2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Kızlar günaydın pişik için sudocrem kullanan var mı? İçeriği pek temiz değil diye biliyorum ama pişik için herkes onu öneriyor. Bende mustela ve bepanthol var bepnthol nispeten daha iyi ama hala istediğim sonucu alamadım.
Pişik olduktan sonra doğal olanlar işe yaramıyor malesef ben sadece pişik olunca sudocrem sürüp geçmesini sağlıyorum. Onun dışında banyolardan sonra doğal pişik kremi sürüyorum incia’nın

Benimki 4 aylık benim doktorum da başlayalım diyor. Sebebini sordugumda sadece anne sütü içmiyor arada bir mama da yiyor burada amaç mamadan kurtarmak dedi. Biz oturtmaya da erken başladık her şey önden gidiyor ama doktorumuza güveniyorum. Her çocuk aynı değil ondan kaynaklanıyor.
Ben doktorlari gercekten anlamis degilim.Biz mamayla besleniyoruz ama 6.ayda baslicaz dedi ek gidaya

Canım mama sandalyesinde oturtma şartı var diye biliyorum bogaz yolu dik olsun diye ama bana da boğazına kacsa içinden çıkartmak korkutucu geliyor. Kucagimda oturturken fln daha kontrol hissediyorum. Ama biz bile yatarak yesek daha cok bogazimiza kaçar herhalde
Aynrn doktor dilinin ustunden elini sok cikart dedi. Sen basladin mi

Benimki 4 aylık benim doktorum da başlayalım diyor. Sebebini sordugumda sadece anne sütü içmiyor arada bir mama da yiyor burada amaç mamadan kurtarmak dedi. Biz oturtmaya da erken başladık her şey önden gidiyor ama doktorumuza güveniyorum. Her çocuk aynı değil ondan kaynaklanıyor.
Canim mamadan 9.ay gelmeden kurtulamaz doyacak kadar yemiyorlar peki basladin mi ve mama sandalyesinde devrilmeden oturuyor mu

Ya kucagimda evet mama sandalyesi almadim daha koltukta hic denemedim nasil oturtuyorsyn sen
Kucagımda cok kısa süreli, doktor 6.ay dedı oturmaya.. Mama sandalyesini aldım ben bıraz yatay pozisyonda oturtayım dedım hosuna gıttı aslında ama, doktor omurga sagligi ıcın erken dedıgınden hemen kaldırdım

Kızlar benim kızım avakado güzel yiyor. ben kahvaltı yaparken isterse ona uygun seylerden veriyorum. Avokadonun içinden verdim yedikce yesiline yakını da verdim orası biraz daha sert diye, çok sevdi, istegi bitene kadar verdim, son olarak biberonla sütünü verdim ağzınin içinde bir sey var mi diye kontrol etmis oldum
Mama sandalyesinde mi oturdu yerken saga sola devrilmiyor mu bir de ek gidaya basladin mi 3 gun kurali vs baska neler verdin

Ben doktorlari gercekten anlamis degilim.Biz mamayla besleniyoruz ama 6.ayda baslicaz dedi ek gidaya
Evet haklısın kime güveneceğimizi bilmiyoruz ama benim doktorum bana güven vermesine rağmen ben de kararsız kaldım.
Canim mamadan 9.ay gelmeden kurtulamaz doyacak kadar yemiyorlar peki basladin mi ve mama sandalyesinde devrilmeden oturuyor mu
canım ben henüz başlamadım. doktor bunu söyleyeli bir hafta oldu oturması ile ilgili bir şey söylemedi sadece yasaklı liste ve yedirebileceğim şeyleri yazdı. tadımlık başlamamı söyledi zaten tamamen biberonla mama ver demedi. Her gıdayı üç gün verecekmişim. İlk gün 1-2 çay kaşığı vereceğim sadece. ikinci gün 5-6 çay kaşığına çıkaracağım üçüncü gün 9-10. Alerjik durum var mı diye bu şekilde ilerleyeceğiz.Bir de günlük olarak 3.04 çay kaşığı su verebilirsin dedi.ben de henüz kendimi hazır hissetmedim doktoruma güveniyorum ama kafam da karışık başlayacağım sanırım mamadan iyidir.

Bebek dik oturmadan katı gıdaya geçmek çok tehlikeli diyorum ben. Bi de mamadan kurtarmak için denmiş de mama öcü değil ki zaten 10 aya kadar sadece tadım aslında ana besin katı gıda değil diye okumuştum. Forumda bir arkadaşın evladı katı gıdadan tıkanıp vefat etti geçenlerdr acayip etkilendim ben.

Bebek dik oturmadan katı gıdaya geçmek çok tehlikeli diyorum ben. Bi de mamadan kurtarmak için denmiş de mama öcü değil ki zaten 10 aya kadar sadece tadım aslında ana besin katı gıda değil diye okumuştum. Forumda bir arkadaşın evladı katı gıdadan tıkanıp vefat etti geçenlerdr acayip etkilendim ben.
Ben de cok etkilendim.. Haberlerde de gormustum boyle bır olay, nar tanesi 2 yasındaki cocugun vefat etmesine neden olmustu 😔

Nasıl vermiş ki gıdayı :KK43: Ben de etkilendim şu an

Of of of uzucu 😕
Benim bebegimi ben hic oturtmamistim cesaret edemiyordum,kucakta oturtarak gezdiriyordum sadece.Bugun denedim,Doktor oturtalim diyor ama boyundan dolayı cok duramiyor gibi geldi bana.Sagini solunu iyice doldurup muslinle vs oyle deneyecegim oturak icinde
Ama bebegı gozlemleyip demıstır belki..
Mama sandalyesinde durabildi mi sizinkiler?Sagli sollu destek koyuyor musunuz?

Kızlar biberonumuz 0-6 aylik 150 cc. Hic dusunememisim o zaman cc fazla olan biberon almayi.Ucunu degistiririm sadece diyordum ama benim kiz simdi 150 cc iciyor sanirim yeni biberon almam gerekli sizce hangisini almali miyim? Comotomo kullaniyorum ayni markanin cc si fazla olani mi alayim?

X