Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

evet canım teşekkür ederim

yaza kadar zayıflayacagım inşallah sizlerle :) dedigin gibi gelinlik giymemde bir etken tabi zayıflamamda.. cok motive ediyor :)

tabi saglıklı olmakta istiyorum. boydan yırtıyorum biraz 1.73 :)

hepbirlikte verelim kilolarımızı

Yasemin çayı; bitkisel çayların içinde ,Japonyada çok yagın olarak Yeşil çay kadar çok tüketiliyor.Bazen yasemin çayını,yeşil çay ve siyah çay yapraklarıyla birlikte karıştırarak da içiyorlar.
Bu karışımın daha güçlü antioksidan destek sağladığı,kolestrolü azalttığı,kan şeker ve kan düzeyini dengeliyor.
Yasemin çayı,kokulu çaylar arasında en popüler olanıdır.Yeşil çay ve iki farklı yasemin çiçeğini karışımından üretilir.Yasemin çayını sağlık üzerinde olumlu etkileri yeşil çaya benzer ve daha güçlüdür.Bunun yanında çiçeğe koku veren maddelerle de sinir sistemini ve ruhsal durumu olumlu yönde etkiler.Ferahlatıcı,uyarıcı ve dinlendiricidir.
Yasemin çayı parasempatik sinir sistemi aktivitesini artırır.Kalp atım hızını düşürür ve gevşetici ilaçlara benzer,sakinleştirici antistres etki gösterir.Bileşimin bulunan linanool,kafeinin merkezi sinir sistemindeki aşırı uyarıcı etkisini baskılamaktadır.Kas spazmını çözücü etkisiyle çin tıbbında barsak fonkiyonlarını düzenlemek içinde kullanılmaktadır.Ruhsal durumu ölçen testlerde kişiyi psikolojik olarak rahatlatan yasemin kokusunun negatif bulguları azalttığı saptanmıştır.
FELCİ ÖNLEYEN GÜÇLÜ BİR ANTİOKSİDANDIR:
Yasemin çayı diper bitkisel çaylar gibi kalp sağlığını korunmasında oldukça etkindir.Güçlü antioksidan etkisiyle kan yağlarını düzenleyerek,pıhtılaşmayı engeller ve kanı inceltir.Yasemin çayında elde edilen flavonoidlerin LDL kolesterolü ve trigliseridlerin düşürülmesine katkı sağladığı belirtilmektedir.
Yasemin çayındaki flavonoidler,barsaktan diyet yağına,kolestrol emilimine ve safra asitlerinin geri emilimini azaltarak kandaki yağ düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.
Düzenli yeşil çay ve yasemin çayı tüketimi felç riskini azaltabilir.Çinde yapılan çok büyük bir çalışmada günde 3 fincan çay içenlerde bu etki görülmüştür.Çayın felci önleyebilen etkisi iyi bir antioksidan olmasından kaynaklanmaktadır.
YASEMİN ÇAYI VE YEŞİL ÇAY:
Yasemin çayının sağlığa yararlı flavonoid düzeyi ,yeşil çaya yakındır.Lignan düzeyi yeşil çaydan daha fazladır.Antioksidan gücü yeşil çaydan daha güçlüdür.Yasemin çayının koletsrol düzeyini azalttığı,bağıişıklı gücünü artırdığı ve yaşam süresini uzattığına inanılır.Çay meraklısı Okinawalılar,uzun ve kaliteli yaşamlarıyla bunun kanıtıdırlar.
Kaynak:Hürriyet kelebek(Prof.Dr.Osman Müftüoğlu)

uzakdogu kültürünü cok merak etmişimdir ve hep araştırırım.. japon,çin,kore :)

gerçekten adamlar çözmüş sağlıklı beslenmeyi, ekmek yok birkere.. eti bile marola benzer bitkiye sarıp yiyorlar :) baharatlı acılı,,ve sürekli bitki çayları meşhur... balık kısmına girmiyorum bile.. o nedenle yasemin çayındada bir keramet vardır alıp kullanmalı :)) ben yarın alıcam .

bende '' beşi bir yerde''...'' form çilekli dogadan'' ''yeşi çay'' ve yine farklı bitkilerden hazırlanmış (''dogadan form çayı^^ kokusu kötü olsada içiyorum ) bu bitki çaylarını içiyorum ama ben karanfil ve tarcın kabuk atık demliyorum öyle içiyorum sevdigimden tabi :)) yarın beyaz çay ve yasemin alacagım :)

cok sevindim tatlim
izmire gitme isine ne diyor izin vermiyor dimi?
sakin taviz verme net ol
hulyacim sebzeni ve proteinini unutma lutfen hic olmadi peynirli slata ye ogun atlama

ayy bende simdi yaseminli yesil cay icsemmi diyordum zencefilim bitsin onu icecegimmm
bilgi icin tesekkurlerrrrrrr

hadi kizlar nerdesinizzzz su icme vaktiiiiiiiiii

elifim soğuk su içemediğim için aldım 1,5 lt lik su şişesini
koydum peteğin üzerine sıcak sıcak olunca içebiliyorum.
hem de bir gün boyunca ne kadar içtiğimi de biliyorum böylece.
sıcak olunca güzel oluyormuş gerçekten.
öneren arkadaşıma çok teşekkür ederim.

ben günü 3 e böldüm sabah öğle ve akşam her öğün 1 litre su bitiriyorum.şimdi öğlen yemeği bitki çayı ve akşama kadar 1 litre su bitecek akşam son 1 litre su böylece 3 litre su içiyorrum.kendime kural koydum sabahtan öğlene kadar 1litre öğlenden akşama kadar 1 litre akşamdan yatana kadar 1 litre toplam 3 litre içmeden yatmıyorum

su grupları her an ilgi bekler çok ilgili olmalısın iş yerindeki gelişmeleri dikkatle izlemelisin sen böyleyken kıyamaz kırmaya ayrıca her dk nerdesin haber verirsen birde çevrendeki insanları gözünde canlandırabileceği şekilde tarif edebilirsen süper olur eğer çok yakışıklıysa kötü bir özelliğinden bahset gözünde canlandrsın ki tedirginliğini atsın

su içmek sorun değilde WC sorun pluyo evde sorun değilde dışarı çıkınca zor olyo geçen ekmek almaya gittim eve zor yetiştim tabi birazda kaçırdım sonrada gülme krizine girdim dışarı çıkmaya korkuyorum.:44:

senı ayakta alkışlıyorum
bukadar ilgi arsızı bı adam görmedım ben,benım 3 tane abım var cevremdekı erkeklerın hiçbirine benzemıyo
sürekli ilgi istiyo evde farklı odada olsam küsen bi kocam var ders calışıyo al kıtabını gel yanımda otur diyo:)
ayrıca aynen insanlardan nasıl bahsedersem oyle düşünüyo,ama olumsuz anlatırsam evet bu ınsan kötü diyo,ama cok ıyı biri desem birine okadar emın olma ınsanlar çiğ süt emmiş diyo
paylaşımcılık sıfır,telefonda bi arkadasımla konussam 50tane bahane bulup çağırıyo falan
eşlere kocaları yakışıklı gelı rillaki fena degil aslında ama dedıgın gibi ona kel diye takılıyorum özgüvenı yıkılıyo:)
tabı oda bana sarıyo bu seferde valla neysekı kılo sorunum yok dıyo allahın keli:)

yürüyüş yaptığın yerlerin benzin istasyonu yakınlarında olmasına dikkat et birde kahve diüretik daha çok sıkıntı çektirir. ayrıca ve ayrıca acilen çıktıysan dışarı tuzlu birşeyler at ağzına çıkmadan peynir gibi

yoğundum kızlar anca gelebildim,hemen alıntılara geçiyorumm

edaaa sen koç burcumusun canım,benim kızkardeşim,2 samimi arkadaşım,kuzenim hatta iş arkadaşımda koç,hep çok iyi anlaşmışımdır koçlarla,sanırım ateş burcu olmamızdan kaynaklanıyo,yanılıyomuyum

vücudu şaşırtmak hep işe yaramıştır özlemcim,bünye bi süre sonra aynı şeylere alışıyo tepkisiz kalıyo,yapılan değişikliklerle metabolizmada farklı çalışır,hadi bakalım eksiye geçmişsin cuma yine güzel rakamlar görücez desene

bende bugün haşlanmış mercimek getirdim,içine bol dereotu,roka,maydonoz,kırmızı lahana,marul kattım,azcık zeytinyağı,limon,pulbiber,yanındada 1 dilim keten tohumlu ekmek,ve bir kase yoğurt yedim,ama çok fena şiştim:18::18:

canımmm teşekkür ederim,her hafta diyetisyende yağdan gittiğini ve tahlil sonuçlarımdaki düzelmeleri görünce doğru yoldayım demiştim,ama bu pantolon işi ayrıca motive etti

inş.canım sende yakında 38 beden elbisenin içinde olucaksın,hatta bide resim eklersin olmamıı

hülyacımmm sorunlarınızı konuşarak halletmişsiniz,inan çok sevindimm ee bize artık allah tamamına erdirsin demek düşer bitanem,hep mutlu ol inş.

ayy onu hiç sorma özlemcim,ben özellikle yürüyüşe çıktığımda çok yaşıyorum,bide işten eve gittiğimde zor yetişiyorum wc ye

bende sakinleştirici olarak içerdim üni. deyken :)))))) severdim de ayrıca o zamanlar yaseminli yeşil çay içerdim tekrar mı denesemmm???

esraaaa kırmızıyla çizdiğim yerler aynen benimkindede var acana yükselenimi yengeç bizimkinin

SENİN ADINA ÇOK SEVindim darısı başımıza :)))

şimdi kimler kaldı burç yorumu yapmadığımmmmmmmm yazsınlar onlarrrr
ben ben bennnnnnnnnnnn ben sapına kadar BALIK koçişkom YENGEÇ:26::26::26:
SÖKTÜRÜCÜNÜN adı ne ben farlutal kullanırdın fayda ederdi..bide ben en erken 3-4 ayda regl olurdum 9 ay olmadığını bilirim kendi kendime hamile psikolojisine girmiştim...
o dönemde eltimle aynı tarihte olmuştuk o hamile kalıp çocuk doğurdu benim üstüme bende hala tık yoktu düşün regl bile olmadım 9 ay boyunca

yürüyüş çok güzel yediklerin az ve ölçülü daha nasıl olabilirki
bende bi düzene koyabilsem yaşantı biçimimi çok güzel uyacağım sizlere...önce uykunun düzene girmesini bekliyorum

efet koçum ateş gruplarının olaylara bakışı aynıdır benimde geçinmediğim yay olmadı hatta karşımda oturan muhasebecimizde yay burcu acaip eğlenceli onla geçinmek zordur ama benim bir sorunum yok

hülya hepimizi sevindirdi inşallah Allah tamamına erdirir sizde çok keyifli bir evlilik geçirirsiniz....

bu wc derdi büyük dert

bu arada elim yandı biraz uzak kaldım sizlerden bakamadım pc ye baksamda yazamadım. çay alırken buharına geldi avuç içim daha yeni geçti 2 saat sonunda........

kızlar benim midem küçülmüş makarna haşladım yarısını zor yedim yanındaki yoğurda dokunmadım bile üfffffffffff üzülsemmi sevinsemmi bilemedim sabahta bir yumurta zor yedim ekmek bir dilimin yarısıydı

:)yok ben gögüsten yana cok sıkıntı yaşamıyorumda
benım derdım şişkinlik
bi günde 8 aylık hamıle gibi hiseedebılyıorum kendımı:)
çok problemlı benım sındırım sistemım yaa
bide beni düşün doğumdan sonra şimdi kimbilir kaç ay beklicem regl olmak için
şişkinlikte ayrı sorun psikolojik olarak etkiliyo insanı

senin eşindemi yengeçvay başımıza gelen

ben de aynen valla olsa süper olur.
ama bu sıralar o kadar çatlayana kadar yürüsem de eskisi kadar çok terleyemiyorum.
yağ miktarımız azaldığı için ama cnm.
:)
ne güzel işte yaaaaabende kardeşimin mekik aletini getiricem yoksa böle olmicekk

senin yazdıklarını okuyunca ben senden çokşiştimgeçmiş olsun kolay gelsin..ben hiç yazmayım işlerim çok kız kucağımdan inmiyo ...oğlan iki saattir tepemde gangnam style dinliyo yepiniyo.....

sende benim oğlum gibisin..oğlum sabah kalkınca direk çorbasını ister

alemsin yaa güldürdün beni..bende hamileliğin son ayında yetişemezdim

aynı işte benim kocam da böle..bide çocuk gibi boool bol küser

kızlarr ben yürüyüşe kaçıyorum,50 dakika sonra görüşürüz
ooohhh maaşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…