Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    201
Normal doğum için son haftalar beklenir. Açılma var mı diye alttan bakılır, bebek kafası aşağıda mı, tansiyon sıkıntın var mı, nts kasılma gösteriyor mu vs herşeyine bakılır ona göre normal doğuma engel bir şey yoksa beklenir. 41. Haftaya kadar beklenebilir. Uygun olmazsa mecburen Sezaryan a karar verilir. Sezeryan olacaksa gün ü daha net belli olur. İlk gebelikte 37. hafta şu gün alalım diye söylemişti. Bu defa da Sezaryan olacak ağustos ilk haftasına karar verdik.

Boya kokusu seni de bebeği de etkiler. 2 gün bütün pencereler açık olunca geçiyor. Fırsat varsa bütün gün dışarıda olun, akşam da dışarı yürüyüş bahanesi ile çıkıp, oturup çay içip yatmaya kv e geçersiniz 😄 çocuk doğunca olacak şeylerini şimdi konuşursanız stres yüklersiniz. Sen doğumdan sonra ne istersen ona göre söyler yönlendirirsin. Annen gelirse kim ne der ki, zamanı gelince annem geliyor dersin olur biter 😄
Valla ilk gün bakicam çok fazla koku olmazsa tabi ki evimi tercih ederim.Ama rahatsız edici olursa mecburen 2-3 gün katlanicaz gibi görünüyor.😊

Boya kokusu çok bayar seni ekstra hassasız zaten. Bence kal ama çok başım ağrıyor falan de yat dinlemek istemiyorsan. Bazen benim görümcem de böyle bombardıman yapıyor durmadan konuşarak direkt ortasında tuvalete falan gidiyorum ya da koltuk değiştiriyorum çünkü başım kaldırmıyor :KK70: Doğumdan sonrasını da şimdiden düşünme bir süre sonra biz kendimiz kalalım alışalım dersiniz. Zaten karşılıklı binalardaymışsınız kalmaz ama sık gelip gider yapacak bir şey yok bir süre sonra normal düzeninize dönersiniz.
Ayy malesef sanki tüm kokuları iki kat fazla alıyormuş gibiyim.Nornalde konusmasi bu derece batmazdi ana su donem benim için daha rahatsız edici olmaya başladı.Kadın bi konu anlatacak ilkokul numarasından başlıyor anlatmaya böyle busey olamaz.Ben dün ne yediğimi hatırlamıyorum😀

Canım boya kokusu ağır gelebilir sana ve bebişlere, boşver bi kaç gün çekiver kayınvalideyi bebişler için. Yorgunum uykum var falan deyip uzanırsın riske atma bence
Valla kuzum bende napicam bilmiyorum.Birkac gündür rahatsızım usutmusum banada bahane olur kafam kalkmıyor zaten.Mecburen cekicem gibi gorunuyor

Nasıl çamaşır suyu hassas bir madde olarak gözüküyorsa boya da öyle bence istemsizce de olsa ben kendim ve bebeğim için bir iki gün kalırdım sağlık çok daha önemli bence
Kesinlikle önce bebislerin sağlığı bu kadar sıkıntıyı çektikten sonra 2 gün k.valide dırdırı da çekerim artik😊

Her yer paketleniyor canım bn yaptırdım bayramdan önce. Annemlerde kaldım inanılmaz boya kokusu oluyor hem de. Allah kolaylık versin 🙏🏻
Güzel günlerde kullan canım.Annemde kalmayı bende düşündüm ama eşim çalışıyor ben gel git yapamam ev boş kalacak.Artik birkaç gün sabredicem

seker yüklenmesini gerek görmezden açlık tokluk 3 aylık bakılan şekerim hep düşük çıktığı için ama bu ay hep bebegi besleyen şeyler yedim kendim hiç kilo almamışım ama öyle olmuş işte sağlığı yerinde olsunda
Zaten hep kontrol etmişsin şekerini o zaman dert etme canım bebiş sana benzetecek demek ki doğum kilosu olarak sen yürüyüşlerle toplarsın kalanını 💐💕

Baby turco ilk çıktığı zaman çok iyiydi ama sonradan çok bozdu kendini. Kızımda bir paket almıştım içinde kuru kuru şeyler çıkmıştı hatta şikayetvara yazmıştım bu nasıl bez diye sonra da bidaha almadım. Sleepy de kalıbı küçük incecik olmuş yapısı şuan için molfix hepsinden daha iyi. Ben molfix alırım büyük ihtimalle.
Hepsiyle ilgili o kadar farklı yorumlar okudum ki kafam karıştı deneyeceğim bakalım

Benim de iki gündür bel ağrım var acaba ondan sordum bu haftalarda başlıyor sanırım yalancı sancılar değil mi
bel ağrısı bu sabah bende de başladı o artık rahmin iyice büyümesinden ve vücudun ağırlık merkezinin değişmesinden oluyor. benim yalancı sancılar başlayalı 1 ayı geçiyor 3.gebeliğim ve bu kadar erken başlaması normalmiş ama bu aralar kendini hissettirecek kadar ciddileşti. kiminde bu haftalarda başlar kiminde daha ileride başlar kişiye göre değişir aslında.
korkmayın o doğum sancısı olan bel ağrısını yaşadığınızda normal bel ağrısından farkını anlarsınız. benim ilk doğumda da sancım belden başlamıştı ve normal bir bel ağrısı gibi değil karıştırmazsınız endişelenmeyin:)

Günaydın💕 artık genellikle hep sol ya da sağa yatıyorum sol yattığımda bebek altta kalıyor gibi hissediyorum çünkü devamlı orada hareket ediyor🙈 sizde de öyle mi
Bende de öyle canım ama Banu çiftçinin bir videosunda bebek sola yatınca daha fazla kan gittiği için mutlu oluyormuş o sebeple çok hareket ediyormuş öyle demişti. Ben de sağa asla yatamıyorum kasiklarim ağrıyor hemen. Duz yatış pozisyonunda sola veriyorum karnımı tam kalçamla belimin oraya yastık koyuyiorum belim boş kalıyor ordaki damarlara baskı olmuyor o şekilde yatıyorum ya da sola yatıyorum işte.

Kızlar bir de en memnun kaldığınız pişik kremi şampuan vs en doğal en safi hangisi sizce araştırdınız mı ?

Evet kızım olucak ama o hep aşağıda yukarı çıkmadı henüz hatta doktora gittiğim zamanda ağrıyordu rahim balon gibidir şişer bu yüzden rahmin kaburgana batar sadece bebekten dolayı yaşanmaz dedi ınsallah devamlı yaşamam gerçekten artık oturup ağlıcak duruma geldim ne yatabiliyorum, ne oturabiliyorum ,ne yürüyebiliyorum 😭
Doğrudur canım. İnşallah uzun vadeli olmaz 🙏🏻

Günaydın kızlar. Gebelik şekerim çıktığı için dr 1 hafta diyet verdi. Diyetten sonra da düzelmezse insülin dedi. Sadece 2 kilo aldım ve tatlı düşkünlüğüm 0. Kendime çok güveniyordum mors oldum 😂😂
Tatlı yemiyorsan nereden kesip diyet yapacaksın 🤣 kilo da almamışsın, ilginç durum

Günaydın💕 artık genellikle hep sol ya da sağa yatıyorum sol yattığımda bebek altta kalıyor gibi hissediyorum çünkü devamlı orada hareket ediyor🙈 sizde de öyle mi
Evettt iki tarafa da yatsam durmadan vuruyor. Bir de artık kamerayla karnımı çektiğimde hareketleri gözüküyor. O kadar süzülüyor ki içerde karnım sürekli oynuyor :)

Günaydın kızlar. Gebelik şekerim çıktığı için dr 1 hafta diyet verdi. Diyetten sonra da düzelmezse insülin dedi. Sadece 2 kilo aldım ve tatlı düşkünlüğüm 0. Kendime çok güveniyordum mors oldum 😂😂
Bugün benim de doktorum var evde ölçüm yaptığın cihazı getir dedi herhalde hem kan hem cihaz bakacak :) Şekerim yok bundan emin olduk ama kilom çok arttığı için tedirgin benimki de.

X