2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    258
Yorgun olduğumda sütüm az oluyor.Yorgunluk çok etkiliyor gerçekten.
Valla sabah 6 ya kdr 5 defa uyandı uyuması 7.5 u buldu tekrar 9m5 da bida uyandı gün içindeki yorgunluğu gece uykusu ile atıyordum bugece o da yalan oldu gündüz uyurum fırsat bulabilirsem artık ev işi yemek kızımı okula götür vs iş çok🙈🥴

Benim bebeye bugün bisiler oldu anam🙈🥴😵‍💫🤣 uyumuo bebek gece gündüz ayakta başbaşa oturuoz nolcaksa böyle

Dr mama takviye verir cnm belki biz 2 öğün mama icioruz doktor sarılık varken 4 ogun ver demiştim ben bikac kere okdr verdim ama sütüm var emsin diye 2 öğüne indirdim bı öğlen veriyorum birde akşam 6 saat arası oluyo 3 aylık olucak 5 gün sonra kilosu iyi rakamsal verilere göre normal gtmss☺️✌️
Dediğin gibi günde 1 kez akşam istediği kadar mama yesin dedi doktorumuz, çay kaşığıyla kaynamış soğumuş su da vericez aman en büyük sıkıntımız bu olsun 🤲
Bizde 3 aylık olucaz özele götürüyorum ,hastalikda dolayı hep gttk açıkçası,şuanda da balgamlı fokur fokur akıntısı yok ama bu boğazındaki balgam niye var anlamıyorum daha 2 hafta oldu antibiyotik kullandık😏 heray 800 bayilioz mecbur ,devlette sıra bulamiom bide hastane çok uzak
Biz tamamlayıcı sigorta yaptırdık allianzdan çok daha uyguna geliypr evde sigortalı varsa bence değerlendirin doktor değişikliğini de düşünmeyin bence zaten takip çizelgesine bakıyorlar..

Oğlum doğduğunda annemler hep arada burnunu sık, ucunu kaldır dediler düşünün öyle büyüktü yüzü toplandıkça o bile yakışır, güzel oldu☺️☺️

Hem mama hem anne sütü verenlerdenim belki günde sadece 2 defa anne sütü vermisligim var benim hatam 3.cü ayda doymuyor diye mamada ver artik diyenleri dinleyesim oldu siz siz olun biberonla bu kadar erken tanistirmayin o_O :KK43:
Sorum ben su durumda bebegime günde ne kadar su vermeliyim?
Bizdeki gelismelere yer verirsek ;

biz artik elimizi yumru yapip hücum agza bir hirsla gazdanmi bilemedim:110:
hele bir memeyi sevmemek ne demek :63:
artik cok cabuk acikir olduk yemek saati tutmak ne demek :KK53:

basimiz seklini aldi biraz koca baslimi olduk biraz :KK24:
artik kurbaga gibi bacaklari acip öne dogrumu geldik:KK48:
yana dogru dönme girisleri sürüyor :emir_bebek:

Evet cnm senin erken doğdu hatırlıyorum biz 38+3 de planlı doğduk sezeryan ama ilk kucağıma verdiklerinde bile o hırıltısi vardı bebeğimin kızım yazın doğmuştu o da sezeryan onda hiç böyle bişe hatırlamıyorum burnunu çekerdim ama bu kdr balgam hırıltı yoktu erken doğmuştu üstelik ama kış bebesi olunca farklı oluo sanırım 🙄 SK emdiği halde balgamı atamioz hor hor 🙈
Bizim bir aydan fazla oldu hastalık hala burnu akıyor

Kızlar nerelerdesiniz, 24 saatte 1 kişi yazmış sadece.
Daha çocuklar emekleyecek, yürüyecek, konuşacak, ek gıda tarifleri vereceğiz birbirimize, oyunlar aktiviteler paylaşacağız, aklımıza takılan birşey olsa yakınlarımızdan önce birbirimize soracağız.
Yolumuz uzun sizlerle, bunu görenler bir yorum yapsın haydi neler yapıyor bebişler yeni güncellemeler var mı durumlar nasıl?

Daha çocuklar emekleyecek, yürüyecek, konuşacak, ek gıda tarifleri vereceğiz birbirimize, oyunlar aktiviteler paylaşacağız, aklımıza takılan birşey olsa yakınlarımızdan önce birbirimize soracağız.
Yolumuz uzun sizlerle, bunu görenler bir yorum yapsın haydi neler yapıyor bebişler yeni güncellemeler var mı durumlar nasıl?
Benimkinin hala bı uyku rutini yok, son günlerde özellikle mizmizligi arttı. Elleri sürekli agzinda, hatta emerken bile bı taraftan da parmağını ağzına sokmaya çalışıyor. Kucagimdayken aniden yüzüme saldırıp ısırmaya çalışıyor. Dişlerin kasindigindan şüphe ediyorum. Çok erken ama ilk cocugumun da çok erken çıkmıştı dişleri.

Benimkinin hala bı uyku rutini yok, son günlerde özellikle mizmizligi arttı. Elleri sürekli agzinda, hatta emerken bile bı taraftan da parmağını ağzına sokmaya çalışıyor. Kucagimdayken aniden yüzüme saldırıp ısırmaya çalışıyor. Dişlerin kasindigindan şüphe ediyorum. Çok erken ama ilk cocugumun da çok erken çıkmıştı dişleri.
Uyku rutini için ben öncelikle her uyuduğu uyandığı saati telefonumda notlar kısmına yazdım. Genel olarak hangi saatlerde uykusu geliyor uyku süresi ne kadar ne zaman emiyor vs birkaç gün not aldım az çok çözdüm. Sonra her akşam 19:30 ile 20:00 arası banyo yaptırıp vücuduna masaj yaparak özellikle ayak altlarina bebek yağı sürdüm. Banyo sonrası emip uyuyor. Gece 00:30 gibi uyanıyor emiyor uyuyor. Sabaha karşı 05:30 gibi uyanıyor emiyor ve fazla bir enerji ile dönüyor heyecanlaniyor ağzının içi laf dolu gibi sesler çıkarıyor 07:00 gibi uyuyor sonra gün içinde yine neredeyse aynı saatlerde uykusu geliyor hemen uyutuyorum 20 dk uyuduğu da oluyor 1 saat uyuduğu da ama her iki uyku arası 1 buçuk saat falan uyanık kalıyor. Böyle bir düzene girmeye başladık ama bizdede herşeyi ağzına alma, kaşıyamazsa sinirlenme, dönme kolunu kurtaramayinca sinirlenme durumları var.

Bizim bir aydan fazla oldu hastalık hala burnu akıyor
Bzmde cnm balgam hırıltı niye böyle anlamadm burnunu çekiyorum gelen birşey yok akıntı yok ama hiril hiril genzi çok yıprandım 🥴 Dr da gitmiyorum hava yap dicek eminim serum SS ile yapiorum ama ventolin vermem lazm sanirim

Uyku rutini için ben öncelikle her uyuduğu uyandığı saati telefonumda notlar kısmına yazdım. Genel olarak hangi saatlerde uykusu geliyor uyku süresi ne kadar ne zaman emiyor vs birkaç gün not aldım az çok çözdüm. Sonra her akşam 19:30 ile 20:00 arası banyo yaptırıp vücuduna masaj yaparak özellikle ayak altlarina bebek yağı sürdüm. Banyo sonrası emip uyuyor. Gece 00:30 gibi uyanıyor emiyor uyuyor. Sabaha karşı 05:30 gibi uyanıyor emiyor ve fazla bir enerji ile dönüyor heyecanlaniyor ağzının içi laf dolu gibi sesler çıkarıyor 07:00 gibi uyuyor sonra gün içinde yine neredeyse aynı saatlerde uykusu geliyor hemen uyutuyorum 20 dk uyuduğu da oluyor 1 saat uyuduğu da ama her iki uyku arası 1 buçuk saat falan uyanık kalıyor. Böyle bir düzene girmeye başladık ama bizdede herşeyi ağzına alma, kaşıyamazsa sinirlenme, dönme kolunu kurtaramayinca sinirlenme durumları var.
Bizim akşam uykularimiz azaldı kuş gibi uyur uzun süre ayakta hemen hemen evi dolastiriyoruz kucakda ninnilerle hopluoz fln şimdi bide yere yorgan seriyorum artık dönmeyi öğrensin diye haliyle yoruluo 11 de gece uykusuna geçiyoruz bida sabah 10 a kdr uyur şükr 2 3 saatte bir uyanır ama o kesin 😵‍💫🤦 emer tekrar uyur haliyle bez değişimi de oluyo 1 defa bu şekilde bakalm değişmezse dış süreci neler olacak

Bzmde cnm balgam hırıltı niye böyle anlamadm burnunu çekiyorum gelen birşey yok akıntı yok ama hiril hiril genzi çok yıprandım 🥴 Dr da gitmiyorum hava yap dicek eminim serum SS ile yapiorum ama ventolin vermem lazm sanirim
Evet hava verebilir bizim çekince geliyor burnu dolu her sabah burnu dolu oluyor

Biz 4 ay 20 günlük olduk aşırı derecede huysuz süt içirmek olaylı oluyor her seferinde uyutmak da olaylı geçiyor

Kizlar sac dokulmesi yasayan var mi
Benim son hiz devam ediyor vitamin de kullaniyorum biberiye yagi bioblas vs vs ama oyle boyle degil taramaya korkar oldum artik
Biri suraya tarih sallasin su gun bitecek diye
Bi 10 dk umutlanip mutlu olmak istiyorum 🥲🥴🥴

Benim son hiz devam ediyor vitamin de kullaniyorum biberiye yagi bioblas vs vs ama oyle boyle degil taramaya korkar oldum artik
Benim ilk zamanlar dökülmüyordu da iki haftadır başladı, iki haftada 3te biri gitti sanki. 🥺 Sanırım engellemenin yolu yok, düzenli vitamin kullanarak biraz azaltabileceğiz dökülmesini..

Benimde saclarim cok fazla dokuluyor artik belirginlesti resmen diplerimde. Kan verdim folatim demirim yerlerde onlarinda etkisi var tabi sizde kan degerlerinize baktirin kizlar

Benimde dökülüyor ne kullanacağım bilmiyorum biri desin ki şu şampuan işe yarıyor 😂😂😂

X