Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    151
Evet de cmm onunla ne ilgisi var o doktorun yaptı yanlış hiç hastaya açıklama yapmadan reçeteye yazdı düşük riski progestan sonra malum özel değil devlet iletişime geçemem öle bir imkanım da yok e bnde daha önce böyle bir durumla karşılaşmadım için korktum normal olarak sonra kulanan arkadaşlar yazınca sagolusun rahatladım senin ilacı sorunca gidip eczacıya bunu istiyorum dicek kadar bilinçsiz değilm 😂😂senin eşin aile hekimi senin kadar şanslı değilim ben kız kamu spotu gibi ilaç önermem demisin 🤣🤣🤣
O progestan kullananlar arasında ben de vardım, yani aynı ilacı kullanıyoruz demek istedim orda. Eşim aile hekimi değil kız benim onu nerden çıkardın 😄 İlaçlarımın ismini yazmayışım şundan.Kabul edelim ki birbirimize ilaç önerebilen bir toplumuz, buradaki üyeler dışında da okuyanlar var ve benim yazdığımı okuyup gidip alıp kullanmak isteyebilir. Sen buna kamu spotu gözüyle bakabilirsin ama bu benim için vebale girmemeye çalışmaktır. Herkes senin kadar bilinçli değil:)) Bu akşam bir arkadaş kafa şekillendirici yastık sordu, ona da kullan diyemedim, çünkü bu benim haddime değil, bir şey olur yine vebale girmiş olurum, o hiç kamu spotu gözüyle bakmadı mesela:)) Hani derler ya anlattığın karşındakinin anladığı kadardır diye, sen nasıl anlamak istersen artık ☺️

Kız o değilde nereden nereye geldik di mi ya? Resmen doğum konuşuyoruz senle son mesajlasmamis beta artisi hakkindaydi 😅😅
Ay sorma kuzum. Testte pozitiflik var mi yok mu derken hakikaten nerelere geldik boyle. Ne guzel ama tüm sureci de konusmus olduk. Fetal dna sindan hastane cantasina kadar😄😄 guzel guzel dogum hikayelerimizi paylasmak da nasip olsun hade insallahhh🙏🙏🤩

kızlar günaydın dün doktora gittim kontrol için bebiş iyi çok şükür ama benim kanım düşmüş, bağışıklığım düşmüş, idrarda enfeksiyon var normal mi bunlar bugün tekrar gideceğim.

Benim arkadaşım da 2 kere genel anestezi ile doğum yaptı. Ona sormuştum niye genel istedim diye, ben o travmayı niye yaşatayım kendime istemedim hiç dedi 😂 travma dediği de ameliyat anı işte dikim vs .
Benim ilki mecburi sezeryan oldu 32 saat sanci çektim suyum bitti acilmam olmadi o kdr agri esigim dusmustu ki kontrolsuz titreme baslamisti sedyeye baglayip indirmislerdi ameliyathaneye. Bayiltin beni diye yalvariyordum. Sanirim onun etkisi kaldi bende simdi direkt genel anestezi olsun diyorum ama guzel hikayelerde insani
Etkiliyor sonucta her dogum ayni olmuyor her dogum kisiye özel 🥰

Benim arkadaşım da 2 kere genel anestezi ile doğum yaptı. Ona sormuştum niye genel istedim diye, ben o travmayı niye yaşatayım kendime istemedim hiç dedi 😂 travma dediği de ameliyat anı işte dikim vs .
Dikilme diye bişey yok artık yapıştırıp geçiyolar lazerle 5 dakika falan sürüyo da o an travma kalacak bişey değil ağrı yok sızı yok bebeğin sağlıkla doğmuş odaya çıkayım diye can atıyor insan 😂 İlk 1 ay emzirmek bende daha büyük travmalara sebep oldu mesela. 5 kere sezaryene alsınlar o meme acısını çekmeyeyim. Tamamen kişiye bağlı istekler anneler nasıl mutlu olacaksa öyle doğursun 💃

kızlar günaydın dün doktora gittim kontrol için bebiş iyi çok şükür ama benim kanım düşmüş, bağışıklığım düşmüş, idrarda enfeksiyon var normal mi bunlar bugün tekrar gideceğim.
Canım normal çünkü bebek herşeyi alıyor doktorun demiri arttırır enfeksiyonda normal ben son ay fitil ve antibiyotik kullanmıştım mesela. Bunu da doktor şöyle açıklamıştı bebeğe zarar gelmesin tehdit algılanmasın diye bağışıklık sistemi baskılanıyor ondan bu kadar enfeksiyona açık oluyorsunuz. Yani merak etme basit bir şase demir ilaç doz ayarı toparlarsın 🙏🏼

Bizim minnağın tüm kıyafetleri yıkandı ütülendi yarın bir kısmı çantaya kalanı odasına yerleştirilecek. Üzerimden bir tık yük kalktı 🥳
Ama yinede doğmasın tabi 4 hafta daha sıksın dişini 😂
4 hafta daha sıksınlar gerçekten. Kızımın yazılıları başladı, son yazılılar bir de onu etkileycek bir durum oluşmaması için, içerdekinin beklemesi lazım 😄 Yazılılardan sonra velilerin de katılımı olacağı piknik ve baska organizasyonlar var onlara katılmam lazım. Takvimler sezaryene 39 gün kaldığını gösteriyor bende, çok aksiyonlu zamanlar😅😅

Benim ilki mecburi sezeryan oldu 32 saat sanci çektim suyum bitti acilmam olmadi o kdr agri esigim dusmustu ki kontrolsuz titreme baslamisti sedyeye baglayip indirmislerdi ameliyathaneye. Bayiltin beni diye yalvariyordum. Sanirim onun etkisi kaldi bende simdi direkt genel anestezi olsun diyorum ama guzel hikayelerde insani
Etkiliyor sonucta her dogum ayni olmuyor her dogum kisiye özel 🥰
Aaa sen baya ciddi travma yaşamışsın ondan. Bu sefer kolaylıkla geçecek inş. Kendine srtes yapmayacağın yol hangisiyse onu seç bence. Önemli olan annenin kendini iyi ve mutlu hissetmesi🥰

Benim de yeğenim oldu mesela kardeşimle eşine özel zaman bıraktım. Zaten kızcağız da herkes gibi annesini istedi yaninda. Bir de yaş olarak çok daha yakin olduğu abisinin eşini. Tutturmadim yani bende bende diye. Hala olarak istedikleri, izin verdikleri desteği sagladim sadece 🙂 hatta biz aileyiz çekinme olmaz almadığınız ne eksik varsa bana söyleyin dedim işlerine yaramayacak alışverişi yapmak istemedim. Herkes günün sonunda mutluydu 🙂
Bazıları görümcedir, bazıları görümcektir. Sen kesinlikle görümcesin canım 😍

Lohusa kafası gelmeye başladı bence şimdiden değişik duygular oluyor. Deli gibi gülerken ağlamaya başladım bile. 😅
Sen ağlamayı doğumdan sonra gör. Kucağıma verdiklerinde sel sümük ağlamıştım. İnsan nasıl duygulanıyor, nasıl bir patlama yaşıyor. Mutluluktan ağlamanın en nirvana hali, bakıp bakıp bu benim mi şimdi diyip son ses ühhhüüü yapıyordum😂

Sen ağlamayı doğumdan sonra gör. Kucağıma verdiklerinde sel sümük ağlamıştım. İnsan nasıl duygulanıyor, nasıl bir patlama yaşıyor. Mutluluktan ağlamanın en nirvana hali, bakıp bakıp bu benim mi şimdi diyip son ses ühhhüüü yapıyordum😂
Muhtemel sonum böyle olur 😂😂😂 eşim de diyor sen kesin çok ağlarsın diye. Ağlarım tabi dedim bana ağlamayan anormal gelir 😅🙈

Muhtemel sonum böyle olur 😂😂😂 eşim de diyor sen kesin çok ağlarsın diye. Ağlarım tabi dedim bana ağlamayan anormal gelir 😅🙈
😂😂 Sadece sen mi, eşin de ağlayacak bak gör. Her ne kadar kendilerini tutmaya çalışsalar da iki üç pıt onlardan da düşüyor. Birini eşinin gözlerine bakması için görevlendir😂 O anları çeksin. Bana diyene bak filan dersin 😂😈

😂😂 Sadece sen mi, eşin de ağlayacak bak gör. Her ne kadar kendilerini tutmaya çalışsalar da iki üç pıt onlardan da düşüyor. Birini eşinin gözlerine bakması için görevlendir😂 O anları çeksin. Bana diyene bak filan dersin 😂😈
Kizlar ben hic aglamadim ya hic oyle bir duygusallıkta gelmedi. Esimde keza oyle. Tek derdim onu hayatta tutabilmek icin doymasi aglamamasi ilk kakasi vs oldu ama duygusallik bana cok sonra geldi. Hatta ilk dedigim cumle suydu yanima getirdiklerinde sapkasi kafasini sıkmış sunu bir cikartalim oldu ne bilim 😂

4 hafta daha sıksınlar gerçekten. Kızımın yazılıları başladı, son yazılılar bir de onu etkileycek bir durum oluşmaması için, içerdekinin beklemesi lazım 😄 Yazılılardan sonra velilerin de katılımı olacağı piknik ve baska organizasyonlar var onlara katılmam lazım. Takvimler sezaryene 39 gün kaldığını gösteriyor bende, çok aksiyonlu zamanlar😅😅
Dururlar dururlar ben güveniyorum onlara 😅

Ben kalp atışı dinlediğimde hala öyleyim ya. Geçmedi bir türlü. Nst ye girdim orda bile gözüm dolu. Çünkü bebiş itti o bağlanan probları, itiyor bir yandan bir yandan hickiriyor bir hoşuma gitti 😅🥰
İlk kalp atışı dinlediğimiz gün hele çok acayipti. 4+3 te benim ağrım oldu çok fazla korku ve göz yasi ile hastaneye koştum. Acildeki doktor da sağolsun iki gün sonra tekrar gel 2 hafta sonra tekrar gel şeklinde plan yaptı haliyle kalp atışını acildeki kadın doğumcu ile dinlemiş olduk 6+1 de. Adamcağız karnımdan kalp atışı dinlemeye çalışıyor kalp sesi gelince ağlıyorum, ağlayınca karnım kasılıyor ses gidiyor, ses nereye gitti diye ağlıyorum. 3 yaşındaki çocuk gibi olmustum. Herhalde toprak olsam unutmayacağım bir tecrübe oldu benim için o da mükemmeldi. Doğumu şimdilik düşünemiyorum bile 🥰

Kizlar ben hic aglamadim ya hic oyle bir duygusallıkta gelmedi. Esimde keza oyle. Tek derdim onu hayatta tutabilmek icin doymasi aglamamasi ilk kakasi vs oldu ama duygusallik bana cok sonra geldi. Hatta ilk dedigim cumle suydu yanima getirdiklerinde sapkasi kafasini sıkmış sunu bir cikartalim oldu ne bilim 😂
Genel anesteziden dolayı olabilir belki canım. Sadece bedeni değil, duyguları da uyuşturuyor olabilir o anlık.

Ben kalp atışı dinlediğimde hala öyleyim ya. Geçmedi bir türlü. Nst ye girdim orda bile gözüm dolu. Çünkü bebiş itti o bağlanan probları, itiyor bir yandan bir yandan hickiriyor bir hoşuma gitti 😅🥰
İlk kalp atışı dinlediğimiz gün hele çok acayipti. 4+3 te benim ağrım oldu çok fazla korku ve göz yasi ile hastaneye koştum. Acildeki doktor da sağolsun iki gün sonra tekrar gel 2 hafta sonra tekrar gel şeklinde plan yaptı haliyle kalp atışını acildeki kadın doğumcu ile dinlemiş olduk 6+1 de. Adamcağız karnımdan kalp atışı dinlemeye çalışıyor kalp sesi gelince ağlıyorum, ağlayınca karnım kasılıyor ses gidiyor, ses nereye gitti diye ağlıyorum. 3 yaşındaki çocuk gibi olmustum. Herhalde toprak olsam unutmayacağım bir tecrübe oldu benim için o da mükemmeldi. Doğumu şimdilik düşünemiyorum bile 🥰
Ya çok başka duygular. Canından can oluşuyor, ben mesela ultrasonda falan gülümsüyorum onları görünce, öyle ağlama duygusu yaşamamıştım ama doğumdan sonra karşında kanlı canlı görünce insan bir tuhaf oluyor. Hele emmesi yok mu, emerken çıkardığı o ses dünyanın en huzur verici sesi sanki. Ama insan ak sütünün bezdeki kahverengi ve kokulu halini görünce bozuluyor biraz tabi🤣🤣

Ya çok başka duygular. Canından can oluşuyor, ben mesela ultrasonda falan gülümsüyorum onları görünce, öyle ağlama duygusu yaşamamıştım ama doğumdan sonra karşında kanlı canlı görünce insan bir tuhaf oluyor. Hele emmesi yok mu, emerken çıkardığı o ses dünyanın en huzur verici sesi sanki. Ama insan ak sütünün bezdeki kahverengi ve kokulu halini görünce bozuluyor biraz tabi🤣🤣
Çok çok tarifsiz gerçekten 🙏 o yüzden özellikle pozitif testimi gördükten sonra dileğim hep anne olmak isteyen kadınlara oldu. Hala da öyle 🙏
Emzirme de çok yoğun duygu içerikli bence. İlk karşılaşma ilk aglamasi. Hayali bile şuan göz dolduruyor 🥰

X