Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    147
Kızlar belim çok kötü şuan ağlıyorum bir saattir geçmedi ayağa kalkamayacak kadar kötüyüm hiç böyle bir şey yaşayan var mı ambulans falan mı çağırayım
21 gün önce aynı bel ve kasık ağrısından ambulansla hastaneye gittim çok ağlıyordum ağrıdan bebekte bir şey yok kan tahlili iyi idrar tahlili iyi çıktı serum taktılar yalvara yakara zorla parol istedim en son çığlık kıyamet ağlayınca hastanede parolu öyle taktılar eve geldim ertesi gün oldu sabah bir hastalıkla uyandım hala iyileşmedim influenza olmuşum bence bir an önce git ihmal etme kendine iyi bak sen böyle diyince ürperdim bir anda

Mochinin manuel olanından aldım arkadaşım önerdi diye 🤗
Mochi süt sağma makinesi değil süt toplayıcı ama verimli sağım yapamazsınız onunla göğsünüzü emzirirken ve ya sagarken oburunden akan sütü toplamak için üretilmiş

Oh afiyet olsun şimdiden 🥰🥰. Ya ben bugün sadece peynir ekmek yedim ona rağmen şuan mide yanması başladı ve geçmiyor hiç ilk defa bu kadar uzun oldu neden ki ? 🥺
Arada bende de tıka basa yemişim gibi bi ağırlık şişlik oluyor hiç yemedigim halde gebelik böyle tatlı ekşi bir dönem 🤷🏻‍♀️

Evet bana da diyorlar hiç göbeğin yok diye hamileyim demesem anlaşılmıyor diğer çocuklarımda da çıkmamıştı karnım normal insanlar gibiyim atletle çekildiğim için resmi biraz görünüyor normal kıyafetle belli olmuyor hiç
Kabızlık olmasa sanki daha baya anlayan olmaz gibi ben baya kabızlık cekıyorum ve karnım sisiyo gazdan😂 oda olmasa baya gider gibi boyle

Grupta daha önce normal doğum yapanlar varsa sormak istediğim şeyler var kafam çok karışık. Ben başından beri normal doğum istiyodum biliyorum her doğum kendine özel ama ister istemez çok kötü şeyler duydum. Acıdan ziyade sonrası önemli benim için yırtıldım parçalandım bilmem kaç tane dikiş atıldı diyenler var yani şahsen kesiğin dikişin karnımda olmasını tercih ederim🤦‍♀️ iyileşme ve vajinanın eski haline dönmesi çok uzun sürüyor mu?
Merhaba, ben sezaryen olmuştum ilk doğumda ama kesinlikle doğal doğumu tavsiye ederim. O zamanlar da normal istiyordum 40 haftayı doldurduğu için hiç bir belirti yoktu diye doktor boşuna bekliyorsun bence alalım dediği için riske atmadım ama şuan görüyorum 42,43 kere kadar doğumlar oluyor. Şuanda da eğitim alıyorum bedeni kesinlikle esnetmek gerekiyor buna inanıyorum.. ayrıca doğuma hazırlık eğitimi de almak çok faydalı sonra yine olmazsa en azından pişman olmayacağım ve içim rahat bi süreç geçireceğim 😊 naçizane düşüncem bu şekilde..

Bu arada kızlar normal doğum isteyen varsa sürekli yatmak aman eğilme çok yürüme diyenlere sakın aldanmayın.. hareket hem size hem bebeğinize gerekiyor. Tabi gebelikte risk yoksa ve genelde 12.haftadan sonra. Ben 14 ge başladım pilates yapar gibi hareketler yapıyorum yürüyüş yapmaya çalışıyorum ve 20.haftadan sonra pelvik kaslarını esnetmek doğumda çok faydalı olup bu dikiş yırtılma olayını en aza indirgiyor. Bir de ebe desteği. Tecrübeli ebeler doğum esnasında nerde ıkınmamamız gerektiğini biliyor ve uyarıyor ona uyanlarda mesela yerinde ve doğru ıkınmayla kesi olmuyor. İnstagramdan bakmak isteyen varsa, Nuray ebe var ben onunla inşallah bu sürece 30.haftadan sonra başlayacağım

Merhaba, ben sezaryen olmuştum ilk doğumda ama kesinlikle doğal doğumu tavsiye ederim. O zamanlar da normal istiyordum 40 haftayı doldurduğu için hiç bir belirti yoktu diye doktor boşuna bekliyorsun bence alalım dediği için riske atmadım ama şuan görüyorum 42,43 kere kadar doğumlar oluyor. Şuanda da eğitim alıyorum bedeni kesinlikle esnetmek gerekiyor buna inanıyorum.. ayrıca doğuma hazırlık eğitimi de almak çok faydalı sonra yine olmazsa en azından pişman olmayacağım ve içim rahat bi süreç geçireceğim 😊 naçizane düşüncem bu şekilde..
Ya aslında benim derdim doğum sırasında acı çekmek değil sonrasında iyileşme süreci daha önemli. Çünkü bebeğimle acı cekerek ilgilenmek zor olur en hızlı iyileşme yolu neyse onu seçicem galiba en az zararla normal doğum nasıl oluyorsa onu seçme taraftarıyım.

Ya aslında benim derdim doğum sırasında acı çekmek değil sonrasında iyileşme süreci daha önemli. Çünkü bebeğimle acı cekerek ilgilenmek zor olur en hızlı iyileşme yolu neyse onu seçicem galiba en az zararla normal doğum nasıl oluyorsa onu seçme taraftarıyım.
Benim de amacım doğum bittiğinde bebeğimi hemen kucağıma alıp ten teması yapmak :) ilkinde öyle olmadı ve içimde kaldı insan vicdan yapıyor o hatırlamasa da sen hatırlıyorsun çünkü.. normal doğumda hemen toparlanıyorlarmış genelde ama her doğum gerçekten kendine özgüymüş farklıymış orasını unutmamak lazım. Umarım herkesin doğumu güzellikle kolaylıkla nezaketle olur 😊🌸❤️

Oh afiyet olsun şimdiden 🥰🥰. Ya ben bugün sadece peynir ekmek yedim ona rağmen şuan mide yanması başladı ve geçmiyor hiç ilk defa bu kadar uzun oldu neden ki ? 🥺
Hamileliğimin başından beri reflüm var canım, o yanmalara o kadar alıştım ki 🥲 Açlık da tetikler. Yağsız baharatsız haşlama türü yemekler ye. Yoğurt veya soğuk süt iç, hiç geçmezse Gavicson diye bir şurup var ondan al iç 2 kaşık anında keser

Hamileliğimin başından beri reflüm var canım, o yanmalara o kadar alıştım ki 🥲 Açlık da tetikler. Yağsız baharatsız haşlama türü yemekler ye. Yoğurt veya soğuk süt iç, hiç geçmezse Gavicson diye bir şurup var ondan al iç 2 kaşık anında keser
Çok sağolll bitanem

Bu arada kızlar normal doğum isteyen varsa sürekli yatmak aman eğilme çok yürüme diyenlere sakın aldanmayın.. hareket hem size hem bebeğinize gerekiyor. Tabi gebelikte risk yoksa ve genelde 12.haftadan sonra. Ben 14 ge başladım pilates yapar gibi hareketler yapıyorum yürüyüş yapmaya çalışıyorum ve 20.haftadan sonra pelvik kaslarını esnetmek doğumda çok faydalı olup bu dikiş yırtılma olayını en aza indirgiyor. Bir de ebe desteği. Tecrübeli ebeler doğum esnasında nerde ıkınmamamız gerektiğini biliyor ve uyarıyor ona uyanlarda mesela yerinde ve doğru ıkınmayla kesi olmuyor. İnstagramdan bakmak isteyen varsa, Nuray ebe var ben onunla inşallah bu sürece 30.haftadan sonra başlayacağım
Ben de pilatese başladım kısmet olur her şey yolunda giderse çok korkmama rağmen normal istiyorum 🙈 30. Haftamda da ebe desteği alacağım ben de. Pelvik kaşlarını esnetmek için kendin ekstra bir çalışma yapıyor musun? Bana pilateste yaptırıyor da hoca evde de yapmak gerekir mi?

Grip olan arkadaşlarım, bende boğaz ağrısı ile başladı ağrı göğsüme doğru iniyor. Neler yaptınız nasıl atlattınız? Meyve yiyorum aslında düzenli olarak. Şimdi de tuzlu suyla gargara yaptım ılık süt+bal içiyorum. Başka ne yapabilirim. Hasta olmak istemiyorum 😔😔

Ben de pilatese başladım kısmet olur her şey yolunda giderse çok korkmama rağmen normal istiyorum 🙈 30. Haftamda da ebe desteği alacağım ben de. Pelvik kaşlarını esnetmek için kendin ekstra bir çalışma yapıyor musun? Bana pilateste yaptırıyor da hoca evde de yapmak gerekir mi?
Yaa ne güzel inşallah istediğin gibi olur her şey 🤲🏻🌸 yok hayır bende bana öğretilen hareketleri yapıyorum vallahi 😄 bide 30 dan sonra ebe dersler verecekmiş. Şuan eğitim aldığım kişi de gösterdiğim hareketleri her gün yapın diyor. Çalıştığım için ben her gün hareket yapamasam da mutlaka en az yarım saat yürüyorum 😁

Evet arkadaşlar bende doğum konusunda çok kararsızım benim 4.ncü doğumum olcak diğer 3 doğumum normal oldu aslında rahat da bi doğum yaptım 2.de 3.de kesiğim olmadı yada ben rahat olduğunu zannediyorum bilmiyorum 3.doğumumu yaptım 1 gün sonra basur ameliyatına alındım apar topar o kısmı cok zor ve cok agrılıydı hatırlamak bile istemiyorum şimdi bu yüzden korktuğum için sezeryan olup tüplerimi bağlatmak istiyorum bi yandan da üç kere normal doğum yaptım şimdi sezeryan mı olcam diyorum çok kararsızım

Evet arkadaşlar bende doğum konusunda çok kararsızım benim 4.ncü doğumum olcak diğer 3 doğumum normal oldu aslında rahat da bi doğum yaptım 2.de 3.de kesiğim olmadı yada ben rahat olduğunu zannediyorum bilmiyorum 3.doğumumu yaptım 1 gün sonra basur ameliyatına alındım apar topar o kısmı cok zor ve cok agrılıydı hatırlamak bile istemiyorum şimdi bu yüzden korktuğum için sezeryan olup tüplerimi bağlatmak istiyorum bi yandan da üç kere normal doğum yaptım şimdi sezeryan mı olcam diyorum çok kararsızım
İlkinde kesi var mıydı? İyileşme süreci nasıldı?

Hah haah ben 13 saat çalışıyorummm oturamıyorum bıle benım yerımede oturun kızlar daha eve yenı geldım işten sabah dokuzda aldım işi pestılım cıkmiş durumda

İlkinde kesi var mıydı? İyileşme süreci nasıldı?
Tabiki canım ilkinde kesi vardı ama öyle dayanılmıcak bi ağrısı olmuyor 3 4 gün dikişlerinde falan ağrı oluyor illaki çünkü içte dışta dikiş oluyor illaki ama tamamen iyileşmesi 15 günü buluyor kişiden kişiye de değişebiliyor tabi

X