Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    189
ben supurge mak. baglanani alicam siviyla temizleyen bi anne olmicam su beyinlerine kacabiliyomus duzgun surmaz kiprasirsa ki ona bile gerek yok riske atabilcegim bisey degil biraz buyudugundede ilk is sumkurmeyi ogretmek olucak
Canım gebe okulunda çocuk doktoru ilk doğduklarında özellikle çekmeli bir şey ile temizlemeyin burunlarını dedi, fizyolojik enjeksiyonlar en sağlıklısı sanırım

Kızlarcım burun aspiratörü mü oluyor ya da burun temizleyici diyeyim ne aldınız ? Eksiklere bakarken bundan hiç almadığımı farkettim sanırım bebeklerin burun temizliği çok önemliymiş nasıl yapacağız ?
Evet canım otribebe nazal aspiratör aldım ben bir de yedek uçlar aldım

Kızlar selam hastane için pijama takımı neler aldınız bir tane şık bir şey istiyorum fotoğraf çekeriz diye bir tane de günlük bir şey

ayh artmasi tshin normal mi ozaman beni

kediler kuduz olmaz litariturde yok kuduz kedi yasa geregi kuduz asisi yapiliyo
Evet normal canım , bebeğin tiroidi uzun bir süre anneden karşılanıyor . Eğer annenin tiroid hormonu çok çalışmıyorsa ( hamile kaldığında tsh çok düşük değildir , orta bir değer , sınır ya da yüksektir ) bebeğe de gittiği için tsh yükseliyor . Yetersiz hormonu ilaçla almak zorunda kalıyoruz .

Bende yemek yedikten sonra hergün olmasa da çok sık fenalaşma yaşıyorum . Bir de kızartma yapınca mutfakta fenalaşma yaşıyorum. Nefesim yetmiyor sanki . Benimde açlığım senin gibi 70 lerde , şeker yüklemesi de yaptırdım toklukla ilgili sıkıntı çıkmadı canım. O yüzden şekerin yüksek değildir bundan korkma . Belki normalde şekerimiz düşük diye yaşıyoruzdur

Yemekten sonra bana da oluyor uykuyla karışık bas donmesi göz kararması. Carpinti da oluyor. Benim tansiyon düşüyor

Ben bu sola yatma isini hiç beceremiyorum ya. Yan yatip uyuyorum gece her uyandığımda sirt ustu buluyorum kendimi. Insallah zarari olmaz.
Geriden geliyorum hep :) benim de oluyor arada o yemek yedikten sonraki his tansiyonda falan bise yok ama çarpıntı yapıyor bence bu hissi, tansiyon dusmesi normal yemek sonrası kan mideye gittiğinden oluyormuş, sola yatma beni de çok zorluyor hep kendimi duz yatarken buluyorum düzeltiyorum umarım bir zararı yoktur.

Tutkal gibi yapışkan, bembeyaz olması lazım. İlk gebeliğimde 37. Hafta gelmişti. Nişan gelse de doğum hemen gelmez demişti drum. 38+5te doğum yaptım. Nişanda kan olmak zorunda değil ama yapışkan yoğun beyaz değilse normal akıntıdır

32 den itibaren
Yok canim çok şükür öyle değildi normal
Akıntı sanırım daha iyiyim bir kaç gündür.

kizlar doktorumu aradim reaktif hipo glisemi var dedi ilac falan yok endokrinede yonlendir.edi dediki sık sık az porsiyonlar yiceksin sana seker yeme tatli yeme demicem amaaaa ucma dedi ki ben ucarim tatlida sekerini ani yukseltip ani dusuren sekerlerden uzak dur serbetli tatli dondurma cikolata gibi dedi canin tatli istediginde kuru meyveye yonel dedi hurma yiyebiliyomuyuz ya ben cok severimde

Ben geçenlerde kilitli poşete buz koyup atlete sarıp üstüne oturdum baya iyi geldi 😅 hafif bi sızlama bile olsa kendimi daha da sıkıyorum o zaman artıyo bende ağrı. Derin nefes, oraları gevşetmek rahatlatiyo
Benim 2 hafta önce başladı o ağrılar şuan 26+2 yiz sanki kendini atacak gibi. İnanır mısınız yürürken bile çatı kemiklerim sızlıyor :'(

Son düzenleme:
Benim 2 hafta önce başladı o ağrılar şuan 26+2 yiz sanki kendini atacak gibi. İnanır mısınız yürürken bile çatı kemiklerim sızlıyor :'(
Bana pilates topu iyi geldi, üstünde tilt falan yapıyorum bayadır sızlamıyo. Ama gerçekten rahatsız edici :'( bi de öyle hissedince insanın kendini sıkıp orda tutası geliyo ama sıktıkça da geçmiyo işte

kizlar doktorumu aradim reaktif hipo glisemi var dedi ilac falan yok endokrinede yonlendir.edi dediki sık sık az porsiyonlar yiceksin sana seker yeme tatli yeme demicem amaaaa ucma dedi ki ben ucarim tatlida sekerini ani yukseltip ani dusuren sekerlerden uzak dur serbetli tatli dondurma cikolata gibi dedi canin tatli istediginde kuru meyveye yonel dedi hurma yiyebiliyomuyuz ya ben cok severimde
bana gebe danışmanı hurma kesinlikle yeme demişti doğumu kolaylaştırdığı içinmiş ama canın çekerse arada sırada bir taneden bir şey olmaz herhalde :)

Bana pilates topu iyi geldi, üstünde tilt falan yapıyorum bayadır sızlamıyo. Ama gerçekten rahatsız edici :'( bi de öyle hissedince insanın kendini sıkıp orda tutası geliyo ama sıktıkça da geçmiyo işte
Ben öyle hareketler yapsam 1 hafta oturamam muhtemelen :KK70: otururken ağrıyor kalkarken ağrıyor. Son ayları düşünemiyorum bile :'(

Aynısı bende de var 24.haftada başladı.Acaba kalsiyumum falan mı düştü diye düşünüyorum.Bir
Kan vericem perşembe günü baktırmak için gerçekten bacaklarımın arası ağrıyo

Canım gebe okulunda çocuk doktoru ilk doğduklarında özellikle çekmeli bir şey ile temizlemeyin burunlarını dedi, fizyolojik enjeksiyonlar en sağlıklısı sanırım
ayh ben onu yapamam beceremeyip cocugu felc birakanlar gordum ya manuelini alirim basta sonra vacumluya gecerim en kotu risksiz ben cok korktum cunku fizyolojik olayindan ya

X