Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

sorununu çözmene çok sevindim kafandaki herşeyi konuşman iyi olmuş.ayyyyyy yaza düğün var desene.neyse yaza kadar zayıflada güzel bir gelin ol.yaza düğün var diye motive olup hızlı
kilo verirsin inşallah

evet canım teşekkür ederim:KK16:

yaza kadar zayıflayacagım inşallah sizlerle :) dedigin gibi gelinlik giymemde bir etken tabi zayıflamamda.. cok motive ediyor :)

tabi saglıklı olmakta istiyorum. boydan yırtıyorum biraz 1.73 :)

hepbirlikte verelim kilolarımızı:KK36::KK76:

Yasemin çayı; bitkisel çayların içinde ,Japonyada çok yagın olarak Yeşil çay kadar çok tüketiliyor.Bazen yasemin çayını,yeşil çay ve siyah çay yapraklarıyla birlikte karıştırarak da içiyorlar.
Bu karışımın daha güçlü antioksidan destek sağladığı,kolestrolü azalttığı,kan şeker ve kan düzeyini dengeliyor.
Yasemin çayı,kokulu çaylar arasında en popüler olanıdır.Yeşil çay ve iki farklı yasemin çiçeğini karışımından üretilir.Yasemin çayını sağlık üzerinde olumlu etkileri yeşil çaya benzer ve daha güçlüdür.Bunun yanında çiçeğe koku veren maddelerle de sinir sistemini ve ruhsal durumu olumlu yönde etkiler.Ferahlatıcı,uyarıcı ve dinlendiricidir.
Yasemin çayı parasempatik sinir sistemi aktivitesini artırır.Kalp atım hızını düşürür ve gevşetici ilaçlara benzer,sakinleştirici antistres etki gösterir.Bileşimin bulunan linanool,kafeinin merkezi sinir sistemindeki aşırı uyarıcı etkisini baskılamaktadır.Kas spazmını çözücü etkisiyle çin tıbbında barsak fonkiyonlarını düzenlemek içinde kullanılmaktadır.Ruhsal durumu ölçen testlerde kişiyi psikolojik olarak rahatlatan yasemin kokusunun negatif bulguları azalttığı saptanmıştır.
FELCİ ÖNLEYEN GÜÇLÜ BİR ANTİOKSİDANDIR:
Yasemin çayı diper bitkisel çaylar gibi kalp sağlığını korunmasında oldukça etkindir.Güçlü antioksidan etkisiyle kan yağlarını düzenleyerek,pıhtılaşmayı engeller ve kanı inceltir.Yasemin çayında elde edilen flavonoidlerin LDL kolesterolü ve trigliseridlerin düşürülmesine katkı sağladığı belirtilmektedir.
Yasemin çayındaki flavonoidler,barsaktan diyet yağına,kolestrol emilimine ve safra asitlerinin geri emilimini azaltarak kandaki yağ düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.
Düzenli yeşil çay ve yasemin çayı tüketimi felç riskini azaltabilir.Çinde yapılan çok büyük bir çalışmada günde 3 fincan çay içenlerde bu etki görülmüştür.Çayın felci önleyebilen etkisi iyi bir antioksidan olmasından kaynaklanmaktadır.
YASEMİN ÇAYI VE YEŞİL ÇAY:
Yasemin çayının sağlığa yararlı flavonoid düzeyi ,yeşil çaya yakındır.Lignan düzeyi yeşil çaydan daha fazladır.Antioksidan gücü yeşil çaydan daha güçlüdür.Yasemin çayının koletsrol düzeyini azalttığı,bağıişıklı gücünü artırdığı ve yaşam süresini uzattığına inanılır.Çay meraklısı Okinawalılar,uzun ve kaliteli yaşamlarıyla bunun kanıtıdırlar.
Kaynak:Hürriyet kelebek(Prof.Dr.Osman Müftüoğlu)

Yasemin çayı; bitkisel çayların içinde ,Japonyada çok yagın olarak Yeşil çay kadar çok tüketiliyor.Bazen yasemin çayını,yeşil çay ve siyah çay yapraklarıyla birlikte karıştırarak da içiyorlar.
Bu karışımın daha güçlü antioksidan destek sağladığı,kolestrolü azalttığı,kan şeker ve kan düzeyini dengeliyor.
Yasemin çayı,kokulu çaylar arasında en popüler olanıdır.Yeşil çay ve iki farklı yasemin çiçeğini karışımından üretilir.Yasemin çayını sağlık üzerinde olumlu etkileri yeşil çaya benzer ve daha güçlüdür.Bunun yanında çiçeğe koku veren maddelerle de sinir sistemini ve ruhsal durumu olumlu yönde etkiler.Ferahlatıcı,uyarıcı ve dinlendiricidir.
Yasemin çayı parasempatik sinir sistemi aktivitesini artırır.Kalp atım hızını düşürür ve gevşetici ilaçlara benzer,sakinleştirici antistres etki gösterir.Bileşimin bulunan linanool,kafeinin merkezi sinir sistemindeki aşırı uyarıcı etkisini baskılamaktadır.Kas spazmını çözücü etkisiyle çin tıbbında barsak fonkiyonlarını düzenlemek içinde kullanılmaktadır.Ruhsal durumu ölçen testlerde kişiyi psikolojik olarak rahatlatan yasemin kokusunun negatif bulguları azalttığı saptanmıştır.
Yasemin çayı diper bitkisel çaylar gibi kalp sağlığını korunmasında oldukça etkindir.Güçlü antioksidan etkisiyle kan yağlarını düzenleyerek,pıhtılaşmayı engeller ve kanı inceltir.Yasemin çayında elde edilen flavonoidlerin LDL kolesterolü ve trigliseridlerin düşürülmesine katkı sağladığı belirtilmektedir.
Yasemin çayındaki flavonoidler,barsaktan diyet yağına,kolestrol emilimine ve safra asitlerinin geri emilimini azaltarak kandaki yağ düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.
Düzenli yeşil çay ve yasemin çayı tüketimi felç riskini azaltabilir.Çinde yapılan çok büyük bir çalışmada günde 3 fincan çay içenlerde bu etki görülmüştür.Çayın felci önleyebilen etkisi iyi bir antioksidan olmasından kaynaklanmaktadır.
Yasemin çayının sağlığa yararlı flavonoid düzeyi ,yeşil çaya yakındır.Lignan düzeyi yeşil çaydan daha fazladır.Antioksidan gücü yeşil çaydan daha güçlüdür.Yasemin çayının koletsrol düzeyini azalttığı,bağıişıklı gücünü artırdığı ve yaşam süresini uzattığına inanılır.Çay meraklısı Okinawalılar,uzun ve kaliteli yaşamlarıyla bunun kanıtıdırlar.

uzakdogu kültürünü cok merak etmişimdir ve hep araştırırım.. japon,çin,kore :)

gerçekten adamlar çözmüş sağlıklı beslenmeyi, ekmek yok birkere.. eti bile marola benzer bitkiye sarıp yiyorlar :) baharatlı acılı,,ve sürekli bitki çayları meşhur... balık kısmına girmiyorum bile.. o nedenle yasemin çayındada bir keramet vardır alıp kullanmalı :)) ben yarın alıcam . :KK34:

bende '' beşi bir yerde''...'' form çilekli dogadan'' ''yeşi çay'' ve yine farklı bitkilerden hazırlanmış (''dogadan form çayı^^ kokusu kötü olsada içiyorum ) bu bitki çaylarını içiyorum ama ben karanfil ve tarcın kabuk atık demliyorum öyle içiyorum sevdigimden tabi :)) :KK16:yarın beyaz çay ve yasemin alacagım :)

tünaydınlar kızlar :KK16: bügün cok enerjik uyandım...

öncelikle dünkü sorunu hallettim :)kafa karışklıgının ne oldugunu sordum, cevabı özetle söyle oldu.. kafam karışık degil, seni seviyorum ilişkimizdede sorun yok heryönden mutluyum, ilişki boyuncada güzüm senden başkasını görmedi görmüyorda dedi... tek sorun süreçi oldugu gibi yaşayalım istiyorum .( yani benim sürekli evlilik hakkında sorularım ve planlarım onun bugünü yaşamadıgımı ve o ana takıldıgımı hissettirmiş) yani nisanda kararlaştırdık isteme tanışma olayını ozaman geldiginde yaparız herşeyi.... agustosta dügünse dügünü.. ama iş nedeniyle yada bizim dışımızda gelişen aksilikler olursa ertelenme vs o durumdada planladıgımız gibi gitmesse ( atıyorum haziran deriz temmuz olursa ..) böyle bir durumdada sitrese girip üzülmeni istmem dedi.. ben işim nedeniyle geriliyorum zaman zaman ve bazen dün oldugu gibi düşünmeden konusuyorum dedi..( zaten söyledigi cümleleri yüzeysel söyler ve ben altından başka seyler cıkarırım ) aslında söylemek istediklerim onlar degildi sadece anlatamadım dedi....

seni seviyorum ve seninle evlenmek istiyorum bunda netim dedi.. planladıgımız gibi gitmese bile bir ay erken yada bir ay geç fark etmez evlenicez inşallah dedi...

annesiyle tanışma sürecini sordu ne sıfatla tanıştıracaksın diye. : oda tabiki evlenecegim insanı tanıstıracagım dedi. biliyor canım ailelerimiz zaten neden soruyorsun dedi vs..
neyse bende basta konustum birçok şeyi,.... ve ısrarla sunu söyledim : dedimki :)

ben kararsızlık istemiyorum ilişkimizde herşey net olsun istiyorum. eger benden taraf yada ilişkimizden taraf en ufak soru işaretin varsa yada emin degilsen ben izmire gideyim sende kafanı dinle soru işaretlerini bul olumlu yada olumsuz dönüş yaparsın dedim. sonuçta buevlilik ve ben kendimi riske atamam ..
evlenmek için evlenseydim coktan evlenirdim dedim...

böyle yani oda herşeyi acıkladı daha cok konustukta :) bukadar özet geçiyorum aklımda toparlayamadım.... ama konusma cok işe yaradı başladıgımızdan bugüne kadar herseyi konustuk benim aklıma takılanları onun aklına takılanları vs... rahatladım.. ve konusurken samimiyetini hissettim..

teşekkür ederim dünkü yorumlarınız için kızlar
:KK16: eger sizin yorumlarınız olmasaydı ben kesin onu dogru düzgün konusturmadan kestirip atardım ( sonuç yine aynı olurdu belki ama yıpranırdık ) ... iyiki varsınız ya :KK16::KK16::KK16:

cok sevindim tatlim :KK16:
izmire gitme isine ne diyor izin vermiyor dimi?
sakin taviz verme net ol :KK34:
kızlar ben birşey farkettim hiç acıkmıyorum :) cokmu yiyorum acaba yada piskolojikmen tokmu hissediyorum anlamadım.. cuma tartılınca anlaşılacak :)

akşam 6-7 den sonra yemiyorum birşey sadece bitki çayı ve su içiyorum ...

inşallah sonuç güzel olur...

8 de :) sabah uyandım 2 bardak su içtim..

canım çorba istedi şöyle sıcacık ( burası kar kış kıyamet :)
9.da domates çorbası yaptım ve bir kase içtim bir dilim etimek ile.. sonra 10 gibi uyumuşum :)
11.30 gibi kalktım ve kahve içtim sade :)

böyle ilerleyen saatlerde yazarım ne yedigimi :) spor yapmadım akşamları yapıcam . artık ..:KK51:
hulyacim sebzeni ve proteinini unutma lutfen hic olmadi peynirli slata ye ogun atlama :KK34:

ayy bende simdi yaseminli yesil cay icsemmi diyordum zencefilim bitsin onu icecegimmm
bilgi icin tesekkurlerrrrrrr :KK9::KK9:

hadi kizlar nerdesinizzzz su icme vaktiiiiiiiiii :KK55::KK55::KK55:

elifim soğuk su içemediğim için aldım 1,5 lt lik su şişesini
koydum peteğin üzerine sıcak sıcak olunca içebiliyorum.
hem de bir gün boyunca ne kadar içtiğimi de biliyorum böylece.
sıcak olunca güzel oluyormuş gerçekten.
öneren arkadaşıma çok teşekkür ederim.

ben günü 3 e böldüm sabah öğle ve akşam her öğün 1 litre su bitiriyorum.şimdi öğlen yemeği bitki çayı ve akşama kadar 1 litre su bitecek akşam son 1 litre su böylece 3 litre su içiyorrum.kendime kural koydum sabahtan öğlene kadar 1litre öğlenden akşama kadar 1 litre akşamdan yatana kadar 1 litre toplam 3 litre içmeden yatmıyorum

edacım hanı sen dün demiştin ya kocamın burcuna göre davranıyodum soınra burcunun farklı oldguunu anladım diye..
dün senınde anlattıgın gibi bu yengeçlerın kısıtlama yasaklama ve kıskanclıklarına karşı nasıl davranmalı magdur bi eş:)

su grupları her an ilgi bekler çok ilgili olmalısın iş yerindeki gelişmeleri dikkatle izlemelisin sen böyleyken kıyamaz kırmaya ayrıca her dk nerdesin haber verirsen birde çevrendeki insanları gözünde canlandırabileceği şekilde tarif edebilirsen süper olur eğer çok yakışıklıysa kötü bir özelliğinden bahset gözünde canlandrsın ki tedirginliğini atsın

su içmek sorun değilde WC sorun pluyo evde sorun değilde dışarı çıkınca zor olyo geçen ekmek almaya gittim eve zor yetiştim tabi birazda kaçırdım sonrada gülme krizine girdim dışarı çıkmaya korkuyorum.:KK53::KK43::44:

su grupları her an ilgi bekler çok ilgili olmalısın iş yerindeki gelişmeleri dikkatle izlemelisin sen böyleyken kıyamaz kırmaya ayrıca her dk nerdesin haber verirsen birde çevrendeki insanları gözünde canlandırabileceği şekilde tarif edebilirsen süper olur eğer çok yakışıklıysa kötü bir özelliğinden bahset gözünde canlandrsın ki tedirginliğini atsın

senı ayakta alkışlıyorum:KK9::KK9:
bukadar ilgi arsızı bı adam görmedım ben,benım 3 tane abım var cevremdekı erkeklerın hiçbirine benzemıyo
sürekli ilgi istiyo evde farklı odada olsam küsen bi kocam var ders calışıyo al kıtabını gel yanımda otur diyo:)
ayrıca aynen insanlardan nasıl bahsedersem oyle düşünüyo,ama olumsuz anlatırsam evet bu ınsan kötü diyo,ama cok ıyı biri desem birine okadar emın olma ınsanlar çiğ süt emmiş diyo
paylaşımcılık sıfır,telefonda bi arkadasımla konussam 50tane bahane bulup çağırıyo falan
eşlere kocaları yakışıklı gelı rillaki fena degil aslında ama dedıgın gibi ona kel diye takılıyorum özgüvenı yıkılıyo:)
tabı oda bana sarıyo bu seferde valla neysekı kılo sorunum yok dıyo allahın keli:)

su içmek sorun değilde WC sorun pluyo evde sorun değilde dışarı çıkınca zor olyo geçen ekmek almaya gittim eve zor yetiştim tabi birazda kaçırdım sonrada gülme krizine girdim dışarı çıkmaya korkuyorum.:KK53::KK43::44:

yürüyüş yaptığın yerlerin benzin istasyonu yakınlarında olmasına dikkat et birde kahve diüretik daha çok sıkıntı çektirir. ayrıca ve ayrıca acilen çıktıysan dışarı tuzlu birşeyler at ağzına çıkmadan peynir gibi

yoğundum kızlar anca gelebildim,hemen alıntılara geçiyorumm:KK34:

güzelim bizde tersiniz ben koç eşim aslan.... çok güzel bir birlikteliktir. aslan kadını hep havaidir hem evinde süper olmak ister hemde gönlünü eylemek gezmek tozmak özgür olmak ister.... eşini hep dürtmen gerek o herşeyi başaracak güçte senin aradığım tek şey güçlü erkektir arkasına yaslanıp rahatça dinlenebileceğin. onun gücü vardır ama dürtmeden ilerlemez. ona yapmaman gereken tek şey eleştiridir. kindardır. görünmez göstermez ama unutmaz. biriktirir sana hatırlatır. yanlız eleştri çok ciddidir. laf koymalar onu çok rahatsız eder. onun yerine sessiz sinyaller verirsen zekidir algılar ama sözlü ilettiğin takdirde düşman gibi bakar... koç erkeği hep dışa bakar onu her dakika oylaman gözlerinin olduğu yerde durman lazım. bazı burçlar dışarda nasıl görünürse odur. bazıları dışarda ayrı içerde ayrıdır. koçta bunlardan biri dışarda ne kadar sert disiplinli tekdüze bir insansa iç yaşamıda bunun tersidir. dışarda kendinden emindir ama içinde her an birşeyler olacak endişesi vardır tek istediği birinin hiç birşey olmayacak hep yanında olacağım demesidir. buda tam aslanın karakteridir (alınma ama :) aslan seviyorsa dövsen sövsende gitmez hep nedeni nedir diye peşinde dolanır nedeni yoksa eğer dönüp bakmaz (çok sevmiyorsa tabi :) genel anlamda zehirli bir ilişkidir çiftler birbirini zehirler. yani birbirini ya pohpohlar yükseltir ya zehirler öldürür hepsini uçlarda yaşar ortası yoktur sakinliği dinginliği yoktur hep ayakta izlersin maçı :KK9:

ayrıca koçta kötü bir yan vardır. uykunda konuşmaların o yokken yaptığın yorumlar kapı dinleme filan hep merak eder arkasından ne dediğini bu aslanda da biraz vardır koç kadar saplantılı değilse de o yüzden bazen alkol alıp sarhoş numarası yap bazen uykunda ona sarıl bilinçsizce herşeyin ona doğru çektiğini göster senden emin olursa bu gözü hep dışarda olan beyefendi senden başkasını görmez...

edaaa sen koç burcumusun canım,benim kızkardeşim,2 samimi arkadaşım,kuzenim hatta iş arkadaşımda koç,hep çok iyi anlaşmışımdır koçlarla,sanırım ateş burcu olmamızdan kaynaklanıyo,yanılıyomuyum:KK34::KK34:

kızlar ben üç haftadır deniyorum bide siz deneyin sizdede işe yarayacakmı.ben kilom durunca yemekler değiştiriyordum vücut alışmasın diye ama bir işe yaramadı sonra çayı değiştirmek geldi aklıma mesela ilk hafta yeşil çay içtim kilom durunca tarçın çayını içtim tekrar vermeye başladım kilom tekrar durunnca 7 otlu çay içtim cuma gününden beri kilom durmuştu hatta artıdaydım tekrar kilo vermeye başladım.bu arada 7 otlu çayı tavsiye ederim kabızlığa iyi geldi

vücudu şaşırtmak hep işe yaramıştır özlemcim,bünye bi süre sonra aynı şeylere alışıyo tepkisiz kalıyo,yapılan değişikliklerle metabolizmada farklı çalışır,hadi bakalım eksiye geçmişsin cuma yine güzel rakamlar görücez desene:KK76::KK76:
Malzemeler :

1 kg patates

1 orta boy kuru soğan

1 çay bardağı sıvı yağ

1 tane büyük domates

1 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek

Maydanoz

Tuz

Yapılışı :

İlk olarak 1 kg patatesleri haşlayalım ve haşlandıktan sonra kabuklarını soyalım. 1 parmak kalınlığında yuvarlak keserek fırın tepsisine dizelim.

İnce ince kıydığımız bir baş soğanı sıvı yağda pembeleşinceye kadar kavuralım. Uzerine rendelenmiş domatesi , 1 su bardağı haşlanmış yeşil mercimeği ve tuzu ilave ederek biraz pişirelim. Sonra yapmış olduğumuz bu domatesli, mercimekli sosu patates dilimlerinin üzerine yayarak dökelim.

İsteyen üzerine domates dilimleri ve maydanoz koyabilir. Bir su bardağına yakın sıcak suyu üzerlerine dökelim ve fırına verelim.
hafif bir yemeğe benziyor canım hem patates hemde mercimek istiyordu ikisini bir arada buldum deneyecem.:KK56::KK56::KK56::KK56:

bende bugün haşlanmış mercimek getirdim,içine bol dereotu,roka,maydonoz,kırmızı lahana,marul kattım,azcık zeytinyağı,limon,pulbiber,yanındada 1 dilim keten tohumlu ekmek,ve bir kase yoğurt yedim,ama çok fena şiştim:18::18:
cok sevindim tebrik ederim canım :13:

bende cok hızlı kilo aldım umarım bende 78 olunca olur pantolonlarım ..
sen dogru yoldasın sıkılaşmışsın ve yağdan gitmiş :KK9:

bende kendime bir elbise aldım 38 beden üzerime olana kadar durmayacagım :)

canımmm teşekkür ederim,her hafta diyetisyende yağdan gittiğini ve tahlil sonuçlarımdaki düzelmeleri görünce doğru yoldayım demiştim,ama bu pantolon işi ayrıca motive etti:KK76::KK76:

inş.canım sende yakında 38 beden elbisenin içinde olucaksın,hatta bide resim eklersin olmamıı:KK16::KK16:
tünaydınlar kızlar :KK16: bügün cok enerjik uyandım...

öncelikle dünkü sorunu hallettim :)kafa karışklıgının ne oldugunu sordum, cevabı özetle söyle oldu.. kafam karışık degil, seni seviyorum ilişkimizdede sorun yok heryönden mutluyum, ilişki boyuncada güzüm senden başkasını görmedi görmüyorda dedi... tek sorun süreçi oldugu gibi yaşayalım istiyorum .( yani benim sürekli evlilik hakkında sorularım ve planlarım onun bugünü yaşamadıgımı ve o ana takıldıgımı hissettirmiş) yani nisanda kararlaştırdık isteme tanışma olayını ozaman geldiginde yaparız herşeyi.... agustosta dügünse dügünü.. ama iş nedeniyle yada bizim dışımızda gelişen aksilikler olursa ertelenme vs o durumdada planladıgımız gibi gitmesse ( atıyorum haziran deriz temmuz olursa ..) böyle bir durumdada sitrese girip üzülmeni istmem dedi.. ben işim nedeniyle geriliyorum zaman zaman ve bazen dün oldugu gibi düşünmeden konusuyorum dedi..( zaten söyledigi cümleleri yüzeysel söyler ve ben altından başka seyler cıkarırım ) aslında söylemek istediklerim onlar degildi sadece anlatamadım dedi....

seni seviyorum ve seninle evlenmek istiyorum bunda netim dedi.. planladıgımız gibi gitmese bile bir ay erken yada bir ay geç fark etmez evlenicez inşallah dedi...

annesiyle tanışma sürecini sordu ne sıfatla tanıştıracaksın diye. : oda tabiki evlenecegim insanı tanıstıracagım dedi. biliyor canım ailelerimiz zaten neden soruyorsun dedi vs..
neyse bende basta konustum birçok şeyi,.... ve ısrarla sunu söyledim : dedimki :)

ben kararsızlık istemiyorum ilişkimizde herşey net olsun istiyorum. eger benden taraf yada ilişkimizden taraf en ufak soru işaretin varsa yada emin degilsen ben izmire gideyim sende kafanı dinle soru işaretlerini bul olumlu yada olumsuz dönüş yaparsın dedim. sonuçta buevlilik ve ben kendimi riske atamam ..
evlenmek için evlenseydim coktan evlenirdim dedim...

böyle yani oda herşeyi acıkladı daha cok konustukta :) bukadar özet geçiyorum aklımda toparlayamadım.... ama konusma cok işe yaradı başladıgımızdan bugüne kadar herseyi konustuk benim aklıma takılanları onun aklına takılanları vs... rahatladım.. ve konusurken samimiyetini hissettim..

teşekkür ederim dünkü yorumlarınız için kızlar
:KK16: eger sizin yorumlarınız olmasaydı ben kesin onu dogru düzgün konusturmadan kestirip atardım ( sonuç yine aynı olurdu belki ama yıpranırdık ) ... iyiki varsınız ya :KK16::KK16::KK16:

hülyacımmm sorunlarınızı konuşarak halletmişsiniz,inan çok sevindimm:KK16::KK16: ee bize artık allah tamamına erdirsin demek düşer bitanem,hep mutlu ol inş.:KK19:

ayy onu hiç sorma özlemcim:KK53::KK53:,ben özellikle yürüyüşe çıktığımda çok yaşıyorum,bide işten eve gittiğimde zor yetişiyorum wc ye:KK1::KK1:

bende sakinleştirici olarak içerdim üni. deyken :)))))) severdim de ayrıca o zamanlar yaseminli yeşil çay içerdim tekrar mı denesemmm???

bukadar ilgi arsızı bı adam görmedım ben,benım 3 tane abım var cevremdekı erkeklerın hiçbirine benzemıyo
sürekli ilgi istiyo evde farklı odada olsam küsen bi kocam var ders calışıyo al kıtabını gel yanımda otur diyo:)
ayrıca aynen insanlardan nasıl bahsedersem oyle düşünüyo,ama olumsuz anlatırsam evet bu ınsan kötü diyo,ama cok ıyı biri desem birine okadar emın olma ınsanlar çiğ süt emmiş diyo

paylaşımcılık sıfır,telefonda bi arkadasımla konussam 50tane bahane bulup çağırıyo falan
eşlere kocaları yakışıklı gelı rillaki fena degil aslında ama dedıgın gibi ona kel diye takılıyorum özgüvenı yıkılıyo:)
tabı oda bana sarıyo bu seferde valla neysekı kılo sorunum yok dıyo allahın keli:)

esraaaa kırmızıyla çizdiğim yerler aynen benimkindede var acana yükselenimi yengeç bizimkinin:KK1::KK1:

güneşli fakat buz gibi çorum sabahından hepinize günaydınlar:KK3::KK3:

dün akşamdan beri çok keyifliyim,nedenide gelince geçen sene yılbaşında bordo dar kesim binici pantolonu almıştım,1-2 kere anca giydim malum çok hızlı kg aldığım için,dün akşam tesadüfen gözüme çarptı bi deneyim dedim ve yuppiii hiç zorlanmadan giydim,şu andada üstümde:KK52::KK52:üstelik geçen sene 72 kg falandım,daha o kiloya ulaşmama çok var ama sanırım bedenen inceliyoum,buda bence tartıdaki rakamdan daha önemli:21::21:
SENİN ADINA ÇOK SEVindim darısı başımıza :)))

şimdi kimler kaldı burç yorumu yapmadığımmmmmmmm yazsınlar onlarrrr
ben ben bennnnnnnnnnnn:KK9: ben sapına kadar BALIK koçişkom YENGEÇ:26::26::26::KK31:
ya ben bir türlü adet olamıyorum bak tedaviye başlayacağız söktürücü kullandım hala gelmiyor 3. günü ilacı başlayacağımda 3 ay bu ilaç kullanılacakta sonra yumurtlama takibi yapılacak yaşlanacağım valla :KK43:
SÖKTÜRÜCÜNÜN adı ne ben farlutal kullanırdın fayda ederdi..bide ben en erken 3-4 ayda regl olurdum 9 ay olmadığını bilirim kendi kendime hamile psikolojisine girmiştim...:KK31:
o dönemde eltimle aynı tarihte olmuştuk o hamile kalıp çocuk doğurdu benim üstüme bende hala tık yoktu düşün regl bile olmadım 9 ay boyunca:KK30:

dünki menümüde paylaşayım

sabah
1 dilim keten tohumlu ekmek
otlu peynir
dereotu,maydonoz

ara
1 y.k kan üzümü

öğle
1 porsiyon köfte
salata,yoğurt

ara
200 ml lıght süt

ara
2-3 ad yer elması

akşam

1 kepçe mercimek çorbası
4-5 kaşık zeytinyağlı kabak
salata

ara
1 greyfurt

3 litre su,3 bardak bitki çayı

50+45 dakika soğuk havada tempolu yürüyüş:KK52::KK52:
yürüyüş çok güzel yediklerin az ve ölçülü daha nasıl olabilirki:KK42:
bende bi düzene koyabilsem yaşantı biçimimi çok güzel uyacağım sizlere...önce uykunun düzene girmesini bekliyorum:KK31:

yoğundum kızlar anca gelebildim,hemen alıntılara geçiyorumm:KK34:

edaaa sen koç burcumusun canım,benim kızkardeşim,2 samimi arkadaşım,kuzenim hatta iş arkadaşımda koç,hep çok iyi anlaşmışımdır koçlarla,sanırım ateş burcu olmamızdan kaynaklanıyo,yanılıyomuyum:KK34::KK34:

.....

hülyacımmm sorunlarınızı konuşarak halletmişsiniz,inan çok sevindimm:KK16::KK16: ee bize artık allah tamamına erdirsin demek düşer bitanem,hep mutlu ol inş.:KK19:

ayy onu hiç sorma özlemcim:KK53::KK53:,ben özellikle yürüyüşe çıktığımda çok yaşıyorum,bide işten eve gittiğimde zor yetişiyorum wc ye:KK1::KK1:

efet koçum ateş gruplarının olaylara bakışı aynıdır benimde geçinmediğim yay olmadı hatta karşımda oturan muhasebecimizde yay burcu acaip eğlenceli onla geçinmek zordur ama benim bir sorunum yok :KK70:

hülya hepimizi sevindirdi inşallah Allah tamamına erdirir sizde çok keyifli bir evlilik geçirirsiniz....

bu wc derdi büyük dert :KK43:

bu arada elim yandı biraz uzak kaldım sizlerden bakamadım pc ye baksamda yazamadım. çay alırken buharına geldi avuç içim daha yeni geçti 2 saat sonunda........

kızlar benim midem küçülmüş makarna haşladım yarısını zor yedim yanındaki yoğurda dokunmadım bile üfffffffffff üzülsemmi sevinsemmi bilemedim sabahta bir yumurta zor yedim ekmek bir dilimin yarısıydı

:)yok ben gögüsten yana cok sıkıntı yaşamıyorumda
benım derdım şişkinlik
bi günde 8 aylık hamıle gibi hiseedebılyıorum kendımı:)
çok problemlı benım sındırım sistemım yaa
bide beni düşün doğumdan sonra şimdi kimbilir kaç ay beklicem regl olmak için:KK31:
şişkinlikte ayrı sorun psikolojik olarak etkiliyo insanı:KK31:

edacım hanı sen dün demiştin ya kocamın burcuna göre davranıyodum soınra burcunun farklı oldguunu anladım diye..
dün senınde anlattıgın gibi bu yengeçlerın kısıtlama yasaklama ve kıskanclıklarına karşı nasıl davranmalı magdur bi eş:)
senin eşindemi yengeç:KK30:vay başımıza gelen:KK19::KK1:

ben de aynen valla olsa süper olur.
ama bu sıralar o kadar çatlayana kadar yürüsem de eskisi kadar çok terleyemiyorum.
yağ miktarımız azaldığı için ama cnm.
:)
ne güzel işte yaaaaa:KK76:bende kardeşimin mekik aletini getiricem yoksa böle olmicekk:KK9:

gunaydin kizlarrrrr..
benim pek keyfim yok hazirladigim reklam sayfalarinda bi problem olmus
yarina kadar duzeltmem lazim yarin kahvaltiya kizlar gelecek bugun temizlik ve hazirlik yapmam lazim ayagim hala sargida topalliyorum ziplaya ziplaya is yapiyorum bugun ne yapicam bilmiyorum market de yapmam lazim esim kredi kartimi almis multinetime para yatmamis
cebimde 50 lira var hangi birini alcam parada birakmamis bankaya gitmem lazim trafige cikamam heryer buz uffff şiştimmmm :KK5::KK5:
napcam ben yaaa
senin yazdıklarını okuyunca ben senden çokşiştim:KK30:geçmiş olsun kolay gelsin..ben hiç yazmayım işlerim çok kız kucağımdan inmiyo ...oğlan iki saattir tepemde gangnam style dinliyo yepiniyo.....:KK52::KK52::KK52::KK53:

kızlar ben birşey farkettim hiç acıkmıyorum :) cokmu yiyorum acaba yada piskolojikmen tokmu hissediyorum anlamadım.. cuma tartılınca anlaşılacak :)

akşam 6-7 den sonra yemiyorum birşey sadece bitki çayı ve su içiyorum ...

inşallah sonuç güzel olur...

8 de :) sabah uyandım 2 bardak su içtim..

canım çorba istedi şöyle sıcacık ( burası kar kış kıyamet :)
9.da domates çorbası yaptım ve bir kase içtim bir dilim etimek ile.. sonra 10 gibi uyumuşum :)
11.30 gibi kalktım ve kahve içtim sade :)

böyle ilerleyen saatlerde yazarım ne yedigimi :) spor yapmadım akşamları yapıcam . artık ..:KK51:
sende benim oğlum gibisin..oğlum sabah kalkınca direk çorbasını ister:emir_bebek:

alemsin yaa güldürdün beni..:KK1:bende hamileliğin son ayında yetişemezdim:KK17:

aynı işte benim kocam da böle..bide çocuk gibi boool bol küser:KK47:

kızlarr ben yürüyüşe kaçıyorum,50 dakika sonra görüşürüz:KK55::KK55:
ooohhh maaşallah:nazar:

X