Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    201
Kızlar bi kaç gündür stresliydim dünden beri karın bölgem sertleşiyor alt karnımda kramp gibi ağrı var ya korkuyorum 🥹

Kızlar bi kaç gündür stresliydim dünden beri karın bölgem sertleşiyor alt karnımda kramp gibi ağrı var ya korkuyorum 🥹
Artık yalancı kasılmalar başlıyor yavaş yavaş bu haftalarda bence gruptaki çoğu kadında benzer şeyler oluyor banada bıçak gibi saplanıyor genelde. Sakin olun çok stres yaparsanız doktor kontrollerinin aralığını sıklaştırın ben öyle yapıyorum. Rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin 🙏

Benim kız haftalardır sürekli aynı yeri tekmeliyor , göbek deliğimin 2 parmak solu , eşime de dedim tünel kazıyor bizim kız diye .

Geçen hafta bir maceraya girişti , birden inanılmaz hareketlendi ve sonra mesanemin üstünde tepinmeye başladı, neyse ki yerini sevmedi eski pozisyona döndü , tünel kazmaya devam şimdi
benim oğluş da sürekli sağ tarafta ya da mesanemde tepiniyor bazen diyorum vura vura başaracak çıkmayı :)

kızlar bugün kontrolum vardı kuduz aşısını doktoruma sordum tetenoz olduysan sıkıntı yok yaptırma dedi. başına belki öyle bir şey gelen olursa diye söyleyeyim dedim :)

bir de benim sat 10 kasım normalde 26+3 olmam lazım ama bebek 1,5 hafta falan önden gidiyor. şimdiden 1,2 kg olmuş 28+0 gözüküyor 4-5 kilo olacak sanırım 😅

Merhaba, dr ne dedi bu duruma
tahmin ettigim gibi reaktif hipoglisemi cikti dun telefon actim soyledim sonucumu aa iyi cikmis dedi ben hipoglisemi bumu diye sorunca tam olarak bu ilaci yok endokrine yonlendirmicem lifli besinlere agarlik ver canin tatli isterse yasak degil ama abartma ama bana kalirsada yeme sekerini hizli dusrur cunku dedi kuru meyvelerle taze meyvelerle tolere etmeye calisirsan iyi olur ama canin cok cekerse azcik tadimlik ye sakinma dedi yemegide az az sık ye porsiyonlarini kucuk tut ki sık ye hic ac kalma dedi

tahmin ettigim gibi reaktif hipoglisemi cikti dun telefon actim soyledim sonucumu aa iyi cikmis dedi ben hipoglisemi bumu diye sorunca tam olarak bu ilaci yok endokrine yonlendirmicem lifli besinlere agarlik ver canin tatli isterse yasak degil ama abartma ama bana kalirsada yeme sekerini hizli dusrur cunku dedi kuru meyvelerle taze meyvelerle tolere etmeye calisirsan iyi olur ama canin cok cekerse azcik tadimlik ye sakinma dedi yemegide az az sık ye porsiyonlarini kucuk tut ki sık ye hic ac kalma dedi
Canım düşük şeker çıktı doğru mu ? Hamilelik öncesi böyle bi sorunun var mıydı? Korkma bak doktorun olumlu konuşmuş dikkat et sorun olmaz inşallah 🙏🏻

Canım düşük şeker çıktı doğru mu ? Hamilelik öncesi böyle bi sorunun var mıydı? Korkma bak doktorun olumlu konuşmuş dikkat et sorun olmaz inşallah 🙏🏻
aynen canim dusuk cikti yani bianda sekerim dusuyo cogu kiside yuksek cikarsa cikar bende dusuk cikiyo tovbe ya 😂 artik sinirlerim bozuldu bebise bisey olmasinda 3 ay kaldi insallah saglikla aliyimda bildigim kadariyla yoktu onceden amaa aciktigimda sinir basardi

aynen canim dusuk cikti yani bianda sekerim dusuyo cogu kiside yuksek cikarsa cikar bende dusuk cikiyo tovbe ya 😂 artik sinirlerim bozuldu bebise bisey olmasinda 3 ay kaldi insallah saglikla aliyimda bildigim kadariyla yoktu onceden amaa aciktigimda sinir basardi
Bende en ufak bişeyde bebeğe bişey olmasında kıvamına geldim insan gerçekten kendini ikinci plana atıyormuş anne olunca 🥹

Belirti hissetmiyor musunuz peki

yok hic belirtim.. hissetmedim hic yani olduysada sadece seker yuklemesi gunu sekeri ictikten bi 20 30 dk sonra basima agri girdi orda belki ani yukselip dusmus olabilir
Cnm kahvaltidan sonra sen de baygnlk hissi oluyor mu. Bana yukleme yapmadi doktor. Kilo almadm die heralde. 52 ile hamile kaldm 54 oldm anca

Merhaba kızlar
2 kg aldığım için doktorum sejer yükleme testi istememisti.Gecen hafta aylık tahlillerimi yaptırdım.Aclik kan şekerim 60 çıkmış T4 0.76 ure düşük değerlerim hep düşük moralim çok bozuldu.Sizce sıkıntılı mi benim hiçbir bilgim yok.Doktor kontrolume daha var

Merhaba kızlar
2 kg aldığım için doktorum sejer yükleme testi istememisti.Gecen hafta aylık tahlillerimi yaptırdım.Aclik kan şekerim 60 çıkmış T4 0.76 ure düşük değerlerim hep düşük moralim çok bozuldu.Sizce sıkıntılı mi benim hiçbir bilgim yok.Doktor kontrolume daha var
Ben de oyleym cnm seker yuklemesi yapmadi. Degerlerm gebeligimn basindan beri dusuk. Ama tsh 0.3 gibi bisiydi yani doktor gerek gormuyorsa onemli deil demek

Normalde değerlerim hep iyiydi bu ay böyle tepe taklak olunca endişe ettim.Umarim dediğiniz gibi önemli bisey degildir
Doktorlar zaten bir sknti olsa acimasizca yuzumuze soyluyorlar😀 tsh icin beni endoktrine yonlendrmisti cnm o da yukselk daha sknti dusuklukte gebelere ilac onermiyorm ama daha da duserse ilac baalarz demisti cok sukur diger ay biraz duzelmisti. Sen de sor doktoruna icin rahat etsn. Degerler icin ne diyor

Cnm kahvaltidan sonra sen de baygnlk hissi oluyor mu. Bana yukleme yapmadi doktor. Kilo almadm die heralde. 52 ile hamile kaldm 54 oldm anca
yok canim ama hamileyken bazen ozellikle agir yemek yedigimde sicak basiyodu ama ben hamilelikten saniyodum belki bundandir bide benim butun tahlillerim hep iyi cikti ayda 1 baktirdim sadece bu ay tsh 3 kusur cikti onuda sorusturdum hamilelikte biraz yukselebilirmis ondan cikmis olabilirmis 1 ay sonra tekrar kan vercem ama cok uzerine dusmedi mesela ama sekeri mutlaka yaptir dedi ben kendim takip yapsam demistim hayir riske girmeye gerek yok demisti iyikide yaptirmisim yuksek degilde dusuk cikti

Doktorlar zaten bir sknti olsa acimasizca yuzumuze soyluyorlar😀 tsh icin beni endoktrine yonlendrmisti cnm o da yukselk daha sknti dusuklukte gebelere ilac onermiyorm ama daha da duserse ilac baalarz demisti cok sukur diger ay biraz duzelmisti. Sen de sor doktoruna icin rahat etsn. Degerler icin ne diyor
Tsh benimde geçen ay yüksek cikmisti bu ay normal görünüyor bu seferde T4 düşük çıkmış.Doktorla henüz görüşmedim kontrolume var daha bakalım grlki yarın araya sikistirabilirsem gidicem

X