sana nasıl davranman gerektiğini söyleyeyim :p

günaydın güzeller:KK3::KK3: hava pırıl pırıl,azıcık güneş insanın ruh halini nasıl etkiliyo yaa:21::21: yaz gelsin bi an öncee:KK51:

merhabalar arkadaslar nasilsiniz?
ben öldümmmm cok yorgunum butum evi dip bucak temizledik
sabahtan beri simdi oturuyorum
kacirdim mi kimsecikler yok gibi?:26:

elifimm özletiyosun kendini:KK16::KK16:

canımm çok sevindim hem ev bulmana,hemde burdan kopmayack olmana,bizde sana çok alıştık:KK34::KK34:
günaydın kızlar,

çok sevindim güzelim yer bulmana yeni arkadaşının da burcunu söyle sana nasıl davranman gerektiğini söyleyeyim :p

günaydın edacımm:KK16::KK16:

neslicim bu hafta ne yesek?????????

canım brüksel lahanası çekiyor ama pazara gitmek gözüme geliyor keşke netten pazar yapabilsek :KK1:

kocacım tlf dan buraya bakarken gördü beni herkesin yazısının altında kocam canım falan filan yazıyor seninkinde neden eşşek sıpam yazıyor dedi ama en çok hitap ettiğiniz kelimeyi yazın diyordu dedim. çabuk değiştir o yazıyı diye kavga ediyor :KK9:

sanki tanıyorlar seni dedim şifreni kırıp değiştireceğim yazıyı diyo :)))))))))))) gir gir sonra sende takılırsın ayrılamazsan iyi olur dedim:KK1:

neslicim bu hafta ne yesek?????????

canım brüksel lahanası çekiyor ama pazara gitmek gözüme geliyor keşke netten pazar yapabilsek :KK1:

bürüksel lahanası ben 1 yada 2 kez yedim ama kendim hiç yapmadım,sen nasıl yapıyosun canım:26::26:

ben 2-3 gündür ara öğünlerimde kuru yaban mersini yiyorum,ekşimsi tadı hoşuma gidiyo,faydaları ve zayıflamaya etkiside varmış,sebze olarak ne yesek bilemedim şimdi:26::26:

canlarım hepinize ayrı ayrı teşekkürediyorum gerçekten ölüm çok zor çok derin bi duyguymuş geride kalanlar için.
rabbim çok sevdikleriizn acısını göstermesin.
bu arada benim size bi haberim daha var.
ben ve eşim cuma günü zehirlendik kızlar.
evet yanlış duymadınız zehirlendik.
üstelik de evde yemek yemiştik
k.validem tavuk kızartmış vermişti büyük ihtimal ondan oldu.
eşim inanılmaz çok kustu ama ben çok az kusabildim çünkü çok minicik bir iki parça tavuk yemiştim birde yoğurt.
gözümüzü açtığımzda hastanede acilde kusuyorduk ikimizde.
kollarımızda serumlar önümüzde leğenler kusturuluyorduk (afedersiniz)
sonrasında cumartesi sabahı çıktık hastaneden pazar sabahına kadar
aralıksız olarak yattık ve sonunda bugün öğlenden sonra biraz biraz kendimize gelmeyi başardık.
bu süre içinde yani ikii gündür sadece patates haşlama, grissini, çorba ve suyla beslendik.
çok zor birşey zehirlenmek aman dikkat edin yavrular.

canım sen ne iş yapıyorsun? nneden beyaz gömlek giymek zorundasın?

çok geçmiş olsun canım... havalimanında çalışıyorum

güzelim çok sevindim senin adına akupunktur çok verimli geçiyor aman iyi değerlendir bu süreci... ayrıca kotona bakma benim bize uygun mağazam marks and spencer hiç moralimi bozmuyor tüm kalıplar gayet geniş hatta orda 14 beden kıyafet aldımmı uçyorum mutluluktan sanki 38 bedene girmişim gibi bir sevinç doluyor içime büyüklerini deneyip bol durmasını görmek hoşuma gidiyor........ ayrıca bonprix denen bir site var oranın da kalıpları geniş biraz geç geliyor siparişler ama mükemmel.......

kilo verene kadar kotona bakamayacağım canım..dediğin yerlere bi bakayım teşekkürler

X