Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    185
Aranizda ögretmen olan var mi seminerler yuz yuzeymis galiba bu durumda benim tam 31+5 e denk geliyor okul bitisi yani 8 haftam yaniyor mu direk
Evet maalesef. Ben de 35 e kadar çalışabiliyorum. En azından 3 hafta kadar kazanmaya çalışacağım. Tabi sağlığım el verirse.

Ben ilk iki sezeryande depend emici külot kullandım yine öyle yapacağım iki paket yetiyor kanama çok uzun günler olursa bilemem de
benim normalde reglim cok azdir ama tabi bu kanama onla kiyasmi gider hic bilmiyorum beden neye gore seciliyo acaba ic camasiri bedenine gore mi ki birde hangisi iyi bide lohusa bezi diyede bisey cikmis

Eklentiler

• Screenshot_20240519_230052_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240519_230052_Samsung Internet.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 3
kızlar bir an önce zaman geçsin de doğsun mu istiyorsunuz yoksa böyle iyiyim mi diyorsunuz?Ben bir an önce günler dolsun da doğsun istiyorum.Çok merak ediyorum.hiç yüzünü göremedik biz.
Ben tadını çıkarıyorum ya. Çok ağırlaşmadan bebeğin hareketleri net hissettiğim bu dönem çok keyifli geçiyor. Bir an önce doğsun gibi bir düşüncem yok ama ilerleyen haftalarda bu değişebilir tabi.

Merhaba , elektrikli göğüs pompası gerekli bir şey mi ? 6 ay’a kadar çalışmayacağım , sonra da evden çalışırım .
Merhaba, elektriktrikli olması zorunlu değil ama manuel çok yorucu oluyor, ben elektrikli kullandım. Avent. Çok rahat ettim. Süt üm çoktu. Çekmezsem dolunca çok rahatsız ediyordu. Buzluğa süt atıyordum. Çok gelir ve çekmezsen mastit olabilirsin. Manuel bile olsa elinde bulunması iyi olur.
Kızlar sizin rahim boyu uzunluğunuza bakıp bişey diyen oldu mu acaba ? Detaylı ultrasonda bebeğin pozisyonu baş geliş ve rahim boyu uzunluğu 33 mm denilmişti iyi demisti doktor 28. Haftada 29 mm olmuş çok hızlı bir şekilde düşüyor bebek kafayı kanala yerleştirmiş hareket etsede baş pozisyonunu değiştirmiyor ki baskı uyguluyor dedi 25 mm olduğunda erken doğumda riski söz konusu olur denildi kontrollerim 2 haftada bire düşürüldü.normalde 34. Haftadan sonra 30mm altına düşmesi gerekirmiş ama benim ki hızlı düşüyormuş biraz tedirgin oldum açıkçası. Bu 3. Gebeliğim diğerlerinde böyle bi sorun yaşamamıştım 😢
25.haftada 33mm ölçüldü. Kontrolüme 9 gün var . Evde bebeğim var, 12 kg, mecburen kucağıma aldığım zamanlar oluyor, sık eğiliyorum ve bebeğim çok hareketli, ben de pek oturmuyorum. Dr um evdeki durumumu biliyor. Rahim uzunluğu kötü değil ama önlem amaçlı progestan fitil i kullanmaya devam et dedi.

X