1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

ohh ohhh sanada maşallahh canımm

ne kadar güzel yazmışsınn yine...çok iyi geliyor bana burda yazılanları okumak....

koşu bandın hayırlı olsun gizemlicim,güle güle kullan,koş üstünde:))

10 gün iyi bir zaman dimi canım:26: onnn güünn..inanamıyorum ben kendime biliyomusunuz.....
ama dediğin gibi daha çok zaman var önümde....ve o istek içimde her an patlamaya hazır bomba gibi duruyo...:18:

yazının her kelimesinden sağlık fışkırıyo resmen:) ne güzelll....verirsin kilolarını da hiç sorun değil...o koşu bandında her gün 45 dk tempolu yürüsen ve birazda yediklerine dikkat etsen hemen verirsin emin ol....zaten çok kilo almadın sen sigarayı bırakınca....

bende öpüyorum canım....

en büyük destekçilerimden birisin,iyiki varsın...

aygünümm sağolll canım benimm
"çok iradeli ve azimli" kulağıma çok hoş geldii
öyle miyim gerçekten acaba....şimdilik öyle görünüyor,inşallah devam eder bu azmim,iradem canım....

offf geçmiş olsun o arkadaşına....
ne denir ki....35 yaşında gencecik bi insan....Allah şifa versin...

bu arada sigarayı bırakıp böyle hastalıkları çıkanları çok duyuyorum,bende de çıkıyormuş bir de
bırakmasak daha mı iyi acebee şakaa tabiiiiii

ALLAH korusun kız..nasıl yani bıraktıktan sonramı çıkıyomuş hastalık yani içerken çıkıyo benim bildüğüm,tesadüf olmalı..

ALLAH korusun kız..nasıl yani bıraktıktan sonramı çıkıyomuş hastalık yani içerken çıkıyo benim bildüğüm,tesadüf olmalı..

ne biliyim ya duydum öyle bi kaç sefer.....geçen dolmuşta konuşan kadınlarda öyle demişti,adamın biri için..günde 3 paket mi ne içiyomuş bırakmış,sonra emekli olmuş falan,ciğerlerinde hastalık çıkmış....

daha önce de duydum böyle şeyler,mesela ceyla gölcüklüde sigarayı bırakalı 1 sene olmuşken kanserden öldü...(( şimdi sende diyince böyle...

aman Allah korusunn tabii

kötü düşünmeyelim canım.biz bıraktık ve çok sağlıklı günler bizi bekliyor ALLAH ın izniyle..

benim de bugün 5. günüm bugün yine zor bi gündü yaaa bu istek hiç gitmeyecekmiş gibi geliyo bana ama dün daha rahattım
ve ayrıca dün bi yere gittim yanımda sigara içildi ve ben kendimi tuttum istesem alıp içebilirdim
ama şimdi canım yine cok istiyoooooooooooooo

kötü düşünmeyelim canım.biz bıraktık ve çok sağlıklı günler bizi bekliyor ALLAH ın izniyle..

asyacımm işte bana olan da buydu...

bi rahat olursam bi çok zorlanıyorum....bana da hiç geçmeyecek gibi geliyo bırakan arkadaşların söyledikleri de olmasa inanmaycağım geçeceğine...

ama bak sen de ne kadar iradeli ve kararlısın ki yanında içildiği halde sen içmemişsin...bravo canım... ben ilk günler ve hala da içen birilerinin yanında durmamaya hatta görmemeye çalışıyorum kendime güvenemediğimden....:26:

lütfen vazgeçme.....ben ki o korkunç krizleri atlattım,geçiyor inan geçiyor...

canım yaaa burda olmak çok güzel inanki beni gerçekten motive ediyo burası yazılanları tekrar tekrar okuyorum daha çok azimli olmak için
yaşasın SİGARASIZLIK...........

asya sen bu işi bitirmişsin yanında içildiği halde içmememk ve sinirliyken içmemek en önemlileri bunlar canım..kırdınız şeytanın bacağının birinii..:78:

bu arada kızlar geçmişteki yazılarınızı okudum
gizemli sen daha öncede 2 ay bırakıp tekrar baslamıssın o kadar içmeyipte tekrar neden basladın ki

bu arada bizde hafta sonu koşu bantı alcaz gizemli nerden kaça ne marka aldığını bana özelden yazarmısın benim hiç bi fikrim yok birde memnun musun?

Sigara içmek isteyen bir tarafınız ve sigarayı içmek istemeyen bir tarafınız var, bunu biliyorsunuz…Sigara içmek istemeyen iradeniz olduğuna göre içmek isteyen tarafınızın içinizdeki güç olduğunu fark etmiş olmalısınız… bu güç bilinçaltınız veya diğer adı ile ruhunuzdur. içmek isteyen tarafınızın her zaman kazanır.. Kazanıyor değil mi?

Yaşamınıza baktığınızda, alışık olduğunuz ve yapmayacağım dediğiniz her şeyi yapmaya devam ediyorsunuz… Örneğin sevdiğiniz bir insana kızdığınızda “bir daha asla görüşmeyeceğim” dediğinizde , bir zaman sonra tekrar görüştüğünüzü yaşamışsınızdır.

Sigara içmeyeceğim dediğinizde, içinizdeki gücün bunu nasıl anladığını biliyor musunuz? “Sigara içeceğim”… evet içinizdeki güç, bunu böyle anlar…Siz yapma dediğiniz zaman o yap olarak onu anlar ve algılar…olumsuzdan anlamaz… Bunun için yasakların çekici olduğu söylenir…İçinizdeki güç sadece yapılabilir şeyleri bilir. Onun için sigara içmek bir eylemdir, davranıştır, somuttur… bir şeydir yani…Sigara içmemek ise hiçbirşeydir…Her sigara içmeyeceğim dediğinizde, içinizdeki güç sigara içmek istiyor olarak anlayacaktır. Sigara içmeyeceğim gibi bir karar vermiş olamazsınız. Tiryakilerin sigarayı hayatından uzaklaştıramamalarının nedenlerinin bir tanesi bu…her sigara bırakma denemeniz de sanırım siz de aynı ifadeleri kulandınız…Lütfen deneyimlerinizi gözden geçirin…hak vereceksiniz…

Olumsuz emirlerin tersini yapmak, bilinçaltımızın birinci özelliğidir. Bizim için önemi ; “sigara içmeyeceğim” cümlesini , eğer bırakacaksanız asla ve asla kullanmamız gerekiyor… Bunu her kullandığınızda , sigara içmeyi teşvik etmiş olursunuz…

Mantıklı insanları seversiniz değil mi? Mantık doğru sonuçlara ulaştırır sizi. Biri sizden uçmanızı isterse, ona gülüp geçersiniz… Ama rüyanızda uçabilirsiniz…rüyaların belki de en güzel tarafı , orada mantığın geçmemesidir. Aslında rüyada mantıklı olabilsek , belki de hiçbirimiz rüya görmek istemeyiz… çünkü günlük yaşamımızdan bir farkı kalmaz… akşam uyurken rüyalarınızı içinizdeki gücün idare ettiğini biliyorsunuz.. Ve içinizdeki güç mantığı bilmez,kullanmaz ve mantık yürütmelerinden anlamaz. Peki bunun bizim için anlamı nedir?

Sigara içenlere, sigara içmeyenler tarafından sürekli sigaranın Zaralarından bahsedilir. Gerçekten mantıklı şeylerdir.Bazen tiryakilerde etkileniriz diye katran rengini alan akciğer resimlerine, bacağı kesik tiryakilerin fotoğraflarına, boğazı delik insan manzaralarına bakarlar… Ve etkilenirlerler de..Ancak bu etki kısa süre sürer. Canı sigara isteyinceye kadar, boğazı delinmiş adam akıllarında kalır ve sigara isteği ile uçup gider. Tiryaki ağzındaki sigara ile hayata meydan okumaya devam eder… Sigaranın kansere neden olduğunu söylerler tiryakiye… Tiryaki “biliyorum” der…Çünkü mantığımıza göre bu zararlıdır ve insan kendine zarar veremez… Tiryaki buna rağmen içmeye devam eder… hatta kanserli halini aklına getirip daha çok üzülür ve daha çok içmeye başlar…Peki nedir bu içinden çıkılmaz durum? Kanser olacağını bile bile sigarayı içirten şey nedir? Sorun da burada zaten…

Sigara içme isteği , içinizden geliyor… yani içinizdeki güçten geliyor…Mantık yürüten ise iradeniz… zararlarını anlayan tarafınız iradeniz…Kanserin tehlike olduğunu bilen iradeniz…Bacaksız yaşamın korkunçluğunu anlayabilen tarafınız iradeniz…Ama iradeniz sigara içmiyor ki… Eğer zararları bilen iradeniz , bunun sigara ile oluştuğunu biliyorsa ve sigara içmek de onun elinde ise neden böyle birşey yapsın ki…

İşte burada gerçeğimizle yüzyüze geliriz. İçinizdeki güç,bilinçaltınız mantık kullanmıyor maalesef…Eğer mantıklı davranabilseydi, sigaradan gelen dumanın , akciğeri tahrip ettiğini gördüğü halde buna müsaade etmezdi. Zaten mantıklı olabilseydi ; siz sigaranın zararlı olduğunu ve bundan dolayı içmemeniz gerektiğini söylediğinizde , o da “ doğru söylüyorsun, haklısın, ben bundan sonra bu sigara içme isteğini karşına çıkarmayacağım” derdi. Ama demez…Diyemez… çünkü o güç her şeyi yapabilir ama asla mantık yürütmez. O sadece sigara içmeniz gerektiğini bilir ve zamanı geldikçe içmeniz için size her türlü baskıyı yapar…Sigarasız hayata giden yolda bir basamağı daha anlamış oluyoruz. Nedir bu basamak: Sigaranın zararlarını anlatarak , bir insanı sigaradan vazgeçiremezsiniz.. işe yaramaz… Bunun işe yarayacağı birtek yer var , o da sigaraya henüz başlamamış birine bunları anlatırsanız , belki sigaradan korkar ve başlamaz..ancak başlamış biri için bu korkular, bu mantıklı açıklamalar işe yaramaz…

Ayrıca, bilinçaltınız, istediği şeyin sizin için yararlı mı zararlı mı olduğunu bilmez. Onun için nefes almak neyse , sigara içmek de odur. Halbuki nefes yaşatır, sigara öldürür… Ama içinizdeki güç için bunların bir farkı yoktur…

O kadar ki, her tiryaki,sigaradan aldığı her nefesle, ölümü tepesinde hisseder… Ama buna rağmen içer…Demek ki , kendimize sigaranın zararlarını anlatarak, belki bu şekilde bırakırız diye aldanmamak gerekiyor…
sigara.tv

bazi ailevi sorunlar diyeyim... ama alsinda tam sebebte bu degildi bir anlik boslukkkk tarif edemem onu .. kiz kardesim iciyordu ver ya yakicam bir tane dedim nede olsa iki ay icmemisim dedim bir tane icsem ne olcak rahatlarim dedim ,ve ictim.. Zikkimin kokunu icseydim baskada birseyd emiyorum, birde bahar ayi havalarin isindigi bir zamandi . sigarayi o havalarda demekki disaroda cok icmisim aliskanlik o anda yine aradim... simdi onumuzdeki yazdan korkuyorum diye yazmistim hatta ama o kadar guvenim geldiki kendime ben onuda asacagim inaniyorummmm
burdaki arkadaslarin destekleride benim icin cok cok onemli motive edici oldu
ama iyi olmus simdi daha bilincliyim nerde ne tur isteklerin bastiracigni biliyorum ona gore cektim kendimi
su anda gram aramiyorum kafada bitirmek istremek bunun icin cok onemlii..
ama ilk zamanlar yani hemen hemen bir ay cok zorlandimm surekli tatliya yoneldim kilo almayi gozden cikardim simdi toparlaniyorum bakalim

ustesindne gelincmiyecek birsey degil ,, kolayda degil,, ama inanin insan artik insan aramamaya basliyor ve unutuluyor bunu yasadimya daha ne diyeyim darisi sizleirn basina

Ben kendimce sunu anladim ,,
ozlenen sigara degil ,, sigarayla yapilmis seyler ,, arkadas muhabbetler,,i gezmeler,, tozmalar klupler kafeteryalar v.s v.s
bunlari yine yapacagiz ama birilerini terk ederek

bu arada bunu dinlemistimde
uzmantv.com a girin sigara yazin ve cikan videolari izleyin insan cosuyor o illetten dahada bir uzaklasiyor tavsiye ederim

asyacım teşekkür ederiz yazıyı paylaştığın için...çok güzel bir yazı...

" Sigaranın zararlarını anlatarak , bir insanı sigaradan vazgeçiremezsiniz.. işe yaramaz… Bunun işe yarayacağı birtek yer var , o da sigaraya henüz başlamamış birine bunları anlatırsanız , belki sigaradan korkar ve başlamaz..ancak başlamış biri için bu korkular, bu mantıklı açıklamalar işe yaramaz…" bunu hep söylerim,sigara şöyle zararlı,böyle zararlı,içme şunu bik bik bik deyip durur içmeyenler sanki içenler bunları bilmiyormuş gibi....sigarayı bırakmak ,içmeyipte oturduğu yerden ahkam kesenlerin söylediği kadar kolay değil işte....

yalnız şu son cümleye takıldım

"Demek ki , kendimize sigaranın zararlarını anlatarak, belki bu şekilde bırakırız diye aldanmamak gerekiyor…"

aslında bana faydası oldu bunun....sürekli internette falan kötü resimlere baktım,videolar izledim,özellikle hamilelik ve bebekler üzerindeki etkileriyle ilgili şeyleri okudum falan...hatta bunları yaparken bir yandan da sigara içiyordum...şahsen bende etkili oldu...hatta bu benim yöntemimdi,kendimi yavaş yavaş ,sık boğaz etmeden sigaradan soğutmak.....ama herkeste etkili olmayabilir tabi,o nedenle herkes kendine en uygun yöntemi uygulasın demiştim başlarda...çünkü insanı en iyi kendi tanır...

tabiki herkeste aynı şeyler olmuyor herkesin bencede bi yöntemi var kimi etkilenir kimi etkilenmez

hımmm ne güzel profiline bakarken görmüştüm de ankara yazıyodu bende ankardayım

evet bende sen sorduktan sonra baktım seninkine:)

bugün nasılsın asya? sen ve diğer arkadaşlar da tabi?

ben fena değilim....sadece adet olmadım bugün de onun gerginliği var üzerimde...

bu arada bir şey sorucam bayanlar,çocuğu olanlara...hani biz adet olmadan önce gergin falan oluyoruz ya,hamileyken adet olmuyoruz o zaman da gerginlik vs oluyor mu?yoksa hamilelikten dolayı hormonlar ona göre mi çalışıyor da o etkiler görülmüyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…