2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Of of of uzucu 😕
Benim bebegimi ben hic oturtmamistim cesaret edemiyordum,kucakta oturtarak gezdiriyordum sadece.Bugun denedim,Doktor oturtalim diyor ama boyundan dolayı cok duramiyor gibi geldi bana.Sagini solunu iyice doldurup muslinle vs oyle deneyecegim oturak icinde

Mama sandalyesinde durabildi mi sizinkiler?Sagli sollu destek koyuyor musunuz?

Bu arada kati gida oncesi bebek ilk yardim egitimi almak ya da tekrarlamak cok faydali olur..Ben de cok etkilendim su an..
Osman Gonualin da videolari vardi tikanma icin izlemistim ama tekrarlamak lazim galiba

Bebek dik oturmadan katı gıdaya geçmek çok tehlikeli diyorum ben. Bi de mamadan kurtarmak için denmiş de mama öcü değil ki zaten 10 aya kadar sadece tadım aslında ana besin katı gıda değil diye okumuştum. Forumda bir arkadaşın evladı katı gıdadan tıkanıp vefat etti geçenlerdr acayip etkilendim ben.
Allah korktuğumuzu uğratmasın. Arkadaşımıza peygamber sabrı versin, yüreğinin yangınını söndürsün Rabbim. 🤲🏻Bizim komşunun çocuğunun da ciğerine tek bir nar tanesi kaçmıştı. Son dk kurtardılar çocuğu.😔

Of of of uzucu 😕
Benim bebegimi ben hic oturtmamistim cesaret edemiyordum,kucakta oturtarak gezdiriyordum sadece.Bugun denedim,Doktor oturtalim diyor ama boyundan dolayı cok duramiyor gibi geldi bana.Sagini solunu iyice doldurup muslinle vs oyle deneyecegim oturak icinde

Mama sandalyesinde durabildi mi sizinkiler?Sagli sollu destek koyuyor musunuz?
Geriye yatırdım canım 60 derece acıyla oturdu ama cok kısa sureli denedım... Emniyet kemeri de var sandalyenin.. Kucagımızda kısa sureli oturuyor, daha dogrusu kendısı ıstıyor yatay pozisyonda tutunca bagırıyor, dık tutunca bır anda susuyor

Bu arada kati gida oncesi bebek ilk yardim egitimi almak ya da tekrarlamak cok faydali olur..Ben de cok etkilendim su an..
Osman Gonualin da videolari vardi tikanma icin izlemistim ama tekrarlamak lazim galiba
Kesınlıkle.. Ogretmenlere zorunlu ılk yardım egıtımı verıldı 2 gun uygulamalı.. Iyıkı almısız..

Aynrn doktor dilinin ustunden elini sok cikart dedi. Sen basladin mi

Mama sandalyesinde mi oturdu yerken saga sola devrilmiyor mu bir de ek gidaya basladin mi 3 gun kurali vs baska neler verdin

Kucağıma oturtuyorum ya da yakinima yaslıyorum. Herhangi bir kural gozetmedim sadece ağzına farklı dokularin girmesi benim temel amacım. Yoksa ileride katı gıdaya zorluk olusabiliyormus o yüzden.

Bebek dik oturmadan katı gıdaya geçmek çok tehlikeli diyorum ben. Bi de mamadan kurtarmak için denmiş de mama öcü değil ki zaten 10 aya kadar sadece tadım aslında ana besin katı gıda değil diye okumuştum. Forumda bir arkadaşın evladı katı gıdadan tıkanıp vefat etti geçenlerdr acayip etkilendim ben.
Malesef bizim bir tanıdığımiz ile hastane bahçesinde karşılastik. Ailelerindeki 2 yaşındaki çocuk erik somururken boğazına kaçmış, 8dakika kadar kalbi durmus beyne oksijen gitmemiş, en son idrarını yaptı, hayati fonksiyon var en azından diye umitlenmislerdi. Bende cok etkilendim. Çocuklara keşke hiç hastalık gelmese ama iki yaşında bile bu tarz bir olay yaşayabiliyorlar malesef.
Ek gıdaya geçmeden önce ilk yapılması gereken ilkyardım eğitimi almak bence. Ben videolar izledim lakin canlı bir egitime katılmak isterim

Aynen öyle. İlkyardım konusunda ben çok cahilim, almam lazım eğitim

Kızlar biberonumuz 0-6 aylik 150 cc. Hic dusunememisim o zaman cc fazla olan biberon almayi.Ucunu degistiririm sadece diyordum ama benim kiz simdi 150 cc iciyor sanirim yeni biberon almam gerekli sizce hangisini almali miyim? Comotomo kullaniyorum ayni markanin cc si fazla olani mi alayim?
Masallah canım tek seferde 150yi içip bitiriyor mu? Elindekini bitirince tekrar ekleme seklinde bi süre daha kullanırsin belki ama aynı biberonun büyüğünden al bence. Ev biberon kaynıyor, bize iyi geleni bulana kadar cok uğraştım

Masallah canım tek seferde 150yi içip bitiriyor mu? Elindekini bitirince tekrar ekleme seklinde bi süre daha kullanırsin belki ama aynı biberonun büyüğünden al bence. Ev biberon kaynıyor, bize iyi geleni bulana kadar cok uğraştım
Evet canim iciyor biz sürekli mamayla beslendigimiz icindir belki

Bu durumu doktoruma soracağım ama mama sandalyesi dediğini hiç hatırlamıyorum. Sadece oturmaya baslayabılır kısa sureli olarak dedi. Ben duymamıştım bu olayı ama çok etkilendim annesini düşünemiyorum 😔ben de geçenlerde babamın mezarına gittiğimde altı aylık bir bebeğin cenaze Töreni vardı aşırı etkilendim. Sanırım anne sütünü artırıcı takviye gıdalar alsam daha iyi olur en azından altıncı ayına kadar bu şekilde devam ederim. Daha 4 aylık.

Kızlar bebeğim iki gündür gündüzleri memede uyuyor yerine koyarken uyanıyor asla yarım saat bile uykusu yok bütün günü öyle tamamlıyor geceleri de 1 defa kalkardı şimdi gece iki kere sabah beşten sonrada saat başı uyanıyor hiç bi iş yapamaz oldum bi yandanda oğlumun uyuzu ile uğraşıyorum evde yıkanmadık bişey kalmadı balkon çöp poşetleri ile dolu üstlerine tarih atıyorum ona göre yıkıyorum bu akşam aczanenin yaptığı kötü kokulu ilacın son günü inşallah kurtuluruz perişan oldum panik atağım anksiyetem herşeyim tavan yaptı

Evet kızlar 4ay1haftada biz başladık 😅 daha önce baya kaldırıyordu da ilk kez bu kadar bariz almış ağzına yemeye çalışıyor tatlı ayaklarını 😍

Eklentiler

• 20240502_191630.jpg
    20240502_191630.jpg
    59,6 KB · Görüntüleme: 53
Kızlar babybjörn sallanan şeyin benzerini almak istiyorum, kendimkini getiremedim Türkiye’ye. Hangisini alayım? Mamma diye bi marka gördğm 2500 e de var 1000 tlye de var ve farkları ne yazmıyor anlamadım.

Kızlar ben aşağıdaki sayfadan online ilk yardım eğitimi aldım. Ama uygulamalıyı istiyorum İstanbul Bostancıda veriyor eğitimleri. Bir ara ayarlayıp gideceğim umarım

X