Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    38
Her şeyi vardı canm kollar ayaklar çok netti
Kaç haftalık şimdi senin . Belli ya eli kolu herşeyi belli maşallah maşallah 🧿 Ama bencede kız gibi çünkü internette görseller var ya erkek kız diye görseller . Popo kısmı aşağı doğru olunca kız oluyormuş senin ki de az öyle 😀

Bende de aşırı bulantı ve kusma da var. Ben şöyle çözüm buldum. Az ve sık yemeye çalışıyorum . Kraker kullanıyorum tuzlu şeyler yiyorum . Bu çizi büskivi varya yarım yada bir tane atıyorum ağzıma çok aç kalmıyorum. Ve düşününce bile midemin bulandıgı hiçbirşeyi yemiyorum 😀 hafif şeyler yemeye çalışıyorum . Baya azaldı . Birde ağzıma atacağım şey ağzıma atmadan anlıyorum midem Bulancak mı kuscam mı diye . Anladıysam onu ağzıma atmıyorum 🥹😅😅
Bulantı çoksa bulanti ilacını 2 gün kullan sonra demire ve bulantı ilacını birlikte kullanmaya başlayalım dedi bakalım nasıl olacak. Sizin kaç hafta şimdi

Arkadaşlar merhaba ben 10+1 günlük hamileyim
Karaciğer enzimleri Alt 66 ast 47 çıktı bugün dahiliye doktoruna gitmistim tiroit için bu değerleri görünce kadın doğuma git dedi doktor baktı bebekte sıkıntı olmadığını benim karacigerlerimde sorun olabileceğini söyledi nette o kadar şey yazıyor ki korktum yarın tekrardan dahiliyeye gidecem benim gibi olan var mı nasıl oldu neler yaşadınız bebeğe bişey oldu mu bitane kürtaj yaşadım ve tekrardan aynı seyleri yaşamaktan çok korkuyorum
Ne oldu acaba benim de alt ast enzimlerim yüksek çıktı da doktorunuz ne dedi

Kaç haftalık şimdi senin . Belli ya eli kolu herşeyi belli maşallah maşallah 🧿 Ama bencede kız gibi çünkü internette görseller var ya erkek kız diye görseller . Popo kısmı aşağı doğru olunca kız oluyormuş senin ki de az öyle 😀
12+3 canm nasıl emin olamadı anlamadım ben sormasam bir tahmin bile yürütmeyecekti
kızım 2019 da 11+2 de öğrenmiştim ve doktorum direk kız demişti

Evet canım var biraz kilom yani 76 kilo cıktım dün doktorda 🥲🥲 doktorda göbek bölgesinde yağlanmadan dedi. Birde göbekten yapmıştım son zamanlarda kan sulandırıcıyı oda derinin altında top top ödem yaptı belki oda etkiler diye düşündüm 😬
Ayy bende 76 canm😢 ne yapcaz bilmem

Bulantı çoksa bulanti ilacını 2 gün kullan sonra demire ve bulantı ilacını birlikte kullanmaya başlayalım dedi bakalım nasıl olacak. Sizin kaç hafta şimdi
Ben 12. Haftadayım yarın randevu var banada ekstra ilaç vitamin verecekti demir verir mi bilmiyorum ama . Demir zor mu ya içmesi

Ya ben bir belgesele denk geldim yurt dışında doğum diye inan özendim . Burada parayı veriyorsun herşeyi öğreniyorsun orada süreç yavaş ama stressiz gibi geliyor bana . Daha rahatlar . Hamilelikleri de daha güzel geçiyor . Yani daha çok normal doğuma yönlendiriliyor zorunda olmadıkça sezeryan yok. Ne bilim izlediğim öyleydi en azından . Benim daha çok hoşuma gitti inan burda sürekli stres . Herşeyi bilmekte güzel değil sanki

Açıkcası banada burası daha iyi gibi geldi,
Orda hemen ımkan oldugu için bakıyorum mesela herkes her hafta bı özele bi devlete kontrole gidiyo sürekli bi stres hali burda iyi oldugunu biliyorsun acil bişey olmadıgı sürece de randevu gününü bekliyorsun daha sakinliyorsun sanki,
Dogum sürecinde durum nasıl olur bilmiyorum ama genel duydugum çok ilgili oldukları

Bende de aşırı bulantı ve kusma da var. Ben şöyle çözüm buldum. Az ve sık yemeye çalışıyorum . Kraker kullanıyorum tuzlu şeyler yiyorum . Bu çizi büskivi varya yarım yada bir tane atıyorum ağzıma çok aç kalmıyorum. Ve düşününce bile midemin bulandıgı hiçbirşeyi yemiyorum 😀 hafif şeyler yemeye çalışıyorum . Baya azaldı . Birde ağzıma atacağım şey ağzıma atmadan anlıyorum midem Bulancak mı kuscam mı diye . Anladıysam onu ağzıma atmıyorum 🥹😅😅
Tuz benim midemi bulandırıyor 😂
Tuzlu şeylerde öyle 😂

Merhaba hanımlar. Uzun bi süredir giremiyordum buralara en son betalardan konuşuyorduk. Şimdi 4.aya yaklaşılmış duygulandım 🤭 benimde bugun 13+4 bu hafta erkek olduğunu öğrendik. 12. Hafta itibariyle demir ve Multivitamin başlamıştık ama size danışmak istediğim şu doktorum 6.hafta gibiydi işte değerlerime baktırmamı söyledi içinde d ve b12 de vardı. Ben bu ikisinide baktırmadım İstanbulda sıra bulunamıyor neyse 13.haftamda baktırma fırsatım oldu ve d vitim çok düşük çıktı doktor gelen d takviyeside verdi. Fakat benim korkum acaba geç mi kaldım yani şimdiye kadar kullanmadığım için sıkıntı olur mu? Yada d vit düşük diye gelişim de bi sıkıntı olmuşumdur

Evet,
Burda biraz herşey agırdan gidiyo sanki,
Ben hep vajinal muayne oldum mesela bakıyorum orda cogu normal ultrason,
Kalp atısını gördük ama daha duymadık mesela bu gittigimde dinletirlermi bilmiyorum,
Cinsiyeti de şimdiden söyleyeceklerini sanmıyorum,
Ne sorsan zaten daha cok küçük diyolar 😂😂
merhaba nerde yasiyorsunuz? devlet ve ozel fark ediyor biraz. bize ozelde hepsini yaptilar ve normal ultrasonda gorduk. ama randevu araligi acik genelde o konuda ayni olmali.

Ya ben bir belgesele denk geldim yurt dışında doğum diye inan özendim . Burada parayı veriyorsun herşeyi öğreniyorsun orada süreç yavaş ama stressiz gibi geliyor bana . Daha rahatlar . Hamilelikleri de daha güzel geçiyor . Yani daha çok normal doğuma yönlendiriliyor zorunda olmadıkça sezeryan yok. Ne bilim izlediğim öyleydi en azından . Benim daha çok hoşuma gitti inan burda sürekli stres . Herşeyi bilmekte güzel değil sanki
Benim bazen buralari okuyunca ya da Turkiye'deki arkadaslarimla konusunca kafam karisiyor. Yaklasim farkli gercekten. Bircok trdeki doktorun yapma dedigini benim doktorum yapabilirsin diyor (cinsellik, kozmetik, sac boyama, spor vs) . daha az siklikla gidiyorsunuz kontrole. Mesela ikili test vs konusuyor herkes burda benim doktorum birsey soylemedi bu konuda. en son ben sordum testler varmis diye. dedi evet istiyorsaniz brosur var dedi, brosuru verdi. kendileri birsey gormedikce test de yapmiyorlar anladigim kadariyla rutin olarak. Bu yuzden bir dahaki gidisimde tekrar konuscam bu konuyu cunku kararsiz kaldim yaptirip yaptirmamakta. Sezaryene gelince aslinda son zamanlarda az da sayilmaz. Onu da konustum doktorumla, planli sezaryen Avrupa'da az diye duydum vs dedim. Emin ol artik sandigindan cok daha fazla dedi.

Doktoruma cok guveniyorum, alanindan en iyilerinden birisi. Oxford'da bazen tip derslerinde ders veriyor. o yuzden soylediklerini paylasmak istedim bir gorus olsun diye.

X