2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    260
Banada yapın lütfennnn

Eklentiler

• IMG_20240516_080339.jpg
    IMG_20240516_080339.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 17
Selam kızlar küçük bey 4 aylık oldu yerinde doğrulmaya çabalıyor ama oturmak için erken mi destekli başlasak bir sorun yaşar mıyız sizler neler yapıyorsunuz?

Selam kızlar küçük bey 4 aylık oldu yerinde doğrulmaya çabalıyor ama oturmak için erken mi destekli başlasak bir sorun yaşar mıyız sizler neler yapıyorsunuz?
Benim doktorum 4. Aydan itibaren destekli oturtmaya başlayın bebek ne zaman sıkılırsa o zamana kadar oturabilir dedi. Benim de kafam karıştı çok mu erken olur diye

Yaa çok geçmiş olsunn. İnşallah ikisi de hemencecik iyileşir. Sen kendine dikkat et sana ihtiyaçları var anlıyorum çok yoruluyorsun bedenen de ruhen de ama bu günler de geçecek 🙏🏻🙏🏻 instagramda hastalanmayan çoçuk diye bir sayfa var. Orada sarımsak bal limon kürü yiyor anneler ve bebekleri emzirme kampı yapıyorlar sürekli sürekli emziriyorlar. Bi göz at istersen canım oraya da tekrardan çok geçmiş olsun
Yeni gördüm yapım hemen çok tşk ederim banada bu gece itibari ile bulaştı sürekli aspiratöru kullandgm için bide çeke çeke geldi virüs, muhtemelen ztn virüs kapmisiz antibiyotik bence boşa iciriyorum fayda saglamadi hala öksürükler malesef 🙄 burun akintisini giderdik şükr akgunluk sakızı ile bebeğe doğal bı yöntem uyguladım nezleyi kesti o ama öksürük hala devam ins atlatırız kalabalık ortama girmiyorum aslnda ama kızım okuldan getirdi bikere işte 😔ates vs yok neyseki

Çok geçmiş olsun evde genelde başka çocuk varsa o taşıyor hastalığı sen de c vit bol bol almaya çalış.
Biraz geç ama ne kadar yaparsan o kadar kardır soğana karanfil batırmayı deneyebilirsin o uykudayken solusun en azından
Yukarda da yazılmış ama çok önemli bal limon sarımsak üçlüsü karanfilden sonra en güçlü antibiyotiktir. Sütünden de geçer bebeğe düzenli yaparsan inan bebeğin hiç hasta olmaz inşaAllah.
bir daha antibiyotiğe maruz kalmaz umarım 🙏🏻

Kullandığı antibiyotik 3 4 gün oldu ama hala öksürük kesilmedi bence bı çeşit virüs kaotik ve viral enfeksiyon old içinde boşa iciriyorum antibiyotik gibi geliyor bana ama kesemiyorum da arada derede kaldım nezleydi akgunluk sakızı kesfettm doğal bı yöntem yaptık nezlesi kesildi tutsuleme yontemiymis ama öksürüğü hala var anlamadım giciklanma yapıyor sanırım balgam boğazını bende şimdi turşu suyu içtim sabahda dediginiz küre başlıyorum bana da geçti cunki hem kendime hem sütünden bebeğe geçsin tşk ederim canım

Benim doktorum 4. Aydan itibaren destekli oturtmaya başlayın bebek ne zaman sıkılırsa o zamana kadar oturabilir dedi. Benim de kafam karıştı çok mu erken olur diye
Ben destekli kucağımda yarı oturttugum oluyo ztn kucak istiyo genelde hep , baktım olmuo yere cokuoz bizde kızımla ana kucağına da oğlanı koyuyoruz biz yerdeyz die yatmaya öyle ikna oluo anakucaginin oyuncaklarina baka baka cirpindiriyo kendini 🙂✌️

Kullandığı antibiyotik 3 4 gün oldu ama hala öksürük kesilmedi bence bı çeşit virüs kaotik ve viral enfeksiyon old içinde boşa iciriyorum antibiyotik gibi geliyor bana ama kesemiyorum da arada derede kaldım nezleydi akgunluk sakızı kesfettm doğal bı yöntem yaptık nezlesi kesildi tutsuleme yontemiymis ama öksürüğü hala var anlamadım giciklanma yapıyor sanırım balgam boğazını bende şimdi turşu suyu içtim sabahda dediginiz küre başlıyorum bana da geçti cunki hem kendime hem sütünden bebeğe geçsin tşk ederim canım
Akgünlük çok etkilidir yalnız
Ben burda antibiyotik kullanın kullanmayın diye kafa karışıklığı yaratıp vebal almak istemem. Ancak akgünlük sayesinde hiç antibiyotik kullanmayan bebekler var. Her ay her ay nerdeyse antibiyotik yazılıp en sonunda akgünlüğü keşfedip tütsüleyince bir daha dönmüyor antibiyotiğe çoğu kişi.. Akgünlüğü 3 gece kuralıyla üst üste yaparsan şifa bulur umarım. 3 gece göğsüne 3 gece sırtına
öksürük için koyun yünü de öksürüğü keser aklında olsun canm negatif enerjiyi de çeker bebekteki… biraz daha büyüse akgünlük yağı da verilebilir
Ben daha serum fizyolojik kullanmadım bile çok zararları var bunların bir kez sadece evde kaya tuzuyla kendim temizleme yaptım burnuna o kadar. Kuruduğundan şüphe ettiğimde de biraz zeytinyağı damlatıyorum.

Ben burda antibiyotik kullanın kullanmayın diye kafa karışıklığı yaratıp vebal almak istemem. Ancak akgünlük sayesinde hiç antibiyotik kullanmayan bebekler var. Her ay her ay nerdeyse antibiyotik yazılıp en sonunda akgünlüğü keşfedip tütsüleyince bir daha dönmüyor antibiyotiğe çoğu kişi.. Akgünlüğü 3 gece kuralıyla üst üste yaparsan şifa bulur umarım. 3 gece göğsüne 3 gece sırtına
öksürük için koyun yünü de öksürüğü keser aklında olsun canm negatif enerjiyi de çeker bebekteki… biraz daha büyüse akgünlük yağı da verilebilir
Ben daha serum fizyolojik kullanmadım bile çok zararları var bunların bir kez sadece evde kaya tuzuyla kendim temizleme yaptım burnuna o kadar. Kuruduğundan şüphe ettiğimde de biraz zeytinyağı damlatıyorum.
Okdr cnm skkin ki öksürüğü kesilmiyor boğazı giciklanma yapıyor sanırım covid mi olduk anlamadım antibiyotik 5 gündür alıyor neden iyileşme olmadı 🙈 kafam bı dünya bebeğim öksürükde uykusu bölünüyor hep akgunluk 2 gece yaptim sadece devam mı etmeliyim ztn beşiğinde attığı yatak yün cnm koyun yünü onuda tutsulesem olur mu acaba sürekli yatsın fayda ederse öyle denim bide ben burun yikama yaptım antibiyotik ne fayda ederse diye çabaliyorum mecbur kullandım ne varsa kendisi geçsin diye bekliyorum işte şuan da da doktora mı gitsem tekrar diyede düşünmeden edemiyorum

senin alternatif tıp bilgine bayılıyorum. Biraz daha detaylı anlatır mısın akgünlüğü nasıl kullanmamız gerekiyor ne gibi durumlarda? Evde bulundurayım hemen bende

senin alternatif tıp bilgine bayılıyorum. Biraz daha detaylı anlatır mısın akgünlüğü nasıl kullanmamız gerekiyor ne gibi durumlarda? Evde bulundurayım hemen bende

Cnm bende yaptım ztn ama kaç gün uygul bilgim yoktu 2 gece yaptim sadece arkds saolsun sürekli yap 3 artı 3 dedi öyle yapcam şimdi tavada yağlı kağıt ile erittim yastığı üzerine kapatıp eriyen sakızın tütsü oluştu o duman yastığa geçti yastigi alip sırtına yatırdım sabaha kdr yatacakms ama ben sürekli tutmadım ilk gece yaptığımda nezleydi.bebgim şıp diye kesti şok oldum ama sonra devam etmeyince tekrarladı nezlemiz öksürük cok bu akgunluk akciğer rhtszliklari için çok oneriliyormus intte okudum.tek.tek

Evde akgünlük sakızı bulundur canım ne olur ne olmaz bir daha kullanmayacağın bir tencerede eritip pamuk ya da yünü içine çektirip buharı bebeğin sırtına 3 gün göğsüne 3 gün kapıyorsun.
Sırtına iyot kafesi de yapabilirsin Dr Hasan Hüsnü Eren’in sayfasında iyot kafesi anlatımı var detaylı ordan da bakabilirsin. Ben çok şükür yapmaya gerek duymadım daha ama tamamen antibiyotiğe karşı nice ebeveyn zaten akgünlükle sıkıntıyı çözüyorlar.
Benim yaptığım bir kez tıkanıklık yaşadığımızda soğana karanfil batırıp gece uykusunda soluttum. Bir kez kaya tuzlu suyla burnunu temizledim ve zyağı damlattım. Kendim çörekotu bal çiğnedim sütten geçsin diye birkaç kez sarımsak bal limon kürü yaptım. Öyle bir hastalığımız olmadı.
Antibiyotik son çare benim için kolay kolay kolay kullanmak istemiyorum

Cnm bende yaptım ztn ama kaç gün uygul bilgim yoktu 2 gece yaptim sadece arkds saolsun sürekli yap 3 artı 3 dedi öyle yapcam şimdi tavada yağlı kağıt ile erittim yastığı üzerine kapatıp eriyen sakızın tütsü oluştu o duman yastığa geçti yastigi alip sırtına yatırdım sabaha kdr yatacakms ama ben sürekli tutmadım ilk gece yaptığımda nezleydi.bebgim şıp diye kesti şok oldum ama sonra devam etmeyince tekrarladı nezlemiz öksürük cok bu akgunluk akciğer rhtszliklari için çok oneriliyormus intte okudum.tek.tek
3 gece sırt 3 gece göğüs olmak üzere yapacaksın onu cnm tamamen üçleme gerekli yani
Gerçekten mucize o sakız kolay kolay antibiyotiğe dönmezsin inşaAllah

Destekli oturtuyorum ben kanepenin köşesinde, bazen de kucağımda 4,5 aylık. Çok hoşuna gidiyor sakin duruyor öyleyken. Sıkılınca rahatsız olunca zaten ağlamaya başlıyor.
Bizde tam 4.5 aylik olduk
Meme emerken bile odaya babasi girince birakip kalkmaya calisiyor
Bazen de kucagimdayken oylesine kalkmaya calisiyor hani bi isi varmis da ben kalkayim dermis gibi, oyle bi çaba 🥴

Kizlar benim bebis 3 günde 1 yapiyor yaptiginda sulu yapiyor dogdugundan beri hep böyle sizde durumlar nasil normalmidir oglumda böyle birsey yoktu

Bizde tam 4.5 aylik olduk
Meme emerken bile odaya babasi girince birakip kalkmaya calisiyor
Bazen de kucagimdayken oylesine kalkmaya calisiyor hani bi isi varmis da ben kalkayim dermis gibi, oyle bi çaba 🥴
Aynen , benimki de öyle yapıyor :) yüzündeki gayret ifadesine bitiyorum

Benimkide yatarken kalkmak istercesine omzunu attiriyo yukarı doğru kafayı kaldırıp 😀✌️ maşallah diyelim nasıl tatlılar ben kucağımda iki bacağının arasına elimi koyup otutturuorum epeydir ama yarım oturma diyelim tam değil tabiki haftaya 4 aylığız bzde inş 👍 kolumun altında destekle oturmasında bı mahsur görmedim ben napim insan nasıl tutacgini şaşırıyor ağlıyor devamlı kucak istiyor yatirinca kıyamet koopuo tek elimle yapiorum ne işim varsa😵‍💫

X