1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

evet bende sen sorduktan sonra baktım seninkine:)

bugün nasılsın asya? sen ve diğer arkadaşlar da tabi?

ben fena değilim....sadece adet olmadım bugün de onun gerginliği var üzerimde...:KK43:

bu arada bir şey sorucam bayanlar,çocuğu olanlara...hani biz adet olmadan önce gergin falan oluyoruz ya,hamileyken adet olmuyoruz o zaman da gerginlik vs oluyor mu?yoksa hamilelikten dolayı hormonlar ona göre mi çalışıyor da o etkiler görülmüyor?

bebekkafa guzel soru sormussun... hamile kaldigin ay adet gecikirya hamile olruusn sonucta o ay adet belirtiløeri ile hamilelik belirtileri ayni olur
gaz olur hazimsizlik sinrililik istah acikligi... bir bakmissin hamilesin ..
sonraki aylar normal hic bir degisiklik olumyuor gerginlik v.s kesinlikle olmuyor .. yani en azindan benim oyle oldu.
ama asil horhomlairn degistigi zaman bebegin bedeninden ayrildigi an!! yani bebek dogdugu gibi sendeki hormon alt ust oluyor iste buna dikkat etmezsen lohusa yada dogum sonrasi depresyon deniliyor ben yaadim hehe igrencti
ama sordugun soruya cevabbim 8 ay bnoyunca hic birsye degismiyor
psikolojik olarak haliyle bedneinde bir canli lgudu icin biraz daha duygusal oluyorsun hepsi bu

bebekkafa guzel soru sormussun... hamile kaldigin ay adet gecikirya hamile olruusn sonucta o ay adet belirtiløeri ile hamilelik belirtileri ayni olur
gaz olur hazimsizlik sinrililik istah acikligi... bir bakmissin hamilesin ..
sonraki aylar normal hic bir degisiklik olumyuor gerginlik v.s kesinlikle olmuyor .. yani en azindan benim oyle oldu.
ama asil horhomlairn degistigi zaman bebegin bedeninden ayrildigi an!! yani bebek dogdugu gibi sendeki hormon alt ust oluyor iste buna dikkat etmezsen lohusa yada dogum sonrasi depresyon deniliyor ben yaadim hehe igrencti
ama sordugun soruya cevabbim 8 ay bnoyunca hic birsye degismiyor
psikolojik olarak haliyle bedneinde bir canli lgudu icin biraz daha duygusal oluyorsun hepsi bu

hımmm anladım canım,çok teşekkür ederim aydınlattığın için :) hep merak etmişimdir bunu çünkü....

senin kızın mı vardı canım?

evet canim 3.5 yasinda cadi bir kizim var
bir yandan surekli hep onunla ugrasiyorum cok hiperaktif burara yazarken bile bir elim onda

bu arada bir gun anne oldguumda sigara keisnlikle birakicam diyordum hamile kaldim hamileligimde bile ne yazikki gunde en fazla 2 bazen 3 ictim
nasil ictim su an cok kziiyorum kendime
neyse bebis dogdu sonra bambaska bir dunyaa..... sigarasiz yapamayacagin stresli yorucu bir dunya.. yine birakamadim
sonra dedim 3 yasinda birakacagim dendeim denedim biraktim yine basladim
sanirm bu sefe rhazir hissettim kendimi sizleirn destegiylede bu cok guzel oldu

kizlar facebook kullaniyormusunuz aslinda ordan eklesek birbirimizi ozelden yazalim bir ara
bebekkafa seni merak ediyorum diger arkadaslar sizleride
simdilik optum herkeseee kriz yasayan arkadaslar aksam erkenden yatin zibarin dusunmeyin
arayi ne kadar acarsaniz inanin o kadar uzuyor herkes ekolay gelsinnnnn mucizoo

bir yandan surekli hep onunla ugrasiyorum cok hiperaktif burara yazarken bile bir elim onda

bu arada bir gun anne oldguumda sigara keisnlikle birakicam diyordum hamile kaldim hamileligimde bile ne yazikki gunde en fazla 2 bazen 3 ictim
neyse bebis dogdu sonra bambaska bir dunyaa..... sigarasiz yapamayacagin stresli yorucu bir dunya.. yine birakamadim

kizlar facebook kullaniyormusunuz aslinda ordan eklesek birbirimizi ozelden yazalim bir ara
simdilik optum herkeseee kriz yasayan arkadaslar aksam erkenden yatin zibarin dusunmeyin

Allah bağışlasın kızını canım....benim hep sormak istediğim birşeydi bu sana...daha önce aygünle konuşmuştuk sanırım...o içmemiş emzirme döneminde falanda ama sonra yine başlamış....

demek sen içtin :KK43:( üzüldüm bunu duyduğuma...benim sigarayı şu an bırakma sebebim ileride çocuk sahibi olmak istemem biliyorsun...ne kadar erken bırakırsam o kadar çabuk arınır vücudum bu pislikten diye düşündüm....keşke sende içmeseymişsin o dönemde :KK43:

Allah ikinizede sağlık uzun ömür versin canım...

benim facebookum yok canım...

erkenden yatma olayını nedense hala yapabilmiş değilim,hem zorlanıyorum geceleri hemde yine 1 buçuktan aşağı yatmıyorum....

evet bende sen sorduktan sonra baktım seninkine:)

bugün nasılsın asya? sen ve diğer arkadaşlar da tabi?

ben fena değilim....sadece adet olmadım bugün de onun gerginliği var üzerimde...:KK43:

bu arada bir şey sorucam bayanlar,çocuğu olanlara...hani biz adet olmadan önce gergin falan oluyoruz ya,hamileyken adet olmuyoruz o zaman da gerginlik vs oluyor mu?yoksa hamilelikten dolayı hormonlar ona göre mi çalışıyor da o etkiler görülmüyor?
dün yine çok fazla istek vardı bugün daha rahat gibiyim
ben bu istek gün geçtikçe azalıcak derken çoğalıyo sanki bilemiyorum
gizemli cevaplamış ama söyleyim bende yasamdım sıkıntı gerginlik bi şikayetim yoktu yani

benim de bi kızım ve oğlum var kızım 9 yasını bitirdi oğlum 3.5 yasında kızın gibi hiperaktif bi çocuk hiç yerinde durmuyo beni peşinde koşturup duruyo

ve maalesef bende hamileliğimin ikisinde de içtim sigara kızıma hamileyken 1-2 tane içiyodum ama oğluma hamileyken çok fazla içtim kendimden nefret ederek kendime küfür ederek içtim içmiyecem dedikçe içesim geliyodu valla ama çok pişmanım allahım çok şükür bi problem olmadı çocuklarımda ama olsaydı kendimi hiç affetmezdim eşimle de cok büyük problemler olurdu aramızda

asyacım allah bagıslasın cocuklarını
ben ıcmedım demem evet ıctım normalde gunde 15 tane ıcerken hamıleyken cok sogumustum parfum ve sıgara kokusundna mıgdem bulanırdı
ona ragmen gunde 3 tane fılan ıcerım ama bazı gunlerde hıc ıcmezdım

ama sunuda belırtmek ısterım. ben yıllarca bu saglıklı beslen me anne ve cocuk saglıgı hamılelıkte beslenme v.s yazılarını o kadra okudumkı cunku cok severdım ılgımı cekmıstır hep
hatta eger unıv okusaydım keısnlıkle beslenme uzmanı olurdum saglıga cok onem verırım beslenmeuye ozellıklede..

bu yuzden hamılelıgımde tek bır gunumu bıle bosa gecırmedım tek bır gunumu kotu bır beslenmeyle gecırmedım hamılelıgımde 9 k aldım dogurdum hemen eskı formuma dondum resımde koyabılırım:)

hergun sıze y ederım bır saat fdogurana kadar yurudum hergun bır lıtre yagsız kalsıyumu bol sutlerden ıctım her gun 3 ogun sebze meyve booolllllll baılıkkkk ozellıklede somon .. yanı aklınıza gelebılecek herseyı en ıyı sekılde yaptım
ama bunu oyle ovunerek soylemıyorum allahım olmayanlarada versın ımkanın olan var olmayan var ama bende cok cok ıyı sayılmam sabah uyanır gıderdım yagsız sutumu yagsız peynırımı kestırıp 5 lıralık degılde 1 lıRAlık kenıdme gore alırdım yanı bır sekılde alırdım ve bebek ıcın onu yerdım..

cok uzun yazdım ama demek ıstedıgım su; o kadar saglıklı bır cocuk dunyaya getırdım ınanamazsınız allahım nazar degmez ınsallah ama bır kere hasta oldu oda 1 yasında grıp oldu .. su an 3.5 yasında hastalık nedır bılmez doktor nedır ates nedır hıc bılmem. fıtıl ne oldgunu bılmezdım naısl kullanılır bılmezdım ogrenınce tanıdıklarımdan sasırdım bır nevı ates dusurucu. bagısıklık sıstemı coook cok ıyı cok dayanıklı bır cocuk
bunun hamılelıkledekı beslenmeyle cok onemı var yanı o zamankı beslenmeyle
evet sıgara ıctım muhakkak onun zararını gozle goremeyız ama aldı buna ınanıyorum.. ıcmeseydım keske..

anne olmayı planlayan arkadaslar hamılelıgınızde cok cok dıkkat edın ınanın kı bol brokolı bol yesıllık yıyen annler dıkkat eden anneler dogumuda bebegıe guzel oluyor
ben normal dogum yaptım kameraya cektım sımdı ızlıyorum resmen gulerek dogurmusum vay be dıyorum yaptıgım spor yuruyus sayesınde dogumum bıle cok kolay oldu
darısı anne olmayı dusunen herkese ıns...

Nasıl gıdıyor kızlar
bbkff krızler ne durumda?
bugun benım 41. gunum gercekten sankı hıc ıcmemıs gıbı hıssetmeye basladım ve ona karsı ozlem duymamak ıcın kendımı telkınlıyorum
bende bu ara kahve yı abarttım tadı ayrı bır guzel gelıyor gunde 3 bardak ıcmeye basladım:S

ınsan keyıf veren seylere yonelıyor sanırım kahveyıde bır ara tamamen bırakmak ıstıyorum
bır ara yesıl cay ıcıyordum onuda bu ara ıcmez oldum
yesıl caya basıyayım ben yarından ıtıbaren duzenlı bır sekılde

ya bana ara ara çok aşırı sigara içme isteği geliyo geçsin artık yaaaaaaaaaaaaaa:KK58::KK58::KK58:

selaam kızlar...kurstaydım malum...anca geldim,yemek yedim ve yazdıklarınızı okudum...

gizemli maşallahh kızınaa:nazar: hamilelikte beslenmede çok önemli kesinlikleee....sen buna çok dikkat etmişsin tebrik ederim...bilinçli olmak güzel birşey....

asyacım sık dişini olur mu? geçecek çünkü bunu unutma....ben 6.ve 7.günleri unutamam herhalde....:KK53:

benim bugün 11.gün oldu maşallahhh....iyiyim baya...hatta hiç aklıma gelmedi bugün desem yeridir...ama eminim bunun peşine yarın öbür gün ciddi bi kriz gelir....:S

gizemli,onun boşluğunu bişeyle kapatmak istiyo insan ondan sanırım....ama yeşil çay içmen kahve içmenden daha iyi olur tabi:)

bende su ya sarmış durumdayım:) evde,dışarda heryerde elimde pet şişe....onun dışında beyaz leblebi atıyorum ağzıma aarada biraz...fazla aburcuburada giriştiğim yok çok şükür....

bakalım hep böyle devam eder inşallah....

bebekcim çok iyi yapıyosun abur cubur yememekle kilo almayacaksın ben de yemeklerden önce çok su içyorum fazla yemeyim die ama aralarda meyve cikolata kuruyemiş sakız seker gün içinde bol bol tüketiyorum bunları
sıkıyorum dişlerimi ama bugün bi yere gittim içen vardı istememek için kendimi çok zor tuttum en iyiysi bir ay evden hiç çıkmamak

Hepinizi kutlarım kızlar harikasınız..:KK9::KK9:

ooo nadiremm hoşgeldin ve teşekkür ederiz destek için:))
ne iyi ettin de uğradın,senin bazı yazılarını okumuştum sigarayı bırakmakla ilgili başka topiklerde ve çok etkilenmiştim....o yüzden şu an bu noktaya gelmemde senin de payın vardır belirtmek isterim :KK71:

bebekcim çok iyi yapıyosun abur cubur yememekle kilo almayacaksın ben de yemeklerden önce çok su içyorum fazla yemeyim die ama aralarda meyve cikolata kuruyemiş sakız seker gün içinde bol bol tüketiyorum bunları
sıkıyorum dişlerimi ama bugün bi yere gittim içen vardı istememek için kendimi çok zor tuttum en iyiysi bir ay evden hiç çıkmamak

senin günlerin rahat geçiyo herhalde artık bebekcim

canım evden çıkmamak olmaz tabi de en azından ilk 1 hafta sigara ve sigara içen biri-birileri görmemek gerek...ben öyle yaptım bilerek çok ta iyi oldu....

şimdi mesela görsem de çok etkilenmiyorum,ilgimi çekmiyor...kafamı çeviriyorum ve direk içimden "öğğkk piss" diyorum :KK53:

valla dünle bugün rahattım asya...özellikle bugün aklıma bile gelmedi desem yeridir ama yinede tetikteyim,herşey bitmiş sayılmaz...çünkü 4.5.gün de çok rahattım ama 6 ve 7.günler ölüyoduumm....

bu arada demin öyle bir geçer zaman ki'yi izledim,öfff her hafta üzüntüden verem ediyor beni bu dizi...cemileye çok üzüldüm:KK59: onu izlerken özellikle içesim geliyo bazen...

iveeeet nasiii gidiyoo kizlaarrrr !!!
ben biraz dusundum.. ama cok hafif bir geldi gitti:SS:S.S.S
simdi de sey gibi hissediyorum
hani mucadele ediyoruz ediyoruz tmm hersey iyi hos bitiyor gidiyor
ama hayalde hep bir nokta var gibi oraya gelince yakicam hissi uyandi su siralar:S.S:KK53:

hiiiiiii bu berbat birseyyyyy bu kriz degil onu dusnuunce titsiniyorum zorlada olsa olmaz icmem yani
ama tuhaf bisi ama su an mesela yazarken bitti diyebilirim:S
alla allla ne kadar ilginc sanirim yillarin aliskanligi beyin tepki veriyor ama irademiz guclu bizimmmm:26:

illet pis seyyy sanirimmmm ne kadar zmn gecsede coook nadir ara ara yoklayacak bu meret bizi :x

evet uzun zamandir ugramamisti ama su saatler aklima geldi.. 42. gun yahu:KK53:

:KK53::KK53::KK53:
:KK50:
:KK45:

evett kızlarr nasıl gidiyoorr..?
ayy gizemli dedğin çok doğru,ben bıraktım içmem artık diyebilirim ama inanın bazen sigarayı düşünüyorum bir zamanlar içiyodum falan filan o an içesim gelip gelip gidiyo.evet bencede 1 sene ara ara bize oyunlar oynayacak,bide ben yazı üşünüyorum baharı,ben açık havada deniz kenaraında bağda,bahçede içmesini çok severdim ohh derdim ne keyif açık havada içmesi ve kışa göre yazın daha çok içerdim.acaba diyorum bahara doğru ve yazın aklıma gelirmi ama gelsede şimdiden tetikte olcam kendimi alıştırcam ve asla ve asla içmeyeciğim eminim bir sene sonra onlarda geçeek..:KK36:

Son düzenleme:
bugün 8. günüm bakalım bugün nasıl gececek

aygün yanlış hatırlamıyosam 3-3.5 ay olmustu sen bırakalı hala canın istiyo mu ya bunları duyunca üzülüyorum bu istek hiç bitmeyecek gibi geliyo:KK59:

bugün 8. günüm bakalım bugün nasıl gececek

aygün yanlış hatırlamıyosam 3-3.5 ay olmustu sen bırakalı hala canın istiyo mu ya bunları duyunca üzülüyorum bu istek hiç bitmeyecek gibi geliyo:KK59:

canım öyle ilk zamanlardaki gibi değil o istek.sadece aklına getirince o yakma anınnı falan ister istemez etkileniyosun yani çokta nefret etmiyosun.ama benim canım arada bir sürü şey istiyo ev,araba, yani kuzum her istediğimiz oluyomu.ölesine gelip gidiyo.kriz falan yok artık.bence okadarcık olur yani,kimse ben sigaradan nefret ediyorum artık diyemez bence 12 yıl içmişliğim var yani.12 yıllık bi arkadaşımı özlüyom bazen okadar.:KK53::KK53:

yahuu kaç gündür yazamadım bişiler :)))
nabersiniz nasıl gidiyo arkadaşlar ...ben gayet iyiyim hatta süperimm
bir kez bile kaçamak yapmadım bugün 12.gün yaşasınn :KK66:

evett kızlarr nasıl gidiyoorr..?
ayy gizemli dedğin çok doğru,ben bıraktım içmem artık diyebilirim ama inanın bazen sigarayı düşünüyorum bir zamanlar içiyodum falan filan o an içesim gelip gelip gidiyo.evet bencede 1 sene ara ara bize oyunlar oynayacak,bide ben yazı üşünüyorum baharı,ben açık havada deniz kenaraında bağda,bahçede içmesini çok severdim ohh derdim ne keyif açık havada içmesi ve kışa göre yazın daha çok içerdim.acaba diyorum bahara doğru ve yazın aklıma gelirmi ama gelsede şimdiden tetikte olcam kendimi alıştırcam ve asla ve asla içmeyeciğim eminim bir sene sonra onlarda geçeek..:KK36:

kalbımden gonumden gecenlerı oyle guzel anlatmıssın kı valla aynı benı anlatmıssın
ınsan nefret etmıyor ama cok sınırlıyız ona karsı snaırım nede olsa kendıne bızı esır etmıs yıllarımızı almıs
ama sonucta alıskanlıgımızdı kolay unutulmaz bu yanı cok zor
bende bahardan ve yazdan cok korkuyorumm bakalım:KK53:
ama bu kadar ıcmeyerek ustunede bırde ınat edersem kolay kolayda ıcmem ya
kı bırun ıcersemde yazarım buraya
ama yola devaaammmmmm saglıgımız herseyden onemlıııı
bıu arada kendımı avutmaktanda bıktım yahu =)
sızerı cok sevıyorum kızlar

yahuu kaç gündür yazamadım bişiler :)))
nabersiniz nasıl gidiyo arkadaşlar ...ben gayet iyiyim hatta süperimm
bir kez bile kaçamak yapmadım bugün 12.gün yaşasınn :KK66:

canım ne guzeeel masallah
aslında ıcmeyerek ınsan dah amutlu oluyor degılmı
bız burda onu anlaıdk yanı bbkff yazmıstı gecen ıctıkten sonra agırlık cokuyor
ınsan dah abır keyıfsız oluyor vucuda sacma sapan maddeler yukluyoruz
ama sımdı 12. gunundesın arındın vucudunda nıkotınden eser yok bu aralar cok acılıcaksın
kızlar bızlder harıkayız ya

X