1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

hoşgeldin aramıza canım....

25 tane çok gerçekten bende 25 olmasada 15-18 içiyodum canım...yavaş yavaş azalttım okuduysan önceki yazdıklarımı....azaltarak gitmek ve bu azalttığın zamanlarda da kendini bi şekilde sigaradan soğutmak çok faydalı oluyor bırakma yolunda....ben ara ara sigaranın zararlarıyla ilgili yazılar okudum netten,resimlere baktım,videolar izledim,nasıl bırakabilirim diye araştırmalar yaptım,bırakanların tecrübelerini okudum,bol bol Allah'a dua ettim,di li geçmiş zaman kullandım ama bunları hala yapıyorum çünkü henüz bırakmadım tam olarak....

istersen yani eğer 15 gün içinde zor gelecekse hiç kendini kasma 1 ocak diye....sende kendine başka bi tarih belirle...1 ocak değilde 1 şubat gibi,14 şubat gibi....çünkü bu süreçte kendini zorlamak,baskı yapmak fayda yerine zarar getiriyor bence....yavaş yavaş gerilmeden,strese girmeden olayı özümseyerek o yolda gitmek daha faydalı ve daha kesin çözüm gibi geliyor bana....

ben ki ciddi bağımlıyım,içmediğimde başım gözüm döner 3 gündür 1 tane içiyorum günde...ve bunu ancak dediğim yöntemle başarabildim...kasımda başladı benim serüvenim ve kurban bayramında çok içtim mesela daha önce azalttığım halde....demek istediğim kasmaya gerek yok bünyeyi sadece iste...gerçekten isterseniz başarabilirsiniz,başarabiliriz....

hadi bakalım kolay gelsin hepimize.....

bu arada saat 11de 1 tane içtim yine...birazdanda yatıcam...herkese iyi geceler...:80:

bugün 4.gün günde 1 taneye düşüreli....

maşallah bana

bu arada 1 taneye düşürdüğümden beri burun tıkanıklığım geçti....sanki burnuma fısfıs sıkmışım gibi açıldı burnum...daha rahat nefes alıyorum,koku alışımda arttı sanki....

ve gündüzleri sigara pek aklıma gelmemeye başladı,canım pek istemiyor artık....bünyeyi alıştırdım çünkü geceye kadar beklemeye....:92:

15 gün kaldı milleeetttt...kendi kendime takılıyorum ben:
1:

herkese merhaba
ben pek katılamıyorum aranıza. işyerinde açılmıyor kk. 2 akşamda çalışıyorum eve geç geliyorum. evde çocuk, iş, güç. . benim bugün tam 2 ayım bitti. gayt iyiyim. aklıma gelmiyor bile. darısı bebekkafanın ve diğer bırakmak isteyenlerin başına.
sevgiler...

Merhaba Arkadaşlar,
Buğün 14. gün bitti, fena gitmiyor aslında. İlk hafta daha zordu, ikinci haftamı bitirdim ve Allaha şükür iyiyim. Üstelik hemen hemen her gün arkadaşlarımla görüşüyorum ve benim arkadaşlarımın hepsi çok sigara içiyor. Bugün ilk kez arkadaşlarla kahve içerken sigara istemedi canım ve kendimle müthiş gurur duydum, bu duyguyu hissetmek beni mutlu etti ve kendimi çok ayrıcalıklı hissettim.

Arkadaşlar olacak , hepimiz ileride " ben 5 yıl önce veya 10 yıl önce bıraktım" demenin mutluluğunu yaşarız işallah.

kelebekcim özeldende yazdım,süpersin....2 ay oldu demek...galiba aygününde dediği gibi 1-1,5 aydan sonra artık daha kolay oluyor akla gelmiyor artık sanırım...
tebrik ederim canım....

bende bugün yine 11 gibi 1 tane içtim...bugün 5.gündü 1 taneye düşüreli (inşallah bırakalı da diycem bigün:)
ama inanın o 1 taneyi içtikten sonra bile çok kötü hissediyorum,ağırlaşıyorum resmen...
kalbim daha hızlı atıyor,çarpıntı geliyor falan...içmediğim zaman hafif hissetmeye başladım kendimi...

ve gerçekten 1 tane içtiğim halde aradaki fark belirgin...burnum açıldı resmen daha rahat nefes alıyorum...daha huzurluyum,daha rahatım......hayatımızı kendi elimizle zindan ediyormuşuz farkında değilmişiz.....

arizona seni de tebrik ederim....aynen devam et...genelde ilk hafta zor oluyor zaten sonrasında daha kolay oluyor...insan gerçekten kendiyle guru duyuyor dimi :) bende 1 taneye düşürdüğüm için ve bu kadar azimli olduğum için kendimle gurur duyuyorum....

ve inanırmısınız sigara içenler gözüme tuhaf gelmeye başladı...onca yıl ciddi sigara içicisi olduğum halde şimdi sigara içenler gözüme çirkin geliyor,sigara içip yanıma gelenin kokusu pis geliyor...bende mi böyle kokuyordum diyorum....

inşallahh arizona inşallah o günlerde gelecek.....bırakalı 6 ay oldu demeyi bile çok istiyorum şu an...

Allah büyüktür yardım eder gerçekten isteyene....

bugün 6.gün teke düşüreli,şu an 1 tane içiyorum yine....ama bugün akşam çok zorlandım

şu an 4.yü içiyorum(( isteyerek mi?hayırr...

sinirlerim bozuldu bişeylere bugün ve deli gibi sigara aradım ve içtim 1 tane...hatta evde bulamadığım için çıkıp paket aldım ve sonrada ağladım paket aldım diye....nitekim peşide geldi ve şu an 4.yü içiyorum....ama bu son bu akşam,bi daha içmiycem başım dehşet ağrıyor zaten...

yarın hiç içmiycem...(inşallah tabii...)

bu arada buraya yazdıklarıma sevgili günlük diye başlasam mı artık

Son düzenleme:
17. gunummmm sonunda iki haftayi devirdimmmm

artik kesinlikkkleeee icmek isssteeemiiiyorrurmmmmmm BITTTTMISSSSTIRRRRRRR !!!!

Bebebkkafa gunde birtaneye indirmek cok guzel bir basariiii seni tebrik ediyorum 1ocaktan sonra yeni tertemiz bir hayata basliyacaksIN .. Inaniyorum sen ve burda birakmak isteyen butun arkadaslarimiz birakicak.... burda olmak bile basaridir ..ve birakmak isteyen buitun arkadaslara sabir diliyorum cok zormus inanin cok zor ,, nikotin krizi diye birsey yok !!!! elinde cak diye yakmanin havasini haleeen aciklayamiyacagim cekip ufleme alsikanligi var.. biraktiktan sonra sadece ozlem duyuyorsunuz ,, caniniz cekmiyor ama aliskanlik olsa gerek surekli akla geliyor ama ustesinden gelmek icin ustune gidin kendinizle inatlasinnnnnnnn.............

Insanin istahi ve bagirsak hareketleri otomatik degisiyor!!!!!!!!!!!!! KABIZzzzz liga karsi dikkat edin .. ilk ay bagirsaklar resmen duruyor kendimi patlicak gibi hissettim .. bugun sanki biraz duzeliyor gbyim
yemiyorum ve cok fazla spor yapmama ragmen gobek saldi kendini yeni yeni toparlanmaya basladimmmm
allahimmmm atlattim o zor gunleriiii,,,,, fresh sakizlar cignemekten dmaagim yorulmustu .. simdi onu bile aramiyorummmm ins hep boyle devam ederim

cok cok kriz anlarimda bir paket naneli sakiz cignedim bu cok ise yaradi
bol su !!!!
veeee en onemlisdeee sicak dus !!! bu ay dustan cikmadim valla huzur veriyor gerginligi stresi aliyor ,, o sigara dusuncesi akildan ucup gidiyor

ve ilk gunler mumkunse biraktiginiz ilk 3 gunu kimseyle gorusmeyin evden cikmayin derim tetikleyiciler disarda arkadas ortaminda ... icen arkadaslarinizdan mumkunse biraz uzak durun en azindan ilk hafta..

su an benim sayemde bir arkadasim daha sigarayi birakti onun icinde cok mutluyummm
YASASINNNNN DUMANSIZ HAVA SAHASI ,, YASASIN OCAK 2011

canım ya ne güzel yazmışsınnn ,inan iyice heveslendim ve senin adına çooook mutlu oldum
ben son günlerde içmeye başladım yine....işte 2 gündür yani hafta sonunda günde 4 tane içtim
bugün 2 tane içtim ama daha içmiycem....bende başaracağıma inanıyorum çünkü bu kadar azaltmak heleki 6 gün boyunca günde 1 taneyle durmak benim için büyük başarı...

bu arada kabızlık olayı benimde dikkatimi çekti...1 taneye düşürünce bile farkettim hemen...ona da yapacak bişi yok,vücut zamanla alışacak duruma....

arkadaş çevremde içen yok,en yakın arkadaşım içmiyor,resim kursuna gidiyorum orda da çoğu kişi içmiyor ama resim hocamız aralarda içip geliyo yanımıza ve nasıll kokuyor anlatamammm:78: ama o koku bile canımı istetmiyo sadece ne pis kokuyo şu sigara diyorum...

benim en zorlandığım zamanlar sinirlendiğim zamanlar....işte o an kendimi tutabilmek inanılmazzzz zorrr....

tebrik ederim gizemli seni tekrar.....ama bıraktın diye uğramamzlık etme...bırakanların desteğine daha çok ihtiyacımız var....en azından benim var...şu yazdığını okumak bile çok iyi geldi

bugun 23. gunum

Dun geberiyordumm!!! maholfummmmmmmmm øluyordummmm o kadarmi canim istedi yani sanki hic birakmis gibi degildim. kuafordeydim uzunda kaldim.. herkes yanimda kiz arkdasim sigara molalari verdi. orda basim atti allah biliyor belli etmedim ama surekli telkinledim kendimi.. yeni yil dolayisiyla karton karton sigara ikram edildi oldugum yerde ve onumde ki masada acik icilmeye hazir o marlboro sigaralar ahhhh ahah((( kiz arkadasimi otobuse bindirdim bir anda elindeki sigarayi tutmasi icin bana verdi bir an aldim kiz bindi otobuse gitti bir an telaseyle elimdeki yanan sigaraya bakakaldim((((
dedim ben bunu icicem yani bir iki cekim dedim o an ama ben ben birakmistim.... o kadar zorlandim o kadar direndimki tas olsa catlardi(( ama icmedim !!!!!!!!!!! attimmmmmmmmmm

ben bunu nasil yaptim nasil icmedim hayyret ediyorum kendimee ve ondan sonra butun gece canim nasiill istediii nasil nasil nasil nasilll ya neden bøyle oluyor yaaa offf cok zor
bugun daha iyiyim agir spor yaptim fazla aklimda degil buyuk ihtimal icmiycegim artik kendime guveniyorum ama bu 23 gunden sonraki kriz neydi onu anlamadim..................................

((((

ayy canım yaa zor bir anmış senin için,resmen sınanmışsın....ama tebrik ederim seni,nefsine yenilmediğin için....canım, benim gözlemlediğim kadarıyla canının hiç istememesi için bi 40-45 gün olması gerekiyor....ama yinede sen çook yol katettin..23 gün durabildiysen bu daha da durabilirsin ve başarabilirsin demek....krizler olacak tabi ya da bu yaşadığın gibi anlar....önemli olan o gün yaptığın gibi iradenle bunu atlatabilmen...

o derece yoğun bir isteği atlatabildiysen emin ol devamını da getireceksin....

ben bi kaç gündür yine 4-5 tane içiyorum

ama artık sona geldim....cuma günü yılbaşı...son kez içicem....Allahımm yardım etsin bana..1 ocağa az kaldı...ve ben öyle stresli bi dönemdeyim ki...evlilik telaşı başlıycak...alışveriş telaşı,gelinlik,eşyalar....çook zor bi dönemde bırakmaya kalktım...eğer başarabilirsem gerçekten kendimle gurur duyucam.....çünkü normal bi zamanda bırakmaktan daha zor benim için bu dönem...

Son düzenleme:
bebekkafa bu zamana kadar cok birakma girisimlerim oldu en uzunu 2 ay oldu.. oda kenidmi gercekten iyi hissettigim zamanlar stresimin sifir oldugu zamanlar,, o zaman insan dayanabilyior sen gercekten zor bir zmaanda birakicaksin off valla evlilik stresi ne demek ya:S

ama bu dmeek degildirki ustesinden gelemiyeceksin bende 1 ocakta biraktin biraktin baksana yepyeni bir tarih harika bir gun en guzel firsat bu zaman sakin kacirma ve kendine guven bitsin bu is
allahim yardim etisn hepimizie ,, evlenmeden once kendini iyice arindir kurtul o pislikten evine kosu bandi al mis kokulu evinde yasamaya basla bu yondende dusunebilirsin seni motive eder... evlilik esittir yeni bir duzen yeni bir hayat yeni bir ev yeni bir yasam tarzi sifir bir hayat bir ocakta dogum tarihin olacak.....
demekki dedigin 40 45 gun can istiyor bu zikkimi hmmmm bunu yeni ogrendim bende diyorum nedne halen canim istiyor of neyse dusunmek istemiyorum:)
ins seneye buraya bir sene oldu diye yazariz:S
yazicaz yazalim yazmaliyiz yazmalilar filan filan gibi ne guzel hayat

Canım evet işte,malesef böyle stresli bi zamandayım

ve bu hafta içtim günde 4-5 tane hep....ne güzel teke düşürmüştüm((
çok güzel anlatmışsın,yeni bi hayat,yeni bi ev,sıfır bi hayat...benimde tüm düşüncem bu yönde...bu yüzden evlenmeden önce bırakmak istiyorum,vücudumu arındırmak istiyorum bu pislikten....

yeterli derecede isteğim var ama yeterli derecede iradem de olmalı...

1 ocağa 3 gün kaldı.....
elimden geleni yapıcam o gün bırakmak için artık ama yapamazsam da kendime kızmıycam....1 ocak değilse 5 ocak olur,6 ocak olur vs....mutlaka olucak bi şekilde...

zaten baya iyi gidiyodum ama bişeye sinirlendim ve o gece üst üste 6-7 tane içtim gerisi de geldi,şimdi günde 4-5 içiyorum....ipin ucu kaçtı mı gidiyo yani....:97:

Allah yardımcımız olsun canım aminnnn....

40-45 günden sonra canının istemediğini de aygünden öğrendim ben canım...onun öyle olmuş....

bakalım...ben 40-45 gün durabilsem zaten olay biter benim için....:97:

ivetttt doğruuuu artık hiç aklıma bilem gelmiyo..
kızlr sizde başarabilirsiniz inanın ve en önemlisi ne biliyomusunuz?
çok sinirli olduğunuz hallerde içmemek.benim birkaç kez öle oldu yaktım elimde tuttum dumanını kokladım sonra attım,içmedim yani.şimdi ise hiç aklıma gelmiyo..sizde yapacaksınız inanıyorum..

Birde ben becerebilsem şunu hastalandım grip bir öksürüyorum ki sormayın ama içmeye devam işte bende bırakmalıyım beter birşey bu

Aygun ıns yaa bakalım bırakmak kolay bırakılyıor devam ettırme ksımında takılyıorum:S yanı tamam yavas yavas unutmaya basladım bıle ama oyle bır an gelıyorkı cıldırıyorum sankı o kadar gun ıcmeyen ben degılım ama ıcmıyorum ıcemem bu kadar gun bırakmısken.. bosa gıderse bılıyorum cok uzulucem ıyısımı devam etmek... ıyısımı aslında bu szıkkımı hıc tatmamak .. bır kere alısan tamam bırakanda nasıl ozluyor hehe supe rbısı dıyorsun ama kendını kandırıyordsun
ıctıgım zamanlar sabah her uyandıgımda boazımda tuhaf ıgrenc bır tat sımdı mesela o yok ! bu cok guzel bırsey
kendımı daha dınc hıssetmeye basladım bıle
yarararını goruyorum sanırım yavas yavas

BEBEKKAFA bende sana aynen dedıgını soylıcektım
bır ocak dıye sartlamanın bır anlamı yok ınsan dahada gerılıyor kıtlıyor kendını ben mesela gecen sene 1 ocak dedım ıkı ocakta bıraktım kı ıkı ay ıcmemıstım yanı bır anda gelyıor o bırakma ıstedgı hazır oldgnda bır anda bıtır derım burda bırbırbımıze destek olacagız

ben bırde yazı dusnunuyorum dayanırmıyım plajda guneslenırken ıcmemeye:S en cok keyıf aldıgım an :S o zmn kdr unuturum ıns
sankı onsuz bır hayat devam etmıyecekmıs gıbı oluyorum bazen ama bu dusuncemıde bastırıyorum
spor spor spor .. sımdılık hergub bır saat antreman yapıyorum bunuda cok faydasını goruyorum
endorfın salgılıyor ınsan stres azalıyor

gecen bıraz alkol aldım sıze o anda cktıgım sıkıntıyı anlatamam sureklı sıgara dıye sayıkladım beynımde dumanlar off off yazık yaaa bana ahhahaha ama su an oyle degılım alkollu ınsan ayrı ıstıyor beeh

su anda bırakmıs bırını cok guzel motıve edebılırım

bırakıınca ılk 3 gun haliyle cok zor sonra alısıyorsun zorluga 2. hafta ya kadar guclu krızler gelıyor gıdıyor
2 . haftadan sorna buyuk bır ask buyuk bır ozlem mutlu oldgnuz anlarınıznı bır sıgara yakarak tatlandırmak ısteyeceksıınız ama unutun bırakmıs olcaksınız

alısıcaz sanırım yavas yavas

yanı ben artık nıkotını ıstemıyorum aramıyorum keyfını arıyorum ozellıkle gece uyumadan yarım saat once ..

benım bırakacak olanlara tekrar kendımce bır kac onerım olcak

1. bıraktıgınız ılk gunler en nanelı en fresh yakıcı sakızlardan bolca yanınızda bulundurun onlar olmazsa olmazlar
2. cok cok aklınıza gelırse evdeysenız hemen dusa gırın ve uzun bır muddet cıkmayın,, dustan sonra bolca dısler fırcalanıcak
3. meyveeeeee...........................krızlerde ıkı mandalına yıyın gorun sonucu.... greyfurt suyuda cok etkılı
4. saglıklı yasamanın her yolunu arastırın ona gore beslenın nede olsa bırakmıssınzı sıgarayı en buyuk pıslıgı hayatımızdan atmısısz en guzel sekılde beslenın .... haftanın 3 gunu balık....bol meyve ve sebze
5. YESIL CAY (ben tatlandırıcı ıle ıctım sekerı cok sevdgm ıcın kg almamak ıcın)
6.Cok canınız ıstedıgınde yıne krızdeyken soyyleee guzel bır cıkolatayı yıyıj gıtsın bır muddet ama sonra oda keıslcek yoksa kılo ...
7.Acıga cıkan enerjı artısını muhakkak uzerınızden atmalısınız ..en guzelı her gun ennnn azzzz 45 dk yuruyus ben bır saat yurudum
8.ınsan gecelerı pc basındayken ne yapsanız engel olamayacagınız bır krız gelır ıste o zmn hemen camı acıyorusnuz dısarı dogru once burnunuzdan derınnnnn cekınnnn tututnnnnn sonra ufeyınnnn ama bu uflemeyıı cok derın yapın cok onemlı .. on kere tekrarlayın bakın nasıl gecıyor
gecmezse oturun aglayın rahatlatyıor sonra krız gectıgınde ıcmedıgınız ıcın kendınızle gurur duyucaksınız.. egerkı halen devam ederse o zmn evde muhakkak abur cubur olmalı (ılk zmnlar ıcın) oturun afıyetle yıyın ınsna rahatlıyo:S
8.sabhaları kahvaltıda ıkı avuc roka yıyıyorum faydalarına ınanamazsınız. bedenınıznıdekı toksınlerı atın bunu ıcın nette arastırma yapın arındırın kendınızı ... beden temızlıgı..
9. bıraktıgınız ılk gunlerın gecesı gecmek bılmeyecegı ıcın erkenden yatıp uyumayı alıskanlık halıne getırınnnnnn cok cok cok en onemlısıde bu

Sonra zaten pırıl pırıl bır cılt temızlenmıs bır beden ve sıgaranın vermıs oldugu stresten eser kalmıcak ıns tabı aklıam geldıkce dahada yazarım

Birde ben becerebilsem şunu hastalandım grip bir öksürüyorum ki sormayın ama içmeye devam işte bende bırakmalıyım beter birşey bu

hastayken ıcmek cok kotudur yaaa bence bırakman ıcın ıyı bır fırsat
hayatımızı mahfedıyor farkında olmadan
yenı yıla tertemız gırmek dılegıyle..

ahh aygün işte benim en zorlandığım ve yenik düştüğüm anlar o anlar..onun dışında normal zamanda gelen krizleri bi şekilde atlatabiliyodum...ama sinirlendiysemm çokk zorluyor ....geçen hafta işte öyle bi anımda yaktım üstüste...ve bu hafta başa dönmüş gibi oldum...allahtan sayısı çok fazla artmadı ama yine de 1e düşürmüşken tekrar 4-5e çıkmak kötü oldu....((((

canım gizemlininde dediği gibi hastalıklar güzel bi bahane,fırsat bırakabilmek için...ama seni anlıyorum bende boğazım iltihaplıyken bile içerdim

öncelikle kendini motive etmen,ruhen hazılaman gerekiyor bu sürece...evet çok zorlu,uzun bi süreç ama sonunda başarmak var....ben 2 aydır buna hazırlıyorum kendimi düşün...ve 2 ayda anca bu noktadayım...yarın son günüm sözde ama keşke 2ay değilde 4ay önceden başlasaymışım kendimi hazırlmaya,belki o zaman şimdi daha kolay olacaktı.....

yarın son günüm ve ben acayip stres oldum sanki çok sevdiğim biriyle son günüm,vedalaşıcam gibi bi his.....garip...

harikasın gizemli....yazdıklarını okurken çok rahatladım...yine 1 hafta önceki moduma girmeye başladım....

erken yatma olayı da çok önemli dediğin gibi...gece oturunca içme isteği daha çok akla geliyo...gündüz bi şekilde bişeylerle oyalanıp atlatabilme imkanı var ama gece boşsun ve pc başındaysan özellikle,içmek istiyo insan ve içiyo.....

offf ne güzel duruyodum 1 taneyle...bırakmış gibiydim.....ağzımın tadı düzelmişti burnum açılmıştı....1 e düşürmek bile bu kadar etki ediyorsa bırakmak kimbilir nasıl olur

spor yapmayı çok istiyodum...geçen kış olduğu gibi bu kışta spora gidecektim ama resim kursuna başladım haftanın 3 günü ordayım ve spora vakit yok halbuki çok istiyorum spora gitmek eminim çokta faydası olacaktı.....

gerçi resim kursunda da içmiyorum,o da iyi oluyor...haftanın 3 günü 12.30-16.30 arası kurstayım....ve hayatımda ilk defa yanıma paket almadan çıkıyorum evden,onca saat içmeden durabiliyorum....geçen haftaya kadar eve gelince de içmiyodum işte ama bu hafta gelir gelmez yakmaya başladım .....

Herkese merhaba
biliyorum sizlere fazla destek olamıyorum. Ben artık kaçıncı günüm olduğunu bilmiyorum. 16 aralıkta 2 ayım bitti. Ben başardıysam herkes başarır. Tek yapmanız gereken sabır....şimdi günde bir paket sigarayı nasıl içtiğime inanamıyorum. Sanki hiç yapmamışım gibi.... Herkese başarılar diliyorum. Iyi haberlerinizi bekliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…