Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    126
Geçen haftalarda ishaldim bu hafta kabızım 😵‍💫 Kabızlıkta zor ya ıkınmak istemiyorum zarar verir diye korkuyorum. 17. Haftadayım bazen böyle sadece pıt pıt bişeyler hissettim sadece ondanda emin değilim bağırsak mı diye 😅 17. Haftalarda hissediyormuydunuz ya
Benim 2. Hamilelik olduğu için erken hissettim ama ilkinde 16 17 den sonra hissetmiştim 18 19 dan sonra emin olmuştum. Yani muhtemelen hissettiğin bebektir❤️

Biri hamilelikten önceki ilacım diğeri hamilekikten sonra burada kan ilacı ve folik asitle alakalı konuşmuştuk geçenlerde bende ismini yanlış hatırlamıyorsam buydu diye paylaşmıştım ama fotoğraflı tekrar atayım diğerinde folik asit yok soranlara yardımcı olsun dedim

Eklentiler

• 20240511_140734.jpg
    20240511_140734.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 21
Ya ben de ilk doğumu orda yaptım emine Zeynep e. Şimdi ben de Nihan hocaya gidiyorum 😍 memnunum şimdi de . Erol beyden 29 una randevu aldım ayrıntılı için umarım O da iyidir .
Benimde ilkinde doğumumı emine zeynep yılmaz yaptırdı bu kadarı da ancak denk gelir 🥰 erol beye gittim çok seviyorum çok anlayışlı bilgili bir doktor panosunda benim kızımın ultrason görüntüsünü asmıştı 🥰

kızlar selam bugun randevum vardı. plasenta asagıda dıye not aldı. az cok duymustum. sordum onemlı degıl yukarı cıkar genelde dedı.
ınt okudum tabı hemen kötu senaryolara denk geliyor ınsan . 16+4 haftalık-- ultrasonda 17+2 bu zamanda kadar yukarıya cıkması gerekmıyor muydu .

bilginiz var mı .

kızlar selam bugun randevum vardı. plasenta asagıda dıye not aldı. az cok duymustum. sordum onemlı degıl yukarı cıkar genelde dedı.
ınt okudum tabı hemen kötu senaryolara denk geliyor ınsan . 16+4 haftalık-- ultrasonda 17+2 bu zamanda kadar yukarıya cıkması gerekmıyor muydu .

bilginiz var mı .
22. Haftaya kadar yukarı çıkabilir diyorlar ama istirahat etmeye dikkat et canım

Geçen haftalarda ishaldim bu hafta kabızım 😵‍💫 Kabızlıkta zor ya ıkınmak istemiyorum zarar verir diye korkuyorum. 17. Haftadayım bazen böyle sadece pıt pıt bişeyler hissettim sadece ondanda emin değilim bağırsak mı diye 😅 17. Haftalarda hissediyormuydunuz ya
Bende aynı bazen karnımda birşey hareket ediyor gibi geliyor ama bağırsak hareketim mı yoksa bebek mı anlayamıyorum 16 dan beri oluyor ara ara şuan 17+1 im ama dediğim gibi bilmiyorum bağırsak harkeetlerim de olabilir 😂 geçmiş olsun bu arada valla ben genelde hep kabız gibiyim çok beter

Prilam 3 gün kullandım aşırı uyku yaptigi icin devam etmedim kuzum elimde var 1 kutu ama cok uyku yaptigi icin icmek istemiyorim. Acı ve tursu cok canim istiyor bazen onlari cok yiyince mide yanmasi eksimesi oluyor. Bol su icmeye calisiyorum ama sabaha kadar wc gitmekten uyuyamiyorum😁😁
Uyku yapmadı bende hic genel hamilelik uyuşukluğu var üzerimde benim. Kusmaktansa bence uyku hali daha kabul edilebilir 😄 acıbende cook severim asla yemiyorum korkumdan yemeyin sizde bence

Benim var ama ilaç kullanmıyorum doktorum hamilelikte kilo almamaya özen göster dedi şuanlık kilo almıyorum ileriki aylarda nasıl olacak bilmiyorum ağırlık arttıkça varis artıyor aslında en önemlisi kilo almamak ama imkansız bişey hamileyken
Ben çok kilo kontrolü yapamadım malesef

Burdakilerden fazla çıkması iyi bseydir değil ki mesela kilosu fazla olursa sezeryana alınıyor diye bsey duymuştum
O zamana daha çok var 3500 gram dan sonra kilo alımına dikkat et diyorlar son ayda 4000 falan olursa sezeryan oluyor. Eskilerden 5 kilo normal doğuran oluyormuş ama risk işte anne sağlığı için 🤷‍♀️ birde kızlar ultrasonda net ağırlık değil tahmini ağırlıkmış hemşire arkadaşımın bi hastasının doktoru demiş bebek 4 kilo sezeryan olacak illa vs arkadaşım başka doktora görün demiş ama kız dinlememiş bebek doğmuş 3-3.5 kilo arası tam hatırlamıyorum. Ama 400 500 gram fark edebiliyormuş sanırsam o bu şekilde demişti aklınızda olsun anne bebek sağlığı olunca tabiki sezeryan olacağız ama emin olalım diye anlattım

Günaydın kızlar güncellemeleri bekliyorum. 💐
Bu arada detaylı ultrason a kimler randevu aldı ne zaman gideceksiniz 🥳
detayli ultrason icin randevu almam lazim demi izmir sehir hastanesinde varmis randevu icin normal kadin dogum doktorundan sira alip randevu istemem mi lazim 18 haftalik oldum zaten ikili testim yuksek cikmisti riskli bir donemdeyim

Bende aynı bazen karnımda birşey hareket ediyor gibi geliyor ama bağırsak hareketim mı yoksa bebek mı anlayamıyorum 16 dan beri oluyor ara ara şuan 17+1 im ama dediğim gibi bilmiyorum bağırsak harkeetlerim de olabilir 😂 geçmiş olsun bu arada valla ben genelde hep kabız gibiyim çok beter
Evet bende emin olamıyorum bir türlü ya içimden diyorum biraz daha sert vur çocuğum 😄

X