2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    257
Kızlar benim bebiş tam 14 haftalık dün burnu akmaya başladı gece uyurken hep hırıl hırıldı sabah aspiratörle çektik baya çıktı. Hafif sarı renkli. Çok moralim bozuldu hasta mı ettik çocuğu:KK43: tavsiyesi olan var mı?

Kızlar bebeğim 3 ay 6 günlük sol taraftan saçını çekiyo bazen kulağını çekiyo. Keşfettiği için mi yoksa kulağı mı kaşınıyo acaba. Abileri ablaları 4. Ayda olanlar sizde bu durum oldu mu doktora götüreyim mi

Kızlar bebeğim 3 ay 6 günlük sol taraftan saçını çekiyo bazen kulağını çekiyo. Keşfettiği için mi yoksa kulağı mı kaşınıyo acaba. Abileri ablaları 4. Ayda olanlar sizde bu durum oldu mu doktora götüreyim mi
Bizimki de aynı şekilde🤗
Ellerini ancak keşfediyorlar saçıyla oynuyor arada çekiyor hatta geçen gün parmağını kulağına soktu huylandı ki hemen geri çekti.

Bizimki de aynı şekilde🤗
Ellerini ancak keşfediyorlar saçıyla oynuyor arada çekiyor hatta geçen gün parmağını kulağına soktu huylandı ki hemen geri çekti.
Ay çok sevindim 🥹 annemle ablam orta kulak iltihabı teşhisi koydular telefonda söylememle beni daha da evhamlandırıyorlar ya🤪 saçlarını kestim az önce canını acıtıyordu baya baya çekiyordu. Kel kız oldu çok komik inşallah hemen uzar 🤪🤪

Ay çok sevindim 🥹 annemle ablam orta kulak iltihabı teşhisi koydular telefonda söylememle beni daha da evhamlandırıyorlar ya🤪 saçlarını kestim az önce canını acıtıyordu baya baya çekiyordu. Kel kız oldu çok komik inşallah hemen uzar 🤪🤪
Küçücük saç telini parmağına dolayıp kıvır kıvır yapmaya çalışıyor emerken
Ben en çok o hareketine bayılıyorum şimdiden nazlı nazlı hareketler 🥲
Ateş olmadığı ve beslenmesi iyi olduğu sürece ciddi bir durum olduğunu sanmıyorum

Küçücük saç telini parmağına dolayıp kıvır kıvır yapmaya çalışıyor emerken
Ben en çok o hareketine bayılıyorum şimdiden nazlı nazlı hareketler 🥲
Ateş olmadığı ve beslenmesi iyi olduğu sürece ciddi bir durum olduğunu sanmıyorum
Yaa minnoşşş bide ara verip gözlerine bakıp gülümsüyo ya çıldırmalıkkkkkk🥰🥰🥰🥰

Orta kulak iltihabı ağrı yapar, kulağını kasimaktan ziyade çekiştirip ağlar, bı de ateş olmasa da ziyadesiyle huysuzluk yapardı, orta kulak iltihabı zor baya, öyle bişey olsa bu çocuğun bı derdi var derdin. Ellerini kullanmayı öğreniyor yavaş yavaş 🥰

Orta kulak iltihabı ağrı yapar, kulağını kasimaktan ziyade çekiştirip ağlar, bı de ateş olmasa da ziyadesiyle huysuzluk yapardı, orta kulak iltihabı zor baya, öyle bişey olsa bu çocuğun bı derdi var derdin. Ellerini kullanmayı öğreniyor yavaş yavaş 🥰
Ya annem istiyor ki hastanede yatıp kalkalım bebiş gık dedi doktora götür gak dedi doktora götür. Ben zaten acemiyim evhamlıyım bide anneme söyleyince iki kat evhamlanıyom. Artık kimseye bi şey demeden size sorcam sadece ahahaha 🤪🤪❤️❤️❤️

Kizlar bebegim 4 aylik olmak uzere
Simdiye kadar hic emzik kullanmadi siradan bi emzik almistim cok nadir vermedim pek de tutmadi bende israr etmedim ama artik beni her an her yerde emzik niyetine kullaniyor emzik alicam su aventlerden fakat 2li satiliyor bi 0-6 ay varmis bide 6-18 varmis
0-6yi alsam 2 ay sonra kullanamicam digeri zaten bosa gitmis olacak
6-18 ay olanini alsam sorun yasar miyim sizce?
Tekli de satilmiyor ki meret 😒
Bende 2 adet almstm 3 aylık olduk ikinci kutuda duruyo daha açmadım hangi ildesin inanki aynı il olsak veririm ☺️ almana ne gerek biz doğuştan beri kullanıyoruz uykuya geçişte yada dışarıda veriyorum yoksa çarşıda orda burda hemen emzirme şansı sıfır biraz tatmin ediyor hiç olmazsa

Bende 2 adet almstm 3 aylık olduk ikinci kutuda duruyo daha açmadım hangi ildesin inanki aynı il olsak veririm ☺️ almana ne gerek biz doğuştan beri kullanıyoruz uykuya geçişte yada dışarıda veriyorum yoksa çarşıda orda burda hemen emzirme şansı sıfır biraz tatmin ediyor hiç olmazsa
Sagolasin canim ya 😊 aldik dun ama emmiyo resmen cigniyo 😀 alisik degil ya agzindan dusurup duruyo aski da aldim neyse ki yere dusmuyo
Cok heycanlaniyo emzigi verdigimde 😀 inşallah tamamen tutmayi ogrenir ya
Her yerde her an emzirmekten yıldım cunku 🥲

Bizim kilo sıkıntımız devam ediyor 3 ay 2 haftalık 6180 gram ölçtüler, mama denedik içmedi çenesi kızardı, kabardı ödümüz patladı hastanede iğne oldu ancak sakinleşti. İlk 40 güne geri döndük şimdi kilo alsın diye anneye takviyeler filan full çabalıyorum inşallah işe yarar🤲

Bizim kilo sıkıntımız devam ediyor 3 ay 2 haftalık 6180 gram ölçtüler, mama denedik içmedi çenesi kızardı, kabardı ödümüz patladı hastanede iğne oldu ancak sakinleşti. İlk 40 güne geri döndük şimdi kilo alsın diye anneye takviyeler filan full çabalıyorum inşallah işe yarar🤲
Doğum kilosu kaç ki ? Geçen aydan bu yana kaç gram almış ?

Kızlar oğlumu şimdi yıkarken fark ettim önceden kızarıklık oluyordu ama şimdi sırt kısmında ara ara kızarık yerler ve o yerlerde svilce tarzı şeyler var alerjisi mi var biseye acaba diyorum başka neden bu şekilde kızarıklık olsun diyorum bebeğinde böyle bişey olan varmı aranizda hiriltisi hiç bitmediği için ben ztn alerjik old dusunuodum hep ama bulunduğum ilde test yapan kimse yok malesef😏

Kızlar oğlumu şimdi yıkarken fark ettim önceden kızarıklık oluyordu ama şimdi sırt kısmında ara ara kızarık yerler ve o yerlerde svilce tarzı şeyler var alerjisi mi var biseye acaba diyorum başka neden bu şekilde kızarıklık olsun diyorum bebeğinde böyle bişey olan varmı aranizda hiriltisi hiç bitmediği için ben ztn alerjik old dusunuodum hep ama bulunduğum ilde test yapan kimse yok malesef😏
Canım bu kadar küçük bebeğe alerji testi olmaz zaten 3 yaş bile erken doğru sonuç vermesi için. Sen belki en fazla hassasiyeti olan şeyleri deneme yanılma bulabilirsin. En çok alerjik olan gıdaların neler olduğuna bak netten. Sırayla keserek gözlemle

Yaa çok geçmiş olsun. Mama alerji mi yaptı ? Bu arada 6100 az mı dedi doktorunuz

Doğum kilosu kaç ki ? Geçen aydan bu yana kaç gram almış ?
Doğumda 3790 gram idi, geçen aydan bu aya almadı hiç hatta 100 gram da vermiş, emmesi filan da iyi ama genel olarak kilo almıyor, boyu da uzadı iyice zayıf kaldı..
Yaa çok geçmiş olsun. Mama alerji mi yaptı ? Bu arada 6100 az mı dedi doktorunuz
Mama olduğunu düşünüyoruz çünkü başka hiçbir değişiklik yok hayatımızda, ara verdik yeniden denemiyoruz şimdi, doktor 2. Ay kontrolünde 6200 olduğu için sorun buldu cildi de çok kuru imiş filan bir sürü şey😥

Ellerini keşfettiği için farklı hareketler yapıyolar benimki de öyle ama özellikle benim saçımı çekmeyi tercih ediyor 😂 biz saçları tiftiklenip dökülüyor diye traş ettik bir numaraya kısalttık çok rahatladı daha kalın çıkıyor elini götürse de sıkıntı yaşamıyoruz

Tisortumu yattigi yere serdim nevresim gibi
Bana misin demedi 🥲
Aglayarak uyandi gidip besige dogru egilip kafami kafasinin yanina koydum elimi de yuzune koydum sakinlessin diye, oyle bi ciglik atti ki yuzum tukuruk oldu 😆 kucagima alinca uyudu
Bizimki kurallara uymiyy 🙈
Hahahahah çok güzel anlattınız... Bizimki de bağırarak ağlamadı daha, beni görmeyince pek panik olmuyor... Bana da o koydu biraz 😂😂

Hahahahah çok güzel anlattınız... Bizimki de bağırarak ağlamadı daha, beni görmeyince pek panik olmuyor... Bana da o koydu biraz 😂😂
Bagirarak aglamiyor mu? Bu nasil coolluk maşallah 😆 bizimki ben yemege oturunca agzini şaplatiyor sonra kusuyor agzini silip yemege devam ediyorum, kendini zorluyor kaka yapiyor belki biraz daha yaparsin annecim 5dk daha bekleyeyim diyip yemege devam ediyorum, en sonunda krize girerek agliyor mecbur kalkiyorum bütün dügmelere basinca :KK53: yemek yedirmiyor cocuk bana 😆

Ellerini keşfettiği için farklı hareketler yapıyolar benimki de öyle ama özellikle benim saçımı çekmeyi tercih ediyor 😂 biz saçları tiftiklenip dökülüyor diye traş ettik bir numaraya kısalttık çok rahatladı daha kalın çıkıyor elini götürse de sıkıntı yaşamıyoruz
Ahaha bizde kestik benim kız babasının kopyası olduğu için erkek gibiydi şimdi tamamen erkek gibi oldu pembe giydiriyorum özellikle ama yine de erkek mi diye soruyorlar 🤪🤪 Tatlı badem yağı sürsem hızlı uzar mı acaba ya

X