2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Kızlar dün gece o kadar zorlandım ki, eşim gec geldi, benım kız durmadan içli içli agladı, ben de dayanamadım ağlamaya basladım, ben ağlamaya baslayınca, aralıksız aglayan çocuk bir anda sustu, gülmeye basladı bana.. Sizce bundan ne anlamalıyım.. 🤦‍♀️
Senin kız benim kız olabilir 😂Ben ağlarken benimki de gülüyor hep, yüz ifademiz değişik geliyor belki de.

Ben bayramdan sonra başlarım diye düşünüyorum şimdi ek gıdaya geçti diye millet et vermeye kalkmasın 😀 ben de senin dediğin gibi ilerlemeyi düşünüyorum destek oluruz birbirimize ☺️

Olsun sen anne iç güdüsü ile en doğru zamanı yakalamışsındır. Bir de ek gıdaya geçiş için sadece bebeğin hazır olması değil bence annenin de hazır olması da gerekli. Nasıl gidiyor peki ek gıdayı sevdi mi.

Aaaaa hayırlı sağlıklı olsun maşallah 🥰🥰
Havuç ve avokadoyu sevdi 😍🙏🏽 bir de patates başlamıştım 4. Gün ama onu sevmedi, onu bir daha 1-2 hafta sonra deniicem, onun yerine Salı günü tatlı patates düşünüyorum eklemeye 😍 benim bebeğim mamayı da az içmeye başladı, en azından dedim mama yesin öğlen, içim rahat etsin 🙏🏽

Ohh ağlatmayı başardım diye sevınmıs olabılır, cıdden ter bastı sakınlestıremedım, en sonunda agladım ben de.. Bundan sonra direk aglıcam bakalım ne yapacak 😃
Yaa o kadar aynı şeyleri aylar boyu her gün yaşadım ki kocaman sarılıyorum sana😍❤️💜, ağla kız anamız ağlamış zaten biz de ağlamışız çok mu😄

Kızlar dün gece o kadar zorlandım ki, eşim gec geldi, benım kız durmadan içli içli agladı, ben de dayanamadım ağlamaya basladım, ben ağlamaya baslayınca, aralıksız aglayan çocuk bir anda sustu, gülmeye basladı bana.. Sizce bundan ne anlamalıyım.. 🤦‍♀️
Canı sıkılıyormuş

Havuç ve avokadoyu sevdi 😍🙏🏽 bir de patates başlamıştım 4. Gün ama onu sevmedi, onu bir daha 1-2 hafta sonra deniicem, onun yerine Salı günü tatlı patates düşünüyorum eklemeye 😍 benim bebeğim mamayı da az içmeye başladı, en azından dedim mama yesin öğlen, içim rahat etsin 🙏🏽
Bu tadımları ara ögün olarak yapıyorsun deıl mı canım? Mama ogunlerı aynı kalıyor mu?

Son düzenleme:
Bu tadımları ara gün olarak yapıyorsun deıl mı canım? Mama ogunlerı aynı kalıyor mu?
Evet canım ara öğün gibi çünkü 3-4 yemek kaşığı kadar ancak veriyorum ama sonrasında 1-1,5 saat sonra mama içiyo, hemen içmiyo 😅 maması hep az, bazen 650 ml bazen 850 ml o da haftada 1-2 kere 🥹

Evet canım ara öğün gibi çünkü 3-4 yemek kaşığı kadar ancak veriyorum ama sonrasında 1-1,5 saat sonra mama içiyo, hemen içmiyo 😅 maması hep az, bazen 650 ml bazen 850 ml o da haftada 1-2 kere 🥹
Benım kız da mamayı az ıcıyor ayına gore, ılk baslarda anne sütü de alıyordu, kademeli artırrıyorum ama 120deyız suan, bır kere 150 ıctı, 6 saat yememıstı bısey...
En azından artık ek gıda alıyor senın bebe, o sekılde dengelenır

Pütürlü şeyler yediren anneler, bugün ikindi öğünümüze meyve ekliyoruz. Cam rendede rendeleyip az buhara tutmam gerekiyor. Denemek için yaptım ama sanki bu çok pütürlü oldu, tutamaz boğazına takılır diye korkuyorum su an. Ya da bundan önce verdiklerim pürüzsüz sayılırdı, o yüzden mi gözüme böyle geliyor acaba?

Kızıma hasladigimdan attım ağzıma, fena değil bence. Kızartma olarak da deneyeceğim, severim gibi
Fırına at zeytinyağı tuz biber ile. Kızarsın iyice. Salatalara çok yakışır. Yoğurt, sarımsak, tahin ve limon suyu ile sos yap üstüne dök öyle de çok yakışıyor.

X